Contributor Norman Hall
Export | Feedback | Map | Network | Print
Gender Male
Nationality Australian
Functions Choreographer, Costume Designer, Dancer, Designer, Director
Events

Choreographer

Director

Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995
  • Dance Collection '94, The Performance Space, Redfern, NSW, 26 October 1994
  • Dreams II, Downstairs Theatre, Chippendale, NSW, 2 May 1980

Costume Designer

Dancer

Designer

Writer

  • Bible Bashings, Downstairs Theatre, Chippendale, NSW, 17 October 1980

Patrick Harding-Irmer - Dancer, Choreographer

Derek Porter - Dancer, Performer, Choreographer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996
  • Two Men, The Performance Space, Redfern, NSW, 14 December 1995
  • Dance Collection '95, The Performance Space, Redfern, NSW, 25 October 1995
  • Open 95 - Week 2, The Performance Space, Redfern, NSW, 14 June 1995
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995
  • Four Generations, Beckett Theatre, Southbank, VIC, 16 January 1995

Susan Barling - Choreographer, Dancer

Benedict Leslie - Performer, Actor, Dancer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996
  • Dance Collection '95, The Performance Space, Redfern, NSW, 25 October 1995
  • Open 95 - Week 2, The Performance Space, Redfern, NSW, 14 June 1995
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Geoffrey Cichero - Choreographer, Dancer

Elizabeth Dalman - Dancer, Choreographer

Dean Walsh - Performer, Choreographer, Dancer

  • Bodies, Newtown Theatre, Newtown, NSW, 1 October 1996
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995
  • Dance Collection '94, The Performance Space, Redfern, NSW, 26 October 1994

Anthony Babicci - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Jennifer Barry - Performer, Dancer

Groovi Biscuit - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Amanda Card - Dancer, Performer

Deborah Fairlie - Dancer

Moira Finucane - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Mark Gould - Dancer

Lynn Howard - Dancer

Barbara Karpinski - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Anna Kortschak - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996
  • Open 95 - Week 2, The Performance Space, Redfern, NSW, 14 June 1995

Joel Markham - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996
  • Open 95 - Week 2, The Performance Space, Redfern, NSW, 14 June 1995
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Jane Pike - Performer, Dancer, Choreographer

Jan Pinkerton - Performer, Dancer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998
  • Bodies, Newtown Theatre, Newtown, NSW, 1 October 1996
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Christopher Ryan - Performer, Curator

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Andrea Sharp - Dancer

Victoria Spence - MC, Compere

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Tony Strachan - Musician, Dancer, Choreographer, Designer, Composer

Roc Ta-Peng Lei - Dancer

Anna Veretennikova - Dancer

Wendy Wallace - Dancer

Jenny Andrews - Dancer

  • Bodies, Newtown Theatre, Newtown, NSW, 1 October 1996
  • Dance Collection '95, The Performance Space, Redfern, NSW, 25 October 1995

Craig Baker - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Ronald Bekker - Set Designer

Matthew Bergen - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Patricia Borrell - Musician, Composer

  • Two Men, The Performance Space, Redfern, NSW, 14 December 1995
  • Four Generations, The Performance Space, Redfern, NSW, 11 March 1994

Elizabeth Cameron Dalman - Dancer, Collaborator

Diana Carr - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Rosetta Cook - Performer, Choreographer

Paul Coppens - Composer

Robert Costa - Performer

  • Open 95 - Week 2, The Performance Space, Redfern, NSW, 14 June 1995
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Veronica Coves - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Rosalind Crisp - Choreographer, Performer

Ian Cugley - Composer

Sylvan Elhay - Composer

Catherine Fargher - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Rebekah Fogarty - Performer

  • Open 95 - Week 2, The Performance Space, Redfern, NSW, 14 June 1995
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Yvette Forster - Choreographer, Performer

Su Goldfish - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Heather Grace-Jones - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Charles Grant - Dancer

Steven Gray - Performer, Dancer

Sandra Griffin - Performer, Dancer

  • Bible Bashings, Downstairs Theatre, Chippendale, NSW, 17 October 1980
  • Dreams II, Downstairs Theatre, Chippendale, NSW, 2 May 1980

Alyx S Guidi - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Craig Haines - Dancer

Elisa Hall - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Madame Ivana - Performer, MC

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Gail Kelly - Performer, Director

