Contributor Shane Stevens
Export | Feedback | Map | Network | Print
Gender Male
Nationality Australian
Functions Lighting Designer
Events

Lighting Designer

Nick Enright - Artistic Supervisor, Playwright, Adaptor

William Shakespeare - Playwright, Poet

Wayne Blair - Actor

Laurence Clifford - Actor

Steve Douglas-Craig - Choreographer, Fight Director

Wesley Enoch - Director

Suzi Fabian - Stage Manager

Ben Graetz - Actor

Tyrone Landau - Composer

Bojana Novakovic - Actor

Myles Pollard - Actor, Fight Director

Fiona Press - Actor

Rebecca Riggs - Actor

Dorotka Sapinska - Designer

David Whitney - Actor

Kyle Wright - Actor

Brian Thomson - Set Designer, Designer

Victoria Mielewska - Voice Coach, Dialect Coach

Wayne Harrison - Director

Michael Wilkinson - Costume Designer, Designer

Elizabeth Alexander - Actor

John Gaden - Actor

Marion Potts - Assistant Director, Director

Susan Prior - Actor

Edward Albee - Playwright

Damian Rice - Actor

Karen Palmer - Stage Manager

Tony David Cray - Composer

Sandra Bates - Director

Sacha Horler - Actor

  • Playgrounds, Wharf 1 Theatre, Sydney, NSW, 3 July 1996
  • The Crucible, His Majesty's Theatre, Perth, WA, 2 July 1994
  • The Crucible, Riverside Theatres, Parramatta, NSW, 4 June 1994
  • The Crucible, Alexander Theatre, Clayton, VIC, 20 May 1994

Di Adams - Actor

  • The Crucible, His Majesty's Theatre, Perth, WA, 2 July 1994
  • The Crucible, Riverside Theatres, Parramatta, NSW, 4 June 1994
  • The Crucible, Alexander Theatre, Clayton, VIC, 20 May 1994

Marilyn Allen - Actor

  • The Crucible, His Majesty's Theatre, Perth, WA, 2 July 1994
  • The Crucible, Riverside Theatres, Parramatta, NSW, 4 June 1994
  • The Crucible, Alexander Theatre, Clayton, VIC, 20 May 1994

Peter Corbett - Actor

  • The Crucible, His Majesty's Theatre, Perth, WA, 2 July 1994
  • The Crucible, Riverside Theatres, Parramatta, NSW, 4 June 1994
  • The Crucible, Alexander Theatre, Clayton, VIC, 20 May 1994

Jeanette Cronin - Actor

  • The Crucible, His Majesty's Theatre, Perth, WA, 2 July 1994
  • The Crucible, Riverside Theatres, Parramatta, NSW, 4 June 1994
  • The Crucible, Alexander Theatre, Clayton, VIC, 20 May 1994

Steven Dawson - Playwright

Leslie Dayman - Actor

  • The Crucible, His Majesty's Theatre, Perth, WA, 2 July 1994
  • The Crucible, Riverside Theatres, Parramatta, NSW, 4 June 1994
  • The Crucible, Alexander Theatre, Clayton, VIC, 20 May 1994

Arthur Dignam - Actor

  • The Crucible, His Majesty's Theatre, Perth, WA, 2 July 1994
  • The Crucible, Riverside Theatres, Parramatta, NSW, 4 June 1994
  • The Crucible, Alexander Theatre, Clayton, VIC, 20 May 1994

David Downer - Actor

  • The Crucible, His Majesty's Theatre, Perth, WA, 2 July 1994
  • The Crucible, Riverside Theatres, Parramatta, NSW, 4 June 1994
  • The Crucible, Alexander Theatre, Clayton, VIC, 20 May 1994

Andrew Doyle - Actor, Assistant Director

  • Birthrights, Riverside Theatres, Parramatta, NSW, 30 July 2003
  • Birthrights, Playhouse (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 29 May 2003
  • The Dock Brief, Ensemble Theatre, Kirribilli, NSW, 6 February 2003

