Contributor Ty King-Wall
Export | Feedback | Map | Network | Print
Gender Male
Functions Dancer
Events

Dancer

Rachel Rawlins - Dancer

Olivia Bell - Dancer

Kismet Bourne - Dancer

Gina Brescianni - Dancer

Adam Bull - Dancer

Juliet Burnett - Dancer

Marc Cassidy - Dancer

Jane Casson - Dancer

Tzu Chao Chou - Dancer

Jacinta Christos - Dancer

Robert Curran - Dancer

Ben Davis - Dancer

Lucinda Dunn - Dancer

Madeleine Eastoe - Dancer

Nicolette Fraillon - Musical Director

Rohan Furnell - Dancer

Daniel Gaudiello - Dancer

Amy Harris - Dancer

Rudy Hawkes - Dancer

Robyn Hendricks - Dancer

Natalie Hill - Dancer

Reiko Hombo - Dancer

John-Paul Idaszak - Dancer

Luke Ingham - Dancer

Kevin Jackson - Dancer

Lana Jones - Dancer

Mark Kay - Ballet Master/Mistress

Andrew Killian - Dancer

Paul Knobloch - Dancer

Natasha Kusen - Dancer

Melissa Lenehan - Dancer

Brook Lockett - Dancer

Jarryd Madden - Dancer

Heidi Martin - Dancer

Kirsty Martin - Dancer

Tristan Message - Dancer

Frances Murphy - Dancer

Simone Pulga - Dancer

Danilo Radojevic - Assistant to the Director, Artistic Director

Gabriella Raetz - Dancer

Jared Rainford-Wright - Dancer

Danielle Rowe - Dancer

Amber Scott - Dancer

Noelle Shader - Ballet Master/Mistress

Jacob Sofer - Dancer

Dana Stephensen - Dancer

Garry Stocks - Dancer

Leanne Stojmenov - Dancer

Peter Ilich Tchaikovsky - Composer

Adam Thurlow - Dancer

Laura Tong - Dancer

Fiona Tonkin - Ballet Master/Mistress

Alice Topp - Dancer

Wendy Walker - Repetiteur, Ballet Master/Mistress

Damien Welch - Dancer

Stephanie Williams - Dancer

Lynette Wills - Dancer

Vivienne Wong - Dancer

Remi Wortmeyer - Dancer

Andrew Wright - Dancer

Jia Yin Du - Dancer

Bethany Allie - Dancer

Rod Anderson - Projection Designer, Writer, Director

Dimity Azoury - Dancer

Christine Bailey - Production Manager

George Balanchine - Choreographer

Hector Berlioz - Composer

John Berrett - Lighting Designer

Max Bladel - Performer

Lisa Bolte - Dancer

Denise Bonner - Repetiteur

William Bowling - Actor

Steve Bumford - Band

Rachel Burke - Lighting Designer

Chelle Burtt - Actor

Jon Buswell - Lighting Designer

Deb Butterworth - Choreographer

Mariel Butterworth - Dancer

Annie Carroll - Dancer

Madelyn Carver - Dancer

Shannon Challis - Graphic Designer

Chelsea Cohen - Dancer

Hugh Colman - Set Designer

Bart Cook - Repetiteur

Jen Cramer - Stage Manager

Helen Cronin - Properties Master / Mistress

Gaylene Cummerfield - Dancer

Shayne Davies - Choreographer

Debra Dean - Costume Assistant

Claude Debussy - Composer

Nara Dennis - Band

Matthew Donnelly - Dancer

William Dowd - Costume Co-ordinator

Annette Downs - Various

Helen Edwards - Costume Assistant

David Finn - Lighting Designer

Sophie Fletcher - Dancer

Eloise Fryer - Dancer

Nobuo Fujino - Dancer

Ryk Goddard - MC

Kieran Gourley - Dancer

Derek Grice - Band

Timothy Harbour - Dancer

Maddison Hart - Dancer

Steven Heathcote - Dancer

Halaina Hills - Dancer

Haliana Hills - Dancer

Guy Hooper - Actor

Hamish Houston - Band

Lev Ivanov - Choreographer

Matthew Ives - Band

Claire Jenkins - Dancer

Adam Jose - Choreographer, Dancer

Sonny Jose - Dancer

Col Joye - Singer

Laura Keegan - Dancer

Desmond Kelly - Various

Cathie Kidd - Actor

Karen Kluss - Graphic Designer

Constantine Koukias - Artistic Director

Gennadi Koutchin - Dancer

Miwako Kubota - Dancer

Matthew Lawrence - Dancer

Lincoln Le Fevre - Band

Danielle Lipscombe - Dancer

Michael Lloyd - Conductor

Jane Longhurst - Actor

Barbara Lypka - Researcher

John F. MacFarlane - Costume Designer, Set Designer

Will Maher - Band

David McAllister - Artistic Director

Garry McDonald - MC

Belinda McGlynn - Pianist

Mark Morgan - Actor

Krzysztof Pastor - Choreographer

Maria Pate - Publicist

Aaron Powell - Musical Director

Katie Powell - Dancer

Yosvani Ramos - Dancer

Mitchell Rayner - Dancer

Lachlan Redd - Pianist

Vincent Redmon - Choreographer

Robin Rheinberger - Various

Jerome Robbins - Choreographer

Larainne Robertson - Actor

Jean Rosenthal - Set Designer

Irene Sharaff - Costume Designer

Victoria Simon - Stage Director

Sharni Spencer - Dancer

Peter Teigen - Lighting Designer

Charles Thompson - Dancer

Jessica Thompson - Dancer

Sarah Thompson - Dancer

Tatyana van Walsum - Set Designer

Camilla Vergotis - Dancer

Craig Wellington - Actor

Lucy Wilkins - Wig Stylist

Gae Williams - Researcher

Ian Williams - Chorus Master/Mistress

Peter Wright - Producer, Choreographer

John Xintavelonis - Actor

Cedric Ygnace - Dancer

Carmen Young - Singer

Adelaide Symphony Orchestra

The Australian Ballet

Exit Left Productions

IHOS Opera

Theatre Royal Management Board

Identifier 485156