Contributor Rosetta Cook
Export | Feedback | Map | Network | Print
Gender Female
Nationality Australian
Functions Choreographer, Dancer
Events

Dancer

Choreographer

Performer

  • The Fall of Singapore, Footbridge Theatre, University of Sydney, NSW, 8 November 1995
  • cLUB bENT, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 15 February 1995

Actor

  • The Merry Widow, Concert Hall (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 19 January 1978

Ballet Master/Mistress

  • Rapture, Thomas Dixon Centre, West End, QLD, 15 April 1997

Harold Collins - Choreographer, Dancer, Artistic Director, Director

Wayne Martin - Dancer

Dianne Storer - Dancer

Trevor Green - Dancer

Owen Anderson - Dancer, Designer

Janine Claire - Dancer

Owen MacDonald - Stage Manager, Assistant Stage Manager

John Dovey - Dancer

Helen Booth - Dancer

Kathleen Dorahy - Dancer

Janet Walsh - Dancer

Andrew Martin - Dancer

Dale Johnston - Dancer

  • The Tempest, Albert Park Amphitheatre, Brisbane, QLD, 5 September 1982
  • Rituals, Brisbane, Brisbane, QLD, 10 September 1981
  • Carmen, Canberra Theatre, Canberra, ACT, 6 August 1981
  • Carmen, Albury, Albury, NSW, 4 August 1981
  • Carmen, Adelaide, Adelaide, SA, 28 July 1981
  • Carmen, Broken Hill, Broken Hill, NSW, 23 July 1981
  • Diversions, Queensland, QLD, 6 May 1981
  • The Ice Maiden, Queensland, QLD, 6 May 1981
  • Diversions, Brisbane, Brisbane, QLD, 22 April 1981
  • The Ice Maiden, Brisbane, Brisbane, QLD, 22 April 1981
  • Diversions, New South Wales, NSW, 20 March 1981

Vanessa Mafe - Dancer

  • The Tempest, Albert Park Amphitheatre, Brisbane, QLD, 5 September 1982
  • Carmen, Canberra Theatre, Canberra, ACT, 6 August 1981
  • Carmen, Albury, Albury, NSW, 4 August 1981
  • Carmen, Adelaide, Adelaide, SA, 28 July 1981
  • Carmen, Broken Hill, Broken Hill, NSW, 23 July 1981
  • Diversions, Queensland, QLD, 6 May 1981
  • Diversions, Brisbane, Brisbane, QLD, 22 April 1981
  • Diversions, New South Wales, NSW, 20 March 1981
  • Nutcracker, SGIO Theatre, Brisbane, QLD, 10 December 1980

Graham Woolnough - Dancer

Georges Bizet - Composer

John Conklin - Set Designer

Nigel Levings - Lighting Designer

Claire Mitchell - Costume Designer

Ann-Margret Pettersson - Director

Denise Nenke - Dancer

  • The Tempest, Albert Park Amphitheatre, Brisbane, QLD, 5 September 1982
  • Carmen, Canberra Theatre, Canberra, ACT, 6 August 1981
  • Carmen, Albury, Albury, NSW, 4 August 1981
  • Carmen, Adelaide, Adelaide, SA, 28 July 1981
  • Carmen, Broken Hill, Broken Hill, NSW, 23 July 1981
  • Nutcracker, SGIO Theatre, Brisbane, QLD, 10 December 1980

Craig Burgess - Dancer

  • The Tempest, Albert Park Amphitheatre, Brisbane, QLD, 5 September 1982
  • Carmen, Canberra Theatre, Canberra, ACT, 6 August 1981
  • Carmen, Albury, Albury, NSW, 4 August 1981
  • Carmen, Adelaide, Adelaide, SA, 28 July 1981
  • Carmen, Broken Hill, Broken Hill, NSW, 23 July 1981

Jacqui Carroll - Choreographer

Paul Galbraith - Dancer

Jacqueline Kay - Dancer

Donald Macleod - Dancer

Jenny Musgrave - Dancer

  • Carmen, Canberra Theatre, Canberra, ACT, 6 August 1981
  • Carmen, Albury, Albury, NSW, 4 August 1981
  • Carmen, Adelaide, Adelaide, SA, 28 July 1981
  • Carmen, Broken Hill, Broken Hill, NSW, 23 July 1981
  • Nutcracker, SGIO Theatre, Brisbane, QLD, 10 December 1980

Michelle White - Dancer

  • The Tempest, Albert Park Amphitheatre, Brisbane, QLD, 5 September 1982
  • Carmen, Canberra Theatre, Canberra, ACT, 6 August 1981
  • Carmen, Albury, Albury, NSW, 4 August 1981
  • Carmen, Adelaide, Adelaide, SA, 28 July 1981
  • Carmen, Broken Hill, Broken Hill, NSW, 23 July 1981

Mike Bridges - Designer

  • Carmen, Canberra Theatre, Canberra, ACT, 6 August 1981
  • Carmen, Albury, Albury, NSW, 4 August 1981
  • Carmen, Adelaide, Adelaide, SA, 28 July 1981
  • Carmen, Broken Hill, Broken Hill, NSW, 23 July 1981

