Contributor Heidrun Lohr
Export | Feedback | Map | Network | Print
Gender Female
Functions Actor, Photographer, Visual Artist
Events

Photographer

Performer

Visual Artist

Actor

Creator

Video Designer

  • Inland Sea, The Performance Space, Redfern, NSW, 20 July 2000

Nikki Heywood - Dramaturg, Performer, Director, Performance Artist

  • The Narrow House, The Performance Space, Redfern, NSW, 10 March 2004
  • Inland Sea, The Performance Space, Redfern, NSW, 20 July 2000
  • Open 95 - Week 1, The Performance Space, Redfern, NSW, 14 June 1995
  • Next Steps, The Performance Space, Redfern, NSW, 10 May 1995
  • Creatures Ourselves, The Performance Space, Redfern, NSW, 2 March 1995
  • Steps one, The Performance Space, Redfern, NSW, 10 February 1995
  • Steps 1, The Performance Space, Redfern, NSW, 10 February 1994

Garry Bradbury - Composer, Sound Designer

  • The Narrow House, The Performance Space, Redfern, NSW, 10 March 2004
  • Inland Sea, The Performance Space, Redfern, NSW, 20 July 2000
  • Sit.Com, The Performance Space, Redfern, NSW, 21 August 1996
  • Next Steps, The Performance Space, Redfern, NSW, 10 May 1995
  • Creatures Ourselves, The Performance Space, Redfern, NSW, 2 March 1995

Claire Hague - Performer, Consultant

Katia Molino - Various, Writer, Performer, Creator

  • Brief Synopsis, Carriageworks, Eveleigh, NSW, 27 November 2013
  • Bargain Garden, Carriageworks, Eveleigh, NSW, 1 November 2011
  • Sweat, Carriageworks, Eveleigh, NSW, 19 October 2010
  • Open 95 - Week 1, The Performance Space, Redfern, NSW, 14 June 1995
  • Next Steps, The Performance Space, Redfern, NSW, 10 May 1995

Gail Priest - Graphic Designer, Performer, Devisor, Sound Artist

Leisa Shelton - Director, Curator, Devisor, Performer

  • Steps #3 - Intersteps, The Performance Space, Redfern, NSW, 28 October 1997
  • Open 95 - Week 1, The Performance Space, Redfern, NSW, 14 June 1995
  • Next Steps, The Performance Space, Redfern, NSW, 10 May 1995
  • Steps one, The Performance Space, Redfern, NSW, 10 February 1995
  • Steps 1, The Performance Space, Redfern, NSW, 10 February 1994

Annette Tesoriero - Performer, Artistic Supervisor

Simon Wise - Production Manager, Lighting Designer, Stage Manager

Andrea Aloise - Actor, Performer

Narelle Benjamin - Choreographer, Performer

Barbara Campbell - Coordinator

Kate Champion - Performance Artist, Performer

  • Next Steps, The Performance Space, Redfern, NSW, 10 May 1995
  • Steps one, The Performance Space, Redfern, NSW, 10 February 1995
  • Steps 1, The Performance Space, Redfern, NSW, 10 February 1994

Jason Gee - Video Designer, Sound Designer

Carlos Gomes - Performer, Writer, Director

Clare Grant - Director, Actor, Performer

Samuel James - Performer, Video Designer, Video Artist

Beth Kayes - Performer

Nigel Kellaway - Creator, Director, Actor

John Levey - Set Designer

  • Inland Sea, The Performance Space, Redfern, NSW, 20 July 2000
  • Next Steps, The Performance Space, Redfern, NSW, 10 May 1995
  • Creatures Ourselves, The Performance Space, Redfern, NSW, 2 March 1995

