Venue Festival Theatre
Export | Feedback | Map | Print
Address King William Road
Adelaide SA 5000
Australia
Related Venues
Map
Latitude | Longitude -34.919628 | 138.598176
Events

Adelaide Symphony Orchestra

Adelaide Festival Centre Trust

Adelaide Festival Centre

The State Opera of South Australia

The Adelaide Festival of Arts

The Australian Ballet

State Opera Chorus

Australian Broadcasting Commission, Adelaide

Adelaide Cabaret Festival

SA FM Radio

Rock'n'Roll Eisteddfod

Visible Management

The Friends of the Australian Ballet

The Australian Elizabethan Theatre Trust

The Australian Opera

Australian Broadcasting Commission

Australian Ballet Foundation

McDonald's (Australia) Pty Ltd

The Elizabethan Trust Melbourne Orchestra

Australian Ballet Society

Adelaide City Council

The Government of South Australia

Education Department of South Australia

Adelaide Bank

State Bank of SA

Arts SA

Australian Dance Theatre

Seaview High School

The Advertiser

The Elizabethan Trust Sydney Orchestra

Australian Ballet School

DECS

The Heights School

Channel 7 (Adelaide)

ETSA Utilities

Salisbury High School

South Australian Government

Coopers Brewery Ltd

Radio Mix 102.3 FM

Taperoo High School

Annesley College

Michael Edgley International

OzAsia Festival

Reynella East High School

The Australian Ballet Club

Villi's

Charles Campbell Secondary School

Commonwealth Minister for Youth Affairs

Morphett Vale High School

South Australian Symphony Orchestra

Golden Grove High School

Norwood Morialta High School

Para Hills High School

SAS Channel 10 (Adelaide)

The Sidney Myer Fund

Woodville High School

Australia Council for the Arts

Brighton Secondary School

Mount Compass Area School

St Peters Collegiate Girls School

Wirreanda High School

Andrew McKinnon Presentations

Bank SA

Blockbuster Video

Channel 9

Clifford Hocking Enterprises Pty Ltd

Craigmore High School

Gladstone High School

Marion High School

Moonta Area School

Morialta High School

Opera Australia

Rock Eisteddfod Challenge (SA)

Seaton High School

The Australian Ballet Development Committee

Aberfoyle Park High School

Australian Classical Youth Ballet

Croydon High School

Gleeson College

Goethe Institut

Le Fevre High School

Murray Bridge High School

Peterborough High School

Seymour College

Valley View Secondary School

Victor Harbor High School

Yankalilla Area School

Bordertown High School

Cameron Mackintosh

Campbelltown High School

Clare High School

David Atkins Enterprises

Daws Road High School

Frankfurt Ballet

Harry M. Miller

Immanuel College

J. C. Williamson Productions Ltd (1976-1993)

Keith Area School

Lunchbox Theatrical Productions

Maitland Area School

Meningie Area School

Michael Coppel

Minlaton District School

Pivot Management

Really Useful Productions

Sacred Heart College

State Theatre Company of South Australia

Strathalbyn High School

The Australian Opera Chorus

The Gordon / Frost Organisation

The Scottish Government

Adelaide Art Orchestra

Adelaide Bank Charitable Foundation

Adelaide Philharmonic Choir

Banksia Park High School

Come Out Youth Arts Festival

Eastern Fleurieu School

Glossop High School

Hallett Cove School

Heathfield High School

IMG Productions Pty Ltd

International Concert Attractions

International Management Group

J. C. Williamson Theatres Limited (1943-1976)

John Frost

Kangaroo Island Combined Area Schools

Leigh Creek Area School

Living Health

Marbury School

Marryatville High School

Mount Barker High School

National Theatre Of Scotland

New Opera South Australia

Port Adelaide Girls High School

Renmark High School

Risdon Park High School

Royal Shakespeare Company

Sacred Heart College

Sydney Dance Company

The Sir Donald and Lady Trescowthick Foundation

Victoria State Opera

Willunga High School

Yorketown Area School

Adelaide Philharmonia Chorus

Ambassador Theatre Group

Ardrossen Area School

Arts Council of South Australia

Australian Broadcasting Commission, Sydney

Australian Girls' Choir (SA Branch)