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Imogen Kelly - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Nicolas Lyon - Dancer, Composer

Glenn McKenzie - Performer

  • Open 95 - Week 2, The Performance Space, Redfern, NSW, 14 June 1995
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Princess Lollipop Meow - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Amanda Morris - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Daniel Mudie-Cunnigham - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Barbara Notely - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Gideon Obarzanek - Choreographer, Dancer

Julianne Pierce - Performer, Coordinator

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Indigo Plushbox - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Eleo Pomare - Costume Designer, Choreographer

Jeremy Robbins - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Donna Ross - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Delwyn Rouse - Dancer, Choreographer

Peter Sculthorpe - Composer

Jackie Smith - Director, Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Bert Terborgh - Dancer

Azaria Universe - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Roderick Van Gelder - Production Manager, Set Designer, Lighting Designer

Trash Vaudeville - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Vanessa Wagner - MC, Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Debbie Whitford - Costume Designer

Lee Wilson - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996
  • Open 95 - Week 2, The Performance Space, Redfern, NSW, 14 June 1995

Angus - Actor

Dax - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Eloise - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Frumpus - Performance Group

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Inca - Follow Spot Operator

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Izzi - MC

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Miss-Stress - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Paz - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Raven - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Romeo - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Georgia Adamson - Actor

Vic Allen - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Allan Anderson - Lighting Designer

Penny Arcade - MC

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Michael Atherton - Musician

Igal Babluki - Performer

Simone Baker - Choreographer

Mark Barbour - Publicist

  • Two Men, The Performance Space, Redfern, NSW, 14 December 1995

Michelle Barker - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Virginia Barratt - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Cazarine Barry - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Cazerine Barry - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Redmond Barry - Narrator

Fionn Batchelor - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Icing and Batter - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Reitl Bauer - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Annaconda Bay-Marie - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Jane Beckett - Choreographer

Alieta Belle - Performer

Cathy Berberian - Composer

Mathew Bergan - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Luciano Berio - Composer

James Berlyn - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Shirley Billing - Performer, MC

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Sido Bilson - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Nicole Bishop - Dancer

Vile Bitch Diva - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Julia Blaikie - Choreographer

Raymond Blanco - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Thereza Blau - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

M Gorreti Bollo - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Betty Boomsticks - Drummer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Trish Borell - Musician

Frosty Boy - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Tia-Wana Brassiere - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Tessa Bremner - Dancer

Kerrie Brewster - Dancer

  • Bible Bashings, Downstairs Theatre, Chippendale, NSW, 17 October 1980

Janet Bridgland - Costume Designer

David Bridie - Musician

Monique Briggs - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Benjamin Britten - Composer

  • Two Men, The Performance Space, Redfern, NSW, 14 December 1995

Adam Broinski - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Graeme Brown - Dancer

Gerardo Rodriguez Bruzzesi - Performer

Anita Budai - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Svetlana Bunic - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Elisabeth Burke - Performer

  • Dreams II, Downstairs Theatre, Chippendale, NSW, 2 May 1980

Elizabeth Burton - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Diane Bussuttil - Dancer

Deanne Butterworth - Choreographer, Performer

Joe Byrne - Actor

Paul Capsis - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Jade Carden - Actor

Kira Carden - Actor

Elizabeth Casanova - Dancer

Chrystal Chandalier - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Deborah Cheetham - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Rex Chen - Actor

Sam Chester - Director

Sue-Ellen Chester - Choreographer

Belita Chong - Dancer

  • Bible Bashings, Downstairs Theatre, Chippendale, NSW, 17 October 1980

Paul Clark - Performer

  • Dreams II, Downstairs Theatre, Chippendale, NSW, 2 May 1980

Janis Claxton - Dancer

Judith Cobb - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Michael Cohen - Performer

Michael Collins - Choreographer

  • Bodies, Newtown Theatre, Newtown, NSW, 1 October 1996

Aoise Condren - Actor

  • Bible Bashings, Downstairs Theatre, Chippendale, NSW, 17 October 1980

Katie Constantine - Actor

Ray Cook - Choreographer

Lyall Cooper - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Paul Cordeiro - Actor

Vladimir Cosma - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Panos Couros - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Chad Courtney - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Matthew Curlewis - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Alex D'Antonio - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Jana D'vided-Attention - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Brett Daffy - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Elizabeth Dalan - Choreographer, Dancer

