Contributor Clytie Smith
Export | Feedback | Map | Network | Print
Gender Unknown
Functions Lighting Designer, Writer
Events

Lighting Designer

Production Manager

Production Designer

Technician

Creator

Designer

Production Coordinator

  • Sweat, Carriageworks, Eveleigh, NSW, 19 October 2010

Sound Operator/Engineer

Unknown

Writer

Gail Priest - Sound Composer, Composer, Sound Designer

Christopher Ryan - Performer, Teacher, Dramaturg, Artistic Supervisor, Consultant

  • Politely Savage, The Performance Space, Redfern, NSW, 14 January 2006
  • Communication / Failure, The Performance Space, Redfern, NSW, 10 November 2005
  • Crazed, The Performance Space, Redfern, NSW, 18 August 2004
  • Crazed, The Performance Space, Redfern, NSW, 18 April 2001
  • unBecomings, The Performance Space, Redfern, NSW, 23 February 2000
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Samuel James - Video Designer, Set Designer

Martin del Amo - Performer, Dancer, Contributing Artist, Choreographer, Director

Katia Molino - Performer, Creator, Actor, Various

Tony Osborne - Performer, Unknown, Improviser

  • Communication / Failure, The Performance Space, Redfern, NSW, 10 November 2005
  • Sequel, The Performance Space, Redfern, NSW, 5 November 2003
  • Gosh!, The Performance Space, Redfern, NSW, 13 March 2002
  • Relentlessly On, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 May 2001

Emma Price - Curator, Dramaturg, Performer

Clare Britton - Costume Designer, Performer

Stacey Callaghan - Performer, Devisor, Playwright

Tess de Quincey - Choreographer, Dancer

Brian Fuata - Performer

Gail Kelly - Director

  • Steel Fracture, Technology Park Redfern, Eveleigh, NSW, 4 April 2001
  • When I Was A Boy, The Performance Space, Redfern, NSW, 20 February 2001
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Richard Manner - Lighting Designer, Technical Director, Production Manager

Andrew Morrish - Performer, Improviser

  • Sequel, The Performance Space, Redfern, NSW, 5 November 2003
  • Gosh!, The Performance Space, Redfern, NSW, 13 March 2002
  • Relentlessly On, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 May 2001

Deborah Pollard - Contributing Artist, Dramaturg, Performer

Ahilan Ratnamohan - Performer, Devisor

  • Mountains Never Meet, Riverside Theatres, Parramatta, NSW, 17 August 2011
  • Sweat, Carriageworks, Eveleigh, NSW, 19 October 2010
  • Constellations, The Performance Space, Redfern, NSW, 16 February 2006

Shane Rowlands - Dramaturg

Vicki Van Hout - Choreographer, Director

  • Long Grass , Arts House North Melbourne Town Hall , North Melbourne, VIC, 10 March 2015
  • Long Grass, Everest Theatre, Chippendale, NSW, 14 January 2015
  • Accidents & Alchemies #2, The Performance Space, Redfern, NSW, 4 August 2006

Mirabelle Wouters - Set Designer, Creator, Outside Eye

Stereogamous - Sound Artist

Chris Abrahams - Keyboardist

Anthony Babicci - Performer, Designer

  • unBecomings, The Performance Space, Redfern, NSW, 23 February 2000
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Sean Bacon - Video Artist

Denis Beaubois - Cinematographer, Video Artist

Emma Bedford - Production Manager

James Brown - Photographer, Sound Designer

Aaron Clarke - Technical Manager

Brett Collery - Sound Designer

Jim Denley - Musician

Phil Downing - Sound Designer

  • Long Grass , Arts House North Melbourne Town Hall , North Melbourne, VIC, 10 March 2015
  • Long Grass, Everest Theatre, Chippendale, NSW, 14 January 2015

Thomas E Kelly - Dancer

  • Long Grass , Arts House North Melbourne Town Hall , North Melbourne, VIC, 10 March 2015
  • Long Grass, Everest Theatre, Chippendale, NSW, 14 January 2015

