Contributor Jan Pinkerton
Export | Feedback | Map | Network | Print
Gender Female
Nationality Australian
Functions Choreographer, Dancer
Events

Dancer

Choreographer

  • Dance Week, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 24 May 1994
  • Norman's Siren, Vaucluse House, Vaucluse, NSW, 26 April 1994
  • Imprint, Enmore Theatre, Enmore, NSW, 9 June 1993

Actor

Assistant Choreographer

Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Singer

  • Turandot, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 14 July 2006

Lea Francis - Dancer, Chorus

  • The Puccini Spectacular, Sydney Entertainment Centre, Sydney, NSW, 5 June 1996
  • The Puccini Spectacular, Melbourne Park, Melbourne, VIC, 23 May 1996
  • Fornicon, Her Majesty's Theatre, Adelaide, SA, 22 June 1995
  • Fornicon, His Majesty's Theatre, Perth, WA, 8 June 1995
  • Fornicon, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 6 May 1995
  • Nearly Beloved, Drama Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 5 April 1991
  • Shining, Theatre Royal, Hobart, TAS, 1987
  • After Venice, Playhouse, Melbourne, VIC, 5 March 1986
  • Some Rooms, The State Theatre, Melbourne, VIC, 1984
  • Some Rooms, Drama Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 17 November 1983

Graeme Murphy - Choreographer, Dancer, Artistic Director, Set Designer, Director, Devisor

  • Turandot, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 14 July 2006
  • Fornicon, Her Majesty's Theatre, Adelaide, SA, 22 June 1995
  • Fornicon, His Majesty's Theatre, Perth, WA, 8 June 1995
  • Fornicon, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 6 May 1995
  • Dance Week, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 24 May 1994
  • Nearly Beloved, Drama Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 5 April 1991
  • Shining, Theatre Royal, Hobart, TAS, 1987
  • After Venice, Playhouse, Melbourne, VIC, 5 March 1986
  • Some Rooms, The State Theatre, Melbourne, VIC, 1984
  • Some Rooms, Drama Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 17 November 1983

Paul Mercurio - Choreographer, Dancer

  • Dance Week, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 24 May 1994
  • Imprint, Enmore Theatre, Enmore, NSW, 9 June 1993
  • Contact, Theatre Royal, Hobart, TAS, 1993
  • Australian Choreographic Ensemble, Theatre Royal, Hobart, TAS, 1993
  • Contact, The Performance Space, Redfern, NSW, 9 September 1992
  • Shining, Theatre Royal, Hobart, TAS, 1987
  • After Venice, Playhouse, Melbourne, VIC, 5 March 1986
  • Some Rooms, The State Theatre, Melbourne, VIC, 1984
  • Some Rooms, Drama Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 17 November 1983

Jennifer Irwin - Costume Designer, Costume Maker, Costume Co-ordinator

  • Skin (Shelter), Playhouse, Melbourne, VIC, 10 October 2000
  • Ochres, The Playhouse, Civic Square, ACT, 14 October 1995
  • Fornicon, Her Majesty's Theatre, Adelaide, SA, 22 June 1995
  • Fornicon, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 6 May 1995
  • Shining, Theatre Royal, Hobart, TAS, 1987
  • After Venice, Playhouse, Melbourne, VIC, 5 March 1986
  • Some Rooms, The State Theatre, Melbourne, VIC, 1984
  • Some Rooms, Drama Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 17 November 1983

Janet Vernon - Dancer, Assistant Choreographer

  • Fornicon, Her Majesty's Theatre, Adelaide, SA, 22 June 1995
  • Fornicon, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 6 May 1995
  • Nearly Beloved, Drama Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 5 April 1991
  • Shining, Theatre Royal, Hobart, TAS, 1987
  • After Venice, Playhouse, Melbourne, VIC, 5 March 1986
  • Some Rooms, The State Theatre, Melbourne, VIC, 1984
  • Some Rooms, Drama Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 17 November 1983

Bill Pengelly - Dancer

  • Fornicon, Her Majesty's Theatre, Adelaide, SA, 22 June 1995
  • Fornicon, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 6 May 1995
  • Shining, Theatre Royal, Hobart, TAS, 1987
  • After Venice, Playhouse, Melbourne, VIC, 5 March 1986
  • Some Rooms, The State Theatre, Melbourne, VIC, 1984
  • Some Rooms, Drama Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 17 November 1983