Jennifer Carseldine - Designer

  • Carmen, Canberra Theatre, Canberra, ACT, 6 August 1981
  • Carmen, Albury, Albury, NSW, 4 August 1981
  • Carmen, Adelaide, Adelaide, SA, 28 July 1981
  • Carmen, Broken Hill, Broken Hill, NSW, 23 July 1981

Garry Doherty - Dancer

Ronald Hanmer - Music Adaptor, Musical Arranger

  • Carmen, Canberra Theatre, Canberra, ACT, 6 August 1981
  • Carmen, Albury, Albury, NSW, 4 August 1981
  • Carmen, Adelaide, Adelaide, SA, 28 July 1981
  • Carmen, Broken Hill, Broken Hill, NSW, 23 July 1981

Michael Lewis - Actor, Singer

Roslyn Pennell - Dancer

  • Carmen, Canberra Theatre, Canberra, ACT, 6 August 1981
  • Carmen, Albury, Albury, NSW, 4 August 1981
  • Carmen, Adelaide, Adelaide, SA, 28 July 1981
  • Carmen, Broken Hill, Broken Hill, NSW, 23 July 1981

Carl Vine - Musical Director, Composer

James Aldridge - Designer

Arend Baumann - Singer, Actor

Gareth Belling - Choreographer

Danielle Bentley - Musician

Susan Caulfield-Leclercq - Costume Co-ordinator, Production Coordinator

Pam Conder - Designer, Costume Designer

Yanni Dubler - Stage Manager, Assistant Stage Manager

Margot Evans - Dancer

Benjamin Greaves - Musician

Susan Hawkins - Composer

David Hobson - Actor, Singer

Ben Hughes - Lighting Designer

Leanne Kenneally - Actor and Singer, Singer

Joanna Munday - Dancer

Luise Napier - Associate Director, Assistant Director, Director

Michael Pearce - Designer

Rex Reid - Choreographer

Paul Saliba - Performer, Choreographer, Costume Designer

William Shakespeare - Playwright

Anthony Spinaze - Designer

Melissa Tattam - Dancer

Diana Tolmie - Musician

John Utans - Choreographer, Dancer

Jud Arthur - Actor

Richard Bonynge - Conductor

Walter Bourke - Dancer, Choreographer, Costume Designer

Joanne Bradley - Dancer

Sharon Burnett - Dancer

Henry Choo - Actor, Singer

Julia Cotton - Choreographer, Dancer

Shirley Cuma - Dancer

Lucas de Jong - Singer

Richard Divall - Conductor

Claudia Dunn - Dancer

Gregory Gesch - Director, Assistant Director

  • Cloudland, Edward Street Theatre, Brisbane, QLD, 2 November 1983
  • The Tempest, Albert Park Amphitheatre, Brisbane, QLD, 5 September 1982

Michelle Giammichele - Dancer

Petrea Gibbins - Dancer

Eugene Gilfedder - Actor, Musician

  • Cloudland, Edward Street Theatre, Brisbane, QLD, 2 November 1983
  • The Tempest, Albert Park Amphitheatre, Brisbane, QLD, 5 September 1982

Louis Moreau Gottschalk - Composer

Steven Gray - Dancer, Performer

  • Dance Collection '95, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 25 October 1995
  • cLUB bENT, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 15 February 1995

Norman Hall - Performer, Choreographer, Director

  • Dance Collection '95, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 25 October 1995
  • cLUB bENT, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 15 February 1995

Julie Henderson - Dancer

James Henson - Lighting Designer

  • Cloudland, Edward Street Theatre, Brisbane, QLD, 2 November 1983
  • The Tempest, Albert Park Amphitheatre, Brisbane, QLD, 5 September 1982

Rosa Hirakata - Costume Co-ordinator, Costume Maker, Costume Designer

Graeme Johnston - Producer, Designer

  • Rituals, Brisbane, Brisbane, QLD, 10 September 1981
  • Nutcracker, SGIO Theatre, Brisbane, QLD, 10 December 1980

David Kierce - Dancer

Maria Lang - Dancer

Benedict Leslie - Performer, Dancer

  • Dance Collection '95, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 25 October 1995
  • cLUB bENT, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 15 February 1995

Graham Maclean - Designer

Emma Matthews - Singer, Actor

Wendy McPhee - Dancer

Martin Michel - Dancer

Edward Miller - Choreographer, Restager

Terri-Lee Milne - Dancer

Jay Mullan - Dancer

Peter Noble - Actor, Playwright

  • Cloudland, Edward Street Theatre, Brisbane, QLD, 2 November 1983
  • The Tempest, Albert Park Amphitheatre, Brisbane, QLD, 5 September 1982

Jason Organ - Lighting Designer

Jacqueline Pascoe - Dancer

Derek Porter - Dancer, Performer

  • Dance Collection '95, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 25 October 1995
  • cLUB bENT, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 15 February 1995

Sergei Prokofiev - Composer

Francis Pyper - Costume Maker, Costume Assistant

Danilo Radojevic - Dancer

Jaime Redfern - Dancer

James Ridewood - Designer

  • Cloudland, Edward Street Theatre, Brisbane, QLD, 2 November 1983
  • The Tempest, Albert Park Amphitheatre, Brisbane, QLD, 5 September 1982