Duncan Fine - Assistant Director

  • The Crucible, His Majesty's Theatre, Perth, WA, 2 July 1994
  • The Crucible, Riverside Theatres, Parramatta, NSW, 4 June 1994
  • The Crucible, Alexander Theatre, Clayton, VIC, 20 May 1994

Les Foxcroft - Actor

  • The Crucible, His Majesty's Theatre, Perth, WA, 2 July 1994
  • The Crucible, Riverside Theatres, Parramatta, NSW, 4 June 1994
  • The Crucible, Alexander Theatre, Clayton, VIC, 20 May 1994

Rebecca Frith - Actor

  • The Crucible, His Majesty's Theatre, Perth, WA, 2 July 1994
  • The Crucible, Riverside Theatres, Parramatta, NSW, 4 June 1994
  • The Crucible, Alexander Theatre, Clayton, VIC, 20 May 1994

Glenn Hazeldine - Actor

Aaron Jeffery - Actor

  • The Crucible, His Majesty's Theatre, Perth, WA, 2 July 1994
  • The Crucible, Riverside Theatres, Parramatta, NSW, 4 June 1994
  • The Crucible, Alexander Theatre, Clayton, VIC, 20 May 1994

Tim Jones - Actor

  • The Crucible, His Majesty's Theatre, Perth, WA, 2 July 1994
  • The Crucible, Riverside Theatres, Parramatta, NSW, 4 June 1994
  • The Crucible, Alexander Theatre, Clayton, VIC, 20 May 1994

Aku Kadogo - Actor

  • The Crucible, His Majesty's Theatre, Perth, WA, 2 July 1994
  • The Crucible, Riverside Theatres, Parramatta, NSW, 4 June 1994
  • The Crucible, Alexander Theatre, Clayton, VIC, 20 May 1994

Nigel Levings - Lighting Designer

  • The Crucible, His Majesty's Theatre, Perth, WA, 2 July 1994
  • The Crucible, Riverside Theatres, Parramatta, NSW, 4 June 1994
  • The Crucible, Alexander Theatre, Clayton, VIC, 20 May 1994

Tania Lieman - Actor, Devisor

Betty Lucas - Actor

  • The Crucible, His Majesty's Theatre, Perth, WA, 2 July 1994
  • The Crucible, Riverside Theatres, Parramatta, NSW, 4 June 1994
  • The Crucible, Alexander Theatre, Clayton, VIC, 20 May 1994

Arthur Miller - Playwright

  • The Crucible, His Majesty's Theatre, Perth, WA, 2 July 1994
  • The Crucible, Riverside Theatres, Parramatta, NSW, 4 June 1994
  • The Crucible, Alexander Theatre, Clayton, VIC, 20 May 1994

Colin Moody - Actor

  • The Crucible, His Majesty's Theatre, Perth, WA, 2 July 1994
  • The Crucible, Riverside Theatres, Parramatta, NSW, 4 June 1994
  • The Crucible, Alexander Theatre, Clayton, VIC, 20 May 1994

Briar Munro - Director

Lynne Murphy - Actor

  • The Crucible, His Majesty's Theatre, Perth, WA, 2 July 1994
  • The Crucible, Riverside Theatres, Parramatta, NSW, 4 June 1994
  • The Crucible, Alexander Theatre, Clayton, VIC, 20 May 1994

Wendy Osmond - Designer

Nicola Quilter - Actor

  • The Crucible, His Majesty's Theatre, Perth, WA, 2 July 1994
  • The Crucible, Riverside Theatres, Parramatta, NSW, 4 June 1994
  • The Crucible, Alexander Theatre, Clayton, VIC, 20 May 1994

Vic Rooney - Actor

  • The Crucible, His Majesty's Theatre, Perth, WA, 2 July 1994
  • The Crucible, Riverside Theatres, Parramatta, NSW, 4 June 1994
  • The Crucible, Alexander Theatre, Clayton, VIC, 20 May 1994

