Contributor Kendall Geisler
Export | Feedback | Map | Network | Print
Gender Female
Functions Dancer
Events

Dancer

Makeely Clarke - Dancer

Tania Adam - Dancer

R Addison - Dancer

C Aitcheson - Dancer

S Almond - Dancer

J Angus - Dancer

K Ansell - Dancer

L Aslat - Dancer

Jade Back - Dancer

George Balanchine - Choreographer

R Ball - Dancer

David Barnett - Dancer

Catherine Barry - Dancer

G Bastick - Dancer

Tania Beaumaris - Dancer

Katrina Bilney - Dancer

K Bolton - Dancer

E Borsten - Dancer

Johannes Brahms - Composer

A Brooks - Dancer

Adrienne Brown - Dancer

Susanne Brown - Dancer

Tiffany Brown - Dancer

Annie Burbrook - Choreographer

C Burrows - Dancer

Mark Calbert - Stage Manager

Jodie Carey - Dancer

D Caugoto - Dancer

K Caugoto - Dancer

A Christie - Dancer

Anne Church - Costume Designer

A Clarke - Dancer

M Cocking - Dancer

J Cook - Dancer

K Craig - Dancer

K Crowe - Dancer

S Dale - Dancer

K Darrel - Dancer

J De Ryk - Dancer

Angela Deegan - Choreographer

Léo Delibes - Composer

Tania Difevo - Dancer

K Dooland - Dancer

Kathy Driscoll - Dancer

G Driver - Dancer

S Driver - Dancer

Jane Duncan - Dancer

D Easton - Dancer

Jacqui Edson - Dancer

L Elford - Dancer

A Elmendorp - Dancer

E Elouvaris - Dancer

Angelina Emanuele - Dancer

K Evans - Dancer

L Feather - Dancer

L Fielke - Dancer

Maria Fischer - Dancer

Denise Fisher - Dance Director

Kevin Geisler - Lighting Operator

M Georgiou - Dancer

H Gilchrist - Dancer

J Giles-Clark - Lighting Operator

Alison Gill - Dancer

Phillip Gillman - Dancer

Philip Glass - Composer

C Glover - Dancer

Peter Goers - Presenter

Ken Gogler - Dancer

Sandra Gordon - Choreographer

Y Gormley - Dancer

Rebecca Gregg - Dancer

S Gruber - Set and/or Property Maker

Sheree Gunn - Dancer

Trisha Gunn - Dancer

B Gunning - Dancer

S Guy - Dancer

Michelle Haldane - Dancer

Emma Hambour - Dancer

A Handley - Dancer

Chris Harnett - Lighting Operator

M Harnett - Dancer

K Haywood - Dancer

Ann Heithersay - Dancer

S Hocking - Dancer

Nigel Hodgson - Dancer

L Hollige - Dancer

Elice Hosch - Dancer

K Howard - Dancer

Leah Humphries - Dancer

D Jacobs - Dancer

J Jones - Dancer

Rainer Jozeps - Dance Director

H Kamp - Properties Master

T Kamp - Dancer

Y Kamp - Dancer

Kaye Kenefick - Choreographer

Belinda Kerr - Dancer

Robyn Lancashire - Dancer

S Lines - Dancer

Nicolette Little - Dancer

J Llewlyn - Dancer

Kelly-Jo Longshaw - Dancer

C Lowes - Dancer

J Lowes - Dancer

Bruce MacArthur - Dancer

Claudia Maddeford - Dance Director

Taras Majber - Dancer

Sarah Manthey - Dancer

D Maros - Dancer

O Maros - Dancer

K McLeod - Dancer

K Messer - Dancer

Jane Miller - Dancer

K Morton - Dancer

S Morton - Dancer

Wendy Moyle - Choreographer

Wolfgang Amadeus Mozart - Composer

Sarah Jane Munnski - Dancer

Belinda Napier - Dancer

Trisha Nicolls - Dancer

Cate O'Brien - Dancer

J O'Grady - Dancer

E O'Reilly - Dancer

Tracy Ogle - Dancer

Teri Oliver - Dancer

Katherine Packwood - Dancer

K Penhall - Dancer

Gordon Phillips - Composer

Carl Plaisted - Dancer

T Powell - Dancer

Joanna Priest - Choreographer

Cesare Pugni - Composer

K Quirk - Dancer

J Rathjen - Dancer

Rex Reid - Choreographer

V Ridge - Dancer

N Ridley - Dancer

J Robinson - Dancer

David Roche - Choreographer

Simi Roche - Choreographer

D Ruggerio - Dancer

Judy Ruggerio - Assistant Stage Manager

C Ryan - Dancer

Nick Sabel - Dancer

Liesl Sawyer - Dancer

M Scriven - Dancer

Gary Shaw - Scenic Artist

L Shepherdson - Dancer

A Shield - Dancer

N Shield - Dancer

Rebecca Sloan - Dancer

Jacqui Smith - Dancer

Natalie Smith - Dancer

K Smythe - Dancer

A Staffin - Dancer

N Staker - Dancer

A Stansfield - Dancer

Berndt Stoecker - Sound Operator/Engineer

Michael Swain - Dancer

H Symonds - Dancer

Anne Tannebring - Dance Director

Bree Taylor - Dancer

Suzi Thonder - Dancer

Julie Thorne - Dancer

Joanne Trandafil - Dancer

L Van der Linden - Dancer

M Vedig - Dancer

Melinda Wales - Dancer

S Walker - Dancer

Susan Walsh - Dancer

Bridget Waters - Dancer

E Watkins - Dancer

Lainie Watson - Dancer

M Weiler - Dancer

Annabel Welch - Dancer

S White - Dancer

Marshall Whyther - Dancer

Karen Wilks - Dancer

Cath Williams - Dancer

K Williams - Dancer

J Willmott - Dancer

N Willmott - Dancer

Grant Withnell - Dancer

S Wright - Dancer

Kevin Young - Dancer

Simone Zecevich - Dancer

Champagne Fairs

Panache Ballet Studio

Performing Arts Collection of South Australia

South Australian Children's Ballet Company

Identifier 444548