Contributor Dean Walsh
Export | Feedback | Map | Network | Print
Gender Male
Nationality Australian
Functions Choreographer, Dancer, Performer
Events

Choreographer

Performer

Dancer

Creator

  • Fathom, Carriageworks, Eveleigh, NSW, 19 May 2011
  • Mirror Mirror, Terschelling, Terschelling, Netherlands, 11 June 2010
  • Mirror Mirror, Riverside Theatres, Parramatta, NSW, 2 October 2009
  • Mirror Mirror, Romeo Tent, Groningen, Netherlands, 20 August 2009

Director

Devisor

Movement Director

  • See in Me, Riverside Theatres, Parramatta, NSW, February 2012

Sound Operator/Engineer

Peter Kennard - Composer, Sound Designer

  • Speed of Life, PACT Theatre, Erskineville, NSW, 22 May 2016
  • Speed of Life, Riverside Theatres, Parramatta, NSW, June 2015
  • Speed of Life, Parramatta, Parramatta, NSW, 2014
  • See in Me, Riverside Theatres, Parramatta, NSW, February 2012
  • Mirror Mirror, Terschelling, Terschelling, Netherlands, 11 June 2010
  • Mirror Mirror, Riverside Theatres, Parramatta, NSW, 2 October 2009
  • Mirror Mirror, Romeo Tent, Groningen, Netherlands, 20 August 2009
  • RED, Singapore, Singapore, 2009
  • RED, Blacktown, Blacktown, NSW, 2007
  • RED, Caracas, Caracas, Venezuela, 2006
  • RED, Suwon, Suwon, South Korea, 2006
  • RED, Darling Harbour, Sydney, NSW, 2005
  • RED, Auckland, Auckland, New Zealand, 2005
  • RED, Harbour Square, Newcastle, NSW, 8 October 2004
  • RED, Passamtswiese, Stadtpark, Wiesbaden, Germany, 3 August 2004
  • RED, Sydney Olympic Park, Sydney Olympic Park, NSW, 2004
  • RED, Parramatta Park, Parramatta, NSW, 2004

David Clarkson - Performer, Director, Creator, Choreographer

  • Mirror Mirror, Terschelling, Terschelling, Netherlands, 11 June 2010
  • Mirror Mirror, Riverside Theatres, Parramatta, NSW, 2 October 2009
  • Mirror Mirror, Romeo Tent, Groningen, Netherlands, 20 August 2009
  • RED, Singapore, Singapore, 2009
  • RED, Blacktown, Blacktown, NSW, 2007
  • RED, Caracas, Caracas, Venezuela, 2006
  • RED, Suwon, Suwon, South Korea, 2006
  • RED, Darling Harbour, Sydney, NSW, 2005
  • RED, Auckland, Auckland, New Zealand, 2005
  • RED, Harbour Square, Newcastle, NSW, 8 October 2004
  • RED, Passamtswiese, Stadtpark, Wiesbaden, Germany, 3 August 2004
  • RED, Sydney Olympic Park, Sydney Olympic Park, NSW, 2004
  • RED, Parramatta Park, Parramatta, NSW, 2004

Max Meyer - Performer, Designer, Set Designer

  • Mirror Mirror, Terschelling, Terschelling, Netherlands, 11 June 2010
  • Mirror Mirror, Riverside Theatres, Parramatta, NSW, 2 October 2009
  • Mirror Mirror, Romeo Tent, Groningen, Netherlands, 20 August 2009
  • RED, Singapore, Singapore, 2009
  • RED, Blacktown, Blacktown, NSW, 2007
  • RED, Caracas, Caracas, Venezuela, 2006
  • RED, Suwon, Suwon, South Korea, 2006
  • RED, Darling Harbour, Sydney, NSW, 2005
  • RED, Auckland, Auckland, New Zealand, 2005
  • RED, Harbour Square, Newcastle, NSW, 8 October 2004
  • RED, Passamtswiese, Stadtpark, Wiesbaden, Germany, 3 August 2004
  • RED, Sydney Olympic Park, Sydney Olympic Park, NSW, 2004
  • RED, Parramatta Park, Parramatta, NSW, 2004

Kathryn Puie - Performer, Dancer

  • Prime: Orderly, Lennox Theatre, Parramatta, NSW, 25 October 2012
  • RED, Singapore, Singapore, 2009
  • RED, Blacktown, Blacktown, NSW, 2007
  • RED, Suwon, Suwon, South Korea, 2006
  • RED, Caracas, Caracas, Venezuela, 2006
  • RED, Darling Harbour, Sydney, NSW, 2005
  • RED, Auckland, Auckland, New Zealand, 2005
  • RED, Harbour Square, Newcastle, NSW, 8 October 2004
  • RED, Passamtswiese, Stadtpark, Wiesbaden, Germany, 3 August 2004
  • RED, Parramatta Park, Parramatta, NSW, 2004
  • RED, Sydney Olympic Park, Sydney Olympic Park, NSW, 2004