David Prudham - Dancer

Andrea Toy - Dancer, Assistant Director

  • Imprint, Enmore Theatre, Enmore, NSW, 9 June 1993
  • Contact, The Performance Space, Redfern, NSW, 9 September 1992
  • Shining, Theatre Royal, Hobart, TAS, 1987
  • After Venice, Playhouse, Melbourne, VIC, 5 March 1986
  • Some Rooms, The State Theatre, Melbourne, VIC, 1984
  • Some Rooms, Drama Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 17 November 1983

Kim Walker - Dancer, Choreographer, Associate Director

Katherine Arnold-Lindley - Dancer

Stephen Page - Dancer, Choreographer, Artistic Director, Director

  • Skin (Shelter), Playhouse, Melbourne, VIC, 10 October 2000
  • Ochres, The Playhouse, Civic Square, ACT, 14 October 1995
  • Imprint, Enmore Theatre, Enmore, NSW, 9 June 1993
  • Shining, Theatre Royal, Hobart, TAS, 1987
  • After Venice, Playhouse, Melbourne, VIC, 5 March 1986

Ross Philip - Dancer

  • Nearly Beloved, Drama Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 5 April 1991
  • Shining, Theatre Royal, Hobart, TAS, 1987
  • After Venice, Playhouse, Melbourne, VIC, 5 March 1986
  • Some Rooms, The State Theatre, Melbourne, VIC, 1984
  • Some Rooms, Drama Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 17 November 1983

Darren Spowart - Dancer, Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998
  • Shining, Theatre Royal, Hobart, TAS, 1987
  • After Venice, Playhouse, Melbourne, VIC, 5 March 1986
  • Some Rooms, The State Theatre, Melbourne, VIC, 1984
  • Some Rooms, Drama Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 17 November 1983

Alfred Williams - Dancer

  • Nearly Beloved, Drama Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 5 April 1991
  • Shining, Theatre Royal, Hobart, TAS, 1987
  • After Venice, Playhouse, Melbourne, VIC, 5 March 1986
  • Some Rooms, The State Theatre, Melbourne, VIC, 1984
  • Some Rooms, Drama Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 17 November 1983

Adrian Batchelor - Dancer

  • Shining, Theatre Royal, Hobart, TAS, 1987
  • After Venice, Playhouse, Melbourne, VIC, 5 March 1986
  • Some Rooms, The State Theatre, Melbourne, VIC, 1984
  • Some Rooms, Drama Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 17 November 1983

Roger Bennett - Dancer

  • Shining, Theatre Royal, Hobart, TAS, 1987
  • After Venice, Playhouse, Melbourne, VIC, 5 March 1986
  • Some Rooms, The State Theatre, Melbourne, VIC, 1984
  • Some Rooms, Drama Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 17 November 1983

Brett Daffy - Performer, Dancer

Louise Dowling - Dancer

  • Shining, Theatre Royal, Hobart, TAS, 1987
  • After Venice, Playhouse, Melbourne, VIC, 5 March 1986
  • Some Rooms, The State Theatre, Melbourne, VIC, 1984
  • Some Rooms, Drama Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 17 November 1983

Michael Hennessy - Dancer

  • Shining, Theatre Royal, Hobart, TAS, 1987
  • After Venice, Playhouse, Melbourne, VIC, 5 March 1986
  • Some Rooms, The State Theatre, Melbourne, VIC, 1984
  • Some Rooms, Drama Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 17 November 1983

Tonia Kelly - Dancer

  • Shining, Theatre Royal, Hobart, TAS, 1987
  • After Venice, Playhouse, Melbourne, VIC, 5 March 1986
  • Some Rooms, The State Theatre, Melbourne, VIC, 1984
  • Some Rooms, Drama Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 17 November 1983

Julie-Anne Long - Choreographer, Dancer

Francoise Philipbert - Dancer

  • Shining, Theatre Royal, Hobart, TAS, 1987
  • After Venice, Playhouse, Melbourne, VIC, 5 March 1986
  • Some Rooms, The State Theatre, Melbourne, VIC, 1984
  • Some Rooms, Drama Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 17 November 1983

Victoria Taylor - Dancer

  • Shining, Theatre Royal, Hobart, TAS, 1987
  • After Venice, Playhouse, Melbourne, VIC, 5 March 1986
  • Some Rooms, The State Theatre, Melbourne, VIC, 1984
  • Some Rooms, Drama Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 17 November 1983