Jeff Stein - Performer

Shane Stevens - Lighting Designer, Sound Operator/Engineer

Nicholas Wishart - Sound Designer, Performer, Sound Artist

Kay Armstrong - Costume Designer, Performer, Choreographer

Igal Babluki - Performer

John Baylis - Actor, Dramaturg

Alison Brazier - Performance Artist, Performer

  • Steps one, The Performance Space, Redfern, NSW, 10 February 1995
  • Steps 1, The Performance Space, Redfern, NSW, 10 February 1994

Clare Britton - Performer, Visual Artist

Gerardo Rodriguez Bruzzesi - Performer

Kira Carden - Actor, Performer

Paul Charlier - Speaker, Composer, Sound Designer

Geoff Cobham - Technical Director

  • Steps one, The Performance Space, Redfern, NSW, 10 February 1995
  • Steps 1, The Performance Space, Redfern, NSW, 10 February 1994

Marcelo Dalesio Severo - Performer

Martin del Amo - Performer, Contributing Artist

  • Sweat, Carriageworks, Eveleigh, NSW, 19 October 2010
  • Inland Sea, The Performance Space, Redfern, NSW, 20 July 2000

Jim Denley - Saxophonist, Musician

Kelly Doley - Performer

Ari Ehrlich - Performer

Shane Fahey - Sound Operator/Engineer

Fiona Foley - Designer, Performer

Janine Garrier - Performer

Lyndal Harris - Designer

Brett Heath - Performer, Sound Operator/Engineer

  • Open 95 - Week 1, The Performance Space, Redfern, NSW, 14 June 1995
  • Next Steps, The Performance Space, Redfern, NSW, 10 May 1995

Regina Heilmann - Writer, Performer, Actor

Roz Hervey - Performer, Performance Artist

  • Steps one, The Performance Space, Redfern, NSW, 10 February 1995
  • Steps 1, The Performance Space, Redfern, NSW, 10 February 1994

Clynton Jones - Technician, Technical Manager

  • Open 95 - Week 1, The Performance Space, Redfern, NSW, 14 June 1995
  • Next Steps, The Performance Space, Redfern, NSW, 10 May 1995

Aku Kadogo - Curator, Director

Meredith Kitchen - Assistant to the Director, Performer

Julian Knowles - Performer, Performance Artist

  • Steps one, The Performance Space, Redfern, NSW, 10 February 1995
  • Steps 1, The Performance Space, Redfern, NSW, 10 February 1994

Bruno Koenig - Performance Artist, Composer

Sue-ellen Kohler - Performance Artist, Performer

  • Steps one, The Performance Space, Redfern, NSW, 10 February 1995
  • Steps 1, The Performance Space, Redfern, NSW, 10 February 1994

Anna Kortschak - Performer

Robert Laurie - Performer, Sound Designer

Julie-Anne Long - Performer, Choreographer

Michelle Mahrer - Curator, Video Director

Joel Markham - Performer

Stefan Markworth - Performer

Susan McInerney - Performer

Michael O'Donoghue - Performer, Dancer, Director

Tony Osborne - Performer

Michelle Outram - Performer, Musician

Simone Paterson - Performer

  • Interval, The Performance Space, Redfern, NSW, 7 September 1995
  • Open 95 - Week 1, The Performance Space, Redfern, NSW, 14 June 1995

Nelli Patterson - Storyteller

Deborah Pollard - Consultant, Contributing Artist

  • Sweat, Carriageworks, Eveleigh, NSW, 19 October 2010
  • Women in Transit, The Performance Space, Redfern, NSW, 2 July 2004

Matt Prest - Performer

Adam Quinn - Lighting Designer

Jeremy Rice - Performer

Imogen Ross - Costume Designer, Set Designer

  • The Narrow House, The Performance Space, Redfern, NSW, 10 March 2004
  • Miracle, The Performance Space, Redfern, NSW, 23 October 1996

Christopher Ryan - Writer, Actor

Anna Sabiel - Performer, Performance Artist

  • Next Steps, The Performance Space, Redfern, NSW, 10 May 1995
  • Steps one, The Performance Space, Redfern, NSW, 10 February 1995