Australian Guarantee Corporation

BB Promotion GMBH

Blackwood High School

BP Australia

Cardijn College

Coober Pedy Area School

David Frost

Festival of Perth

Friends of the State Opera of South Australia

Imperial Ice Stars

Jon Nicholls Productions

Karcultaby Area School

Louise Withers and Associates Pty Ltd.

Magpie Theatre Company

Malcolm C Cooke and Associates Pty Ltd

Mount Carmel College

New Opera Chorus

Parafield Gardens High School

Pembroke Girl's Choir

Rosas

Salesian College

Salisbury East High School

Seaford Secondary College

The British Council

The Opera Conference

Unley High School

Victorian Arts Centre

Adelaide Girls Choir

Adelaide Singers

Akram Khan Dance Company

Andrew Kay and Associates

Arts Projects Australia

Australian Friends of the Israel Philoharmonic Orchestra

Australian Pensioners Insurance Agency

Australian Youth Orchestra

Ballet of the Komische Oper, Berlin DDR

Booleroo Centre District School

Cedar Lake Contemporary Ballet

Cirque Eloize

Cloud Gate Dance Theatre

Co-Opera

Committed Artists

D'Oyly Carte Opera Company

David Land

Derek Glynne (London) Pty Ltd

Enfield High School

Eric Dare

Essgee Entertainment

Frederick J. Gibson

Fremont High School

Garry Van Egmond

Gawler High School

Glyndebourne Opera

GWB Entertainment

Henley High School

Hutchison Entertainment

Inbarendi College

Interstar

Israel Philharmonic Orchestra

Jubilee 150 Coca-Cola Youth Music Festival

Kay & McLean Productions Pty Ltd

Kevin Jacobsen Productions

Kings Baptist Grammar School

Kingscote High School

Leigh Warren and Dancers

Lhamo

Lincoln Center Theatre

Loreto College

Lyon Opera Ballet

Mario Maiolo

Mawson High School

Melbourne Symphony Orchestra

Merbein School

Michael Cassel Group

Michael Redington (London)