Darren Edwards - Dancer

  • Long Grass , Arts House North Melbourne Town Hall , North Melbourne, VIC, 10 March 2015
  • Long Grass, Everest Theatre, Chippendale, NSW, 14 January 2015

Peter Fraser - Dancer

E.O. Gill - Creator, Performer

Mark Haslam - Lighting Designer, Production Coordinator

Sam James - Video Artist, Filmmaker

Nigel Kellaway - Creator, Director

  • Brief Synopsis, Carriageworks, Eveleigh, NSW, 27 November 2013
  • Kiss My Fist, The Performance Space, Redfern, NSW, 14 February 2002

Jeff Khan - Curator

Lauri Kilfoyle - Performer

  • Crazed, The Performance Space, Redfern, NSW, 18 August 2004
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Gary Lang - Collaborator, Cultural Group

  • Long Grass , Arts House North Melbourne Town Hall , North Melbourne, VIC, 10 March 2015
  • Long Grass, Everest Theatre, Chippendale, NSW, 14 January 2015

Tim Lathouris - Technician, Sound Operator/Engineer

Heidrun Lohr - Photographer, Creator

  • Brief Synopsis, Carriageworks, Eveleigh, NSW, 27 November 2013
  • Sweat, Carriageworks, Eveleigh, NSW, 19 October 2010

Lenny Ann Low - Performer

  • Crazed, The Performance Space, Redfern, NSW, 18 August 2004
  • Crazed, The Performance Space, Redfern, NSW, 18 April 2001

Frank Mainoo - Production Manager, Performer

Damien Millar - Teacher, Dramaturg

  • Kiss My Fist, The Performance Space, Redfern, NSW, 14 February 2002
  • unBecomings, The Performance Space, Redfern, NSW, 23 February 2000

Cheryle Moore - Director, Sound Designer, Performer

  • Crazed, The Performance Space, Redfern, NSW, 18 August 2004
  • Crazed, The Performance Space, Redfern, NSW, 18 April 2001

Jade Muratore - Creator, Performer

Caitlin Newton-Broad - Curator, Producer

Techa Noble - Performer

  • Day for Night, Carriageworks, Eveleigh, NSW, 20 February 2015
  • unBecomings, The Performance Space, Redfern, NSW, 23 February 2000

Shelley O'Donnell - Performer

  • Kiss My Fist, The Performance Space, Redfern, NSW, 14 February 2002
  • unBecomings, The Performance Space, Redfern, NSW, 23 February 2000

Katina Olsen - Dancer

  • Long Grass , Arts House North Melbourne Town Hall , North Melbourne, VIC, 10 March 2015
  • Long Grass, Everest Theatre, Chippendale, NSW, 14 January 2015

Tulleah Pearce - Various, Curator

Natalie Randall - Performer, Creator

Georgie Read - Performer

Sam Routledge - Puppet Designer, Creator, Performer

Caleena Sansbury - Dancer

  • Long Grass , Arts House North Melbourne Town Hall , North Melbourne, VIC, 10 March 2015
  • Long Grass, Everest Theatre, Chippendale, NSW, 14 January 2015

Taree Sansbury - Dancer

  • Long Grass , Arts House North Melbourne Town Hall , North Melbourne, VIC, 10 March 2015
  • Long Grass, Everest Theatre, Chippendale, NSW, 14 January 2015

Victoria Spence - Actor

Jeff Stein - Producer, Performer

Amanda Stewart - Vocalist

Lara Thoms - Performer, Video Artist

Peter Trotman - Improviser, Performer

  • Sequel, The Performance Space, Redfern, NSW, 5 November 2003
  • Gosh!, The Performance Space, Redfern, NSW, 13 March 2002

Abbie Trott - Production Manager, Stage Manager

  • Sweat, Carriageworks, Eveleigh, NSW, 19 October 2010
  • True, Judith Wright Centre of Contempory Arts, Fortitude Valley, QLD, 22 September 2004