Leanne Ringelstein - Dancer, Choreographer

Lisa Russell - Singer

Michael Saunders - Singer

Anthony Shearsmith - Dancer, Choreographer

  • Cloudland, Edward Street Theatre, Brisbane, QLD, 2 November 1983
  • The Tempest, Albert Park Amphitheatre, Brisbane, QLD, 5 September 1982

Madeleine Sheehan - Dancer

Dmitri Shostakovich - Composer

Christopher Smith - Designer

Colin Spiers - Pianist

Darien Sticklen - Actor, Composer, Musical Director

  • Cloudland, Edward Street Theatre, Brisbane, QLD, 2 November 1983
  • The Tempest, Albert Park Amphitheatre, Brisbane, QLD, 5 September 1982

Richard Strauss - Composer

Giuseppe Torelli - Composer

Jenna Walasek - Dancer

Shane Weatherby - Dancer

Natalie Weir - Choreographer

  • Atelier, Judith Wright Centre of Contempory Arts, Fortitude Valley, QLD, 24 November 2005
  • Split, Optima Playhouse, Adelaide, SA, 25 August 1999

David Whitworth - Assistant Stage Manager, Lighting Designer

Penelope Wray - Dancer

Eloise - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 15 February 1995

Raven - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 15 February 1995

Romeo - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 15 February 1995

Max Aix - Dancer

  • The Merry Widow, Concert Hall (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 19 January 1978

Jada Alberts - Actor

Vic Allen - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 15 February 1995

Rebecca Allison - Dancer

Emily Amisano - Choreographer

  • Atelier, Judith Wright Centre of Contempory Arts, Fortitude Valley, QLD, 24 November 2005

Jenny Andrews - Dancer

Pelham Andrews - Actor and Singer

John Antoniou - Singer

Jillian Attrill - Dancer

Chris Aubrey - Dancer

Anson Austin - Actor

  • The Merry Widow, Concert Hall (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 19 January 1978

Neil Austin - Lighting Designer

Tristian Ayton - Technician

Anthony Babicci - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 15 February 1995

Johann Sebastian Bach - Composer

Craig Baker - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 15 February 1995

Simone Baker - Choreographer

Michelle Barker - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 15 February 1995

Roger Barratt - Lighting Designer

  • The Merry Widow, Concert Hall (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 19 January 1978

Virginia Barratt - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 15 February 1995

Tom Barritt - Dancer

Cazarine Barry - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 15 February 1995

Cazerine Barry - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 15 February 1995

Jennifer Barry - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 15 February 1995

Barbara Barton - Dancer

Icing and Batter - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 15 February 1995

Reitl Bauer - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 15 February 1995

Stephen Baynes - Dancer

Danica Beckett - Actor

  • The Tempest, Albert Park Amphitheatre, Brisbane, QLD, 5 September 1982

Heather Begg - Actor

  • The Merry Widow, Concert Hall (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 19 January 1978

Angela Bencini - Dancer

Narelle Benjamin - Dancer

Matthew Bergen - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 15 February 1995

James Berlyn - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 15 February 1995

Charlotte Berry - Dancer

Zoe Bertram - Actor

  • The Tempest, Albert Park Amphitheatre, Brisbane, QLD, 5 September 1982

Sharon Betty - Dancer

Rudolfa Biasotto - Actor

  • The Merry Widow, Concert Hall (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 19 January 1978

Groovi Biscuit - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 15 February 1995

Nicole Bishop - Dancer

Daniel Black - Projectionist

Jeffrey Black - Singer

Michael Black - Chorus Master/Mistress

Peppa Blackburn - Dancer

Raymond Blanco - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 15 February 1995

Elizabeth Bluff - Dancer

Carina Boehm - Dancer

Dayle Booth - Dancer

Shaaron Boughen - Costume Designer

Tim Bowden - Sound Composer

Penelope Bowen - Dancer

Christine Bradshaw - Dancer

Melissa Braithwaite - Dancer

Daryl Brandwood - Dancer

  • Split, Optima Playhouse, Adelaide, SA, 25 August 1999

Tia-Wana Brassiere - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 15 February 1995

Adam Broinski - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 15 February 1995

Alexandra Brown - Dancer

David Brown - Technician

Tiffany Brown - Dancer

Tony Brumpton - Technician

Cindy Bryzak - Assistant Stage Manager

Isobel Buchanan - Actor

  • The Merry Widow, Concert Hall (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 19 January 1978

Anita Budai - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 15 February 1995

Csaba Buday - Choreographer

Annette Bugeja - Dancer

Klara Burgess - Dancer

Dan Burke - Technician

Emily Burke - Actor

Matthew Burke - Head Electrician

Jillian Burnside - Dancer

Kim Burnside - Dancer

Diane Bussuttil - Dancer

Donn Byrnes - Lighting Designer

Claire Byrt - Dancer

Reg Cameron - Actor

  • The Tempest, Albert Park Amphitheatre, Brisbane, QLD, 5 September 1982

Elizabeth Cameron Dalman - Collaborator

Luke Campbell - Sound Operator/Engineer

Marcia Camplin - Dancer

Jillian Canaway - Dancer

Peter Canaway - Dancer

Joanne Canning - Actor

  • The Merry Widow, Concert Hall (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 19 January 1978