Nina Veretennikova - Dancer

  • Shining, Theatre Royal, Hobart, TAS, 1987
  • After Venice, Playhouse, Melbourne, VIC, 5 March 1986
  • Some Rooms, The State Theatre, Melbourne, VIC, 1984
  • Some Rooms, Drama Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 17 November 1983

Martin Armiger - Composer

  • Fornicon, Her Majesty's Theatre, Adelaide, SA, 22 June 1995
  • Fornicon, His Majesty's Theatre, Perth, WA, 8 June 1995
  • Fornicon, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 6 May 1995

Nicholas Berg - Actor

Brett Cabot - Producer, Composer

Kim Carpenter - Director, Designer

Daniel Defoe - Author, Writer

John Drummond Montgomery - Lighting Designer

  • Turandot, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 14 July 2006
  • Shining, Theatre Royal, Hobart, TAS, 1987
  • After Venice, Playhouse, Melbourne, VIC, 5 March 1986

Norman Hall - Choreographer, Performer, Director

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998
  • Bodies, Newtown Theatre, Newtown, NSW, 1 October 1996
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Patrick Harding-Irmer - Dancer

  • Bodies, Newtown Theatre, Newtown, NSW, 1 October 1996
  • Fornicon, Her Majesty's Theatre, Adelaide, SA, 22 June 1995
  • Fornicon, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 6 May 1995

Anthony Jones - Costume Designer

  • Nearly Beloved, Drama Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 5 April 1991
  • Some Rooms, The State Theatre, Melbourne, VIC, 1984
  • Some Rooms, Drama Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 17 November 1983

Benedict Leslie - Dancer, Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996
  • Norman's Siren, Vaucluse House, Vaucluse, NSW, 26 April 1994

Patrick O'Neill - Chorus, Performer

Carl Plaisted - Dancer

  • Fornicon, Her Majesty's Theatre, Adelaide, SA, 22 June 1995
  • Fornicon, His Majesty's Theatre, Perth, WA, 8 June 1995
  • Fornicon, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 6 May 1995

Giacomo Puccini - Music and Lyrics, Composer

Paulina Quinteros - Dancer

Gillian Rubinstein - Adaptor

John Senczuk - Designer

  • Imprint, Enmore Theatre, Enmore, NSW, 9 June 1993
  • Contact, Theatre Royal, Hobart, TAS, 1993
  • Contact, The Performance Space, Redfern, NSW, 9 September 1992

Brian Thomson - Designer

  • Fornicon, Her Majesty's Theatre, Adelaide, SA, 22 June 1995
  • Fornicon, His Majesty's Theatre, Perth, WA, 8 June 1995
  • Fornicon, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 6 May 1995

Richard Vella - Composer

Frumpus - Performance Group

  • Open 98, The Performance Space, Redfern, NSW, 21 July 1998
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Kay Armstrong - Dancer

Anthony Babicci - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Patricia Ball - Chorus

Samuel Barber - Composer

  • Some Rooms, The State Theatre, Melbourne, VIC, 1984
  • Some Rooms, Drama Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 17 November 1983

Eril Bassed - Repetiteur

Glenda Beeston - Chorus

Groovi Biscuit - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Michelle Black - Chorus

Ed Boyle - Actor

Benjamin Britten - Composer

  • Some Rooms, The State Theatre, Melbourne, VIC, 1984
  • Some Rooms, Drama Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 17 November 1983

Yolande Brown - Dancer

Robyn Bugg - Chorus

Helen Burnham - Chorus

Joseph Canteloube - Composer

  • Some Rooms, The State Theatre, Melbourne, VIC, 1984
  • Some Rooms, Drama Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 17 November 1983

Glenys Cappelli - Chorus

Joan Carden - Actor

Jarrod Carland - Chorus

Diana Carr - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Joanne Carroll - Chorus

Shana Carroll - Dancer

  • Some Rooms, The State Theatre, Melbourne, VIC, 1984
  • Some Rooms, Drama Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 17 November 1983

Geoffrey Chard - Actor

Bradley Chatfield - Dancer

  • Fornicon, Her Majesty's Theatre, Adelaide, SA, 22 June 1995
  • Fornicon, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 6 May 1995