Yumi Umiumare - Dancer

Karl Velasco - Performer

  • Kiss My Fist, The Performance Space, Redfern, NSW, 14 February 2002
  • unBecomings, The Performance Space, Redfern, NSW, 23 February 2000

Dean Walsh - Performer

Celia White - Performer, Teacher

  • Steel Fracture, Technology Park Redfern, Eveleigh, NSW, 4 April 2001
  • unBecomings, The Performance Space, Redfern, NSW, 23 February 2000

Richard Whitehouse - Technician

David Williams - Contributing Artist, Producer

Lee Wilson - Performer, Creator

Fiona Winning - Producer

Tony Yap - Dancer

Dax - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Frumpus - Performance Group

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Inca - Follow Spot Operator

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Miss-Stress - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Nell - Visual Artist

Bryony Anderson - Puppeteer

Michelle Robin Anderson - Performer

Bobby Andrews - Performer

  • Steel Fracture, Technology Park Redfern, Eveleigh, NSW, 4 April 2001

Ian Andrews - Various

Alexis Armytage - Actor

  • Constellations, The Performance Space, Redfern, NSW, 16 February 2006

Benjamin Au - Creator

Eneida Bagaric - Singer

Henrietta Baird - Dancer

Frances Barrett - Performer

Kathryn Barron - Performer

Fionn Batchelor - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Virginia Baxter - Various

Annaconda Bay-Marie - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

John Baylis - Dramaturg

  • Sweat, Carriageworks, Eveleigh, NSW, 19 October 2010

Narelle Benjamin - Performer

Penelope Benton - Performer

Mathew Bergan - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Paul Bertram - Actor

Odette Best - Playwright

  • True, Judith Wright Centre of Contempory Arts, Fortitude Valley, QLD, 22 September 2004

Kath Bicknell - Performer

  • Constellations, The Performance Space, Redfern, NSW, 16 February 2006

Groovi Biscuit - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Sally Blackwood - Director

Ben Blaylock - Actor

Garth Bolwell - Performer

  • unBecomings, The Performance Space, Redfern, NSW, 23 February 2000

Peron Bonser - Dancer

Betty Boomsticks - Drummer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Frosty Boy - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Virginia Boyle - Costume Designer

Garry Bradbury - Sound Designer

Anna Breckon - Video Designer

Monique Briggs - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Adam Broinowski - Sound Designer

Trevor Brown - Musician

Samuel Bruce - Performer

David Buckley - Creator

Svetlana Bunic - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Elizabeth Burton - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Gary Butler - Performer

Densil Cabrera - Sound Artist

Diana Carr - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Chrystal Chandalier - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Deborah Cheetham - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Alexandra Clapham - Performer

Robert D Clark - Composer

Zoe Coombs Marr - Performer

Clare Cooper - Performer

Justine Cooper - Media Artist

  • Steel Fracture, Technology Park Redfern, Eveleigh, NSW, 4 April 2001

Steve Couri - Video Artist

  • Sweat, Carriageworks, Eveleigh, NSW, 19 October 2010

Martyn Coutts - Video Artist

Patrick Coy - Technician

Jo Croft - Performer

  • Steel Fracture, Technology Park Redfern, Eveleigh, NSW, 4 April 2001

Matthew Curlewis - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Nadia Cusimano - Translator, Actor

Alex D'Antonio - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Sonny Dallas Law - Actor

Annemaree Dalziel - Costume Designer

Sarah Davies - Sound Operator/Engineer

  • Sweat, Carriageworks, Eveleigh, NSW, 19 October 2010

Matthew Day - Performer

Rosie Dennis - Performer

  • unBecomings, The Performance Space, Redfern, NSW, 23 February 2000

Deoxy Denude - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Jam Dickson - Visual Artist

  • Steel Fracture, Technology Park Redfern, Eveleigh, NSW, 4 April 2001

Bridget Dolan - Performer

Matt Downey - Technician

Caroline Downs - Various

Alan Dunn - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Stephen Dunne - MC

