Contributor Regina Heilmann
Export | Feedback | Map | Network | Print
Gender Female
Nationality Australian
Functions Actor, Devisor, Director, Performer
Events

Performer

Actor

Devisor

  • Falling Woman, Carriageworks, Eveleigh, NSW, 26 November 2014
  • A Room With No Air, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 22 March 2001
  • Idol, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 27 September 1994
  • Stages of Terror, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 16 July 1993
  • Idol, Fitzroy Town Hall, Fitzroy, VIC, 19 May 1992
  • Idol, Sidetrack Theatre, Marrickville, NSW, 3 September 1991
  • Idol, Sidetrack Theatre, Marrickville, NSW, 31 July 1991
  • The Refugee, Sidetrack Theatre, Marrickville, NSW, 19 June 1991
  • The Refugee, Newcastle Leagues Club, Newcastle, NSW, 8 November 1990
  • The Refugee, New South Wales, NSW, February 1990

Director

Writer

  • A Room With No Air , Belvoir Street Downstairs Theatre, Surry Hills, NSW, July 1998
  • Sit.Com, The New Dolphin Theatre, Crawley, WA, 24 March 1997
  • Sit.Com, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 21 August 1996
  • Sit.Com, Sidetrack Theatre, Marrickville, NSW, 1 December 1995

Chorus

Collaborator

  • El Inocente, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 14 January 2000

Creator

Performance Artist

  • Whistling Man, PACT Theatre, Erskineville, NSW, 29 November 2006

Teacher

  • unBecomings, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 13 February 2001

Jai McHenry - Actor, Devisor, Performer, Speaker, Writer

Meme Thorne - Actor, Choreographer, Devisor, Movement Director, Performer, Writer

Rolando Ramos - Actor, Devisor, Director, Performer, Writer

Nigel Kellaway - Actor, Choreographer, Collaborator, Composer, Costume Designer, Designer, Devisor, Director, Music and Lyrics, Performer, Teacher

Don Mamouney - Designer, Devisor, Director, Lyricist, Writer

Peter Wells - Composer, Designer, Lyricist, Music and Lyrics, Musical Director, Sound Designer

John Baylis - Dramaturg, Performer

Annemaree Dalziel - Costume Designer, Performer

Bruce McKendry - Lighting Designer, Production Manager

Simon Wise - Collaborator, Lighting Designer, Performer, Production Manager

  • The Rameau Project, Carriageworks, Eveleigh, NSW, 20 August 2009
  • Another Night: Medea, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 29 April 2003
  • Entertaining Paradise, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 19 April 2002
  • El Inocente, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 2 May 2001
  • El Inocente, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 6 October 2000
  • El Inocente, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 14 January 2000
  • Tristan, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 14 May 1999
  • The Terror of Tosca, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 16 October 1998
  • Sit.Com, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 21 August 1996

Hazel Alger - Actor

Don Gay - Designer, Director

John Hale - Actor

Stuart Heathorn - Assistant Stage Manager, Production Manager, Publicist

Annette Tesoriero - Devisor, Performer, Teacher

Keith Blaxhall - Actor

  • Auntie Mame, Princess Theatre, Launceston, TAS, 26 March 1982
  • Auntie Mame, Civic Theatre, Burnie, TAS, 12 March 1982
  • Auntie Mame, Theatre Royal, Hobart, TAS, 25 February 1982
  • Under Milk Wood, Civic Theatre, Burnie, TAS, 3 July 1981
  • Under Milk Wood, TCAE Theatre - Launceston Campus, Mowbray Heights, TAS, 27 June 1981
  • Under Milk Wood, Mount Nelson Theatre, Mount Nelson, TAS, 17 June 1981

Martin Brown - Actor, Set and/or Property Maker, Stage Manager

  • Auntie Mame, Princess Theatre, Launceston, TAS, 26 March 1982
  • Auntie Mame, Civic Theatre, Burnie, TAS, 12 March 1982
  • Auntie Mame, Theatre Royal, Hobart, TAS, 25 February 1982
  • Under Milk Wood, Civic Theatre, Burnie, TAS, 3 July 1981
  • Under Milk Wood, TCAE Theatre - Launceston Campus, Mowbray Heights, TAS, 27 June 1981
  • Under Milk Wood, Mount Nelson Theatre, Mount Nelson, TAS, 17 June 1981