Musica Viva Australia

Muziektheater Transparant

Nailsworth High School

New Zealand Opera Company

Northfield High School

Nuriootpa High School

Opera Queensland

Paralowie School

Paul Elliott & Duncan C. Weldon

Phil Bathols & International Concert Attractions

Port Broughton Area School

Prospect Theatre Company

Queensland Performing Arts Trust

Robert Stigwood

Rostrevor College

Sadler's Wells Theatre

Scotch College

Shandong Provincial Department of Culture

Shen Yun Performing Arts

South Australian Film Corporation

St Peter's Cathedral Choir

State Opera Orchestra

Sydney Opera House Trust

Sydney Theatre Company

Tatachilla Lutheran College

The Batsheva Dance Company

The Good Neighbour Council of SA Inc

The Parks High School

The Peter Stuyvesant Trust of Australia

The Production Company

The Robert Salzer Foundation

The Soldier Monks of the Shaolin Temple

Theatre Board of the Australia Council

Tim Lawson

Tim Woods Entertainment

Toneelgroep Amsterdam

Trility

University of Adelaide Symphony Orchestra

Vincent Fairfax Family Foundation

Wuppertaler Tanztheater

Yegam Theatre Company

ACME Jazz Unit

Adelaide Art Ochestra

Adelaide Choral Society

Adelaide Chorus

Adelaide Festival Opera Orchestra

Adelaide Film Festival

Adelaide Fringe Festival

Adelaide Good Music Orchestra

Adelaide High School

Adelaide Vocal Project

AGC Paradine Entertainments

Aix-en-Provence Festival

Aka Moon

Alvin Ailey American Dance Theater

Amadio Saunders Concert Management Pty Ltd

Animals of Distinction

ANZ

  • Jump, 29 September 2010

Arts NSW

Artsworkshop

ATA Allstar Artists

Augusta Park High School

Ausdance

Australia Korea Foundation

  • Jump, 29 September 2010

Australian Art Orchestra

Australian Bicentennial Authority

Australian Broadcasting Corporation

Australian Committee for Venice

Australian Government Catalyst Arts and Culture Fund

Australian Opera and Ballet Orchestra

Australian Philharmonic Orchestra

Australian Pops Orchestra

Australian War Memorial

Back Row (UK) Ltd

Ballet Nacional de Espana

Ballet Victoria

Bangarra Dance Theatre

Barry and Fran Weissler

BASE Entertainment

BEF (Film Distributors) Australia Pty Ltd

Bendigo Bank

Birdwood High School

Buena Vista Social Club

Burra Community School

CanStage

Cape Town Opera

Challenge Corporate Services Limited

Choir of Cabra College

Choir of Presbyterian Girls College

Chorus of the National Italian Arts Festival Society

Christian Brothers' College Choir

Clear Channel Entertainment

Club Luna Band

Coca-Cola Amatil

Colin Devine

Combo Fiasco

Compagnie Maguy Marin

Company B Belvoir

Complexions Contemporary Ballet

Confederation of Australasian Performing Arts Centres

Cooke Hayden Price Pty Ltd

Coomandook Area School

Creative Victoria

Cultura y Deporte

Dainty Consolidated Entertainment

Dance Exchange

Dance Theatre of Harlem

Dancecraft Studios

Dancers of the State Opera

David Ian

de Nederlandse Opera

Department of Education and Children's Services

Department of Foreign Affairs and Trade

Department of Music of the University of Adelaide

Doppio Parallelo

Dresden Semperoper Ballett

Dusty Productions Australia Pty Ltd

Eddie White's Allstars

Edinburgh International Festival

Elder Conservatorium Vocal School

Emirates Airline

English National Opera

Entertainment Corporation of Australia Pty. Ltd.

Eric and Derek

Essington Entertainment

Estampes Portenas

Flying Music

Fourth Peking Opera Troupe of Beijing

French Embassy

Gaia Theatre

Galapagos Duck

Gannon Fox Productions Pty Ltd

Gepps Cross Girls High School

German Folksong Choir

Gilles Plains High School

Glyndebourne Festival

Godspeed You! Black Emperor

Government of the United States

Gran Teatro de Liceu

Grand International Concerts

Greek Orthodox Community of South Australia

Helen Montagu Productions

Hi-5

Hocking & Vigo

Hofesh Shechter Company

Holland Festival

Hotel Pro Forma

ICTUS

Imbala Jarjum

Important Musicals

Instituto Nacional de la artes escenicas y de la Musica

Inti Illimani

Israel Festival

Italian Festival

Japan Foundation

John Hansen Organisation

John Lambert and Associates

John Manford and Associates

John Neary Pty Limited

Jon Nicholls & Adrian Bohm

Kaaitheater

Kadina Memorial High School

Kapunda High School

Kerroy Productions

Kidman Park High School

Komische Oper Berlin

Korean Ministry of Culture, Sport & Tourism

  • Jump, 29 September 2010

La Compagnie du Hanneton

La Fura dels Baus

Lameroo School

Lateral Events

Len Sadler Productions

Lennard Promotions Presents

Les Ballets C de la B

Lexus

Living Arts Inc.