Paul Capsis - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 15 February 1995

Elizabeth Casanova - Dancer

Brian Castles-Onion - Conductor

  • The Pearlfishers, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 4 September 2008

Michael Ceniuch - Technician

Kristina Chan - Dancer

  • Split, Optima Playhouse, Adelaide, SA, 25 August 1999

Eyrum Charles - Lighting Operator

Sam Chester - Director

Tracy Clarke - Dancer

  • The Merry Widow, Concert Hall (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 19 January 1978

Janis Claxton - Dancer

Beth Cleary - Actor

David Clendinning - Actor

  • The Tempest, Albert Park Amphitheatre, Brisbane, QLD, 5 September 1982

Simone Clifford - Dancer

Judith Cobb - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 15 February 1995

Patrick Cook - Designer

Chylie Cooper - Dancer

  • Split, Optima Playhouse, Adelaide, SA, 25 August 1999

Helen Cooper - Dancer

Lyall Cooper - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 15 February 1995

Vladimir Cosma - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 15 February 1995

Robert Costa - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 15 February 1995

James Cotter - Composer

  • The Tempest, Albert Park Amphitheatre, Brisbane, QLD, 5 September 1982

Clare Coulter - Actor

Chad Courtney - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 15 February 1995

Veronica Coves - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 15 February 1995

Lotte Crawford - Actor

Tony David Cray - Sound Designer

Rosalind Crisp - Choreographer

Karen Crone - Actor

  • Cloudland, Edward Street Theatre, Brisbane, QLD, 2 November 1983

Andrew Crupi - Actor

Ollivier-Philippe Cuneo - Conductor

Brooke Curtin - Dancer

Eric Cutler - Singer

Bradley Daley - Actor

Eva Dancsez - Dancer

Jo Darling - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 15 February 1995

Gary Dawson - Dancer

  • The Merry Widow, Concert Hall (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 19 January 1978

Louise de Garis - Dancer

Eloise de Hautecloque - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 15 February 1995

Jenny Dean - Dancer

Sue deGennaro - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 15 February 1995

Isabelle Delmotte - Curator, Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 15 February 1995

Lucy Deslandes - Dancer

Nazaree Dickerson - Actor

Chris Dickey - Technician

Tim Dodd - Sound Designer

Luke Dollman - Conductor

Jenny Dorman - Actor

  • The Merry Widow, Concert Hall (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 19 January 1978

Grant Doyle - Actor and Singer

S Drake - Dancer

Larry Drube - Dancer

Roslyn Dunbar - Actor and Singer

  • The Tempest, Albert Park Amphitheatre, Brisbane, QLD, 5 September 1982

Hayley Duncan - Dancer

Geoff Dunstan - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 15 February 1995

Dee Easton - Actor

Robert Eddie - Actor

  • The Merry Widow, Concert Hall (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 19 January 1978

Alan Edwards - Director

  • The Tempest, Albert Park Amphitheatre, Brisbane, QLD, 5 September 1982

Roma Egan - Ballet Master/Mistress

  • The Tempest, Albert Park Amphitheatre, Brisbane, QLD, 5 September 1982

James Egglestone - Actor and Singer

Catherine Elliott - Dancer

  • The Merry Widow, Concert Hall (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 19 January 1978

Lisa Engelaar - Dancer

Matt Erskine - Sound Designer

Lauren Ettridge - Dancer

Jo Evans - Flyman

Jillian Eve - Choreographer

Cesaria Evora - Composer

Graeme Ewer - Actor

  • The Merry Widow, Concert Hall (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 19 January 1978

Mila Faranov - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 15 February 1995

Catherine Fargher - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 15 February 1995

Stephen Farrat - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 15 February 1995

Rachel Fenwick - Dancer

Paul Ferris - Actor

  • The Merry Widow, Concert Hall (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 19 January 1978

George Filev - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 15 February 1995

Moira Finucane - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 15 February 1995

Denise Fisher - Dancer

Rebekah Fogarty - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 15 February 1995

J. Foord - Dancer

Michele Forbes - Actor

  • The Merry Widow, Concert Hall (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 19 January 1978

Farrah Force-itt - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 15 February 1995

Steven Ford - Stage Manager

  • Cloudland, Edward Street Theatre, Brisbane, QLD, 2 November 1983

Margery Forde - Actor

  • Cloudland, Edward Street Theatre, Brisbane, QLD, 2 November 1983

Yvette Forster - Choreographer

Melissa Foundas - Dancer

Jean Francaix - Composer

Betty France - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 15 February 1995

Alan Francis - Costume Designer

  • Six and One, Schonell Theatre, St Lucia, QLD, 24 September 1980

Kristian Fredrikson - Designer

  • The Merry Widow, Concert Hall (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 19 January 1978

Johannes Fritzsch - Conductor

Jane Fuller - Designer

  • cLUB bENT, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 15 February 1995