Tanya Christensen - Chorus

Naomi Cochrane - Chorus

Hugh Colman - Costume Designer

John Comeadow - Lighting Designer, Production Manager

Leopoldo Conchello - Chorus

Roland Copley - Chorus

Jose Cura - Actor

Stephen Curtis - Set Designer

Angus Denton - Production Manager, Lighting Designer

Ian Dickson - Chorus

John Dingle - Chorus Master/Mistress

Richard Divall - Orchestrator, Conductor

Anthony Douglas - Chorus

Sean Dwyer - Dancer

David Eckstein - Chorus

Michael Edwards - Director

Moira Finucane - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Nicola Fraser - Chorus

Kristian Fredrikson - Set Designer, Designer

  • Turandot, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 14 July 2006
  • After Venice, Playhouse, Melbourne, VIC, 5 March 1986

Narelle Gille - Chorus

Alyx S Guidi - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Carolyn Hammer - Choreographer, Dancer

  • Dance Week, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 24 May 1994
  • Imprint, Enmore Theatre, Enmore, NSW, 9 June 1993

Eilene Hannan - Actor

Don Holden - Chorus

Madame Ivana - MC, Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Keith Jarrett - Composer

  • Some Rooms, The State Theatre, Melbourne, VIC, 1984
  • Some Rooms, Drama Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 17 November 1983

Graham Johnson - Set Designer

  • Some Rooms, The State Theatre, Melbourne, VIC, 1984
  • Some Rooms, Drama Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 17 November 1983

Nicole Johnston - Chorus

Dwayne Jones - Actor

Jilly Judges - Assistant Lighting Designer

Barbara Karpinski - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Kevin Kelley - Chorus

Eleanor Kerr - Chorus

Kim Kirkman - Chorus

Anna Kortschak - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Steve Lane - Chorus

Michael Lapina - Chorus

Mary Lawrey - Chorus

Roger Lemke - Actor

Benjamin Logan - Chorus

Ken Mackenzie-Forbes - Realisation

David Malacari - Lighting Designer

  • Some Rooms, The State Theatre, Melbourne, VIC, 1984
  • Some Rooms, Drama Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 17 November 1983

Nicole Marshman - Chorus

Harlin Martin - Chorus

John Marum - Chorus

Jeremy McPherson - Chorus

Patricia McPike - Chorus

David McSkimming - Repetiteur

Princess Lollipop Meow - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Lawrence Moore - Chorus

Jacqueline Moran - Chorus

Martin Muir - Actor

David Murray - Lighting Designer

Katrina O'Connor - Chorus

Dennis Olsen - Actor

Bette Opitz - Chorus

David Page - Composer, Musical Supervisor

  • Skin (Shelter), Playhouse, Melbourne, VIC, 10 October 2000
  • Ochres, The Playhouse, Civic Square, ACT, 14 October 1995

Connie Panagakis - Chorus

Mark Pennington - Lighting Designer

Jane Pinkerton - Chorus

Indigo Plushbox - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Francis Poulenc - Composer

  • Some Rooms, The State Theatre, Melbourne, VIC, 1984
  • Some Rooms, Drama Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 17 November 1983

Antonio Pretto - Assistant Director

John Rayment - Lighting Designer

  • Fornicon, Her Majesty's Theatre, Adelaide, SA, 22 June 1995
  • Fornicon, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 6 May 1995

Nelson Reguera - Actor

Katherine Rekaris - Chorus

Marilyn Richardson - Actor

Greg Riddell - Chorus

Deborah Riedel - Actor

Frances Rings - Dancer

  • Skin (Shelter), Playhouse, Melbourne, VIC, 10 October 2000
  • Ochres, The Playhouse, Civic Square, ACT, 14 October 1995

Edwin Roberts - Chorus

Gary Rowley - Actor

Graeme Russell - Chorus

Christopher Ryan - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Racquel Rydlewski - Chorus

Mary Louise Santa - Chorus

John Scandrett - Sound Designer

Jonathan G. Schmolzer - Chorus

Michael Scott-Mitchell - Set Designer

Ian Sequeira - Chorus

Diana Simpson - Chorus

Yvette Simpson - Stage Manager

Michael Smallwood - Chorus

Victoria Spence - MC

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Christopher Steele - Chorus

Christopher Stobie - Chorus

Gillian Sullivan - Actor

John Tacey - Chorus

Amanda Taylor - Chorus

Nicholas Todorovic - Actor

Mary Toye - Chorus

Simon Turner - Dancer

  • Fornicon, Her Majesty's Theatre, Adelaide, SA, 22 June 1995
  • Fornicon, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 6 May 1995