Luminato Festival

Mannum High School

Marden High School

Mark Morris Dance Group

Melbourne Music Theatre

Melbourne Theatre Company

Meryl Tankard Australian Dance Theatre

MGM On Stage

Michael Chugg Entertainment

Michael Watt

Millicent High School

Ministerio de Educacion

Mobil Oil (Australia) Ltd

Montalvo-Hervieu Company

Moscow Ballet "La Classique"

Music Board of the Australia Council

Music Theatre SA

National Arts Centre Ottawa

National Ballet of China

National Theatre

Nederlands Dans Theatre

New South Wales Bicentennial Council

New Zealand International Arts Festival

Next Wave Festival

Nimrod Theatre Company

No Fixed Address

Norman Tulchin

Norwood High School

Nullarbor Productions

Oakbank Area School

Odeon-Theatre de l'Europe

Opera Australia Chorus

Our Lady of the Sacred Heart College

Pat Condon

Penola High School

Performance Workshop

Peter Williams Productions Pty Ltd

Phil McIntyre Entertainment

Place des Arts Montreal

Play Box Promotion Pty Ltd

Playbill (Australia) Proprietary Limited

Playbox Theatre Company

Playford High School

Playking Foundation

Polish Chamber Orchestra

Port Augusta High School

Prince Alfred College Chapel Choir

PuSh International Performing Arts Festival

Qingdao Song and Dance Theatre

Quantum Leap Youth Choreographic Ensemble

Quebec Arts and Literature Council

Queen

Queen's Silver Jubilee Youth Orchestra

Queensland Performing Arts Centre

Rambert Dance Company

Really Useful Company Asia Pacific

Retfar Entertainment

Riverton & District High School

Rotorua Maori Cultural Theatre

RSL COM

Santos

Scared Weird Little Guys

Seabiscuit Productions

Seacombe High School

SEL

Shandong Acrobatic Troupe

Shochiku Entertainment Company

Show and Arts Inc

Simon Gallaher Presentations

Simon Painter

SLAVA and Gwenael Allan Productions Pty Ltd

Soft Targets Co-operative

Soneros De Verdad

Sonia Friedman Productions

South Australian Children's Ballet Company

South Australian Light Opera Orchestra

Southbrook Group

Spaghetti Circus

Spiritworks

State Ballet of Russia

State Opera Children's Chorus

State Opera Gentlemen's Chorus

State Opera Men's Chorus

State Opera of South Australia Youth Company

State Opera Youth Company

State Orchestra of Victoria

Stewart Macpherson

Strawberry Fields Rock Orchestra

Streaky Bay Area School

System Sound

Tasmanian Symphony Orchestra

Teatro dell'Opera di Roma

Terrapin Puppet Theatre

The Adelaide Harmony Choir

The Afro Cuban All Stars

The Arts Council of Australia (South Australian Division)

The Australian Ballet 21st Anniversary Committee

The Band of the South Australian Police Department

The Barbican

The Bartner Group

The Bolshoi Ballet

The Buddy Holly Production Company

The Canada Council

The Cat Empire

The Choir of King's College Cambridge

The Christine Walsh Dance Company

The Cultural Olympiad 2001-2004

The Dancers of The Australian Ballet

The Elder Conservatorium of Music

The Forsythe Company

The Four Kinsmen

The Greek National Opera

The Guangzhou Acrobatic Troupe of China

The Gwen Burrows Organisation

The Holy Body Tattoo

The Last Best Band

The Maly Theatre of St Petersburg

The Merce Cunningham Dance Company

The Metropolitan Orchestra

The MLC Theatre Royal Company

The National Ballet of Senegal

The Petra String Quartet

The Production Company Orchestra

The Promcon Corporation

The Queensland Ballet Company

The Royal Ballet Covent Garden

The Russian Ice Stars

The San Francisco Opera

The Schmaltzarellas

The Shanghai Ballet

The Singers' Company

The South Australian Country Choral Association

The South Australian Theatre Company Inc.