Brett Sheehy - Dramaturg

  • The Crucible, His Majesty's Theatre, Perth, WA, 2 July 1994
  • The Crucible, Riverside Theatres, Parramatta, NSW, 4 June 1994
  • The Crucible, Alexander Theatre, Clayton, VIC, 20 May 1994

Rebecca Smart - Actor

  • The Crucible, His Majesty's Theatre, Perth, WA, 2 July 1994
  • The Crucible, Riverside Theatres, Parramatta, NSW, 4 June 1994
  • The Crucible, Alexander Theatre, Clayton, VIC, 20 May 1994

Victoria Spence - Actor, Devisor

Yves Stening - Actor

  • The Crucible, His Majesty's Theatre, Perth, WA, 2 July 1994
  • The Crucible, Riverside Theatres, Parramatta, NSW, 4 June 1994
  • The Crucible, Alexander Theatre, Clayton, VIC, 20 May 1994

Ross Wallace - Costume Designer

  • The Crucible, His Majesty's Theatre, Perth, WA, 2 July 1994
  • The Crucible, Riverside Theatres, Parramatta, NSW, 4 June 1994
  • The Crucible, Alexander Theatre, Clayton, VIC, 20 May 1994

Richard Wherrett - Director

  • The Crucible, His Majesty's Theatre, Perth, WA, 2 July 1994
  • The Crucible, Riverside Theatres, Parramatta, NSW, 4 June 1994
  • The Crucible, Alexander Theatre, Clayton, VIC, 20 May 1994

Leon Ambrum - Dancer

Ross Anderson - Actor

Linda Bobongie - Costume Designer

Peter Bodnar - Actor

David Brown - Actor

Sarah Carradine - Director

Neville Carroll - Dancer

Stuart Chalmers - Director

Johanna De Ruyter - Actor

Michelle Doake - Actor

  • Birthrights, Riverside Theatres, Parramatta, NSW, 30 July 2003
  • Birthrights, Playhouse (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 29 May 2003

Jimmy Gagai - Dancer

Pinau Ghee - Dancer

Geoffrey Gunambarr - Dancer

Yapuma Gurruwiwi - Dancer

Patricia Handy - Dancer

Geoffrey Harford - Actor

Madonna Hearl - Dancer

Joe Hurst - Set Designer

Caroline Jones - Costume Designer

Katharine Jones - Actor

  • Birthrights, Riverside Theatres, Parramatta, NSW, 30 July 2003
  • Birthrights, Playhouse (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 29 May 2003

Lewis Lampton - Dancer

Morgan Lewis - Devisor, Performer

  • Stand Your Ground, PACT Theatre, Erskineville, NSW, 21 September 2001
  • Trilogy, The Performance Space, Redfern, NSW, 11 December 1992

Banula Marika - Dancer

Colin Mitchell - Designer

  • Birthrights, Riverside Theatres, Parramatta, NSW, 30 July 2003
  • Birthrights, Playhouse (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 29 May 2003

Djakapurra Munyarryun - Dancer

Jamie Oxenbould - Actor

David Page - Dancer, Composer

Russell Page - Dancer

Stephen Page - Dancer, Choreographer

John Price - Actor

Kate Raison - Actor

  • Birthrights, Riverside Theatres, Parramatta, NSW, 30 July 2003
  • Birthrights, Playhouse (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 29 May 2003

Tjugingji Randall - Dancer

Terry Ryan - Designer

Tracey Schramm - Photographer

Robert Shea - Actor

Monica Stevens - Dancer

Adam Stone - Actor

Illona Tim - Dancer

Jensen Warusam - Dancer

Susie Wicks - Actor

Medika Williams - Dancer

Sue-Ann Williams - Dancer

David Williamson - Playwright

  • Birthrights, Riverside Theatres, Parramatta, NSW, 30 July 2003
  • Birthrights, Playhouse (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 29 May 2003

Lee Wilson - Performer, Choreographer

  • Song of Ghosts, PACT Theatre, Erskineville, NSW, 15 April 2004
  • Trilogy, The Performance Space, Redfern, NSW, 11 December 1992