Marcelo Dalesio Severo - Performer

Jo Darling - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Eleanor Davies - Performer

Siobhan Davies - Choreographer

  • Two Men, The Performance Space, Redfern, NSW, 14 December 1995

Eloise de Hautecloque - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Sue deGennaro - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Isabelle Delmotte - Performer, Curator

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Songul Demirci - Actor

Jim Denley - Musician

Stephen Dennis - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Tanya Denny - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Deoxy Denude - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Reg Domingo - Actor

Jilha Dottsdorter - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Cheryl Drummy - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Ana-Maria Dumitrescu - Actor

Alan Dunn - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Stephen Dunne - MC

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Geoff Dunstan - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Don Ellis - Composer

Jane Elworthy - Drummer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Annando Emryss - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Maxine Ewart - Costume Designer

Andrew Ewing - Designer

Mila Faranov - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Stephen Farrat - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Virginia Ferris - Dancer

George Filev - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

George Filev - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Sue Fish - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Roberta Flack - Songwriter

Farrah Force-itt - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Betty France - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Anca Frankenhaeuser - Dancer

  • Moving Earth, Newtown Theatre, Newtown, NSW, 5 December 2001

Fragile Freda Free - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Charles Freyberg - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Jane Fuller - Designer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Janine Garrier - Performer

Jeanine Garrish - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Djivan Gasparyan - Composer

Tyler Gates - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Mimoza Gavazov - Actor

Bel Geitz - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

George Gershwin - Composer

Robin Gist - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Carlos Gomes - Performer

Paige Gordon - Assistant Director, Collaborator

Alister Grant - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Sherridan Green - Production Manager

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Graeme Grey - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Sandie Griffin - Dancer

Penny Gurmner - Choreographer

Rachael Guy - Actor and Singer, Music and Lyrics

Carolyn Hammer - Dancer

George Frideric Handel - Composer

Fleur Harlik - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Phillipa Harpur - Dancer

Silver Harris - Costume Designer

Steve Hart - Actor

Penny Hatzis - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Joseph Haydn - Composer

Jaye Hayes - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

DuBose Heyward - Lyricist

Mark Higginson - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Tim Hilton - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Christy Hong - Actor

Elizabeth Hovey - Actor

  • Bible Bashings, Downstairs Theatre, Chippendale, NSW, 17 October 1980

Dennis Hulm - Costume Cutter, Dresser

Tom Hungerford - Performer

  • Dreams II, Downstairs Theatre, Chippendale, NSW, 2 May 1980

Simon Hunt - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Steve Hunter - Composer

Mustafa Hussein - Actor

Sex Intents - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Denny Jaeger - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Tara Jakszewicz - Actor

Helen James - Designer

Jamie James - MC

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Chris Jannides - Choreographer

David Jobling - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Bareena Johnson - Dancer

  • Bible Bashings, Downstairs Theatre, Chippendale, NSW, 17 October 1980

Karl Johnson - Technician

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Fiona Johnstone - Production Manager

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Graham Jones - Choreographer

Felicity Jurd - Actor

Miroslav Kabelac - Composer

Bernadette Kalotas - Actor

Alley Kat - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Zina Kaye - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Beth Kayes - Performer

Leland Kean - Director, Actor

Gillian Kearns - Performer

  • Dreams II, Downstairs Theatre, Chippendale, NSW, 2 May 1980

Dan Kelly - Actor

Ellen Kelly - Stage Director

Kate Kelly - Video Director, Actor

Ned Kelly - Actor

Lauri Kilfoyle - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Sam King - Lighting Designer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Nicole Knickers - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Bruno Koenig - Performance Artist

Kim Koford - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Christine Koltai - Choreographer

Mia Koskelainen - Performer

Yvonne Kower - Performer

Markus Kuchenbuch - Choreographer

Jacqueline Larcombe - Graphic Designer

Robert Laurie - Sound Designer

David Lawrence Stafford - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Paul Lawrence-Jennings - Sound Artist

Steven Lawsen - Actor

  • Bible Bashings, Downstairs Theatre, Chippendale, NSW, 17 October 1980

Nerissa Lea - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Marcus Leadly - Sound Designer

John Leathart - Dancer

Chris Leddin - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Liesel Leddin - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Judith Lees - Choreographer