Naomi Vaughan - Composer

  • RED, Singapore, Singapore, 2009
  • RED, Blacktown, Blacktown, NSW, 2007
  • RED, Caracas, Caracas, Venezuela, 2006
  • RED, Suwon, Suwon, South Korea, 2006
  • RED, Darling Harbour, Sydney, NSW, 2005
  • RED, Auckland, Auckland, New Zealand, 2005
  • RED, Harbour Square, Newcastle, NSW, 8 October 2004
  • RED, Passamtswiese, Stadtpark, Wiesbaden, Germany, 3 August 2004
  • RED, Sydney Olympic Park, Sydney Olympic Park, NSW, 2004
  • RED, Parramatta Park, Parramatta, NSW, 2004
  • Open Season 1992, The Performance Space, Redfern, NSW, 7 July 1992

Annemaree Dalziel - Costume Designer

  • RED, Singapore, Singapore, 2009
  • RED, Blacktown, Blacktown, NSW, 2007
  • RED, Caracas, Caracas, Venezuela, 2006
  • RED, Suwon, Suwon, South Korea, 2006
  • RED, Darling Harbour, Sydney, NSW, 2005
  • RED, Auckland, Auckland, New Zealand, 2005
  • RED, Harbour Square, Newcastle, NSW, 8 October 2004
  • RED, Passamtswiese, Stadtpark, Wiesbaden, Germany, 3 August 2004
  • RED, Sydney Olympic Park, Sydney Olympic Park, NSW, 2004
  • RED, Parramatta Park, Parramatta, NSW, 2004

Zoe Ellis - Performer

  • RED, Singapore, Singapore, 2009
  • RED, Blacktown, Blacktown, NSW, 2007
  • RED, Caracas, Caracas, Venezuela, 2006
  • RED, Suwon, Suwon, South Korea, 2006
  • RED, Darling Harbour, Sydney, NSW, 2005
  • RED, Auckland, Auckland, New Zealand, 2005
  • RED, Harbour Square, Newcastle, NSW, 8 October 2004
  • RED, Passamtswiese, Stadtpark, Wiesbaden, Germany, 3 August 2004
  • RED, Sydney Olympic Park, Sydney Olympic Park, NSW, 2004
  • RED, Parramatta Park, Parramatta, NSW, 2004

Darren Green - Performer

  • RED, Singapore, Singapore, 2009
  • RED, Blacktown, Blacktown, NSW, 2007
  • RED, Caracas, Caracas, Venezuela, 2006
  • RED, Suwon, Suwon, South Korea, 2006
  • RED, Darling Harbour, Sydney, NSW, 2005
  • RED, Auckland, Auckland, New Zealand, 2005
  • RED, Harbour Square, Newcastle, NSW, 8 October 2004
  • RED, Passamtswiese, Stadtpark, Wiesbaden, Germany, 3 August 2004
  • RED, Sydney Olympic Park, Sydney Olympic Park, NSW, 2004
  • RED, Parramatta Park, Parramatta, NSW, 2004

Nathan Kerr - Performer

  • RED, Singapore, Singapore, 2009
  • RED, Blacktown, Blacktown, NSW, 2007
  • RED, Caracas, Caracas, Venezuela, 2006
  • RED, Suwon, Suwon, South Korea, 2006
  • RED, Darling Harbour, Sydney, NSW, 2005
  • RED, Auckland, Auckland, New Zealand, 2005
  • RED, Harbour Square, Newcastle, NSW, 8 October 2004
  • RED, Passamtswiese, Stadtpark, Wiesbaden, Germany, 3 August 2004
  • RED, Sydney Olympic Park, Sydney Olympic Park, NSW, 2004
  • RED, Parramatta Park, Parramatta, NSW, 2004

Emma Leak - Performer

  • RED, Singapore, Singapore, 2009
  • RED, Blacktown, Blacktown, NSW, 2007
  • RED, Caracas, Caracas, Venezuela, 2006
  • RED, Suwon, Suwon, South Korea, 2006
  • RED, Darling Harbour, Sydney, NSW, 2005
  • RED, Auckland, Auckland, New Zealand, 2005
  • RED, Harbour Square, Newcastle, NSW, 8 October 2004
  • RED, Passamtswiese, Stadtpark, Wiesbaden, Germany, 3 August 2004
  • RED, Sydney Olympic Park, Sydney Olympic Park, NSW, 2004
  • RED, Parramatta Park, Parramatta, NSW, 2004

Claire O'Neill - Choreographer

  • RED, Singapore, Singapore, 2009
  • RED, Blacktown, Blacktown, NSW, 2007
  • RED, Caracas, Caracas, Venezuela, 2006
  • RED, Suwon, Suwon, South Korea, 2006
  • RED, Darling Harbour, Sydney, NSW, 2005
  • RED, Auckland, Auckland, New Zealand, 2005
  • RED, Harbour Square, Newcastle, NSW, 8 October 2004
  • RED, Passamtswiese, Stadtpark, Wiesbaden, Germany, 3 August 2004
  • RED, Sydney Olympic Park, Sydney Olympic Park, NSW, 2004
  • RED, Parramatta Park, Parramatta, NSW, 2004