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Jane Elworthy - Drummer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Claudia Escobar - Devisor, Performer

  • Sweat, Carriageworks, Eveleigh, NSW, 19 October 2010

Drew Fairley - Actor

Tanja Farman - Producer

Erwin Fenis - Devisor, Performer

  • Sweat, Carriageworks, Eveleigh, NSW, 19 October 2010

Alycia Ferguson - Performer

  • Crazed, The Performance Space, Redfern, NSW, 18 April 2001

David Ferguson - Various

George Filev - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Moira Finucane - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Fragile Freda Free - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Charles Freyberg - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Hannah Furmage - Performer

  • Kiss My Fist, The Performance Space, Redfern, NSW, 14 February 2002

Caroline Garcia - Performer

Jeanine Garrier - Performer

  • Crazed, The Performance Space, Redfern, NSW, 18 August 2004

Tyler Gates - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Fieke Geerts - Secondment

Bel Geitz - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Skye Gellmann - Actor

Janie Gibson - Performer

Katrina Gill - Performer

Lana Gishkariany - Artistic Director

Tammi Gissell - Performer

  • Sweat, Carriageworks, Eveleigh, NSW, 19 October 2010

Sherridan Green - Production Manager

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Graeme Grey - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Mish Grigor - Performer

Veren Grigorov - Musician

Betty Grumble - Performer

Alyx S Guidi - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Chiari Guidi - Writer, Director

Norman Hall - Choreographer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Raghav Handa - Dancer

Patrick Hansen - Technician

Cecily Hardy - Performer

Stephanie Haris - Performer

  • Crazed, The Performance Space, Redfern, NSW, 18 April 2001

Fleur Harlik - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Tina Havelock Stevens - Performer

Jaye Hayes - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Nicole Hector - Actor

  • Constellations, The Performance Space, Redfern, NSW, 16 February 2006

Erica Heller-Wagner - Assistant Stage Manager

  • Sweat, Carriageworks, Eveleigh, NSW, 19 October 2010

Sladjana Hodzic - Musical Director

Cat Hope - Composer

Horomona Horo - Sound Artist

Steve Howarth - Properties Master

Christa Hughes - Actor

Melissa Hunt - Sound Designer

Victoria Hunt - Creator, Dancer, Choreographer

Madame Ivana - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Samuel Jackson - Stage Manager

Andrea James - Director

Richard Jeziorny - Designer

  • True, Judith Wright Centre of Contempory Arts, Fortitude Valley, QLD, 22 September 2004

David Jobling - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Karl Johnson - Technician

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Christine Johnston - Performer

Catherine Jones - Performer

  • Steel Fracture, Technology Park Redfern, Eveleigh, NSW, 4 April 2001

Ali Kadhim - Devisor, Performer

  • Sweat, Carriageworks, Eveleigh, NSW, 19 October 2010

Kate Kantor - Consultant

  • Crazed, The Performance Space, Redfern, NSW, 18 August 2004

Barbara Karpinski - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Ghassan Kassisieh - Performer

  • Constellations, The Performance Space, Redfern, NSW, 16 February 2006

Deborah Kelly - Visual Artist

Lydia Kelly - Secondment

Jade Kemety - Unknown

Amber Kenny - Actor

Liberty Kerr - Sound Designer

  • Steel Fracture, Technology Park Redfern, Eveleigh, NSW, 4 April 2001

George Poonkhin Khut - Sound Artist

Colin Kinchela - Actor

Sam King - Lighting Designer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Nicole Knickers - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Garth Knight - Set and/or Property Maker

Kim Koford - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Charles Koroneho - Various

Anna Kortschak - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Ashley Kurrle - Creator

Sue Kyle - Performer

  • Crazed, The Performance Space, Redfern, NSW, 18 August 2004

Chris Leddin - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Liesel Leddin - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Carli Leimbach - Photographer

Benedict Leslie - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Lana Lav Lips - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Emma Lockhart-Wilson - Lighting Designer