Dermott Tutty - Chorus

Joe Vacirca - Chorus

Trash Vaudeville - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Neil Vinson - Actor

Patricia Vivian - Chorus

Simon Vowles - Chorus

Vanessa Wagner - Performer, MC

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Dean Walsh - Dancer, Performer, Choreographer

  • Bodies, Newtown Theatre, Newtown, NSW, 1 October 1996
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Mei Wang - Chorus

Denis Watkins - Writer

John Wegner - Actor

Ivan Williams - Chorus

Mark Williams - Dancer

  • Fornicon, Her Majesty's Theatre, Adelaide, SA, 22 June 1995
  • Fornicon, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 6 May 1995

Dax - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Inca - Follow Spot Operator

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Izzi - MC

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Miss-Stress - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Paz - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Yvette Alcott - Performer

  • Open 98, The Performance Space, Redfern, NSW, 21 July 1998

Greg Andresen - Stage Manager

Jenny Andrews - Dancer

  • Bodies, Newtown Theatre, Newtown, NSW, 1 October 1996

Penny Arcade - MC

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Jud Arthur - Singer

  • Turandot, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 14 July 2006

Frederick Ashton - Choreographer

  • Dance Week, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 24 May 1994

Craig Baker - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Susan Barling - Choreographer, Dancer

  • Bodies, Newtown Theatre, Newtown, NSW, 1 October 1996

Bill Batchelor - Dancer

  • Shining, Theatre Royal, Hobart, TAS, 1987

Fionn Batchelor - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Annaconda Bay-Marie - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Catherine Beall - Dancer

  • Contact, The Performance Space, Redfern, NSW, 9 September 1992

Mathew Bergan - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Matthew Bergen - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Shirley Billing - Performer, MC

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Sido Bilson - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Vile Bitch Diva - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Michael Black - Chorus Master/Mistress

  • Turandot, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 14 July 2006

Waniga Blanco - Dancer

Thereza Blau - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

M Gorreti Bollo - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Betty Boomsticks - Drummer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Sarah Boulter - Dancer

Frosty Boy - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Kanen Breen - Singer

  • Turandot, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 14 July 2006

Angela Brewer - Singer

  • Turandot, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 14 July 2006

Monique Briggs - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Celia Brown - Dancer

Svetlana Bunic - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Elizabeth Burton - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Sarah Butler - Performer

  • Open 98, The Performance Space, Redfern, NSW, 21 July 1998

Victoria Campbell - Performer

  • Open 98, The Performance Space, Redfern, NSW, 21 July 1998

Shane Carroll - Dancer

Andrew Carter - Set Designer

  • Shining, Theatre Royal, Hobart, TAS, 1987

Chrystal Chandalier - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Deborah Cheetham - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Samantha Chester - Performer

  • Open 98, The Performance Space, Redfern, NSW, 21 July 1998

Henry Choo - Singer

  • Turandot, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 14 July 2006

Ian Clemworth - Musician, Musical Director, Composer

Geoff Cobham - Lighting Designer

Michael Collins - Choreographer

  • Bodies, Newtown Theatre, Newtown, NSW, 1 October 1996

Timothy Constable - Composer

Robert Cooney - Performer

  • Open 98, The Performance Space, Redfern, NSW, 21 July 1998

Panos Couros - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Veronica Coves - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Stephen Cummins - Media Artist

  • Contact, The Performance Space, Redfern, NSW, 9 September 1992

Matthew Curlewis - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Alex D'Antonio - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Jana D'vided-Attention - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Trudy Dalgleish - Lighting Designer

Sharon Dalla-Costa - Dancer

Albert David - Dancer

  • Ochres, The Playhouse, Civic Square, ACT, 14 October 1995

Alex Davies - Performer

  • Open 98, The Performance Space, Redfern, NSW, 21 July 1998

Christopher Dawes - Singer

  • Turandot, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 14 July 2006

Sharon Della Costa - Dancer

  • Imprint, Enmore Theatre, Enmore, NSW, 9 June 1993

Stephen Dennis - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Tanya Denny - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Deoxy Denude - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Lucy Dominello - Costume Designer

Lea Donnan - Performer

  • Open 98, The Performance Space, Redfern, NSW, 21 July 1998

Jilha Dottsdorter - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Cheryl Drummy - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Alan Dunn - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Stephen Dunne - MC

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Jane Elworthy - Drummer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Annando Emryss - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Peter England - Set Designer