Joel Markham - Performer, Dancer, Choreographer

Victoria Spence - MC, Performer, Curator, Compere

Rosalind Crisp - Choreographer, Dancer, Performer

Deborah Pollard - Dancer, Choreographer, Performer

Nikki Heywood - Director, Vocalist, Dramaturg, Performer

Christopher Ryan - Curator, Performer

  • Taboo Parlour, The Performance Space, Redfern, NSW, 22 February 1999
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1997
  • Compression 100, Sydney CBD, Sydney, NSW, 1 May 1996
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996
  • Dancers are Space Eaters, Perth Institute of Contemporary Arts, Northbridge, WA, 8 November 1995
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Simon Wise - Production Manager, Lighting Designer, Stage Manager

Jenny Andrews - Dancer

Groovi Biscuit - Performer, Various, Curator

  • Taboo Parlour, The Performance Space, Redfern, NSW, 22 February 1999
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1997
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995
  • Open Season, The Performance Space, Redfern, NSW, 22 June 1993

Garry Bradbury - Sound Designer, Composer, Sound Composer

Martin del Amo - Performer, Choreographer

Nigel Kellaway - Dancer, Choreographer, Devisor, Performer, Director, Pianist, Music and Lyrics

Anna Kortschak - Performer

Anthony Babicci - Performer

  • Taboo Parlour, The Performance Space, Redfern, NSW, 22 February 1999
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1997
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Chris Bunton - Performer

Catherine Fargher - Performer, Curator

  • Taboo Parlour, The Performance Space, Redfern, NSW, 22 February 1999
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1997
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Moira Finucane - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1997
  • cLUB bENT, greenroom, Manchester, Greater Manchester, England, 17 May 1996
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Heather Grace-Jones - Performer

  • Taboo Parlour, The Performance Space, Redfern, NSW, 22 February 1999
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1997
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Norman Hall - Performer, Choreographer, Director

  • Bodies, Newtown Theatre, Newtown, NSW, 1 October 1996
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995
  • Dance Collection '94, The Performance Space, Redfern, NSW, 26 October 1994

Imogen Kelly - Performer

  • Taboo Parlour, The Performance Space, Redfern, NSW, 22 February 1999
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1997
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Simone O'Brien - Performer

  • Quick & Dirty, Carriageworks, Eveleigh, NSW, 26 February 2009
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1997
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996
  • Open Season 1992, The Performance Space, Redfern, NSW, 7 July 1992

Gerard O'Dwyer - Performer

James Penny - Performer

Alison Richardson - Director

Kate Shanahan - Designer, Costume Designer

Jeff Stein - Performer

Garry Stewart - Dancer, Choreographer, Performer

Rachel Sugrim - Performer

Annette Tesoriero - Teacher, Performer, Soprano

Azaria Universe - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1997
  • cLUB bENT, greenroom, Manchester, Greater Manchester, England, 17 May 1996
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Trash Vaudeville - Performer

  • Quick & Dirty, Carriageworks, Eveleigh, NSW, 26 February 2009
  • Taboo Parlour, The Performance Space, Redfern, NSW, 22 February 1999
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1997
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Digby Webster - Performer

Kay Armstrong - Costume Designer, Choreographer, Dancer

Mathew Bergan - Performer, Curator, Dancer

Sydney Bouhaniche - Lighting Designer

  • Mirror Mirror, Terschelling, Terschelling, Netherlands, 11 June 2010
  • Mirror Mirror, Riverside Theatres, Parramatta, NSW, 2 October 2009
  • Mirror Mirror, Romeo Tent, Groningen, Netherlands, 20 August 2009

Fausto Brusamolino - Lighting Designer

Tess de Quincey - Dancer, Choreographer, Performer

Tim Dennis - Technical Manager

Suzy Dunne - Stage Manager

Xu Fengshan - Performer

Martin Fox - Video Designer

Keith Gallasch - Devisor, Writer, Dramaturg

Robin Gist - Performer, Composer

  • Four on the Floor, The Performance Space, Redfern, NSW, 20 October 1995
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995
  • Open Season, The Performance Space, Redfern, NSW, 22 June 1993

Su Goldfish - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1997
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Clare Grant - Performer

Steven Gray - Dancer, Performer

Patrick Harding-Irmer - Dancer

Clynton Jones - Technician, Lighting Designer

Benedict Leslie - Performer

  • Taboo Parlour, The Performance Space, Redfern, NSW, 22 February 1999
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

John Levey - Set Designer, Designer

  • Back from Front, Carriageworks, Eveleigh, NSW, 1 May 2008
  • Inland Sea, The Performance Space, Redfern, NSW, 20 July 2000
  • Burn Sonata, The Performance Space, Redfern, NSW, 25 July 1996

Julie-Anne Long - Curator, Choreographer, Dancer

Norrie May-Welby - Performer

Katia Molino - Performer

Caitlin Newton-Broad - Performer, Curator

Audrey O'Connor - Performer

Tony Osborne - Performer

Derek Porter - Performer

  • cLUB bENT, greenroom, Manchester, Greater Manchester, England, 17 May 1996
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Donna Ross - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1997
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Paul Selwyn Norton - Dramaturg, Assistant Choreographer