Christina Schmidt - Performer

Clytie Smith - Production Coordinator, Creator

  • Brief Synopsis, Carriageworks, Eveleigh, NSW, 27 November 2013
  • Sweat, Carriageworks, Eveleigh, NSW, 19 October 2010

Diana Smith - Publicist, Performer

Yuji Sone - Performer

  • Black Hair, The Performance Space, Redfern, NSW, 18 September 1996
  • Open 95 - Week 1, The Performance Space, Redfern, NSW, 14 June 1995

Victoria Spence - Stage Manager, Actor

Misako Sugiyama - Performer

Gillian Thomas - Costume Designer

Darrin Verhagen - Composer, Musician

  • Phantasmagoria, Arts House Meat Market , North Melbourne, VIC, 21 September 2001
  • Next Steps, The Performance Space, Redfern, NSW, 10 May 1995

Dean Walsh - Sound Operator/Engineer, Performer

  • The Narrow House, The Performance Space, Redfern, NSW, 10 March 2004
  • Inland Sea, The Performance Space, Redfern, NSW, 20 July 2000

Nura Ward - Storyteller

Lee Wilson - Creator, Performer

  • Sweat, Carriageworks, Eveleigh, NSW, 19 October 2010
  • Open 95 - Week 2, The Performance Space, Redfern, NSW, 14 June 1995

Nick Wishart - Various, Performer

Mirabelle Wouters - Creator, Lighting Designer

  • Bargain Garden, Carriageworks, Eveleigh, NSW, 1 November 2011
  • Sweat, Carriageworks, Eveleigh, NSW, 19 October 2010