Julie-Anne Long - Creator, Performer

Ravin Lotomau - Performer

Lotus Love - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Max Lyandvert - Sound Designer

Paul Mac - Songwriter

Halcyon Macleod - Performer

Anne-Maree Magi - Secondment

Aleyshia Manning - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Rowan Marchingo - Performer

Peter Matheson - Dramaturg

  • True, Judith Wright Centre of Contempory Arts, Fortitude Valley, QLD, 22 September 2004

Nadine McDonald-Dowd - Director

  • True, Judith Wright Centre of Contempory Arts, Fortitude Valley, QLD, 22 September 2004

Chelsea McGuffin - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Chantal McKenzie - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Joanne McKinnon - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Rachel Melky - Performer

Princess Lollipop Meow - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Leah Mercer - Director

Steve Meyer - Creator

Damian Millar - Writer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Paul Millar - Technician

Mathew Millay - Performer

Jacqui Mills - Designer

Emma Milne - Writer

Richard Montgomery - Creator

Laura Moore - Creator

Chuckie Morton - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Rachel Moss - Technician

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Daniel Mudie Cunningham - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Fiona Munro - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Mirsada Muratovic - Singer

Chris Murphy - Dramaturg

  • Constellations, The Performance Space, Redfern, NSW, 16 February 2006

Alison Murphy-Oates - Production Manager, Stage Manager

Benny Ngo - Performer

Kevin Ngo - Performer

Kathryn Niesche - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Sarah-Jane Norman - Performer

  • Constellations, The Performance Space, Redfern, NSW, 16 February 2006

Karen Norris - Lighting Designer, Lighting Operator

Daniel O'Shea - Technician

Peter Oldham - Video Designer

  • Kiss My Fist, The Performance Space, Redfern, NSW, 14 February 2002

Jonathan Oxlade - Designer

Christopher Page - Technician

Kirk Page - Choreographer

Marnie Palomares - Devisor, Performer

  • Sweat, Carriageworks, Eveleigh, NSW, 19 October 2010

Pauline Pantsdown - MC

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

LeRoy Parsons - Actor

  • True, Judith Wright Centre of Contempory Arts, Fortitude Valley, QLD, 22 September 2004

Jacob Patterson - Assistant Stage Manager

Mary Paul - Set Designer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Kathryn Pearson - Stage Manager

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Marisa Pearson - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Rosealee Pearson - Dancer

Richard Perram - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Julianne Pierce - Coordinator

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Jan Pinkerton - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Victoria Pitt - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Indigo Plushbox - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Teik Kim Pok - Performer

Carl Polke - Performer

KT Prescott - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Matt Prest - Performer

Bhenji Ra - Performer

Tatea Reilly - Performer

  • Constellations, The Performance Space, Redfern, NSW, 16 February 2006

Penni Revel - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Grant Richards - Technician

Jeremy Robbins - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Natalie Rose - Performer

Helen Rose-Schaursberger - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Viv Rosman - Producer

  • Sweat, Carriageworks, Eveleigh, NSW, 19 October 2010

Alison Ross - Designer

Rik Rue - Performer

Keren Ruki - Various

Alan Schacher - Performer

Anna Schoo - Production Manager

Nathaniel Scotcher - Performer

  • Constellations, The Performance Space, Redfern, NSW, 16 February 2006

Bob Scott - Sound Artist

Mark Seton - Dramaturg

Jonny Seymour - Songwriter

Tristan Shanti - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Mahesh Sharma - Performer

Mark Shephard - Actor

  • True, Judith Wright Centre of Contempory Arts, Fortitude Valley, QLD, 22 September 2004

Kyas Sherriff - Actor

  • True, Judith Wright Centre of Contempory Arts, Fortitude Valley, QLD, 22 September 2004

Glenn Shipley - Actor

Justin Shoulder - Performer

Nathan Sidoti - Sound Operator/Engineer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Diana Smith - Publicist