  • Mirror Mirror, Terschelling, Terschelling, Netherlands, 11 June 2010
  • Mirror Mirror, Riverside Theatres, Parramatta, NSW, 2 October 2009
  • Mirror Mirror, Romeo Tent, Groningen, Netherlands, 20 August 2009

Nicholas Wishart - Performer

Angharad Wynne-Jones - Curator, Producer, Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1997
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995
  • Open Season, The Performance Space, Redfern, NSW, 22 June 1993

Frumpus - Performance Group

Ian Andrews - Performer, Various

Craig Baker - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Denis Beaubois - Cinematographer, Performer

Narelle Benjamin - Choreographer

Matthew Bergen - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

James Berlyn - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1997
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Shirley Billing - Performer, MC

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1997
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Clare Britton - Costume Designer, Performer

Jon Burtt - Performer

Paul Capsis - Performer

Francesca Cathie - Stage Manager

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1997
  • Open Season 1992, The Performance Space, Redfern, NSW, 7 July 1992

Paul Cordeiro - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1997
  • Open Season 1992, The Performance Space, Redfern, NSW, 7 July 1992

Panos Couros - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1997
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Veronica Coves - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Eamon D'Arcy - Designer

Sue deGennaro - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1997
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Rory Dempster - Lighting Designer

Stephen Dennis - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1997
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Rose Ertler - Performer

Shane Fahey - Performer

Jeanine Garrier - Performer

Sherridan Green - Stage Manager, Production Manager

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1997
  • Open Season, The Performance Space, Redfern, NSW, 22 June 1993

Claire Hague - Performer

  • Inland Sea, The Performance Space, Redfern, NSW, 20 July 2000
  • Burn Sonata, The Performance Space, Redfern, NSW, 25 July 1996

Elisa Hall - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Regina Heilmann - Performer

Simon Hunt - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996
  • Open Season, The Performance Space, Redfern, NSW, 22 June 1993

Sex Intents - Performer

  • Taboo Parlour, The Performance Space, Redfern, NSW, 22 February 1999
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Barbara Karpinski - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Graham Kelleher - Actor

Shelley Lasica - Dancer, Choreographer, Performer

Morgan Lewis - Performer

Annabel Lines - Performer

  • Quick & Dirty, Carriageworks, Eveleigh, NSW, 26 February 2009
  • Taboo Parlour, The Performance Space, Redfern, NSW, 22 February 1999

Heidrun Lohr - Photographer, Video Designer

  • The Narrow House, The Performance Space, Redfern, NSW, 10 March 2004
  • Inland Sea, The Performance Space, Redfern, NSW, 20 July 2000

Stuart Lynch - Performer

Jai McHenry - Performer

Princess Lollipop Meow - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1997
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Damien Millar - Performer

  • Taboo Parlour, The Performance Space, Redfern, NSW, 22 February 1999
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Mark Mitchell - Production Manager, Sound Operator/Engineer, Sound Designer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1997
  • Burn Sonata, The Performance Space, Redfern, NSW, 25 July 1996

Cheryle Moore - Performer

  • Quick & Dirty, Carriageworks, Eveleigh, NSW, 26 February 2009
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Amanda Morris - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Daniel Mudie Cunningham - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Rod Nash - Performer

Barbara Notely - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Julianne Pierce - Performer, Coordinator

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1997
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Jan Pinkerton - Dancer, Performer

  • Bodies, Newtown Theatre, Newtown, NSW, 1 October 1996
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Indigo Plushbox - Performer

  • Taboo Parlour, The Performance Space, Redfern, NSW, 22 February 1999
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Emma Price - Curator, Performer

Gail Priest - Performer

Rolando Ramos - Performer, Designer

  • Back from Front, Carriageworks, Eveleigh, NSW, 1 May 2008
  • Fright, Enmore Theatre, Enmore, NSW, 31 May 1995

Lisa Robinson - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1997
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Rik Rue - Performer

Elizabeth Ryan - Dancer

Alan Schacher - Dancer, Choreographer

Justin Shoulder - Performer

Clytie Smith - Lighting Designer

Jackie Smith - Performer, Director

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Ivan Smith Romero - Lighting Designer

Glitter Supernova - Performer

  • Taboo Parlour, The Performance Space, Redfern, NSW, 22 February 1999
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Jason Sweeney - Performer

  • Taboo Parlour, The Performance Space, Redfern, NSW, 22 February 1999
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1997

Alicia Talbot - Performer

Meme Thorne - Teacher, Performer

Bernadette Walong - Dancer

Graeme Watson - Choreographer, Director

Peter Wells - Sound Designer, Music and Lyrics

Lee Wilson - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996
  • Open Season 1992, The Performance Space, Redfern, NSW, 7 July 1992

Applespiel - Performance Group

Buggirl - Performer

Eloise - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Izzi - MC

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Paz - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