Gemma Yared - Sound Operator/Engineer

Angus - Actor

Phillip Adams - Dancer

  • Next Steps, The Performance Space, Redfern, NSW, 10 May 1995

Georgia Adamson - Actor

Elizabeth Allen - Designer

Oren Ambarchi - Guitarist

Jason Andean - Technician

Jennifer Arnott - Researcher

  • Sit.Com, The Performance Space, Redfern, NSW, 21 August 1996

Scott Art - Sound Designer

  • Sit.Com, The Performance Space, Redfern, NSW, 21 August 1996

Michael Atherton - Musician

Benjamin Au - Creator

Robbie Avenaim - Drummer

Tony Backhouse - Composer

Sean Bacon - Performer

Craig Baker - Performer

Gary Barnes - Graphic Designer

  • Next Steps, The Performance Space, Redfern, NSW, 10 May 1995

Frances Barrett - Performer

Redmond Barry - Narrator

Pete Baxter - Performance Artist

  • Steps one, The Performance Space, Redfern, NSW, 10 February 1995

Denis Beaubois - Video Artist

  • Sweat, Carriageworks, Eveleigh, NSW, 19 October 2010

Alieta Belle - Performer

Cordelia Beresford - Director, Devisor

Mathew Bergan - Performer

  • Steps 1, The Performance Space, Redfern, NSW, 10 February 1994

Matthew Bergan - Performance Artist

  • Steps one, The Performance Space, Redfern, NSW, 10 February 1995

Ulli Birve - Writer

  • Sit.Com, The Performance Space, Redfern, NSW, 21 August 1996

Kate Blackmore - Performer

Gary Bradbury - Composer

Erin Brannigan - Curator

Adam Bratt - Chef

Margie Breen - Performer

Eleanor Brickhill - Performer

David Bridie - Musician

James Brown - Photographer

  • Sweat, Carriageworks, Eveleigh, NSW, 19 October 2010

Suzanne Brown - Photographer

Trevor Brown - Prompt

Sean Bryne - Performer

Gary Bryson - Speaker

David Buckley - Creator

Gary Butler - Performer

Deanne Butterworth - Choreographer, Performer

Joe Byrne - Actor

Jo Cahill - Costume Designer

  • Miracle, The Performance Space, Redfern, NSW, 23 October 1996

Elizabeth Campbell - Performer

Jade Carden - Actor

Brian Carvee - Performer

Francesca Cathie - Technician

Kristina Chan - Performer

Rex Chen - Actor

Sam Chester - Performer

Samantha Chester - Performer

Melissa Chiu - Curator

  • Black Hair, The Performance Space, Redfern, NSW, 18 September 1996

Timothy Chung - Musician

Douglas Clark - Clarinetist

  • Miracle, The Performance Space, Redfern, NSW, 23 October 1996

Kathy Cogill - Performer

Anthony Cogin - Performer

Michael Cohen - Performer

Brett Collery - Sound Designer

Meredith Connie - Guitarist

  • Miracle, The Performance Space, Redfern, NSW, 23 October 1996

Katie Constantine - Actor

Zoe Coombs Marr - Performer

Paul Cordeiro - Actor

Mark Cornelius - Video Designer

Robert Costa - Performer

Steve Coupe - Performer

Steve Couri - Video Artist

  • Sweat, Carriageworks, Eveleigh, NSW, 19 October 2010

Rebecca Coyle - Speaker

Peter Crome - Set and/or Property Maker

Max Cullen - Actor

  • Buried Child, Belvoir Street Theatre, Surry Hills, NSW, 25 September 2002

Marlene Cummins - Performer

Louise Curham - Director

  • Next Steps, The Performance Space, Redfern, NSW, 10 May 1995

Brett Daffy - Performer

Annette Dale - Production Manager, Lighting Operator

  • Miracle, The Performance Space, Redfern, NSW, 23 October 1996

Eleanor Davies - Performer

Sarah Davies - Sound Operator/Engineer

  • Sweat, Carriageworks, Eveleigh, NSW, 19 October 2010

Margaret Davis - Director, Writer

Sue deGennaro - Performer

Songul Demirci - Actor

Rosie Dennis - Performer

Rakini Devi - Performer

Leen Dewilde - Devisor, Performer

Cameron Deyell - Performer

Daniel Dinnen - Performer

Louise Dique - Director

Reg Domingo - Actor

DD Dorvillier - Performer

Ana-Maria Dumitrescu - Actor

John Dutton - Lighting Designer

  • Phantasmagoria, Arts House Meat Market , North Melbourne, VIC, 21 September 2001

Claire Edwards - Musician

Gale Edwards - Director

  • Buried Child, Belvoir Street Theatre, Surry Hills, NSW, 25 September 2002

Sandy Edwards - Photographer

  • Miracle, The Performance Space, Redfern, NSW, 23 October 1996

Megan Elliot - Writer

Claudia Escobar - Devisor, Performer

  • Sweat, Carriageworks, Eveleigh, NSW, 19 October 2010

Andrew Ewing - Designer

Matthew Fargher - Performer

Liz Farmer - Administrator

  • Miracle, The Performance Space, Redfern, NSW, 23 October 1996

Judi Farr - Actor

  • Buried Child, Belvoir Street Theatre, Surry Hills, NSW, 25 September 2002

Erwin Fenis - Devisor, Performer

  • Sweat, Carriageworks, Eveleigh, NSW, 19 October 2010

Moira Finucane - Performer, Writer

  • Phantasmagoria, Arts House Meat Market , North Melbourne, VIC, 21 September 2001