Rogan Brown - Actor, Lighting Operator, Set and/or Property Maker

  • Auntie Mame, Princess Theatre, Launceston, TAS, 26 March 1982
  • Auntie Mame, Civic Theatre, Burnie, TAS, 12 March 1982
  • Auntie Mame, Theatre Royal, Hobart, TAS, 25 February 1982
  • Under Milk Wood, Civic Theatre, Burnie, TAS, 3 July 1981
  • Under Milk Wood, TCAE Theatre - Launceston Campus, Mowbray Heights, TAS, 27 June 1981
  • Under Milk Wood, Mount Nelson Theatre, Mount Nelson, TAS, 17 June 1981

Fiona Evershed - Costume Designer, Lighting Operator

  • Auntie Mame, Princess Theatre, Launceston, TAS, 26 March 1982
  • Auntie Mame, Civic Theatre, Burnie, TAS, 12 March 1982
  • Auntie Mame, Theatre Royal, Hobart, TAS, 25 February 1982
  • Under Milk Wood, Civic Theatre, Burnie, TAS, 3 July 1981
  • Under Milk Wood, TCAE Theatre - Launceston Campus, Mowbray Heights, TAS, 27 June 1981
  • Under Milk Wood, Mount Nelson Theatre, Mount Nelson, TAS, 17 June 1981

Maria Honey - Actor, Stage Manager

  • Auntie Mame, Princess Theatre, Launceston, TAS, 26 March 1982
  • Auntie Mame, Civic Theatre, Burnie, TAS, 12 March 1982
  • Auntie Mame, Theatre Royal, Hobart, TAS, 25 February 1982
  • Under Milk Wood, Civic Theatre, Burnie, TAS, 3 July 1981
  • Under Milk Wood, TCAE Theatre - Launceston Campus, Mowbray Heights, TAS, 27 June 1981
  • Under Milk Wood, Mount Nelson Theatre, Mount Nelson, TAS, 17 June 1981

Noreen Le Mottee - Actor

  • Auntie Mame, Princess Theatre, Launceston, TAS, 26 March 1982
  • Auntie Mame, Civic Theatre, Burnie, TAS, 12 March 1982
  • Auntie Mame, Theatre Royal, Hobart, TAS, 25 February 1982
  • Under Milk Wood, Civic Theatre, Burnie, TAS, 3 July 1981
  • Under Milk Wood, TCAE Theatre - Launceston Campus, Mowbray Heights, TAS, 27 June 1981
  • Under Milk Wood, Mount Nelson Theatre, Mount Nelson, TAS, 17 June 1981

Andrea Aloise - Devisor, Performer

Guillaume Brugman - Actor, Devisor, Performer

Bruce Cornelius - Chorus Master/Mistress, Consultant, Costume Co-ordinator

Chris Murphy - Artistic Supervisor, Assistant Director, Director, Performer

Gail Priest - Creator, Performance Artist, Performer, Sound Designer

Christopher Ryan - Actor, Performer, Teacher, Writer

Patricia Ashcroft - Actor

Michael Bell - Musician, Performer

Ian Bowie - Production Manager, Sound Operator/Engineer

  • The Measure, Forrest Place, Perth, WA, 6 March 1995
  • The Measure, Australia, [Unknown], 2 March 1993
  • Thirst, New South Wales, NSW, May 1991
  • The Refugee, Newcastle Leagues Club, Newcastle, NSW, 8 November 1990

David Brewer - Actor, Publicist

Lindsay Broughton - Actor

Matthew Fargher - Choir Master/Mistress, Musical Advisor, Teacher, Voice Coach

Barry Gamba - Researcher

Tanya Gerstle - Actor, Administrator

Samuel James - Designer, Performer, Video Designer

Rosalie Lester - Actor, Performer

Barrie Muir - Actor

Bernard Pidd - Actor

Anne Rattey - Costume Designer, Costume Maker

Victoria Spence - Performer, Stage Manager, Various

Bryoni Trezise - Dramaturg, Writer

Sue Becker - Actor

  • Auntie Mame, Princess Theatre, Launceston, TAS, 26 March 1982
  • Auntie Mame, Civic Theatre, Burnie, TAS, 12 March 1982
  • Auntie Mame, Theatre Royal, Hobart, TAS, 25 February 1982