POETRIBE - Performance Group

Raven - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Romeo - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Stereogamous - Sound Artist

Teddy-Ann - Performer

WART - Performance Group

Vic Allen - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Andrea Aloise - Performer

  • Open Season, The Performance Space, Redfern, NSW, 22 June 1993

Yiorgos Anastasia - Performer

Tristan Anderson - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1997

Penny Arcade - MC

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Natalie Ayton - Dancer

Nicole Barakat - Performer

Michelle Barker - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Susan Barling - Choreographer, Dancer

  • Bodies, Newtown Theatre, Newtown, NSW, 1 October 1996

Virginia Barratt - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Frances Barrett - Performer

Cazarine Barry - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Cazerine Barry - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Jennifer Barry - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Nathan Basha - Performer

  • See in Me, Riverside Theatres, Parramatta, NSW, February 2012

Icing and Batter - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Reitl Bauer - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Emma Bedford - Production Manager

Huey Benjamin - Sound Designer

Noel Benning - Production Manager

  • See in Me, Riverside Theatres, Parramatta, NSW, February 2012

Penelope Benton - Performer

Josef Ber - Actor

  • Floyd Collins, Sydney Theatre, Millers Point, NSW, 6 November 2007

Matthew Bergan - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1997

Rodney Berry - Visual Artist

Sido Bilson - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Vile Bitch Diva - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Raymond Blanco - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Thereza Blau - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Lucy Bleach - Performer

  • Open Season, The Performance Space, Redfern, NSW, 22 June 1993

Sarah Bock - Video Artist

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1997

M Gorreti Bollo - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Cake Boy - Performer

Jennie Bradbury - Stage Manager

  • See in Me, Riverside Theatres, Parramatta, NSW, February 2012

Erin Brannigan - Curator

David Branson - Performer

  • Open Season, The Performance Space, Redfern, NSW, 22 June 1993

Tia-Wana Brassiere - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Joan Brassil - Visual Artist

Lauren Brincat - Performer

Adam Broinowski - Sound Designer

Adam Broinski - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Samuel Bruce - Performer

Anita Budai - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Felice Burns - Dancer

Dianne Busuttil - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1997

Gary Butler - Performer

Michael Campbell - Dancer

Brian Carbee - Choreographer

Sandra Carluccio - Performer

Diana Carr - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Megan Carter - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1997

Damian Castaldi - Visual Artist

Brett Chamberlain - Designer

Kate Champion - Dancer

Dean Chan - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1997

Kai Tai Chan - Dramaturg

Kristina Chan - Dancer

Sadie Chandler - Visual Artist

Tim Chappel - Costume Designer

  • Floyd Collins, Sydney Theatre, Millers Point, NSW, 6 November 2007

Alexandra Clapham - Performer

Aaron Clarke - Technical Manager

Judith Cobb - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Geoff Cobham - Lighting Designer

  • Fright, Enmore Theatre, Enmore, NSW, 31 May 1995

Sarah Coconis - Performer

Kathy Coghill - Dancer

Michael Collins - Choreographer

  • Bodies, Newtown Theatre, Newtown, NSW, 1 October 1996

Rosetta Cook - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Clare Cooper - Performer

Lyall Cooper - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Vladimir Cosma - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Robert Costa - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Chad Courtney - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Peter Cousens - Actor

  • Floyd Collins, Sydney Theatre, Millers Point, NSW, 6 November 2007

Matt Cox - Lighting Designer

  • See in Me, Riverside Theatres, Parramatta, NSW, February 2012

Peter Crome - Set and/or Property Maker

Trisha Crowe - Actor

  • Floyd Collins, Sydney Theatre, Millers Point, NSW, 6 November 2007

Alice Cummins - Performer

Rebecca Cummins - Visual Artist

Celia Curtis - Performer

Jana D'vided-Attention - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Brett Daffy - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Annette Dale - Stage Manager

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1997

Jo Darling - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Verushka Darling - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1997

Mark Davies Markham - Creator

Elizabeth Day - Visual Artist

Eloise de Hautecloque - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Dallas Dellaforce - Performer

Isabelle Delmotte - Performer, Curator

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Jim Denley - Vocalist

Tanya Denny - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Rakini Devi - Performer

Nadeena Dixon - Performer

Aunty Rhonda Dixon-Grovenor - Performer

Philip Dodd - Actor

  • Floyd Collins, Sydney Theatre, Millers Point, NSW, 6 November 2007

Jilha Dottsdorter - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Cheryl Drummy - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Mary Duchesne - Dancer

Sarah Dunn - Performer

Geoff Dunstan - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Annando Emryss - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Andrew Ewing - Curator

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1997

Jeanette Fabila - Dancer

Drew Fairley - Performer

Michael Falzon - Actor

  • Floyd Collins, Sydney Theatre, Millers Point, NSW, 6 November 2007

Mila Faranov - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Tanja Farman - Producer

Stephen Farrat - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

George Filev - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Sue Fish - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Joanna Fishman - Producer