Rebekah Fogarty - Performer

Shayne Francis - Performer

Mickey Furuya - Writer

Mimoza Gavazov - Actor

Karen Gee - Performer

Howard Gelman - Speaker

Anna Gibbs - Speaker

Joey Gier - Performer

Annabel Giles - Performer

Tammi Gissell - Performer

  • Sweat, Carriageworks, Eveleigh, NSW, 19 October 2010

Ben Gneocchio - Curator, Performer

  • Black Hair, The Performance Space, Redfern, NSW, 18 September 1996

Rowan Gray - Musician

Cameron Gregory - Percussionist

Mish Grigor - Performer

Jane Grimley - Assistant Stage Manager

Bart Groen - Set and/or Property Maker

Rachael Guy - Actor and Singer, Music and Lyrics

Craig Haines - Dancer

Norman Hall - Director, Choreographer

Martin Harrison - Speaker

Deborah Hart - Performer

  • Interval, The Performance Space, Redfern, NSW, 7 September 1995

Steve Hart - Actor

Mark Haslam - Production Coordinator

  • Sweat, Carriageworks, Eveleigh, NSW, 19 October 2010

David Hay - Set and/or Property Maker

Sue Healey - Choreographer, Director

  • Next Steps, The Performance Space, Redfern, NSW, 10 May 1995

Michelle Heaven - Dancer

  • Next Steps, The Performance Space, Redfern, NSW, 10 May 1995

Erica Heller-Wagner - Assistant Stage Manager

  • Sweat, Carriageworks, Eveleigh, NSW, 19 October 2010

Damon Herriman - Actor

  • Buried Child, Belvoir Street Theatre, Surry Hills, NSW, 25 September 2002

John Higgins - Dialect Coach, Actor

  • Buried Child, Belvoir Street Theatre, Surry Hills, NSW, 25 September 2002

Clare Holland - Performer

Fiona Holly - Costume Designer

Christy Hong - Actor

Cat Hope - Sound Designer

Catherine Hourihan - Performer, Producer, Director

Wendy Housten - Choreographer

Mark Howett - Lighting Designer

  • Buried Child, Belvoir Street Theatre, Surry Hills, NSW, 25 September 2002

Dennis Hulm - Costume Cutter, Dresser

Sheridan Humphries - Performer

Moira Hunt - Performer

Steve Hunter - Composer

Stuart Hunter - Keyboardist

Christopher Hurrell - Assistant Director

  • Buried Child, Belvoir Street Theatre, Surry Hills, NSW, 25 September 2002

Mustafa Hussein - Actor

Tim Ingram - Performer, Devisor

Graham Jacups - Performer

  • Interval, The Performance Space, Redfern, NSW, 7 September 1995

Tara Jakszewicz - Actor

Noelle Janaczewska - Librettist

  • Inland Sea, The Performance Space, Redfern, NSW, 20 July 2000

Robert Jarman - Dramaturg

Stephen Jones - Performer

Felicity Jurd - Actor

Ali Kadhim - Devisor, Performer

  • Sweat, Carriageworks, Eveleigh, NSW, 19 October 2010

Douglas Kahn - Speaker

Toshie Kakinuma - Speaker

Bernadette Kalotas - Actor

Victoria Karozis - Performer

Elena Kats-Chernin - Composer

  • Miracle, The Performance Space, Redfern, NSW, 23 October 1996

Leland Kean - Director, Actor

Dan Kelly - Actor

Ellen Kelly - Stage Director