Luke Gabbedy - Actor

Kerry Gallant - Dancer

Tony Gault - Concert Master

John Germain - Actor

  • The Merry Widow, Concert Hall (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 19 January 1978

J Gilligan - Dancer

Petrine Giogio - Dancer

Joanne Giorgio - Dancer

Monica Girard - Assistant Stage Manager

Robin Gist - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 15 February 1995

Paul Gnatt - Restager

Therese Gogler - Dancer

Su Goldfish - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 15 February 1995

Jose Maria Gonzalez - Dancer

Joanne Goode - Dancer

Paige Gordon - Collaborator, Assistant Director

Miriam Gordon-Stewart - Actor

Heather Grace-Jones - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 15 February 1995

Michael Grandage - Original Director

Sally Gray - Dancer

Michelle Gristwood - Dancer

Michelle Groves - Dancer

Craig Haines - Dancer

Elisa Hall - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 15 February 1995

Antony Hamilton - Dancer

  • Split, Optima Playhouse, Adelaide, SA, 25 August 1999

Paul Hamilton - Dancer

  • The Merry Widow, Concert Hall (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 19 January 1978

Carolyn Hammer - Dancer

Denise Haratzis - Dancer

Gail Harding - Actor

  • The Merry Widow, Concert Hall (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 19 January 1978

Patrick Harding-Irmer - Dancer

Tahlia Harman - Actor

Stephanie Harper - Dancer

Paul Harrold - Technician

Robin Harvey - Dancer

  • Nutcracker, SGIO Theatre, Brisbane, QLD, 10 December 1980

India Hatton - Dancer

Penny Hatzis - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 15 February 1995

Bill Haycock - Designer

Angela Hayward - Dancer

Sue Healey - Dancer

Joshua Heath - Dancer

Edvard Helsted - Composer

Justine Henschke - Actor

Simon Hewett - Conductor

Tim Hickey - Technician

Kevin Hides - Actor

  • The Tempest, Albert Park Amphitheatre, Brisbane, QLD, 5 September 1982

Mark Higginson - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 15 February 1995

Christine Hill - Dancer

Martin Hissey - Actor

Anne Hoile - Dancer

Linda Hoile - Dancer

Gabrielle Hornhardt - Stage Manager

Susan Horsam - Dancer

Sally Horton-Perry - Actor and Singer

  • The Tempest, Albert Park Amphitheatre, Brisbane, QLD, 5 September 1982

Louise Hucks - Assistant Stage Manager

  • The Tempest, Albert Park Amphitheatre, Brisbane, QLD, 5 September 1982

Russell Hunt - Dancer

  • The Merry Widow, Concert Hall (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 19 January 1978

Steve Hunter - Composer

Max Hurley - Set Designer

  • Nutcracker, SGIO Theatre, Brisbane, QLD, 10 December 1980

Russell Hutchinson - Actor

Jacques Ibert - Composer

Chris Iley - Production Manager

Lev Ivanov - Choreographer

  • Nutcracker, SGIO Theatre, Brisbane, QLD, 10 December 1980

Helen Jacobs - Lighting Operator

Denny Jaeger - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 15 February 1995

Suzanne Jarosik - Dancer

Ladislav Jasek - Concert Master

  • The Merry Widow, Concert Hall (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 19 January 1978

Danielle Jeffery - Dancer

Jamie Jewell - Dancer

David Joel - Sound Operator/Engineer

Emmanuel Joel-Hornak - Conductor

  • The Pearlfishers, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 4 September 2008

Mandy Johnson - Dancer

Selina Johnson - Dancer

Fiona Johnstone - Production Manager

  • cLUB bENT, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 15 February 1995

Damon Jones - Lighting Designer

Diana Jose - Dancer

Ezra Juanta - Actor

Vladimir Kamirski - Conductor

Barbara Karpinski - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 15 February 1995

Alley Kat - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 15 February 1995

Nicole Kean - Dancer

Debbie Keenan - Dancer

Gail Kelly - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 15 February 1995

Imogen Kelly - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 15 February 1995

Katherine Kennewell - Dancer

J. Kessell - Dancer

Guillermo Keys-Arenas - Choreographer

  • The Merry Widow, Concert Hall (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 19 January 1978

Aram Khachaturian - Composer

Anna Kingston - Dancer

Alison Kirkpatrick - Assistant Stage Manager

Jean Koek - Assistant Stage Manager

  • Rituals, Brisbane, Brisbane, QLD, 10 September 1981

Christine Koltai - Choreographer

Yvonne Kower - Performer

Bruce Kronberger - Dancer

  • The Tempest, Albert Park Amphitheatre, Brisbane, QLD, 5 September 1982

Adam Kronenberg - Performer

Ming-Shen Ku - Choreographer

Markus Kuchenbuch - Choreographer

Hyeseoung Kwon - Actor

Susan Ladyman - Dancer

Andrew Laing - Performer

Carina Lamont - Dancer

Dianne Lang - Dancer

Gabriella Lang - Dancer

Michelle Lauridsen - Dancer

Susan Lauridsen - Dancer

David Lawrence Stafford - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 15 February 1995