Jo-Ellen Bird - Actor

  • Auntie Mame, Princess Theatre, Launceston, TAS, 26 March 1982
  • Auntie Mame, Civic Theatre, Burnie, TAS, 12 March 1982
  • Auntie Mame, Theatre Royal, Hobart, TAS, 25 February 1982

Barbara Button - Actor

  • Auntie Mame, Princess Theatre, Launceston, TAS, 26 March 1982
  • Auntie Mame, Civic Theatre, Burnie, TAS, 12 March 1982
  • Auntie Mame, Theatre Royal, Hobart, TAS, 25 February 1982

Robert Clarkson - Actor

  • Auntie Mame, Princess Theatre, Launceston, TAS, 26 March 1982
  • Auntie Mame, Civic Theatre, Burnie, TAS, 12 March 1982
  • Auntie Mame, Theatre Royal, Hobart, TAS, 25 February 1982

Patrick Dennis - Writer

  • Auntie Mame, Princess Theatre, Launceston, TAS, 26 March 1982
  • Auntie Mame, Civic Theatre, Burnie, TAS, 12 March 1982
  • Auntie Mame, Theatre Royal, Hobart, TAS, 25 February 1982

Elizabeth Eden - Costume Co-ordinator

  • Auntie Mame, Princess Theatre, Launceston, TAS, 26 March 1982
  • Auntie Mame, Civic Theatre, Burnie, TAS, 12 March 1982
  • Auntie Mame, Theatre Royal, Hobart, TAS, 25 February 1982

Keith Gallasch - Performer, Speaker, Writer

Robyn Gardner - Actor

  • Auntie Mame, Princess Theatre, Launceston, TAS, 26 March 1982
  • Auntie Mame, Civic Theatre, Burnie, TAS, 12 March 1982
  • Auntie Mame, Theatre Royal, Hobart, TAS, 25 February 1982

Jane Grimley - Performer

George Frideric Handel - Composer

  • El Inocente, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 2 May 2001
  • El Inocente, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 6 October 2000
  • El Inocente, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 14 January 2000

Allen Harvey - Actor

  • Auntie Mame, Princess Theatre, Launceston, TAS, 26 March 1982
  • Auntie Mame, Civic Theatre, Burnie, TAS, 12 March 1982
  • Auntie Mame, Theatre Royal, Hobart, TAS, 25 February 1982

Chris Harvey - Actor

Nikki Heywood - Director, Performer

Lee Hildyard - Scenic Artist

Tim Holmes - Actor

Brigid Kitchin - Actor, Writer

  • Sit.Com, The New Dolphin Theatre, Crawley, WA, 24 March 1997
  • Sit.Com, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 21 August 1996
  • Sit.Com, Sidetrack Theatre, Marrickville, NSW, 1 December 1995

Derek Kreckler - Director, Editor, Writer

  • Sit.Com, The New Dolphin Theatre, Crawley, WA, 24 March 1997
  • Sit.Com, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 21 August 1996
  • Sit.Com, Sidetrack Theatre, Marrickville, NSW, 1 December 1995

Jerome Lawrence - Playwright

  • Auntie Mame, Princess Theatre, Launceston, TAS, 26 March 1982
  • Auntie Mame, Civic Theatre, Burnie, TAS, 12 March 1982
  • Auntie Mame, Theatre Royal, Hobart, TAS, 25 February 1982

Robert E Lee - Playwright

  • Auntie Mame, Princess Theatre, Launceston, TAS, 26 March 1982
  • Auntie Mame, Civic Theatre, Burnie, TAS, 12 March 1982
  • Auntie Mame, Theatre Royal, Hobart, TAS, 25 February 1982

Deborah Leiser - Devisor, Performer, Writer

Julie-Anne Long - Performance Artist, Performer

Katia Molino - Collaborator, Devisor, Performer

  • El Inocente, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 2 May 2001
  • El Inocente, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 14 January 2000
  • Stages of Terror, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 16 July 1993

Caitlin Newton-Broad - Coordinator, Creator, Producer

  • Nighttime #1, Carriageworks, Eveleigh, NSW, 1 April 2007
  • unBecomings, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 13 February 2001
  • White Collar Project, Gold Coast Arts Centre, Surfers Paradise, QLD, 26 April 2000

Deborah Pollard - Performer

Philip Sabine - Actor

  • Auntie Mame, Princess Theatre, Launceston, TAS, 26 March 1982
  • Auntie Mame, Civic Theatre, Burnie, TAS, 12 March 1982
  • Auntie Mame, Theatre Royal, Hobart, TAS, 25 February 1982