Kate Kelly - Video Director, Actor

Ned Kelly - Actor

Susan Kennedy - Performer

Brian Keogh - Performer

Chin Kham Yoke - Creator, Performer

  • Miracle, The Performance Space, Redfern, NSW, 23 October 1996

Brigid Kitchin - Writer, Actor

  • Sit.Com, The Performance Space, Redfern, NSW, 21 August 1996

Stephen Klinder - Stage Manager

Suhandi Kosasih - Composer

Mia Koskelainen - Performer

David Koumans - Assistant Stage Manager

  • Buried Child, Belvoir Street Theatre, Surry Hills, NSW, 25 September 2002

Derek Kreckler - Writer, Director

  • Sit.Com, The Performance Space, Redfern, NSW, 21 August 1996

Tim Kreger - Musician

  • Next Steps, The Performance Space, Redfern, NSW, 10 May 1995

Ashley Kurrle - Creator

Jacqueline Larcombe - Graphic Designer

Steve Le Marquand - Actor

  • Buried Child, Belvoir Street Theatre, Surry Hills, NSW, 25 September 2002

Marcus Leadly - Sound Designer

Stephen Leek - Performer

David Leker - Costume Designer

Benedict Leslie - Actor, Performer

Rosalie Lester - Performer

Tomas Leszczynski - Actor

Morgan Lewis - Performer, Director

Tony Lewis - Percussionist, Musical Director

  • Miracle, The Performance Space, Redfern, NSW, 23 October 1996

Brian Lucas - Creator, Performer

Julie Lynch - Costume Designer

  • Buried Child, Belvoir Street Theatre, Surry Hills, NSW, 25 September 2002

Carmen Lysiac - Performer

Tony MacGregor - Speaker

Katriona Macrae - Performer

Richard Manner - Performer

Raffaele Marcellino - Performer

  • Interval, The Performance Space, Redfern, NSW, 7 September 1995

Kylie Mascord - Stage Manager

  • Buried Child, Belvoir Street Theatre, Surry Hills, NSW, 25 September 2002

Bridget McGraw - Performer

Jai McHenry - Actor, Writer

  • Sit.Com, The Performance Space, Redfern, NSW, 21 August 1996

Annette McKee - Performer

Glenn McKenzie - Performer

Andrew Meadows - Stage Manager, Lighting Designer, Production Manager

Carrie Metcalf - Stage Manager

  • Next Steps, The Performance Space, Redfern, NSW, 10 May 1995

Greg Methe - Set Designer

Steve Meyer - Creator

Mahalya Middlemist - Performer

  • Steps 1, The Performance Space, Redfern, NSW, 10 February 1994

Gisele Milon - Musician

  • Next Steps, The Performance Space, Redfern, NSW, 10 May 1995

Morag Mirankar - Technician

Daniel Mitchell - Performer

Mark Mitchell - Production Manager

  • Next Steps, The Performance Space, Redfern, NSW, 10 May 1995

Claudio Monteverdi - Musician

Richard Montgomery - Creator

Scott Moon - Performer

Laura Moore - Creator

Eliane Morel - Actor and Singer, Music and Lyrics

Hot Banana Morgan - Performer

Paul Morrison - Performer

Tiffany Muirhead - Dancer

Janice Muller - Performer

Bradley Mullins - Actor

Kate Mulvany - Actor

  • Buried Child, Belvoir Street Theatre, Surry Hills, NSW, 25 September 2002