Paul Lawrence-Jennings - Sound Artist

John Leathart - Dancer

Franz Lehar - Composer

  • The Merry Widow, Concert Hall (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 19 January 1978

Tania Leiman - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 15 February 1995

Tanja Liedtke - Dancer

  • Split, Optima Playhouse, Adelaide, SA, 25 August 1999

Alan Light - Actor

  • The Merry Widow, Concert Hall (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 19 January 1978

Christopher Lincoln - Singer

Marlene Lind - Costume Maker

Julie-Anne Long - Dancer

Barry Lovett - Actor

  • The Tempest, Albert Park Amphitheatre, Brisbane, QLD, 5 September 1982

Shane Lowrencev - Singer

  • The Pearlfishers, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 4 September 2008

Christine Lucke - Dancer

Elizabeth Lucke - Dancer

Geraldine Ludbrook - Dancer

Erin Mace - Dancer

Crystal MacFarlane - Sound Operator/Engineer

Claudia Maddeford - Dancer

M Madigan - Dancer

Catherine Magill - Dancer

Tracy Mann - Dancer

Virgilio Marino - Actor

Joel Markham - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 15 February 1995

Justin Marshman - Deputy Stage Manager

Richard Martin - Dancer

  • The Merry Widow, Concert Hall (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 19 January 1978

Angela May - Dancer

Elise May - Dancer

Gary McBay - Dancer

  • The Merry Widow, Concert Hall (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 19 January 1978

C. McConnell - Dancer

Georgina McCoy - Dancer

Sam McDeed - Stage Manager

  • cLUB bENT, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 15 February 1995

Scott McGregor - Actor

  • The Tempest, Albert Park Amphitheatre, Brisbane, QLD, 5 September 1982

Lee McIver - Dancer

Kerry McKay - Actor

  • The Tempest, Albert Park Amphitheatre, Brisbane, QLD, 5 September 1982

Glenn McKenzie - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 15 February 1995

Bruce McKinven - Designer

  • Split, Optima Playhouse, Adelaide, SA, 25 August 1999

Elizabeth McMahon - Dancer

  • The Merry Widow, Concert Hall (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 19 January 1978

Rachel Mendham - Dancer

Bronwyn Mengerson - Dancer

Graham Menzies - Production Manager

Elissa Meyer-Thomas - Dancer

Sakis Michelis - Dancer

  • Split, Optima Playhouse, Adelaide, SA, 25 August 1999

Keith Michell - Actor

  • The Tempest, Albert Park Amphitheatre, Brisbane, QLD, 5 September 1982

David Miller - Singer

Deanne Miltenburg - Dancer

  • Nutcracker, SGIO Theatre, Brisbane, QLD, 10 December 1980

Simon Mitchell - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 15 February 1995

Scott Moon - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 15 February 1995

Chris Morley - Dancer

Amanda Morris - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 15 February 1995

Stafford Mortensen - Production Manager

Daniel Mudie Cunningham - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 15 February 1995

Sutapa Mukerjee - Dancer

Louisa Muller - Director

Breee-an Munns - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 15 February 1995

Fiona Munroe - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 15 February 1995

Katrina Munroe - Dancer

Prue Murphy - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 15 February 1995

Joanne Naumann - Dancer

Elke Neidhardt - Resident Director

  • The Merry Widow, Concert Hall (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 19 January 1978

Jenny Newman-Preston - Dancer

Tomoko Nishizawa - Actor

Dujon Niue - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 15 February 1995

Belinda Noesbar - Dancer

Erika Noesbar - Dancer

Crispee Noodle - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 15 February 1995

Maggie Noonan - Actor and Singer

  • The Tempest, Albert Park Amphitheatre, Brisbane, QLD, 5 September 1982

Barbara Notely - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 15 February 1995

Gilli O'Connell - Dancer

  • Split, Optima Playhouse, Adelaide, SA, 25 August 1999

John O'Connell - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 15 February 1995

Carly O'Neill - Stage Manager

DeObia Ohpera - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 15 February 1995

Kit Oldfield - Stage Manager

  • The Tempest, Albert Park Amphitheatre, Brisbane, QLD, 5 September 1982

Christopher Oram - Costume Designer, Set Designer

Genevieve Page - Dancer

Russell Page - Dancer

  • Split, Optima Playhouse, Adelaide, SA, 25 August 1999

Sam Parisi - Mechanist

Chrissie Parrott - Choreographer

Phillip Parslow - Scriptwriter

B. Parsons - Dancer

Jonathan Parsons - Curator

  • cLUB bENT, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 15 February 1995

S. Parsons - Dancer

Lisa Paul - Dancer

Bill Pengelly - Choreographer

  • Split, Optima Playhouse, Adelaide, SA, 25 August 1999

Jules Perrot - Choreographer

Josephine Peters - Dancer

Darryl Phillips - Dancer

Hazel Phillips - Actor

  • Cloudland, Edward Street Theatre, Brisbane, QLD, 2 November 1983

Sally Phillips - Dancer

Julianne Pierce - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 15 February 1995