Lael Evans - Dancer

  • Shining, Theatre Royal, Hobart, TAS, 1987

Louis Falco - Choreographer

  • Dance Week, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 24 May 1994

Catherine Fargher - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Alycia Ferguson - Performer

  • Open 98, The Performance Space, Redfern, NSW, 21 July 1998

Ursula Fernandez - Dancer

  • Shining, Theatre Royal, Hobart, TAS, 1987

George Filev - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Sue Fish - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Warren Fisher - Singer

  • Turandot, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 14 July 2006

Jane Flanders - Performer

  • Open 98, The Performance Space, Redfern, NSW, 21 July 1998

Jennifer Foster - Dancer

Cate Fowler - Producer

Steve Francis - Musical Supervisor

Fragile Freda Free - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Charles Freyberg - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Catherine Garrick - Dancer

Jeanine Garrish - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Tyler Gates - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Bel Geitz - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

John Gillies - Performer

  • Open 98, The Performance Space, Redfern, NSW, 21 July 1998

Su Goldfish - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Sam Golding - Performer

  • Open 98, The Performance Space, Redfern, NSW, 21 July 1998

Heather Grace-Jones - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Alister Grant - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Clare Grant - Performer

  • Open 98, The Performance Space, Redfern, NSW, 21 July 1998

Sherridan Green - Production Manager

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Graeme Grey - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Annabel Grice - Dancer

Melinda Grotto - Dancer

Elisa Hall - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Fleur Harlik - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Jaye Hayes - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Simon Hewett - Conductor

  • Turandot, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 14 July 2006

Graham Hilgendorf - Musician

Tim Hilton - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Sarah-Jayne Howard - Dancer

Simon Hunt - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Masae Ikegawa - Musician

Rebecca Ingram - Performer

  • Open 98, The Performance Space, Redfern, NSW, 21 July 1998

Sex Intents - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Mark Isaacs - Composer

Jamie James - MC

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Marion Jardine - Performer

  • Open 98, The Performance Space, Redfern, NSW, 21 July 1998

David Jobling - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Karl Johnson - Technician

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Lorna Johnson - Dancer

Caroline Jones - Costume Assistant

Sally Jones - Dancer

Laura Jordan - Performer

  • Open 98, The Performance Space, Redfern, NSW, 21 July 1998

Kerryn Joyce - Musician

Zina Kaye - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Gail Kelly - Director

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Imogen Kelly - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Wednesday Kennedy - Performer

  • Open 98, The Performance Space, Redfern, NSW, 21 July 1998

Lauri Kilfoyle - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Sam King - Lighting Designer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Jacqueline Klune - Dancer

Nicole Knickers - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Graeme Koehne - Composer, Lyricist

  • Nearly Beloved, Drama Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 5 April 1991

Kim Koford - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Elma Kris - Dancer

Hye Seoung Kwon - Singer

  • Turandot, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 14 July 2006

Osbert Lancaster - Cartoonist

  • Dance Week, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 24 May 1994

John Lanchbery - Composer

  • Dance Week, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 24 May 1994

Gary Lang - Dancer

  • Ochres, The Playhouse, Civic Square, ACT, 14 October 1995

Regis Lansac - Visual Artist

Nerissa Lea - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Chris Leddin - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Liesel Leddin - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Riley Lee - Musician, Composer

Megan Leigh - Dancer

Lana Lav Lips - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Anton Lock - Musician, Dancer

Penny Louther - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Lotus Love - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Shane Lowrencev - Singer

  • Turandot, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 14 July 2006

Gustav Mahler - Composer

Kevin Man - Musician

Aleyshia Manning - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Joel Markham - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Annette Marue - Dancer

Chris Maver - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Norrie May-Welby - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Lisa McDiarmid - Dancer

Chelsea McGuffin - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Lee McIver - Composer

  • Imprint, Enmore Theatre, Enmore, NSW, 9 June 1993

Chantal McKenzie - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Joanne McKinnon - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Joseph Mercurio - Lighting Designer

  • Ochres, The Playhouse, Civic Square, ACT, 14 October 1995

Olivier Messiaen - Composer

Damian Millar - Writer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Damien Millar - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Marilyn Miller - Dancer

  • Ochres, The Playhouse, Civic Square, ACT, 14 October 1995

Peggy Misi - Dancer

Rebecca Mitchell - Dancer

Warren Mok - Singer

  • Turandot, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 14 July 2006

Cheryle Moore - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Eliane Morel - Performer