Georgia Adamson - Actor

Camilla Ah Kin - Actor

  • Playgrounds, Wharf 1 Theatre, Sydney, NSW, 3 July 1996

May-Brit Akerholt - Translator

  • Miss Julie, The Wharf Theatre, Walsh Bay, NSW, 15 July 1992

Barbara Allen - Production Manager

  • Trilogy, The Performance Space, Redfern, NSW, 11 December 1992

Simone Baker - Actor

  • White Wheat, Domain Theatre, Sydney, NSW, 9 February 1994

Brian Barnes - Performer

Lorraine Bayly - Actor

  • Birthrights, Playhouse (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 29 May 2003

John Bell - Artistic Director

  • Romeo and Juliet, The Capital - Bendigo's Performing Arts Centre, Bendigo, VIC, 30 July 1999

Glen Berger - Playwright

Roy Billing - Actor

David Bishop - Photographer

Libby Blainey - Graphic Designer

Genevieve Blanchett - Designer

  • Playgrounds, Wharf 1 Theatre, Sydney, NSW, 3 July 1996

Richard Bligh - Actor

  • Salacious, The Performance Space, Redfern, NSW, 1 March 1994

Lui Bolatagici - Performer

Luse Bolatagici - Performer

Vasiti Bolatagici - Performer

Cranston Brecht - Actor

Ray Buchanan-West - Performer

Vino Buchanan-West - Performer

Tom Burlinson - Actor

  • Miracle City, Wharf 2 Theatre, Walsh Bay, NSW, 10 January 1996

Val Button - Performer

Bradley Byquar - Actor

Annie Byron - Actor

  • Playgrounds, Wharf 1 Theatre, Sydney, NSW, 3 July 1996

Jo Cahill - Costume Designer

  • Miracle, The Performance Space, Redfern, NSW, 23 October 1996

Leo Calica - Performer

Lisa Callingham - Actor

  • Miracle City, Wharf 2 Theatre, Walsh Bay, NSW, 10 January 1996

Victoria Campbell - Actor

Paul Capsis - Actor

  • Playgrounds, Wharf 1 Theatre, Sydney, NSW, 3 July 1996

Kim Carpenter - Devisor, Director, Designer

  • White Wheat, Domain Theatre, Sydney, NSW, 9 February 1994

Gerard Carroll - Actor

Peter Carroll - Actor

  • Miracle City, Wharf 2 Theatre, Walsh Bay, NSW, 10 January 1996

April Ceissman - Performer

Charlie Chan - Composer

Jack Cheslyn - Performer

  • Trilogy, The Performance Space, Redfern, NSW, 11 December 1992

Beatrix Christian - Dramaturg

Douglas Clark - Clarinetist

  • Miracle, The Performance Space, Redfern, NSW, 23 October 1996

Jesse Close - Performer

Ross Coleman - Choreographer

  • Miracle City, Wharf 2 Theatre, Walsh Bay, NSW, 10 January 1996

Chris Conners - Lighting Operator

  • Trilogy, The Performance Space, Redfern, NSW, 11 December 1992

Meredith Connie - Guitarist

  • Miracle, The Performance Space, Redfern, NSW, 23 October 1996

Naomi Considine - Performer

Imelda Corcoran - Actor

Robert Costa - Actor

  • Salacious, The Performance Space, Redfern, NSW, 1 March 1994

Ralph Cotterill - Performer

Amanda Crossley - Stage Manager

Eamon D'Arcy - Design Consultant

Annette Dale - Production Manager, Lighting Operator

  • Miracle, The Performance Space, Redfern, NSW, 23 October 1996

Paul de Gzuzman - Performer

Sarah de Jong - Sound Designer

Annalese Delboe - Performer

Richard Dickson - Performer

Vikki Dickson - Performer

Leonie Dixon - Stage Manager

Josia Dobrowska - Actor

  • Tongues of Stone, Belvoir Street Downstairs Theatre, Surry Hills, NSW, 2 February 1995