Tania Leiman - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

David Leker - Costume Designer

Tomas Leszczynski - Actor

Lana Lav Lips - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Keith Little - Dancer

  • Bible Bashings, Downstairs Theatre, Chippendale, NSW, 17 October 1980

Heidrun Lohr - Photographer

Penny Louther - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Lotus Love - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Katriona Macrae - Performer

Catherine Magill - Dancer

Aleyshia Manning - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Stefan Markworth - Performer

Chris Maver - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Norrie May-Welby - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Sam McDeed - Stage Manager

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Bridget McGraw - Performer

Chelsea McGuffin - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Susan McInerney - Performer

Lee McIver - Dancer

Annette McKee - Performer

Chantal McKenzie - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Joanne McKinnon - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Richard Meale - Composer

Gil Melle - Composer

Elissa Meyer-Thomas - Dancer

Damian Millar - Writer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Damien Millar - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Ludwig Minkus - Composer

Simon Mitchell - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Scott Moon - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Cheryle Moore - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Eliane Morel - Actor and Singer, Music and Lyrics

Barry Moreland - Choreographer

Jefferson Moriera - Performer

Chuckie Morton - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Rachel Moss - Technician

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Daniel Mudie Cunningham - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Tiffany Muirhead - Dancer

Bradley Mullins - Actor

Joanne Mullins - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Breee-an Munns - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Fiona Munro - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Fiona Munroe - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Graeme Murphy - Choreographer

Prue Murphy - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Glen Murray - Performer

Lynne Nash - Performer

  • Dreams II, Downstairs Theatre, Chippendale, NSW, 2 May 1980

Chris Newland - Performer

  • Dreams II, Downstairs Theatre, Chippendale, NSW, 2 May 1980

Jenny Newman-Preston - Choreographer

Kathryn Niesche - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Dujon Niue - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Raymond Nock - Dancer

Crispee Noodle - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Michael Nyman - Sound Designer

Simone O'Brien - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

John O'Connell - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Scott O'Keefe - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Lisa O'Neill - Choreographer

Patrick O'Neill - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

DeObia Ohpera - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Mike Oldfield - Composer

Ruby Orascanin - Actor

Jillian Orr - Designer

Pauline Pantsdown - MC

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Jonathan Parsons - Curator

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Mary Paul - Set Designer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Fred Payne - Composer

Kathryn Pearson - Stage Manager

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Marisa Pearson - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Richard Perram - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Bernadette Peters - Actor

  • Bible Bashings, Downstairs Theatre, Chippendale, NSW, 17 October 1980

Francoise Philipbert - Dancer

Ross Phillip - Dancer

  • Moving Earth, Newtown Theatre, Newtown, NSW, 5 December 2001

John Phillips - Musician

Victoria Pitt - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

KT Prescott - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Gail Priest - Devisor, Performer

Nicholas Pyrros - Designer, Costume Designer

Paulina Quinteros - Dancer

Suzanne Rafter - Dancer

  • Bible Bashings, Downstairs Theatre, Chippendale, NSW, 17 October 1980

Annabel Ralf - Choreographer

Annabel Ralph - Choreographer, Performer

Suzanne Ratner - Performer

  • Dreams II, Downstairs Theatre, Chippendale, NSW, 2 May 1980

Maurice Ravel - Composer

Matt Reeder - Actor

Louise Restuccid - Lighting Designer

Penni Revel - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Jeremy Rice - Performer

Robyn Richardson - Choreographer, Performer

Linda Ridgeway - Dancer

Nicolai Rimsky-Korsakov - Composer

Lisa Robertson - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Lisa Robinson - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Leisa Roe - Dancer

Helen Rose-Schaursberger - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Michael Rubini - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Elizabeth Ryan - Dancer

Leila Saida - MC

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Paul Saliba - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Talisa Salmon - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Sidney Saltner - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Erik Satie - Composer

Vicky Saury - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

George Sayas - Dancer

Kerrie Schaeffer - Performer

Christina Schmidt - Performer

Annabel Scholes - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Richard Seidel - Choreographer, Dancer

Vanessa Seymour-Lee - Sound Operator/Engineer

  • Two Men, The Performance Space, Redfern, NSW, 14 December 1995

Tristan Shanti - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Cameron Sharp - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Georgia Shepard - Performer