Tim Munro - Lighting Designer

Anna Munster - Speaker

Rod Nash - Performer

Rodney Nash - Performer

Pete Nettell - Performer

Patricia Niven - Photographer

Jason Noble - Musician

Lindsay Nunn - Publicist

  • Next Steps, The Performance Space, Redfern, NSW, 10 May 1995

Michael Nyman - Sound Designer

Simone O'Brien - Performer

Gideon Obarzanek - Choreographer, Performer

  • Next Steps, The Performance Space, Redfern, NSW, 10 May 1995

Peter Oldham - Filmmaker

Ruby Orascanin - Actor

Alice Osborne - Performer

Marnie Palomares - Devisor, Performer

  • Sweat, Carriageworks, Eveleigh, NSW, 19 October 2010

Elaine Paton - Associate Director

Trevor Patrick - Performer

Ion Pearce - Performer

  • Interval, The Performance Space, Redfern, NSW, 7 September 1995

John Phillips - Musician

Julianne Pierce - Production Manager

Teik Kim Pok - Performer

Tony Poli - Performer

Derek Porter - Choreographer, Dancer, Performer

Daryl Pratt - Performer

  • Interval, The Performance Space, Redfern, NSW, 7 September 1995

Henry Purcell - Performer

Ken Radley - Actor

  • Buried Child, Belvoir Street Theatre, Surry Hills, NSW, 25 September 2002

Paul Raeburn - Photographer

Rolando Ramos - Writer, Actor

  • Sit.Com, The Performance Space, Redfern, NSW, 21 August 1996

Ahilan Ratnamohan - Devisor, Performer

  • Sweat, Carriageworks, Eveleigh, NSW, 19 October 2010

Georgie Read - Performer

  • Sweat, Carriageworks, Eveleigh, NSW, 19 October 2010

Matt Reeder - Actor

Louise Restuccid - Lighting Designer

Robyn Richardson - Choreographer, Performer

Damien Ricketson - Musical Director

David Roberts - Set Designer, Production Manager

  • Phantasmagoria, Arts House Meat Market , North Melbourne, VIC, 21 September 2001

Beck Ronkson - Performer

Tuula Roppola - Performer

Natalie Rose - Performer

Viv Rosman - Producer

  • Sweat, Carriageworks, Eveleigh, NSW, 19 October 2010

Joey Ruigrok van der Werven - Director

Sonia Ryan - Performer

Belinda Saltmarsh - Dancer

  • Next Steps, The Performance Space, Redfern, NSW, 10 May 1995

Minoru Sato - Visual Artist

Alan Schacher - Performer

  • Next Steps, The Performance Space, Redfern, NSW, 10 May 1995

Kerrie Schaeffer - Performer

Klaus Schoning - Speaker

Ashley Scott - Speaker

Bob Scott - Sound Operator/Engineer

Eddie Sharp - Performer

Sam Shepard - Playwright

  • Buried Child, Belvoir Street Theatre, Surry Hills, NSW, 25 September 2002

Tanith Sherman - Actor

Justin Shoulder - Performer

Ben Sibson - Composer

Vic Simms - Speaker

Neil Simpson - Production Manager

Steve Slater - Producer

Hazel Smith - Performer

  • Interval, The Performance Space, Redfern, NSW, 7 September 1995

Jackie Smith - Director, Creator

  • Phantasmagoria, Arts House Meat Market , North Melbourne, VIC, 21 September 2001