Rodney Dobson - Actor

  • Miss Julie, The Wharf Theatre, Walsh Bay, NSW, 15 July 1992

Wadih Dona - Actor-manager

  • Playgrounds, Wharf 1 Theatre, Sydney, NSW, 3 July 1996

Katie Driscoll - Performer

Joel Edgerton - Actor

Bronte Edwards - Performer

  • Trilogy, The Performance Space, Redfern, NSW, 11 December 1992

Gale Edwards - Director

  • Miracle City, Wharf 2 Theatre, Walsh Bay, NSW, 10 January 1996

Sandy Edwards - Photographer

  • Miracle, The Performance Space, Redfern, NSW, 23 October 1996

Rose Ertler - Performer

  • Trilogy, The Performance Space, Redfern, NSW, 11 December 1992

Jarreau Etuale - Performer

Sione Fakasiciki - Performer

Francis Falemaka - Performer

Ronald Falk - Actor

  • The Old Boy, Ensemble Theatre, Kirribilli, NSW, 15 April 1993

Liz Farmer - Administrator

  • Miracle, The Performance Space, Redfern, NSW, 23 October 1996

David Fenton - Director

Sue Field - Designer

William Fifita - Performer

Anni Finsterer - Actor

Barbara Fitzgerald - Actor

Paul Flanagan - Actor

  • Salacious, The Performance Space, Redfern, NSW, 1 March 1994

Belinda Fonua - Performer

Sia Fonua - Performer

Jonathan Foulds - Designer

Cassandra Frazer - Assistant Stage Manager

Mesui Fusi - Performer

Sam Fusi - Performer

Alex Galeazzi - Director

Maeve Germaine - Actor

  • Tongues of Stone, Belvoir Street Downstairs Theatre, Surry Hills, NSW, 2 February 1995