  • Open 98, The Performance Space, Redfern, NSW, 21 July 1998

Amanda Morris - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Chuckie Morton - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Rachel Moss - Technician

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Daniel Mudie Cunningham - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Daniel Mudie-Cunnigham - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Joanne Mullins - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Fiona Munro - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Djakapurra Munyarryun - Dancer

  • Ochres, The Playhouse, Civic Square, ACT, 14 October 1995

Glen Murray - Dancer

  • Shining, Theatre Royal, Hobart, TAS, 1987

Caitlin Newton-Broad - Performer

  • Open 98, The Performance Space, Redfern, NSW, 21 July 1998

Kathryn Niesche - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Karen Norris - Lighting Designer

Barbara Notely - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Simone O'Brien - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Scott O'Keefe - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Dennis O'Neill - Singer

  • Turandot, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 14 July 2006

Sean O'Riordan - Performer

  • Open 98, The Performance Space, Redfern, NSW, 21 July 1998

Gideon Obarzanek - Choreographer

  • Dance Week, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 24 May 1994

Conrad Page - Performer

Kirk Page - Dancer

  • Ochres, The Playhouse, Civic Square, ACT, 14 October 1995

Kyle Page - Dancer

Russell Page - Dancer

  • Ochres, The Playhouse, Civic Square, ACT, 14 October 1995

Rhimi Page-Johnston - Performer

Hunter Page-Lochard - Performer

Pauline Pantsdown - MC

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Lisa Parker - Dancer

Antony Partos - Dancer

Mary Paul - Set Designer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Pauline Pearce - Dancer

Kathryn Pearson - Stage Manager

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Marisa Pearson - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Tanya Pearson - Dancer

Dale Pengelly - Dancer

  • Nearly Beloved, Drama Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 5 April 1991

Richard Perram - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Julianne Pierce - Coordinator

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Victoria Pitt - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Derek Porter - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

KT Prescott - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

John Pringle - Singer

  • Turandot, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 14 July 2006

Nelson Requera - Dancer

Penni Revel - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Gina Rings - Actor

  • Ochres, The Playhouse, Civic Square, ACT, 14 October 1995

Jeremy Robbins - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Alistair Roberts - Costume Maker

Desley Roberts - Dancer

Lisa Robinson - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Helen Rose-Schaursberger - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Donna Ross - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Leila Saida - MC

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Talisa Salmon - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Shinobu Satoh - Actor

Vicky Saury - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Michael Schiavello - Performer

  • Open 98, The Performance Space, Redfern, NSW, 21 July 1998

Bob Scott - Sound Designer

Louise Seller - Dancer

Tristan Shanti - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Cameron Sharp - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Dongwong Shin - Singer

  • Turandot, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 14 July 2006

Nathan Sidoti - Sound Operator/Engineer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Clytie Smith - Technician

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Jackie Smith - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Ivan Smith Romero - Lighting Designer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Jade Snow-Kennedy - Technician

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

David Solomon - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

John South - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Carolhn Stanton - Dancer

Wendy Star - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Garry Stewart - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Peta Strachan - Dancer

Chen Sue - Actor

Patrick Summers - Conductor

  • Turandot, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 14 July 2006

Glitter Supernova - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Karol Szymanowski - Composer

  • Shining, Theatre Royal, Hobart, TAS, 1987

Ilka Tampke - Performer

  • Open 98, The Performance Space, Redfern, NSW, 21 July 1998

Deone Tankard - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Meryl Tankard - Costume Designer, Set Designer, Director, Choreographer

James Taylor - Cinematographer

  • Bodies, Newtown Theatre, Newtown, NSW, 1 October 1996

Azaria Universe - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Hermione Vakirtzis - Performer

  • Open 98, The Performance Space, Redfern, NSW, 21 July 1998

Wendy Vermeer - Dancer

Countess Vulgaria - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Charlotte Walker - Stage Manager

  • Turandot, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 14 July 2006

Edward Walker - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Bernadette Walong - Dancer, Assistant Director

  • Ochres, The Playhouse, Civic Square, ACT, 14 October 1995

Dennis Watkins - MC

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Lisa Webb - Technician

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Garth Welch - Dancer

Stuart West - Performer

  • Open 98, The Performance Space, Redfern, NSW, 21 July 1998

Michael Whaites - Choreographer

Jennifer Wilson - Singer

  • Turandot, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 14 July 2006

Lee Wilson - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Tia Wilson - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Shauna Winram - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