Shirley Schlesinger - Actor

  • Auntie Mame, Princess Theatre, Launceston, TAS, 26 March 1982
  • Auntie Mame, Civic Theatre, Burnie, TAS, 12 March 1982
  • Auntie Mame, Theatre Royal, Hobart, TAS, 25 February 1982

Christopher Thomas - Actor

Dylan Thomas - Playwright

Wendy Tynan - Actor

Barbara Warner - Actor

  • Auntie Mame, Princess Theatre, Launceston, TAS, 26 March 1982
  • Auntie Mame, Civic Theatre, Burnie, TAS, 12 March 1982
  • Auntie Mame, Theatre Royal, Hobart, TAS, 25 February 1982

John Williams - Actor

  • Auntie Mame, Princess Theatre, Launceston, TAS, 26 March 1982
  • Auntie Mame, Civic Theatre, Burnie, TAS, 12 March 1982
  • Auntie Mame, Theatre Royal, Hobart, TAS, 25 February 1982

Peretta Anggerek - Performer, Singer

Timothy Bacon - Actor

  • Antigone, Rosny College , Rosny Park, TAS, 2 April 1981
  • Spring Awakening, Mt Nelson Theatre, Mount Nelson, TAS, 8 October 1980

Virginia Baxter - Performer, Speaker, Various

Deborah Bookbinder - Performer, Sound Designer

Clare Britton - Design Consultant, Performer

James Brown - Sound Designer, Technician

James Brown - Performer

James Brown - Sound Designer, Technician

Gerardo Rodriguez Bruzzesi - Actor, Performer

Anne-Marie Daniel - Costume Designer

Rosie Dennis - Coordinator, Performer

  • Nighttime #1, Carriageworks, Eveleigh, NSW, 1 April 2007
  • unBecomings, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 13 February 2001

John Eastman - Actor

Virginia Eastman - Actor

  • Antigone, Rosny College , Rosny Park, TAS, 2 April 1981
  • Spring Awakening, Mt Nelson Theatre, Mount Nelson, TAS, 8 October 1980

Xu Fengshan - Performer

  • Tristan, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 14 May 1999
  • The Terror of Tosca, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 16 October 1998

Brian Fuata - Performer

  • Nighttime #1, Carriageworks, Eveleigh, NSW, 1 April 2007
  • unBecomings, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 13 February 2001

Agatha Gothe-Snape - Performer, Visual Artist

Clare Grant - Devisor, Performer

John Lavery - Actor

  • Antigone, Rosny College , Rosny Park, TAS, 2 April 1981
  • Spring Awakening, Mt Nelson Theatre, Mount Nelson, TAS, 8 October 1980

Deborah Leiser-Moore - Devisor, Performer

Heidrun Lohr - Performer, Photographer

  • Accidents & Alchemies #2, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 7 October 2005
  • Sit.Com, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 21 August 1996

Joel Markham - Performer

Richard Montgomery - Lighting Designer, Technical Director

Lynne Murray - Performer

  • El Inocente, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 2 May 2001
  • El Inocente, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 6 October 2000

Alice Osborne - Devisor, Performer

Jacob Patterson - Performer

Gideon Payten-Griffiths - Performer

Matt Prest - Performer

George Root - Performer

Roger Rynd - Actor, Writer

Bradley Smith - Actor, Director

  • Antigone, Rosny College , Rosny Park, TAS, 2 April 1981
  • Spring Awakening, Mt Nelson Theatre, Mount Nelson, TAS, 8 October 1980

Karen Therese - Performer

  • Nighttime #1, Carriageworks, Eveleigh, NSW, 1 April 2007
  • unBecomings, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 13 February 2001

Richard Vella - Composer

  • El Inocente, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 2 May 2001
  • El Inocente, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 6 October 2000

Caroline Wake - Performer

Dean Walsh - Performer

Angharad Wynne-Jones - Publicist, Various

Amity Yore - Performer

Applespiel - Performance Group

Frumpus - Performance Group

POETRIBE - Performance Group

WART - Performance Group

Noel Ancell - Actor

Elga Anderson - Actor

  • Antigone, Rosny College , Rosny Park, TAS, 2 April 1981

Jean Anouilh - Playwright

  • Antigone, Rosny College , Rosny Park, TAS, 2 April 1981

Stephen Armstrong - Teacher

  • unBecomings, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 13 February 2001