Charles Gerrard - Performer

Max Gillies - Actor

Carmen Glynn-Braun - Performer

Linden Goh - Actor

Fred Goldsworthy - Dramaturg

  • Trilogy, The Performance Space, Redfern, NSW, 11 December 1992

Marcus Graham - Actor

Sherridan Green - Production Manager

Courtney Grigor - Performer

Walter Grkovic - Actor

Patrick Guerrera - Director

A. R. Gurney - Playwright

  • The Old Boy, Ensemble Theatre, Kirribilli, NSW, 15 April 1993

James Hagan - Actor

  • Miss Julie, The Wharf Theatre, Walsh Bay, NSW, 15 July 1992

Gabrielle Hammond - Actor

Nicholas Hammond - Actor

  • The Old Boy, Ensemble Theatre, Kirribilli, NSW, 15 April 1993

John Hannan - Actor

Patrick Harding-Irmer - Director, Performer

Margaret Harvey - Actor

Miriam Hassan - Performer

Tom Healey - Actor

Regina Heilmann - Director

Julie Herbert - Actor

Christopher Hewitt - Producer

Brett Hicken - Designer

Mark Hickey - Performer

Evan Higgins - Actor

Judith Hoddinott - Designer

  • The Old Boy, Ensemble Theatre, Kirribilli, NSW, 15 April 1993

Nick Hore - Performer

  • Trilogy, The Performance Space, Redfern, NSW, 11 December 1992

Makayla Horwood - Performer

John Howard - Director

Leah Howard - Dance Director

Rebecca Ingram - Video Director

Jamie Jackson - Actor

  • Playgrounds, Wharf 1 Theatre, Sydney, NSW, 3 July 1996

Noelle Janaczewska - Playwright

Rowena Jarrett-Welsh - Performer

Jonathan Jones - Designer

Patricia Jones - Actor

Jason Kalt - Set Designer

  • Trilogy, The Performance Space, Redfern, NSW, 11 December 1992

Elena Kats-Chernin - Composer

  • Miracle, The Performance Space, Redfern, NSW, 23 October 1996

Ray Kelly - Playwright

Robert Kemp - Designer

  • Miss Julie, The Wharf Theatre, Walsh Bay, NSW, 15 July 1992

David Kennedy - Actor

Chin Kham Yoke - Performer, Creator

  • Miracle, The Performance Space, Redfern, NSW, 23 October 1996

David King - Composer

  • Playgrounds, Wharf 1 Theatre, Sydney, NSW, 3 July 1996

Melissa King - Actor

Stephen King - Actor

  • Miracle City, Wharf 2 Theatre, Walsh Bay, NSW, 10 January 1996

Tim Kobin - Designer

Edie Kurzer - Costume Designer

  • Playgrounds, Wharf 1 Theatre, Sydney, NSW, 3 July 1996

Carlton Lamb - Actor

  • The Old Boy, Ensemble Theatre, Kirribilli, NSW, 15 April 1993

Max Lambert - Composer

  • Miracle City, Wharf 2 Theatre, Walsh Bay, NSW, 10 January 1996

Ray Lawler - Playwright

Denny Lawrence - Director

  • The Old Boy, Ensemble Theatre, Kirribilli, NSW, 15 April 1993

Odile Le Clezio - Actor

Kri Leitner - Designer

  • Salacious, The Performance Space, Redfern, NSW, 1 March 1994

Genevieve Lemon - Actor

  • Miracle City, Wharf 2 Theatre, Walsh Bay, NSW, 10 January 1996

Andrew Lewis - Director

Morgan Lewis - Performer

Tony Lewis - Percussionist, Musical Director

  • Miracle, The Performance Space, Redfern, NSW, 23 October 1996

Antonio Lo Giudice - Actor

Heidrun Lohr - Photographer

  • Miracle, The Performance Space, Redfern, NSW, 23 October 1996

Julie-Anne Long - Choreographer

  • White Wheat, Domain Theatre, Sydney, NSW, 9 February 1994

Watson L’Atu - Performer

Billie Mac - Performer

Todd MacDonald - Actor

Mary Macrae - Secondment

Des Madden - Performer

Michelle Mahrer - Video Designer

  • White Wheat, Domain Theatre, Sydney, NSW, 9 February 1994

Jack Mayers - Actor

Rachael Maza Long - Actor

  • Tongues of Stone, Belvoir Street Downstairs Theatre, Surry Hills, NSW, 2 February 1995

Glen McGillivray - Director

  • Salacious, The Performance Space, Redfern, NSW, 1 March 1994

Glenn McKenzie - Actor

  • Salacious, The Performance Space, Redfern, NSW, 1 March 1994

Bill McPherson - Director

Billy McPherson - Actor

Alex Menglet - Actor

  • Miss Julie, The Wharf Theatre, Walsh Bay, NSW, 15 July 1992

Arky Michael - Actor

  • Playgrounds, Wharf 1 Theatre, Sydney, NSW, 3 July 1996

Jean-Pierre Mignon - Director

  • Miss Julie, The Wharf Theatre, Walsh Bay, NSW, 15 July 1992

Danny Mitchell - Actor

Warren Mitchell - Actor

Honor Molloy - Writer

  • Tongues of Stone, Belvoir Street Downstairs Theatre, Surry Hills, NSW, 2 February 1995

Richard Montgomery - Production Manager

Scott Moon - Actor

  • Salacious, The Performance Space, Redfern, NSW, 1 March 1994

Andrea Moor - Actor

  • The Old Boy, Ensemble Theatre, Kirribilli, NSW, 15 April 1993

Kiya Morgan - Performer

Pamela Morrissey - Actor

John Mortimer - Writer

Monique Moylan - Performer

John Mulock - Actor

Arun Munoz - Choreographer

Hugh Munro - Actor

Chris Murphy - Assistant Director

Ahmanah Murray - Performer

Jessica Murray - Performer

Caitlin Newton-Broad - Director, Producer

Patrick Nolan - Disc Jockey

Barry Otto - Actor

  • White Wheat, Domain Theatre, Sydney, NSW, 9 February 1994

Mark Owen-Taylor - Actor

  • Playgrounds, Wharf 1 Theatre, Sydney, NSW, 3 July 1996

Jan Oxenbould - Actor

  • Tongues of Stone, Belvoir Street Downstairs Theatre, Surry Hills, NSW, 2 February 1995