Ashley Pladson - Dancer

Emmanuel Plasson - Conductor

David Pledger - Performer

Anneliese Poggensee - Actor

Sarah Ponturo - Floor Electrician

Nathan Porteus - Actor

Annabel Powrie - Dancer

Rosalind Powrie - Dancer

Joanne Priest - Choreographer

Giacomo Puccini - Composer

Cesare Pugni - Composer

Paulina Quinteros - Dancer

Nadia Radinovitch - Dancer

Jason Raft - Lighting Operator

Eugene Raggio - Actor

Rosina Raisbeck - Actor

  • The Merry Widow, Concert Hall (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 19 January 1978

Annabel Ralf - Choreographer

Annabel Ralph - Choreographer, Performer

Claire Redmond - Technician

Angela Renfrey - Dancer

Teddy Tahu Rhodes - Actor and Singer

Debbie Richardson - Dancer

Jenny Ridgard - Dancer

Michelle Ridge - Dancer

Linda Ridgeway - Dancer

Dale Ringland - Repetiteur

Jeremy Robbins - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 15 February 1995

Barrie Robertson - Dancer

Lisa Robertson - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 15 February 1995

Tara Robertson - Dancer

Jay Robinson - Dancer

Jodie Roche - Stage Manager

Joaquin Rodrigo - Composer

Leisa Roe - Dancer

Donna Ross - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 15 February 1995

Christine Rothauser - Lecturer

Michael Rubini - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 15 February 1995

Charles Russell - Performer

Christopher Ryan - Curator, Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 15 February 1995

Elizabeth Ryan - Dancer

Sidney Saltner - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 15 February 1995

David Sandford - Actor

  • The Tempest, Albert Park Amphitheatre, Brisbane, QLD, 5 September 1982

Erik Satie - Composer

  • Six and One, Schonell Theatre, St Lucia, QLD, 24 September 1980

A. Savage - Dancer

Sally Savage - Dancer

Laila Savolainen - Properties Master

Chris Scherer - Actor

Daniel Schlusser - Director

Annabel Scholes - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 15 February 1995

Robert Schumann - Composer

Karen Schwarz - Dancer

Peter Schwarz - Dancer

Greg Scott - Singer

Christine Sears - Choreographer

Richard Seidel - Choreographer, Dancer

Timothy Sexton - Associate Conductor

Peter Seymour - Chorus Master/Mistress

  • The Merry Widow, Concert Hall (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 19 January 1978

Olivia Shearman - Deputy Stage Manager

Susan Shephard - Dancer

Ann-Marie Shin - Dancer

Toby Simkin - Deputy Stage Manager

  • The Tempest, Albert Park Amphitheatre, Brisbane, QLD, 5 September 1982

Daniel Sinclair - Stage Manager

Kate Skully - Dancer

Frances Slattery - Choreographer

Chris Smeed - Technician

Anna Smith - Choreographer

Jackie Smith - Director

  • cLUB bENT, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 15 February 1995

Jason Smith - Technician

Liz Smith - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 15 February 1995

Ross Smith - Musician

  • Cloudland, Edward Street Theatre, Brisbane, QLD, 2 November 1983

Bronwyn Snashall - Dancer

Donald Solomon - Actor

  • The Merry Widow, Concert Hall (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 19 January 1978

Victoria Spence - Compere

  • cLUB bENT, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 15 February 1995

Brian Stacey - Musical Arranger

Fanny Starr - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 15 February 1995

Alison Stellmach - Dancer

  • Nutcracker, SGIO Theatre, Brisbane, QLD, 10 December 1980

Ron Stevens - Actor

  • The Merry Widow, Concert Hall (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 19 January 1978

Garry Stewart - Choreographer

  • Split, Optima Playhouse, Adelaide, SA, 25 August 1999

Katherine Stewart - Technician

Emma Stokes - Dancer

Susan Street - Production Coordinator

Robert Stuart-Dick - Dancer

Robyn Stuart-Dick - Choreographer

Hayley Sugars - Actor

Gillian Sullivan - Singer

Megan Sullivan - Dancer

Jonathan Summers - Actor

Patrick Summers - Conductor

Joan Sutherland - Actor

  • The Merry Widow, Concert Hall (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 19 January 1978

Stephanie Swaine - Dancer

Lyndell Sweetman - Dancer

  • The Merry Widow, Concert Hall (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 19 January 1978

Mary Szental - Choreographer

Suzanna Szpula - Dancer

J. Talbot - Dancer

Anne Tannebring - Dancer

Joanne Tapp - Dancer

Lesley Taylor - Dancer

Mary Taylor - Dancer

Peter Ilich Tchaikovsky - Composer

  • Nutcracker, SGIO Theatre, Brisbane, QLD, 10 December 1980

Luke Tebbutt - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 15 February 1995

Michael Todd - Dancer

  • The Merry Widow, Concert Hall (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 19 January 1978

Wayne Tomas - Sound Operator/Engineer

  • cLUB bENT, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 15 February 1995