The State Dance Company of Victoria

The State Opera Children's Chorus

The Tschaika Cossacks

The Twilights

Théâtre National de Chaillot

Theatre Royal de la Monnaie

Thebarton High School

TML Entertainment

Trans Tours

Trinidad Cavaliers Steel Band

Trinity College

University of Adelaide Brass Ensemble

Victor Borge Productions

Victoria State Opera Chorus

Victorian Arts Centre Trust

Victorian Opera

Vieja Trova Santiagera

Waikerie High School

West Australian Ballet

West Australian Opera

West Lakes High School

Whyalla Secondary College

Wiener Festwochen

William May C D P Pty. Ltd.

Windmill Performing Arts

World Expo on Stage

Young Adelaide Voices

Ze Berlin Klub Orkestra

Zurich Chamber Orchestra

Colin Peasley - Dancer, Regisseur, Production Designer, Choreographer, Ballet Master/Mistress

Timothy Sexton - Chorus Master/Mistress, Musical Advisor, Artistic Director, Associate Conductor, Conductor, Assistant Conductor, Musical Arranger, Musical Director, Actor and Singer, Musician, Chorus, Assistant Director

Natalie Falcinella - Festival Director, Assistant Director, Coordinator

Steven Heathcote - Dancer

Peter Ilich Tchaikovsky - Composer

Stephen Baynes - Dancer, Choreographer

Mark Brinkley - Dancer

Francis Croese - Dancer, Lighting Designer, Stage Manager, Stage Director

David McAllister - Dancer, Artistic Director, Director

Paul de Masson - Dancer, Dance Group, Repetiteur

Douglas McNicol - Actor, Actor and Singer, Singer, Tenor

Fiona Tonkin - Ballet Master/Mistress, Dancer

Adam Marchant - Dancer, Actor

William Akers - Lighting Designer, Director

Maina Gielgud - Artistic Director, Producer, Choreographer, Original Director, Director

Brian Gilbertson - Actor, Tenor, Performer, Singer, Actor and Singer

Jonathan Kelly - Dancer, Repetiteur

Sean Murphy - MC

Michael Curry - Dancer

Terese Power - Dancer

Steven Woodgate - Dancer

Lisa Bolte - Dancer

Miranda Coney - Dancer

Adam Goodburn - Chorus, Performer, Singer, Actor and Singer, Actor

John Lanchbery - Musical Arranger, Music Adaptor, Musical Director, Composer, Conductor, Orchestrator, Editor

Noel Smith - Musical Director, Conductor

Lucinda Dunn - Dancer

Lisa Pavane - Dancer

Christine Walsh - Dancer

Adrian Burnett - Dancer, Director

Susan Elston - Dancer

Kathleen Reid - Dancer

Giuseppe Verdi - Composer

Wendy Walker - Dancer, Teacher, Ballet Master/Mistress, Repetiteur

Lynette Wills - Dancer

Kristian Fredrikson - Designer, Costume Designer, Scenario, Production Designer

Christopher Goldsworthy - Dancer, Dance Group

Greg Horsman - Dancer

Joanne Michel - Dancer

Gary Norman - Dancer, Ballet Master/Mistress

Ray Powell - Assistant Director, Associate Director, Dancer, Artistic Director, Choreographer

Marilyn Rowe - Dancer, Dance Director, Assistant Director

Bob Weatherly - Choreographer

Dale Baker - Dancer

John Greene - Chorus, Actor and Singer, Performer, Actor, Singer

Ladislav Jasek - Concert Master, Conductor, Orchestral Leader

Marilyn Jones - Dancer, Artistic Director, Associate Director

Michela Kirkaldie - Dancer

Graeme Murphy - Choreographer, Director, Dancer, Scenario, Original Director

Rachel Rawlins - Dancer

Lucinda Sharp - Dancer

Arthur Seymour Sullivan - Music and Lyrics, Composer

Stanton Welch - Dancer, Choreographer

Paula Baird - Dancer

Julie da Costa - Dancer

Karen Frost - Assistant Stage Manager, Stage Manager

Michele Goullet - Dancer

Stephen Morgante - Dancer, Resident Director, Actor

Danilo Radojevic - Assistant Director, Artistic Director, Various, Repetiteur, Ballet Master/Mistress, Dance Director, Dancer, Assistant to the Director