Manuel Arnillas - Devisor

Jennifer Arnott - Researcher

  • Sit.Com, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 21 August 1996

Scott Art - Sound Designer

  • Sit.Com, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 21 August 1996

Howard Ashcroft - Set and/or Property Maker

Marie Aubert - Actor

Anthony Babicci - Designer

  • unBecomings, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 13 February 2001

Younes Bachir - Creator, Director

Frank Bansel - Actor, Sound Designer

Philipa Barr - Performer

Bradley Barrack - Production Coordinator

Liz Bassett - Visual Artist

Marcos Bassols - Set Designer

Caroline Baum - Presenter

Hilary Bell - Dramaturg

Paul Bennett - Actor

Peter Bent - Chorus

Valerie Berry - Performer

  • The Orpheus Room, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 12 October 2001

Ian Bersten - Presenter

Gay Bilson - Performer, Various

Ulli Birve - Writer

  • Sit.Com, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 21 August 1996

Raymond Blanco - Choreographer, Devisor

Lucy Bleach - Visual Artist

Garth Bolwell - Performer

  • unBecomings, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 13 February 2001

Mishka Borowski - Visual Artist

Ian Bowie - Production Manager

  • The Refugee, Sidetrack Theatre, Marrickville, NSW, 19 June 1991

Adam Boyd - Visual Artist

Garry Bradbury - Sound Designer

  • Sit.Com, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 21 August 1996

Margie Breen - Performer

Andrew Brennan - Performer

  • unBecomings, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 13 February 2001

Doug Bridge - Chorus

Lauren Brincat - Performer

Joan Brook - Repetiteur

Trevor Brown - Coordinator

Dick Brugman - Set and/or Property Maker

Richard Bryne - Speaker

Sean Bryne - Performer

Algis Butavicius - Director

Chris Caines - Performer

Barbara Campbell - Presenter

Paul Capsis - Performer

Sandra Carluccio - Performer

Therese Cashew - Performer

Dr Chandrabhanu - Artistic Director

Anton Chekhov - Playwright

Roz Cheney - Sound Designer

  • Stages of Terror, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 16 July 1993

Sam Chester - Performer

Samantha Chester - Performer

Frances Chow - Various

Helen Cockin - Movement Director

Sarah Coconis - Performer

Kathy Cogill - Performer

Allan Cohen - Actor, Devisor

Ann Connor - Chorus

Mathew Cook - Actor

Zoe Coombs Marr - MC

Ruth Cooper - Assistant Stage Manager

Adriano Cortese - Creator, Director

Fiona Cox - Actor

Billy Crawford - Administrator

  • Stages of Terror, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 16 July 1993

Susan Jane Creese - Actor

Keith Crellin - Conductor

Rosalind Crisp - Performer

Adrienne Cruickshank - Costume Co-ordinator

Sally Cruise - Stage Manager

Anastasia Dalziell - Dramaturg

Betty Davidson - Chorus

Les Davidson - Chorus

Christopher Davis - Performer

Matthew Day - Performer

Kerry De Fluck - Actor

Sarah de Jong - Composer

Susie Dee - Creator, Director

Martin del Amo - Performer

Fiona Denniss - Chorus

Michael Denniss - Set and/or Property Maker

Elaine Dermoudy - Chorus

Simon Dermoudy - Chorus

Keith Deverell - Sound Artist

Rakini Devi - Performer

Cameron Deyell - Performer

Craig Diss - Chef

  • Ferkel, St Stephen's Church, Newtown, NSW, 5 November 1997

Nadeena Dixon - Performer

Aunty Rhonda Dixon-Grovenor - Performer

Bridget Dolan - Design Consultant

Kelly Doley - Performer

Phil Downing - Composer

Katie Dray - Chorus

Jackie Dunn - Visual Artist

Maurice Duquere - Chorus

Jean Duruz - Presenter

Paul Dwyer - Dramaturg

  • Ferkel, St Stephen's Church, Newtown, NSW, 5 November 1997

Paul Edwards - Designer

John Elleden - Performer

Megan Elliot - Performer

Drew Fairley - Performer

Catherine Fargher - Performer

Neil Flottman - Conductor

Greg Foot - Chorus

Maxinne Foxx - Performer

Ryuichi Fujimura - Performer

Hannah Furmage - Performer

  • unBecomings, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 13 February 2001