Andris Toppe - Designer, Choreographer

Andrea Toy - Dancer

Tom Treloar - Technician

Chris Trenton - Set and/or Property Maker

Laura Trevor - Dancer

Nigel Triffitt - Devisor, Designer, Director

Mark Truebridge - Lighting Designer

  • Split, Optima Playhouse, Adelaide, SA, 25 August 1999

Richard Twidale - Dancer

Amanda Tye - Stage Manager

Solon Ulbrich - Dancer

  • Split, Optima Playhouse, Adelaide, SA, 25 August 1999

Azaria Universe - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 15 February 1995

Cindy Utans - Dancer

Ronald Van Den Bergh - Dancer

Daniel Van Nek - Stage Manager

Darrin Verhagen - Composer

Adrian Vincent - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 15 February 1995

Daniel Voss - Stage Manager

Adora Waifer-Cream - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 15 February 1995

Bernadette Walong - Choreographer

  • Split, Optima Playhouse, Adelaide, SA, 25 August 1999

Dean Walsh - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 15 February 1995

Graham Walsh - Dancer

Dione Ware - Dancer

Phillip Warrell - Choreographer, Dancer

Stephen Warren - Dancer

  • The Merry Widow, Concert Hall (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 19 January 1978

Duncan Wass - Actor

  • The Tempest, Albert Park Amphitheatre, Brisbane, QLD, 5 September 1982

Graeme Watson - Choreographer

Gavin Webber - Choreographer

Vicki Weidenbach - Dancer

Benita Whalley - Dancer

  • The Tempest, Albert Park Amphitheatre, Brisbane, QLD, 5 September 1982

Celia White - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 15 February 1995

Edwina White - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 15 February 1995

Judith White - Dancer

Gordon Wilcock - Actor

  • The Merry Widow, Concert Hall (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 19 January 1978

Bonnie Williams - Dancer

Jennifer Williams - Dancer

Colin Wilson - Sound Operator/Engineer

  • The Tempest, Albert Park Amphitheatre, Brisbane, QLD, 5 September 1982

Allie Wilton - Dancer

Tia Wison - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 15 February 1995

Christina Wojtasik - Dancer

V. Woods - Dancer

Brendan Wright - Set and/or Property Maker

Murray Wright - Lighting Designer

  • The Tempest, Albert Park Amphitheatre, Brisbane, QLD, 5 September 1982

Angharad Wynne-Jones - Curator

  • cLUB bENT, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 15 February 1995

Lydia Zlobez - Dancer

The Queensland Ballet Company

Opera Australia

Opera Australia Chorus

Australian Opera and Ballet Orchestra

Collusion

Creative Industries: QUT

Orchestra Victoria

Queensland Arts Council

The Performance Space

  • Dance Collection '95, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 25 October 1995
  • cLUB bENT, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 15 February 1995

Adelaide Centre for The Arts

Adelaide Symphony Orchestra

Australian Dance Theatre

  • Split, Optima Playhouse, Adelaide, SA, 25 August 1999

Bacardi Rum

  • cLUB bENT, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 15 February 1995

Channel 7 (Sydney)

Expressions Dance Company

  • Atelier, Judith Wright Centre of Contempory Arts, Fortitude Valley, QLD, 24 November 2005

Festival of Early Childhood

Festival of Sydney

  • The Merry Widow, Concert Hall (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 19 January 1978

Freixenet Methode

  • cLUB bENT, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 15 February 1995

Made to Move

  • Rapture, Thomas Dixon Centre, West End, QLD, 15 April 1997

NSW Ministry for the Arts

Opera Australia Dancers

Opera Queensland

Opera Queensland Chorus

Poppy

  • cLUB bENT, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 15 February 1995

QTC Tangent Productions

  • Cloudland, Edward Street Theatre, Brisbane, QLD, 2 November 1983

Queensland Symphony Orchestra

Queensland Theatre Company

  • The Tempest, Albert Park Amphitheatre, Brisbane, QLD, 5 September 1982

Queer Arts Collective

  • cLUB bENT, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 15 February 1995

QUT Academy of the Arts

Smirnoff

  • cLUB bENT, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 15 February 1995

State Opera Chorus

State Orchestra of Victoria

Studio Theatre Productions Incorporated

Sydney Gay and Lesbian Mardi Gras Festival

  • cLUB bENT, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 15 February 1995

Sydney Opera House

  • The Merry Widow, Concert Hall (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 19 January 1978

Sydney Theatre Company

Taylor Square Restaurant

  • cLUB bENT, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 15 February 1995

The Arts Centre

The Arts Council of Australia (South Australian Division)

  • Nutcracker, SGIO Theatre, Brisbane, QLD, 10 December 1980

The Australian Ballet

The Australian Opera

  • The Merry Widow, Concert Hall (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 19 January 1978

The Australian Opera Chorus

  • The Merry Widow, Concert Hall (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 19 January 1978

The Elizabethan Trust Sydney Orchestra

  • The Merry Widow, Concert Hall (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 19 January 1978

The Piercing Urge

  • cLUB bENT, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 15 February 1995

The South Australian Ballet Company

The South Australian National Ballet Company Incorporated

The State Opera of South Australia

Victorian Arts Centre Trust

Victorian Arts Council

  • Nutcracker, SGIO Theatre, Brisbane, QLD, 10 December 1980
Resources
Identifier 233279