AñA Wojak - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Elkie P Woolton - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

William Yang - MC

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Sun Yi - Concert Master

  • Turandot, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 14 July 2006

Nicole Youl - Singer

  • Turandot, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 14 July 2006

Damon Young - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Lois Zebra - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Sydney Dance Company

  • Fornicon, Her Majesty's Theatre, Adelaide, SA, 22 June 1995
  • Fornicon, His Majesty's Theatre, Perth, WA, 8 June 1995
  • Fornicon, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 6 May 1995
  • Nearly Beloved, Drama Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 5 April 1991
  • Shining, Theatre Royal, Hobart, TAS, 1987
  • After Venice, Playhouse, Melbourne, VIC, 5 March 1986
  • Some Rooms, The State Theatre, Melbourne, VIC, 1984
  • Some Rooms, Drama Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 17 November 1983

Australia Council for the Arts

  • Skin (Shelter), Playhouse, Melbourne, VIC, 10 October 2000
  • Open 98, The Performance Space, Redfern, NSW, 21 July 1998
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996
  • Ochres, The Playhouse, Civic Square, ACT, 14 October 1995
  • Contact, The Performance Space, Redfern, NSW, 9 September 1992

NSW Ministry for the Arts

  • Skin (Shelter), Playhouse, Melbourne, VIC, 10 October 2000
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996
  • Ochres, The Playhouse, Civic Square, ACT, 14 October 1995
  • Contact, The Performance Space, Redfern, NSW, 9 September 1992

The Australian Choreographic Ensemble

The Performance Space

  • Open 98, The Performance Space, Redfern, NSW, 21 July 1998
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996
  • Contact, The Performance Space, Redfern, NSW, 9 September 1992

Channel 9

Clifford Hocking Enterprises Pty Ltd

  • After Venice, Playhouse, Melbourne, VIC, 5 March 1986
  • Some Rooms, The State Theatre, Melbourne, VIC, 1984
  • Some Rooms, Drama Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 17 November 1983

David Vigo

  • After Venice, Playhouse, Melbourne, VIC, 5 March 1986
  • Some Rooms, The State Theatre, Melbourne, VIC, 1984
  • Some Rooms, Drama Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 17 November 1983

Kim Carpenter's Theatre of Image

Ausdance

  • Skin (Shelter), Playhouse, Melbourne, VIC, 10 October 2000
  • Dance Week, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 24 May 1994

Bangarra Dance Theatre

  • Skin (Shelter), Playhouse, Melbourne, VIC, 10 October 2000
  • Ochres, The Playhouse, Civic Square, ACT, 14 October 1995

QANTAS

Radio 2UE 954

Sydney Gay and Lesbian Mardi Gras

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Sydney Opera House

  • Kaidan: A Ghost Story, Drama Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 17 January 2007
  • Some Rooms, Drama Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 17 November 1983

The Australian Choreographic Centre

  • Contact, Theatre Royal, Hobart, TAS, 1993
  • Contact, The Performance Space, Redfern, NSW, 9 September 1992

Victoria State Opera

Victoria State Opera Chorus

Victorian Arts Centre

Wang Australia

  • Some Rooms, The State Theatre, Melbourne, VIC, 1984
  • Some Rooms, Drama Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 17 November 1983

Adelaide Festival Centre

Arts SA

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Australian Opera and Ballet Orchestra

  • Turandot, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 14 July 2006

Australian Philharmonic Orchestra

Banda Italiana Vincenzo Bellini

Canberra Theatre Trust

  • Ochres, The Playhouse, Civic Square, ACT, 14 October 1995

Frumpus

  • Open 98, The Performance Space, Redfern, NSW, 21 July 1998

It's Queer Up North

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Made to Move

Meryl Tankard Company

National Festival of Australian Theatre

  • Ochres, The Playhouse, Civic Square, ACT, 14 October 1995

Northside Ballet Company

One Extra Dance Company

Opera Australia

  • Turandot, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 14 July 2006

Opera Australia Chorus

  • Turandot, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 14 July 2006

Playing Australia

SBS

Smirnoff

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

State Orchestra of Victoria

Sydney Festival

TaikOz

Theatre Royal Management Board

  • Shining, Theatre Royal, Hobart, TAS, 1987

Willoughby City Band

Windmill Performing Arts

Identifier 6260