David Gacs - Performer

Gina Gascoigne - Lighting Designer

Jason Gee - Sound Designer, Video Designer

  • Sit.Com, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 21 August 1996

Matthys Gerber - Visual Artist

Margaret Gibbs - Repetiteur

Caroline Gibson - Costume Co-ordinator

William Schwenck Gilbert - Book and Lyrics

Dara Gill - Sound Operator/Engineer

Paul Gonzalez - Performer

Anne Graham - Performer

Robyn Graham - Costume Co-ordinator, Designer

  • Antigone, Rosny College , Rosny Park, TAS, 2 April 1981

Kristoffer Greaves - Actor, Designer, Devisor

Carol Griffiths - Electrician, Stage Manager

John Guille - Various

  • unBecomings, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 13 February 2001

Freda Guttman - Visual Artist

Clare Hague - Performer

Fiona Hall - Visual Artist

Debra Harris - Actor

Shane Haseman - Performer

David Hawley - Actor

Moira Hay - Assistant Stage Manager

Neil Hay - Actor

  • Antigone, Rosny College , Rosny Park, TAS, 2 April 1981

Layton Hodgetts - Chorus

Glory Hole - Performer

Virginia Hollister - Visual Artist

Matthew Hopkins - Performer

Sunday Hopkins - Visual Artist

Liz Horne - Actor

Catherine Hourihan - Performer

Margaret Howard - Musician

Victoria Hunt - Performer

Gillian Hunter - Costume Co-ordinator

Helen Hyatt Johnson - Visual Artist

Kay Ikin - Costume Co-ordinator

Derek Ives - Mechanist

Andrea Jackson - Actor

Linda Jaivan - Performer

Maria Jakovljevic - Stage Manager

  • unBecomings, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 13 February 2001

Mishline Jammal - Actor

Noelle Janaczewska - Dramaturg

Roger Jennings - Actor

Soda Jerk - Performance Group

Merryn Johns - Teacher

  • unBecomings, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 13 February 2001

Isobel Johnson - Curator

Aku Kadogo - Director

Sarah Kaka - Performer

Yoshi Kashima - Percussionist

Elena Kats-Chernin - Composer

Gail Kelly - Creator, Director

Liberty Kerr - Sound Designer

  • The Orpheus Room, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 12 October 2001

Chin Kham Yoke - Performer

Peter Knapp - Video Director

Renny Kodgers - Performer

Sue-Ellen Kohler - Dancer

Anna Kortschak - Performer

Ashley Kurrle - Musician

Melissa Laing - Performer

Lesley Lamb - Assistant Stage Manager

Pirjo Lambert - Actor

Michael Lanchbery - Actor, Director

Fred Lang - Performer

  • Ferkel, St Stephen's Church, Newtown, NSW, 5 November 1997

Martin Langthorne - Production Manager

  • unBecomings, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 13 February 2001

Kate Leach - Visual Artist

Ada Leung - Visual Artist

Jeanette Lewis - Properties Master / Mistress

Robert Lloyd - Performer

Federico Garcia Lorca - Playwright

  • Yerma, Studio One, Kensington, NSW, 6 March 2001

Kerrie Lowe - Visual Artist

Bridie Lunney - Performer

Carmen Lysiak - Performer

Lech Mackiewicz - Creator, Director

Halcyon Macleod - Director, Writer

Tim Maguire - Visual Artist

Richard Manner - Lighting Designer, Lighting Operator

  • unBecomings, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 13 February 2001

Kevin Martin - Performer

  • Ferkel, St Stephen's Church, Newtown, NSW, 5 November 1997

Ned Matijasevic - Writer

  • The Orpheus Room, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 12 October 2001

Greg McCart - Playwright

Miles McDonald - Performer

  • The Orpheus Room, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 12 October 2001

Penny McDonald - Actor

Vic McEwan - Production Manager

Bruce McHendry - Production Manager

  • The Measure, UTS Performance Space, Sydney, NSW, 7 March 1995

Cathy McNamara - Lighting Operator

Wendy McPherson - Actor

Margie Medlin - Scenic Artist

  • Stages of Terror, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 16 July 1993

Victor Meertens - Visual Artist

Ken Mercer - Actor

Steve Meyer - Musician

Mahalya Middlemist - Collaborator

Peter Middleton - Chorus

Sarah Miller - Devisor, Performer

  • Stages of Terror, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 16 July 1993