Noelle Shader - Ballet Master/Mistress, Director, Dancer

Maurice Stead - Concert Master

Damien Welch - Dancer

Roy Wilson - Dancer

Steve Brown - Director

Marc Cassidy - Dancer

William Schwenck Gilbert - Librettist, Poet

John Langmaid - Wardrobe Master / Mistress

Nigel Levings - Lighting Designer

Nicole Rhodes - Dancer

Helene Shields - Dancer

Justine Summers - Dancer

Elizabeth Toohey - Dancer

Frances Towers - Wardrobe Master / Mistress

Pelham Andrews - Singer, Chorus, Actor and Singer, Actor, Performer

Vicki Attard - Dancer

Allan Cross - Dancer

Madeleine Eastoe - Dancer, Performer

Joseph Janusaitis - Dancer

Lynette Mann - Dancer

Chris Maver - Lighting Designer, Stage Director, Stage Manager

Shane Placentino - Dancer, Director, Assistant Director

Martin Raistrick - Dancer

Ken Whitmore - Dancer

Mark Annear - Dancer

Bryan Ashbridge - Associate Director, Artistic Director

David Ashmole - Dancer

Robert Curran - Dancer

Susan Dains - Ballet Master/Mistress, Dancer

Thomas Edmonds - Actor, Tenor, Singer

Timothy Harbour - Dancer

Daniela Pantea - Dancer

Giacomo Puccini - Composer

Elyakum Shapirra - Conductor

Sian Stokes - Dancer

Ross Stretton - Artistic Director, Dancer

Matthew Trent - Dancer

Daniel Van Nek - Stage Manager, Assistant Stage Manager

Abril Ward - Dancer

Jak Callick - Director, Dancer

Elizabeth Campbell - Actor and Singer, Singer, Mezzo-Soprano, Actor

Kelvin Coe - Dancer

Rachel Dougherty - Dancer

Angela Embleton - Assistant Stage Manager, Stage Manager

Robert Helpmann - Scenario, Choreographer, Director, Artistic Director, Dancer, Producer, Stage Director, Devisor

Adam Hills - MC, Writer, Creator, Comedian

Robert Marshall - Dancer

Felicia Palanca - Dancer

Brian Thomson - Set Designer, Production Designer, Scenic Artist, Designer

Michael Todd - Dancer

Ormsby Wilkins - Pianist, Conductor, Assistant Conductor

Peter Bahen - Administrator

Olivia Bell - Dancer

Joshua Consandine - Dancer

Gabrielle Davidson - Dancer

Jane Finnie - Dancer

Simone Goldsmith - Dancer

David Hibbard - Actor and Singer, Singer, Actor, Bass

Ulrike Lytton - Dancer

Campbell McKenzie - Dancer, Actor

Rex McNeill - Dancer

Justine Miles - Dancer

Marius Petipa - Choreographer

Marilyn Richardson - Actor and Singer, Actor, Soprano, Singer, Performer

Nick Schlieper - Lighting Designer, Associate Designer

Andrea Toy - Dancer

Geon Van Der Wyst - Dancer

Rebecca Yates - Dancer

Alan Alder - Dancer

Johanna Allen - Actor, Performer, Actor and Singer, Chorus, Singer

Roger Barratt - Lighting Designer, Technical Director

Tasso Bouyessis - Actor and Singer, Chorus, Singer, Actor

David Burch - Dancer

Deborah Caddy - Actor, Performer, Chorus, Actor and Singer, Singer

James Christiansen - Chorus Master/Mistress, Baritone, Actor, Actor and Singer, Musical Director