Rebekah Fogarty - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Farrah Force-itt - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Yvette Forster - Performer

Alan Fowler - Teacher

Betty France - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Lisa French - Dancer

Charles Freyburg - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1997

Ryuichi Fujimura - Performer

Jane Fuller - Designer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Jeanine Garrish - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Kate Gaul - Director

  • Floyd Collins, Sydney Theatre, Millers Point, NSW, 6 November 2007

DJ Gemma - Performer

Lisa George - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1997

E.O. Gill - Performer

Agatha Gothe-Snape - Visual Artist

Alisteir Grant - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1997

Alister Grant - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Andree Greenwell - Composer

  • Fright, Enmore Theatre, Enmore, NSW, 31 May 1995

Ben Grieve - Performer

  • Burn Sonata, The Performance Space, Redfern, NSW, 25 July 1996

Bart Groen - Set and/or Property Maker

Adam Guettel - Composer

  • Floyd Collins, Sydney Theatre, Millers Point, NSW, 6 November 2007

Alyx S Guidi - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Samantha Hall - Costume Designer

Sean Hall - Actor

  • Floyd Collins, Sydney Theatre, Millers Point, NSW, 6 November 2007

Bill Handley - Performer

Lisa Handley - Performer

Laura Harris - Assistant Stage Manager

  • See in Me, Riverside Theatres, Parramatta, NSW, February 2012

Lyndal Harris - Designer

Penny Hatzis - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Jaye Hayes - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1997

Nikki Haywood - Performer

Brenton Heath-Kerr - Designer

Lisa Heaven - Performer

Nigel Helyer - Visual Artist

Mark Higginson - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Tim Hilton - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Glory Hole - Performer

Clare Holland - Dancer

Gordon Hookey - Visual Artist

Nick Hore - Performer

  • Open Season, The Performance Space, Redfern, NSW, 22 June 1993

Mat Hornby - Performer

Adam Horton - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1997

Masanori Hoshika - Dancer

Craig Hull - Performer

Victoria Hunt - Performer

Regina Hutmann - Performer

  • Fright, Enmore Theatre, Enmore, NSW, 31 May 1995

Sergio Iglesias - Performer

Madame Ivana - MC

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

John Jacobs - Performer

Denny Jaeger - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Jamie James - MC

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Samuel James - Video Designer

Noelle Janaczewska - Librettist

  • Inland Sea, The Performance Space, Redfern, NSW, 20 July 2000

Jamie Jewell - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1997

Christine Johnston - Performer

Fiona Johnstone - Production Manager

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Nelia Justo - Visual Artist

Barbara Karpinsky - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1997

Alley Kat - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Zina Kaye - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Gail Kelly - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Suzanne Kenny - Teacher

Jeff Khan - Curator

Melissa King - Performer

  • Open Season, The Performance Space, Redfern, NSW, 22 June 1993

Meredith Kitchen - Dancer

Brigid Kitchin - Director

Garth Knight - Set and/or Property Maker

Julian Knowles - Performer

Sue-ellen Kohler - Dancer, Choreographer

Christine Koltai - Director, Dancer

Tina Landau - Lyricist, Writer

  • Floyd Collins, Sydney Theatre, Millers Point, NSW, 6 November 2007

Tim Lathouris - Sound Operator/Engineer

David Lawrence Stafford - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Malcolm le Smith - Filmmaker

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1997

Nerissa Lea - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Simon Leeds - Technician

  • Open Season, The Performance Space, Redfern, NSW, 22 June 1993

Tania Leiman - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Deborah Leiser-Moore - Performer

Tanya Lester - Teacher

Jeannie Lewis - Teacher

Lina Limosani - Dancer

Penny Louther - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Bridie Lunney - Performer

Paul Mac - Songwriter

Don Mamouney - Teacher

Rowan Marchingo - Dancer

Mia Martinez - Performer

Chris Maver - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

James McAllister - Visual Artist

Sam McDeed - Stage Manager

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Anne-Maree McDonald - Musical Director

  • Floyd Collins, Sydney Theatre, Millers Point, NSW, 6 November 2007

Darin McFadyen - Sound Artist

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1997

Glenn McKenzie - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Peter Meredith - Actor

  • Floyd Collins, Sydney Theatre, Millers Point, NSW, 6 November 2007

James Millar - Actor

  • Floyd Collins, Sydney Theatre, Millers Point, NSW, 6 November 2007

Olivia Millard - Performer

Mathew Millay - Performer

Simon Mitchell - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Scott Moon - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Jefferson Moreira - Dancer, Choreographer

Jefferson Moriera - Performer

Andrew Morrish - Consultant

Joanne Mullins - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Breee-an Munns - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Chantel Munro - Performer

Fiona Munroe - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Jade Muratore - Performer

Prue Murphy - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Alison Murphy-Oates - Production Manager, Stage Manager

Glen Murray - Performer

Morgan Newall - Video Artist

  • See in Me, Riverside Theatres, Parramatta, NSW, February 2012

Jenny Newman-Preston - Choreographer, Dancer

Dujon Niue - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Crispee Noodle - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Sarah-Jane Norman - Performer