Scott Moon - Performer

Doris Moore - Assistant Stage Manager

Richard Moore - Performer

Glenn Morgan - Chorus

Andrew Morrish - Performer

Paul Morrison - Performer

Bridget Mudjidell Napanangka - Visual Artist

Lyn Murray - Collaborator

  • El Inocente, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 14 January 2000

Bai Bai Napangarti - Visual Artist

Mudrooroo Narogin - Writer

Rod Nash - Actor

Renald Navarro - Assistant Director

Celie Nehmer - Actor

Nick Nestorovski - Performer

Adam Newcombe - Actor

Edward Newman - Actor

Matthew Ngui - Actor

Michael Nicholas - Musician

Catherine Niesche - Aerialist

Jonathan Nix - Performer

Simone O'Brien - Performer

Martin O'Byrne - Actor

  • Antigone, Rosny College , Rosny Park, TAS, 2 April 1981

Brendan O'Connell - Actor

Shelley O'Donnell - Performer

  • unBecomings, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 13 February 2001

David O'Halloran - Actor

Peter Oldham - Video Artist

  • El Inocente, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 6 October 2000

Ann Oliver - Visual Artist

Tony Osborne - Performer

Gwen Owens - Sound Operator/Engineer

Rob Owens - Assistant Stage Manager

Dina Panozzo - Speaker

Katrina Papallo - Musician

Tim Parish - Video Artist

Jeanette Parkes - Wardrobe Master / Mistress

Mike Parr - Performer

Gideon Paten - Technician

Ric Paterson - Actor

Janine Peacock - Costume Designer

  • Stages of Terror, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 16 July 1993