Ivan Smith Romero - Technician

Alexandra Souvlis - Writer, Performer

Inka Stafrace - Lighting Operator

Kate Starr - Assistant Stage Manager

  • Miracle, The Performance Space, Redfern, NSW, 23 October 1996

Felicity Steel - Performer

Lesley Stern - Speaker

Amanda Stewart - Performer

Tony Strachan - Choreographer

Sally Sussman - Outside Eye

Kieran Swann - Designer

Teresa Swirski - Director, Performer

Emilie Sysavanh - Stage Manager

Mary Szental - Performer

Catherine Tabrett - Musician

Alicia Talbot - Performer

Luke Tebbutt - Performer, Writer

Thao Thang Cao - Performer

Jo Thomas - Producer

Brian Thomson - Set Designer

  • Buried Child, Belvoir Street Theatre, Surry Hills, NSW, 25 September 2002

Meme Thorne - Writer

  • Sit.Com, The Performance Space, Redfern, NSW, 21 August 1996

Katrina Torenbeek - Producer

Keiko Torigoe - Speaker

Phoebe Torzillo - Performer

Chris Townsend - Bass

Abbie Trott - Stage Manager

  • Sweat, Carriageworks, Eveleigh, NSW, 19 October 2010

Hirofumi Uchino - Sound Artist

  • Sweat, Carriageworks, Eveleigh, NSW, 19 October 2010

Yumi Umiumare - Performer

Catherine Upex - Creator

Sarah Vaccaro - Actor

Gerrit Valckenaers - Composer

Trash Vaudeville - Performer

Jocelyn Vaughn-Smith - Performer, Devisor

Karl Velasco - Actor

Steve Vella - Actor

Kym Vercoe - Performer

John Versace - Production Supervisor

David Vo - Performer

  • Sweat, Carriageworks, Eveleigh, NSW, 19 October 2010

Ben Walsh - Performer

Georgie Weber - Assistant Producer

Peter Wells - Animal Wrangler

  • Sit.Com, The Performance Space, Redfern, NSW, 21 August 1996

Peter Wells - Composer

Simon Wells - Lighting Designer

Mole Wetherell - Writer, Devisor, Performer

Michael Whaites - Performer, Director

Greg White - Performer

  • Interval, The Performance Space, Redfern, NSW, 7 September 1995

Gregory Whitehead - Speaker

James Whitington - Director, Producer

David Williams - Contributing Artist

  • Sweat, Carriageworks, Eveleigh, NSW, 19 October 2010

Niki Williams - Performer

Malcolm Williamson - Composer

Virginia Wilson - Publicist, Production Manager

Fiona Winning - Speaker

Rachael Woods - Performer

  • Inland Sea, The Performance Space, Redfern, NSW, 20 July 2000

Daisy Wouters - Various

  • Sweat, Carriageworks, Eveleigh, NSW, 19 October 2010

Chairman Wow - Sound Operator/Engineer

  • Sit.Com, The Performance Space, Redfern, NSW, 21 August 1996

Scott Wright - Performer

Wild Wright - Stage Director

Monica Wulff - Performer

John Zorn - Composer

The Performance Space

Australia Council for the Arts

NSW Ministry for the Arts

Theatre is Moving

  • Next Steps, The Performance Space, Redfern, NSW, 10 May 1995
  • Steps one, The Performance Space, Redfern, NSW, 10 February 1995
  • Steps 1, The Performance Space, Redfern, NSW, 10 February 1994

ABC Radio

Arts NSW

  • Sweat, Carriageworks, Eveleigh, NSW, 19 October 2010
  • Women in Transit, The Performance Space, Redfern, NSW, 2 July 2004

System-X

University of Technology, Sydney (UTS)

Arts Council England

Arts Queensland

Arts Victoria

  • Phantasmagoria, Arts House Meat Market , North Melbourne, VIC, 21 September 2001

Ausdance NSW

  • Miracle, The Performance Space, Redfern, NSW, 23 October 1996

Besen Family Foundation

  • Sweat, Carriageworks, Eveleigh, NSW, 19 October 2010

Branch Nebula

  • Sweat, Carriageworks, Eveleigh, NSW, 19 October 2010

Brisbane City Council

Brisbane Powerhouse

Bundanon Trust

Chin Kham Yoke Productions

  • Miracle, The Performance Space, Redfern, NSW, 23 October 1996

Clan Analogue

Company B Belvoir

  • Buried Child, Belvoir Street Theatre, Surry Hills, NSW, 25 September 2002

Ensemble Offspring

Japan Cultural Centre

  • Miracle, The Performance Space, Redfern, NSW, 23 October 1996

Level Crossing

Melbourne City Council

  • Phantasmagoria, Arts House Meat Market , North Melbourne, VIC, 21 September 2001

Melbourne Fringe Festival

  • Phantasmagoria, Arts House Meat Market , North Melbourne, VIC, 21 September 2001

Naked Eye Theatre Company

Noddy's on King

  • Sit.Com, The Performance Space, Redfern, NSW, 21 August 1996

One Extra Dance Company

Performing Creatures

  • Inland Sea, The Performance Space, Redfern, NSW, 20 July 2000

Rakucaracha Twins

  • Interval, The Performance Space, Redfern, NSW, 7 September 1995

Reckless Sleepers

Sensible Art Services

Sidetrack Performance Group

  • Sit.Com, The Performance Space, Redfern, NSW, 21 August 1996

Southern Crossings

The One Extra Company

The Sydney Front

Theatre Kantanka

Two Planks and a Passion

University of Wollongong Faculty Creative Arts

Vis-a-Vis Dance Canberra

  • Next Steps, The Performance Space, Redfern, NSW, 10 May 1995
Resources
Identifier 231623