John Copley - Director, Producer, Performer

Roma Egan - Dancer

Ai-Gul Gaisina - Teacher, Dancer

Paul Hamilton - Dancer

Patrick Lim - Singer, Actor, Chorus, Performer, Assistant Director, Dancer

Hadyn Maher - Coordinator

Kirsty Martin - Dancer

Ian McRae - Administrator, General Manager, Dancer

Brett Morgan - Dancer, Repetiteur, Dance Director

Sandra Morrison - Dancer

James Newman - Dancer

Dennis Olsen - Choreographer, Actor, Singer, Director

Craig Phillips - Dancer

Florin Radulescu - Chorus Master/Mistress, Choir Master/Mistress, Repetiteur, Musical Director

Michael Stennett - Costume Designer

Graham Abbott - Conductor, Musical Director

Jayne Beddoe - Dancer

Cherie Boogaart - Actor and Singer, Chorus, Singer

Nigel Burley - Dancer

Robyn Corby - Dancer

Marie Docking - Stage Manager, Properties Master / Mistress, Assistant Stage Manager

Martyn Fleming - Dancer

Dobbs Franks - Musical Director, Conductor

Judith Henley - Actor and Singer, Actor, Singer, Soprano

Bronwyn Holley - Dancer

Wendy Hopkins - Actor, Singer, Actor and Singer

Bernard Hull - Actor and Singer, Actor, Singer

Mark Kay - Ballet Master/Mistress, Dancer, Repetiteur

Roger Kirk - Costume Designer, Set Designer, Designer

Matthew Lawrence - Dancer

Franz Lehar - Composer, Lyricist

Angela Magill - Dancer

Andrew Murphy - Dancer

Rachel Read - Dancer

Dale Ringland - Repetiteur, Musical Director, Musician

Jerome Robbins - Original Director, Choreographer

Leeanne Rutherford - Dancer

Anne Woolliams - Production Manager, Production Designer, Choreographer, Artistic Director, Producer, Devisor

William Bamford - Actor, Actor and Singer, Chorus Master/Mistress, Performer

Andrew Batten - Dancer

Guy Carrison - Assistant Stage Manager

Craig Cathcart - Dancer

Josef Christianson - Dancer

Frances Crooks - Chorus, Actor and Singer

Peter Deane - Chorus, Actor and Singer, Actor

Gaetano Del Monaco - Dancer

Matthew Donnelly - Dancer

Grant Doyle - Actor and Singer, Actor, Singer, Baritone

Mandy Farmer - Stage Manager

Margaret Fitzsimons - Wardrobe Master / Mistress

Andrew Georg - Repetiteur

Geoffrey Harman - Wardrobe Master / Mistress

Daphne Harris - Actor, Singer, Actor and Singer

Geoffrey Harris - Actor, Singer, Actor and Singer

Glen Harris - Dancer

Barbara Heidrich - Chorus

Joshua Horner - Dancer, Actor

Roger Howell - Actor, Baritone, Singer, Actor and Singer

Danielle Hunt - Dancer

Brent Iwanoczko - Dancer

Kim Love - Dancer

Wolfgang Amadeus Mozart - Composer

Brian Nolan - Dancer

Andrew Obst - Dancer

Jaime Redfern - Dancer

Valmai Roberts - Dancer

Kenneth Rowell - Costume Designer, Designer

David Thelander - Chorus, Actor and Singer, Singer, Actor

Kim Traynor - Dancer

Andrew Turner - Actor and Singer, Performer, Actor, Chorus, Singer

Andrew Lloyd Webber - Orchestrator, Composer, Songwriter, Costume Designer

Peter Bandy - Conductor

Penelope Briffa - Dancer

Donn Byrnes - Lighting Designer

Joady Chambers - Dancer

Conal Coad - Actor and Singer, Actor, Singer

Melissa Colley - Assistant Stage Manager, Properties Master / Mistress, Stage Manager

David Cox - Actor, Chorus, Actor and Singer

John Cranko - Choreographer, Devisor

Gaylene Cummerfield - Dancer

Mary Duchesne - Dancer