Ion Pearce - Sound Designer

Marguerite Pepper - Producer

David Pidd - Actor

Ian Pidd - Actor, Assistant Stage Manager

Jean Pidd - Actor

Julianne Pierce - Various

David Piper - Performer

Teik Kim Pok - Performer

Jane Polkinghorne - Visual Artist

Gaye Poole - Presenter

Bagryana Popov - Creator, Director

Debra Porch - Visual Artist

Geoff Potter - Assistant Stage Manager

Rosemary Potter - Stage Manager

Simon Potter - Chorus

Emma Price - Performer

Phillip Priest - Actor

  • Antigone, Rosny College , Rosny Park, TAS, 2 April 1981

Elspeth Probyn - Presenter

Giacomo Puccini - Music and Lyrics

Heloise Pyne - Musician

Glyn Rait - Actor

Paloma Ramos - Actor

Emma Ramsay - Sound Designer

Doug Raward - Chorus

Alicia Rios - Actor

Ben Rogan - Performer

Beck Ronkson - Performer

Jon Rose - Performer

Gary Rowley - Chorus

Ashok Roy - Teacher

Elizabeth Ruthven - Chorus

John Ryan - Actor

Sonia Ryan - Performer

Linda Sang - Visual Artist

Caroline Sangston - Actor

Alan Saunders - Presenter, Various

Michael Saveliev - Actor

Katrin Schluter - Assistant to the Director

  • Antigone, Rosny College , Rosny Park, TAS, 2 April 1981

Kay Schluter - Properties Master / Mistress

  • Antigone, Rosny College , Rosny Park, TAS, 2 April 1981

Tony Schwensen - Performer

Julian Scrivener - Actor

  • Antigone, Rosny College , Rosny Park, TAS, 2 April 1981

Valerie Sear - Actor

Virginia Seymour - Chef

  • Ferkel, St Stephen's Church, Newtown, NSW, 5 November 1997

Kate Shanahan - Designer

Eddie Sharp - Performer

Roslyn Sharp - Visual Artist

Anna Shelper - Teacher

Kate Sherman - Performer

Ben Sibson - Chorus

Brian Sibson - Actor

Caroline Sibson - Chorus, Production Manager, Wardrobe Master / Mistress

Lindzee Smith - Teacher

Margery Smith - Composer

Sam Smith - Performer

Tracey Smith - Chorus

Yuji Sone - Performer

Ian Souchard - Chorus

Melinda Standish - Actor

  • Antigone, Rosny College , Rosny Park, TAS, 2 April 1981

Robert Stansall - Chorus

Shane Stevens - Lighting Designer

Arthur Seymour Sullivan - Composer

Christine Sykes - Chorus

Fiona Symes - Chorus

Catherine Tabrett - Musician

Kenneth Taylor - Actor

Kristyn Taylor - Visual Artist

Thao Thang Cao - Performer

Diane Thompson - Repetiteur

Veronica Thompson - Costume Co-ordinator

Lara Thoms - Coordinator

Lizzie Thomson - Performer

Mary Louise Thorpe - Actor

Penny Thwaite - Visual Artist

Phoebe Torzillo - Performer

Big Toxic - Composer

Kelly Tracey - Performer

Nick Tsoutas - Director

Irene Turner - Actor

Jessica Tyrell - Performer

Nigel Ubrihien - Musician

John Unicomb - Actor

Catherine Upex - Musician

Vicki Van Hout - Performer

Bree Van Reyk - Performer

Karl Velasco - Performer

  • unBecomings, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 13 February 2001

Margaret Visser - Speaker

Anika Volcano - Performer

Savanhdary Vongpoothorn - Visual Artist

Derek Voorpostel - Actor

Fransina Voorpostel - Actor

Dan Walsh - Performer

  • The Orpheus Room, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 12 October 2001

Frank Wedekind - Playwright

Gerald Welch - Actor

Peter Wells - Animal Wrangler

  • Sit.Com, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 21 August 1996

Jennifer West - Actor

Peter West - Assistant Stage Manager

Celia White - Teacher

  • unBecomings, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 13 February 2001

Maria White - Performer

Cameron Williams - Visual Artist

Carol Willoughby - Chorus

Lee Wilson - Choreographer

Peter Winkler - Writer

Fiona Winning - Producer

  • unBecomings, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 13 February 2001

Chairman Wow - Sound Operator/Engineer

  • Sit.Com, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 21 August 1996

Shane Wynter - Technical Director

David Young - Writer

  • Thirst, New South Wales, NSW, May 1991

Jay Younger - Visual Artist

Anne Zahalka - Visual Artist

Jannie Zondervan - Stage Manager

  • unBecomings, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 13 February 2001

The Performance Space

Sidetrack Theatre Company

Sidetrack Performance Group

Australia Council for the Arts

PACT Youth Theatre

Polygon Theatre Company

NSW Ministry for the Arts

  • Tristan, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 14 May 1999
  • The Terror of Tosca, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 16 October 1998
  • Ferkel, St Stephen's Church, Newtown, NSW, 5 November 1997
  • Sit.Com, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 21 August 1996
  • Stages of Terror, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 16 July 1993

Tasmanian Theatre Company

Arts NSW

New South Wales Department of Health

REM Theatre

The imPACT Ensemble

The Opera Project

  • El Inocente, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 2 May 2001
  • The Terror of Tosca, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 16 October 1998

The Sydney Front

Adelaide Fringe Festival

Arts Queensland

Australian Theatre of the Deaf

Bangarra Dance Theatre

Brian Tucker Accounting

Brisbane Festival

Brisbane Marketing

Building Workers Industrial Union

Cove Chamber Orchestra

Creative Industries: QUT

Etcetera Theatre Company

Goethe Institut

Gravity Feed

Italian Institute of Culture

Metro Arts

Metro Screen

Nerveshell

New South Wales Conservatorium of Music

Noddy's on King

  • Sit.Com, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 21 August 1996

Open City

Opera Project Inc

Ourbrisbane.com

Salamanca Theatre Company

  • Thirst, New South Wales, NSW, May 1991

School of Theatre, Film and Dance

  • Yerma, Studio One, Kensington, NSW, 6 March 2001

Stalker Theatre Company

Sydney Gay and Lesbian Mardi Gras

  • unBecomings, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 13 February 2001

Sydney Opera House

Tasmanian Youth Orchestra

TCAE Drama Studio

The Ensemble Theatre Company of Hobart

  • Antigone, Rosny College , Rosny Park, TAS, 2 April 1981

The Gilbert and Sullivan Society of Tasmania

The Workers Cultural Action Committee

  • The Refugee, Newcastle Leagues Club, Newcastle, NSW, 8 November 1990

Urban Theatre Projects

  • The Orpheus Room, The Performance Space (1983-2007), Redfern, NSW, 12 October 2001

Victorian Arts Council

  • Idol, Fitzroy Town Hall, Fitzroy, VIC, 19 May 1992
Identifier 4469