John O'Connell - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Scott O'Keefe - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Patrick O'Neill - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

DeObia Ohpera - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Glenn Osborne - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1997

Rosalind Page - Composer

Marnie Palomares - Dancer

Sandra Parker - Performer

Mike Parr - Performer

Jonathan Parsons - Curator

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Antony Partos - Composer

Cindy Pastel - Performer

Susan Peacock - Performer

Tulleah Pearce - Various

Richard Perram - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1997

Grant Piper - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1997

Teik Kim Pok - Performer

Matt Prest - Performer

Giacomo Puccini - Music and Lyrics

- Rakini - Performer

Natalie Randall - Performer

Martin Raphael - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1997

Kate Reid - Performer

Jeremy Rice - Performer

  • Open Season, The Performance Space, Redfern, NSW, 22 June 1993

Grant Richards - Technician

Jeremy Robbins - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Lisa Robertson - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Jon Rose - Performer

Imogen Ross - Set Designer, Costume Designer

Michael Rubini - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Leila Saida - MC

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Paul Saliba - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Talisa Salmon - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Sidney Saltner - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Lauren Sarti - Performer

Joy Saunders - Visual Artist

Vicky Saury - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Pluto Savage - Performer

Annabel Scholes - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Jonny Seymour - Songwriter

Cameron Sharp - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Peter Sheedy - Performer

Georgia Shepard - Performer

Kate Sherman - Performer

Nick Simpson-Deeks - Actor

  • Floyd Collins, Sydney Theatre, Millers Point, NSW, 6 November 2007

Anne-Marie Sinclair - Performer

  • Open Season, The Performance Space, Redfern, NSW, 22 June 1993

Liz Smith - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

John South - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Darren Spowart - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1997

Inka Stafrace - Sound Operator/Engineer

Wendy Star - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Fanny Starr - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Lillian Starr - Performer

Matthew Stegh - Performer

Saori Takahashi - Dancer

Richard Talonga - Performer

Karla Tatterson - Various

James Taylor - Cinematographer

  • Bodies, Newtown Theatre, Newtown, NSW, 1 October 1996

Jacques Tchong - Costume Designer

Luke Tebbutt - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Natsuko Tezuka - Dancer

Gillian Thomas - Costume Designer

  • Burn Sonata, The Performance Space, Redfern, NSW, 25 July 1996

Brian Thomson - Set Designer

  • Floyd Collins, Sydney Theatre, Millers Point, NSW, 6 November 2007

Lizzie Thomson - Dancer

Wayne Tomas - Sound Operator/Engineer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Alex Torney - Technician

Vicki Van Hout - Performer

Bree Van Reyk - Performer

Adrian Vincent - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Julie Vulcan - Performer

Vanessa Wagner - MC

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Adora Waifer-Cream - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Edward Walker - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Teds Walker - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1997

Michael Waters - Sound Designer

  • Floyd Collins, Sydney Theatre, Millers Point, NSW, 6 November 2007

Dennis Watkins - MC

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Michele Watt - Performer

Michael West - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1997

Hilary Westlake - Teacher

Elliot Weston - Actor

  • Floyd Collins, Sydney Theatre, Millers Point, NSW, 6 November 2007

Michael Whaites - Choreographer, Dancer

Celia White - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Edwina White - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Maria White - Performer

Richard Whitehouse - Technician

Pat Wilson - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1997

Rohan Wilson - Set Designer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1997

Tia Wilson - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Virginia Wilson - Publicist

  • Burn Sonata, The Performance Space, Redfern, NSW, 25 July 1996

Fiona Winning - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1997

Tia Wison - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Rachael Woods - Performer

  • Inland Sea, The Performance Space, Redfern, NSW, 20 July 2000

Elkie P Woolton - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

William Yang - MC

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Gemma Yared - Lighting Operator

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1997

Matt Young - Dancer

The Performance Space

Australia Council for the Arts

  • Fathom, Carriageworks, Eveleigh, NSW, 19 May 2011
  • Mirror Mirror, Terschelling, Terschelling, Netherlands, 11 June 2010
  • Mirror Mirror, Riverside Theatres, Parramatta, NSW, 2 October 2009
  • Mirror Mirror, Romeo Tent, Groningen, Netherlands, 20 August 2009
  • RED, Singapore, Singapore, 2009
  • RED, Suwon, Suwon, South Korea, 2006
  • RED, Caracas, Caracas, Venezuela, 2006
  • RED, Darling Harbour, Sydney, NSW, 2005
  • RED, Auckland, Auckland, New Zealand, 2005
  • RED, Harbour Square, Newcastle, NSW, 8 October 2004
  • RED, Passamtswiese, Stadtpark, Wiesbaden, Germany, 3 August 2004
  • RED, Parramatta Park, Parramatta, NSW, 2004
  • RED, Sydney Olympic Park, Sydney Olympic Park, NSW, 2004
  • Scrapbook 'Live': as remembered by the artist, The Performance Space, Redfern, NSW, 2 September 2001
  • Inland Sea, The Performance Space, Redfern, NSW, 20 July 2000
  • The Terror of Tosca, The Performance Space, Redfern, NSW, 16 October 1998
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1997
  • Burn Sonata, The Performance Space, Redfern, NSW, 25 July 1996
  • Compression 100, Sydney CBD, Sydney, NSW, 1 May 1996
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996
  • Open Season, The Performance Space, Redfern, NSW, 22 June 1993
  • Open Season 1992, The Performance Space, Redfern, NSW, 7 July 1992