Grant Parker - Costume Designer

Antony Partos - Composer, Musician

Brett Partridge - Actor

JJ Pelino - Performer

John Pelino - Performer

Robert Peter - Performer

Elijah Phillips - Performer

Luigi Pittorino - Designer

Susie Porter - Actor

Matthew Price - Assistant Stage Manager

  • Romeo and Juliet, The Capital - Bendigo's Performing Arts Centre, Bendigo, VIC, 30 July 1999

Gail Priest - Sound Designer

David Prodham - Actor

  • White Wheat, Domain Theatre, Sydney, NSW, 9 February 1994

Wayne Pygram - Actor

Andrew Raymond - Designer

Buchanan Reed - Lighting Operator

  • Trilogy, The Performance Space, Redfern, NSW, 11 December 1992

Martin Reefman - Actor

Mary Regan - Actor

  • Tongues of Stone, Belvoir Street Downstairs Theatre, Surry Hills, NSW, 2 February 1995

Tatea Reilly - Performer

Eric Richmond - Performer

Sally Riley - Assistant Director

Imogen Ross - Set Designer

  • Miracle, The Performance Space, Redfern, NSW, 23 October 1996

Josh Rowlinson - Performer

Teresa Ryan - Stage Manager

John Saunders - Director

Scarlet Saunders - Performer

Scott Saunders - Composer

Greta Scacchi - Actor

  • Miss Julie, The Wharf Theatre, Walsh Bay, NSW, 15 July 1992

Nicole Schubert - Performer

Phillip Scott - Actor

Gillian Seamer - Actor

  • Miss Julie, The Wharf Theatre, Walsh Bay, NSW, 15 July 1992

Kate Shanahan - Designer

Sal Sharah - Actor

  • Miss Julie, The Wharf Theatre, Walsh Bay, NSW, 15 July 1992

Dinah Shearing - Actor

  • The Old Boy, Ensemble Theatre, Kirribilli, NSW, 15 April 1993

Tamara Silva - Performer

Latia Simon - Performer

James Sinclair - Actor

  • The Old Boy, Ensemble Theatre, Kirribilli, NSW, 15 April 1993

Margery Smith - Composer

Sally Snowden - Performer

Jaz Stadhams - Performer

Kate Starr - Assistant Stage Manager

  • Miracle, The Performance Space, Redfern, NSW, 23 October 1996

Jerry Sterner - Playwright

Tammy Stewart - Performer

Beau Streeting - Performer

August Strindberg - Playwright

  • Miss Julie, The Wharf Theatre, Walsh Bay, NSW, 15 July 1992

Doreen Sullivan - Playwright

Paul Sweeney - Photographer

Richard Sydenham - Actor

Rachel Szalay - Actor

  • Playgrounds, Wharf 1 Theatre, Sydney, NSW, 3 July 1996

Daniel Szpilezak - Performer

Finau Tafokitau - Performer

Raymond Tafokitau - Performer

Will Tafokitau - Performer

Colin Taylor - Actor

Alana Thompson - Assistant Director

Justine Thompson - Stage Manager

Clara Toi - Performer

Angela Toohey - Actor

  • Miracle City, Wharf 2 Theatre, Walsh Bay, NSW, 10 January 1996

Hayley Toomey - Actor

  • Miracle City, Wharf 2 Theatre, Walsh Bay, NSW, 10 January 1996

Noel Tovey - Actor

Sione Tovo - Performer

Bryoni Trezise - Dramaturg, Writer

Jane Tucker - Performer

Nigel Ubrihien - Sound Designer

David Vaughan - Performer

  • Trilogy, The Performance Space, Redfern, NSW, 11 December 1992

Steve Vella - Actor

Jenny Vuletic - Actor

  • Tongues of Stone, Belvoir Street Downstairs Theatre, Surry Hills, NSW, 2 February 1995