Tanith Sherman - Actor

Nathan Sidoti - Sound Operator/Engineer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Clytie Smith - Technician

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Liz Smith - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Terry Smith - Photographer

  • Two Men, The Performance Space, Redfern, NSW, 14 December 1995

Ivan Smith Romero - Lighting Designer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Zelda Smythe - Performer

  • Dreams II, Downstairs Theatre, Chippendale, NSW, 2 May 1980

Jade Snow-Kennedy - Technician

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

David Solomon - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

John South - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Darren Spowart - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Wendy Star - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Fanny Starr - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Jeff Stein - Performer

Garry Stewart - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Igor Stravinsky - Composer

Robert Stuart-Dick - Dancer

Robyn Stuart-Dick - Choreographer

Misako Sugiyama - Performer

Glitter Supernova - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Mary Szental - Choreographer

Deone Tankard - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

James Taylor - Cinematographer

  • Bodies, Newtown Theatre, Newtown, NSW, 1 October 1996

Peter Taylor - Dancer

  • Bible Bashings, Downstairs Theatre, Chippendale, NSW, 17 October 1980

Luke Tebbutt - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Pierre Thibaudeau - Performer

  • Dreams II, Downstairs Theatre, Chippendale, NSW, 2 May 1980

Peter Thompson - Performer

  • Dreams II, Downstairs Theatre, Chippendale, NSW, 2 May 1980

Meme Thorne - Performer

Wayne Tomas - Sound Operator/Engineer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Chris Trenton - Set and/or Property Maker

Ken Unsworth - Performer

  • Moving Earth, Newtown Theatre, Newtown, NSW, 5 December 2001

Sarah Vaccaro - Actor

Jocelyn Vaughn-Smith - Devisor, Performer

Karl Velasco - Actor

Steve Vella - Actor

Adrian Vincent - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Countess Vulgaria - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Adora Waifer-Cream - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Edward Walker - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Dennis Watkins - MC

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Lisa Webb - Technician

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Poppy Wenham - Lighting Designer

  • Two Men, The Performance Space, Redfern, NSW, 14 December 1995

Barry White - Singer

Celia White - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Edwina White - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Malcolm Williamson - Composer

Tia Wilson - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Shauna Winram - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Bronwyn Winter - Performer

  • Dreams II, Downstairs Theatre, Chippendale, NSW, 2 May 1980

Tia Wison - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

AñA Wojak - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Elkie P Woolton - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Scott Wright - Performer

Wild Wright - Stage Director

Angharad Wynne-Jones - Curator

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

William Yang - MC

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Damon Young - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Isung Yun - Composer

Lois Zebra - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

The Performance Space

NSW Ministry for the Arts

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996
  • Two Men, The Performance Space, Redfern, NSW, 14 December 1995
  • Dance Collection '95, The Performance Space, Redfern, NSW, 25 October 1995
  • Open 95 - Week 2, The Performance Space, Redfern, NSW, 14 June 1995

Australia Council for the Arts

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996
  • Two Men, The Performance Space, Redfern, NSW, 14 December 1995
  • Open 95 - Week 2, The Performance Space, Redfern, NSW, 14 June 1995

Australian Dance Theatre

Australian Contemporary Dance Company

Busy Bodies Theatre Of Dance

  • Bible Bashings, Downstairs Theatre, Chippendale, NSW, 17 October 1980
  • Dreams II, Downstairs Theatre, Chippendale, NSW, 2 May 1980

Smirnoff

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Sydney Gay and Lesbian Mardi Gras

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Arts SA

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Bacardi Rum

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Dance Base

Darc Swan Company

Entr'acte Theatre Limited

  • Dreams II, Downstairs Theatre, Chippendale, NSW, 2 May 1980

Festival of Sydney

Freixenet Methode

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

It's Queer Up North

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Kinetic Energy Dance Company

Level Crossing

Naked Eye Theatre Company

Poppy

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Queer Arts Collective

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Southern Crossings

Sydney Corporeal Mime Theatre

  • Dreams II, Downstairs Theatre, Chippendale, NSW, 2 May 1980

Sydney Dance Company

Sydney Gay and Lesbian Mardi Gras Festival

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

System-X

Taylor Square Restaurant

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

The Beatles Live

The Piercing Urge

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

The Queensland Ballet Company

West Australian Ballet

Identifier 238121