Arts NSW

  • Fathom, Carriageworks, Eveleigh, NSW, 19 May 2011
  • Mirror Mirror, Terschelling, Terschelling, Netherlands, 11 June 2010
  • Mirror Mirror, Riverside Theatres, Parramatta, NSW, 2 October 2009
  • Mirror Mirror, Romeo Tent, Groningen, Netherlands, 20 August 2009
  • RED, Singapore, Singapore, 2009
  • RED, Suwon, Suwon, South Korea, 2006
  • RED, Caracas, Caracas, Venezuela, 2006
  • RED, Darling Harbour, Sydney, NSW, 2005
  • RED, Auckland, Auckland, New Zealand, 2005
  • RED, Harbour Square, Newcastle, NSW, 8 October 2004
  • RED, Passamtswiese, Stadtpark, Wiesbaden, Germany, 3 August 2004
  • RED, Sydney Olympic Park, Sydney Olympic Park, NSW, 2004
  • RED, Parramatta Park, Parramatta, NSW, 2004
  • Scrapbook 'Live': as remembered by the artist, The Performance Space, Redfern, NSW, 2 September 2001

Stalker Theatre Company

  • Mirror Mirror, Terschelling, Terschelling, Netherlands, 11 June 2010
  • Mirror Mirror, Riverside Theatres, Parramatta, NSW, 2 October 2009
  • Mirror Mirror, Romeo Tent, Groningen, Netherlands, 20 August 2009
  • RED, Singapore, Singapore, 2009
  • RED, Blacktown, Blacktown, NSW, 2007
  • RED, Suwon, Suwon, South Korea, 2006
  • RED, Caracas, Caracas, Venezuela, 2006
  • RED, Auckland, Auckland, New Zealand, 2005
  • RED, Darling Harbour, Sydney, NSW, 2005
  • RED, Harbour Square, Newcastle, NSW, 8 October 2004
  • RED, Passamtswiese, Stadtpark, Wiesbaden, Germany, 3 August 2004
  • RED, Parramatta Park, Parramatta, NSW, 2004
  • RED, Sydney Olympic Park, Sydney Olympic Park, NSW, 2004

Sydney Gay and Lesbian Mardi Gras

NSW Ministry for the Arts

Ruckus

Frumpus

Made to Move

One Extra Dance Company

Playing Australia

It's Queer Up North

  • cLUB bENT, greenroom, Manchester, Greater Manchester, England, 17 May 1996
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Onextra

Sidetrack Performance Group

Smirnoff

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

The Opera Project

ACON

Ausdance NSW

  • Fathom, Carriageworks, Eveleigh, NSW, 19 May 2011

Bacardi Rum

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Beyond the Square

  • See in Me, Riverside Theatres, Parramatta, NSW, February 2012

Big Bang Theory Company

CarriageWorks

Dance Base

Dance Tracks

Etcetera Theatre Company

Form Dance Projects

Four On The Floor

Freixenet Methode

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

G.R.O.U.P. Theatre & Ear-Rational Music

Gravity Feed

Honeysuckle Development Corporation

  • RED, Harbour Square, Newcastle, NSW, 8 October 2004

Icarus Productions

  • Taboo Parlour, The Performance Space, Redfern, NSW, 22 February 1999

Italian Institute of Culture

Kinetic Energy Theatre Company Inc.

Kookaburra - the National Musical Theatre Company

  • Floyd Collins, Sydney Theatre, Millers Point, NSW, 6 November 2007

Live Sites

  • RED, Harbour Square, Newcastle, NSW, 8 October 2004

Macquarie University

  • Fathom, Carriageworks, Eveleigh, NSW, 19 May 2011

Newcastle Alliance

  • RED, Harbour Square, Newcastle, NSW, 8 October 2004

Newcastle City Council

  • RED, Harbour Square, Newcastle, NSW, 8 October 2004

Omeo Dance

Opera Project Inc

  • Taboo Parlour, The Performance Space, Redfern, NSW, 22 February 1999

Performing Creatures

  • Inland Sea, The Performance Space, Redfern, NSW, 20 July 2000

Perth Institute of Contemporary Arts

Poppy

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Post Arrivalists

Queer Arts Collective

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Regurgitator

Restless Dance Theatre

Riverside Productions

Splinters

Sydney Gay and Lesbian Mardi Gras Festival

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Taylor Square Restaurant

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

The Bird

The Dance Project

The Fondue Set

The One Extra Company

The Piercing Urge

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

The Studio at the Sydney Opera House

Works
Identifier 6780