George Washingmachine - Actor

  • Miss Julie, The Wharf Theatre, Walsh Bay, NSW, 15 July 1992

Graeme Watson - Director, Choreographer, Performer

David Watt - Performer

  • Trilogy, The Performance Space, Redfern, NSW, 11 December 1992

Peter Wells - Composer

  • (M)Alice, The Performance Space, Redfern, NSW, 2 February 1996

Jamie West - Performer

  • Trilogy, The Performance Space, Redfern, NSW, 11 December 1992

Susie Wickes - Actor, Devisor

  • (M)Alice, The Performance Space, Redfern, NSW, 2 February 1996

Arthur Wicks - Director, Writer

  • Trilogy, The Performance Space, Redfern, NSW, 11 December 1992

Ken Wilby - Designer

Gevevieve Wilkinson - Costume Designer

  • Miracle City, Wharf 2 Theatre, Walsh Bay, NSW, 10 January 1996

Jane Williams - Performer

Penelope Wilson - Designer

  • (M)Alice, The Performance Space, Redfern, NSW, 2 February 1996

Rohan Wilson - Set and/or Property Maker

Nick Wishart - Performer

  • Trilogy, The Performance Space, Redfern, NSW, 11 December 1992

Rene Yasso - Performer

Playing Australia

Australia Council for the Arts

Bell Shakespeare Company

Arts on Tour New South Wales

Sydney Theatre Company

Victorian Arts Council

Glen Street Theatre

NARPACA (Northern Australian Regional Performing Arts Centres Association)

Ensemble Theatre Pty Ltd

South Australian Country Arts Trust (SACAT)

Mad Women Theatre Company

NSW Ministry for the Arts

  • Miracle, The Performance Space, Redfern, NSW, 23 October 1996
  • Trilogy, The Performance Space, Redfern, NSW, 11 December 1992
  • Cats Step Softly, The Performance Space, Redfern, NSW, 30 July 1992

Sydney Gay and Lesbian Mardi Gras

The Performance Space

  • Miracle, The Performance Space, Redfern, NSW, 23 October 1996
  • (M)Alice, The Performance Space, Redfern, NSW, 2 February 1996
  • Trilogy, The Performance Space, Redfern, NSW, 11 December 1992

Bangarra Dance Theatre

PACT Youth Theatre

Sydney Gay and Lesbian Mardi Gras Festival

Ausdance NSW

  • Miracle, The Performance Space, Redfern, NSW, 23 October 1996

Australian Theatre for Young People (ATYP)

Black Swan Theatre Company

Cameron Mackintosh

  • Miracle City, Wharf 2 Theatre, Walsh Bay, NSW, 10 January 1996

Canberra Theatre Trust

Charles Sturt University

  • Trilogy, The Performance Space, Redfern, NSW, 11 December 1992

Chin Kham Yoke Productions

  • Miracle, The Performance Space, Redfern, NSW, 23 October 1996

First International Gay and Lesbian Comedy Festival

  • Salacious, The Performance Space, Redfern, NSW, 1 March 1994

Flesh and Blood Productions

  • Tongues of Stone, Belvoir Street Downstairs Theatre, Surry Hills, NSW, 2 February 1995

Griffin Theatre Company

Japan Cultural Centre

  • Miracle, The Performance Space, Redfern, NSW, 23 October 1996

Kim Carpenter's Theatre of Image

  • White Wheat, Domain Theatre, Sydney, NSW, 9 February 1994

New South Wales Conservatorium of Music

One Extra Dance Company

Post Arrivalists

  • Trilogy, The Performance Space, Redfern, NSW, 11 December 1992

Queer Arts Collective

  • Salacious, The Performance Space, Redfern, NSW, 1 March 1994

Riverina Theatre Company

Sydney Theatre Company's Australian People's Theatre

Sydney Theatre Company's New Stages

  • Miracle City, Wharf 2 Theatre, Walsh Bay, NSW, 10 January 1996

Winganda Prayer Productions

Identifier 233295