  • Sweat, Carriageworks, Eveleigh, NSW, 19 October 2010

Ivan Smith Romero - Lighting Designer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Jade Snow-Kennedy - Technician

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Carrie So - Performer

  • Constellations, The Performance Space, Redfern, NSW, 16 February 2006

David Solomon - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Darren Spowart - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Inka Stafrace - Sound Operator/Engineer

Lillian Starr - Performer

Bjorn Stewart - Actor

Maryanne Stewart - Dramaturg

Angus Strathie - Costume Designer

  • Steel Fracture, Technology Park Redfern, Eveleigh, NSW, 4 April 2001

DJ Sveta - Sound Designer

Jason Sweeney - Sound Designer

Nikki-Tala Tuiala Talaoloa - Performer

Deone Tankard - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Karla Tatterson - Various

Annette Tesoriero - Teacher

  • unBecomings, The Performance Space, Redfern, NSW, 23 February 2000

Karen Therese - Director

  • Constellations, The Performance Space, Redfern, NSW, 16 February 2006

Lizzie Thomson - Choreographer

Alex Torney - Technician

Barbara Totterdell - Performer

  • Steel Fracture, Technology Park Redfern, Eveleigh, NSW, 4 April 2001

DJ Trip - Sound Designer

Hirofumi Uchino - Sound Artist

  • Sweat, Carriageworks, Eveleigh, NSW, 19 October 2010

Catherine Upex - Creator

Connor van Vuuren - Performer

Trash Vaudeville - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Carlo Velayo - Performer

Kym Vercoe - Performer

David Vo - Performer

  • Sweat, Carriageworks, Eveleigh, NSW, 19 October 2010

Julie Vulcan - Performer

  • Crazed, The Performance Space, Redfern, NSW, 18 August 2004

Countess Vulgaria - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Vanessa Wagner - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Michele Watt - Performer

Lisa Webb - Technician

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Willoh S. Weiland - Writer

Michael Wickens - Sound Operator/Engineer

Brett Wilbe - Technician

Chris Wilson - Video Designer

Shauna Winram - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Annie Winter - Stage Manager

Simon Wise - Production Manager

Nick Wishart - Sound Operator/Engineer

AñA Wojak - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Holly Woollard - Technician

Daisy Wouters - Various

  • Sweat, Carriageworks, Eveleigh, NSW, 19 October 2010

Scott Wright - Artistic Supervisor

Anna Yen - Director

Damon Young - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Dani Zaradosh - Performer

Lois Zebra - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

The Performance Space

Australia Council for the Arts

Sydney Gay and Lesbian Mardi Gras

  • Day for Night, Carriageworks, Eveleigh, NSW, 20 February 2015
  • Day for Night, Carriageworks, Eveleigh, NSW, 13 February 2014
  • Constellations, The Performance Space, Redfern, NSW, 16 February 2006
  • Kiss My Fist, The Performance Space, Redfern, NSW, 14 February 2002
  • When I Was A Boy, The Performance Space, Redfern, NSW, 20 February 2001
  • unBecomings, The Performance Space, Redfern, NSW, 23 February 2000
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Arts NSW

PACT Youth Theatre

Frumpus

CarriageWorks

City of Sydney

  • Long Grass, Everest Theatre, Chippendale, NSW, 14 January 2015
  • Bully Beef Stew, PACT Theatre, Erskineville, NSW, 29 June 2011

De Quincey Co

ACON

Aphids

Arts SA

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Arts Victoria

Australian Technology Park

Backbone Youth Arts

Bankstown Youth Development Service

Besen Family Foundation

  • Sweat, Carriageworks, Eveleigh, NSW, 19 October 2010

Branch Nebula

  • Sweat, Carriageworks, Eveleigh, NSW, 19 October 2010

Brisbane Powerhouse

Bundanon Trust

Campbelltown Arts Centre

Critical Path

Erth Visual and Physical Inc

HotHouse Theatre

Kooemba Jdarra Indigenous Performing Arts

  • True, Judith Wright Centre of Contempory Arts, Fortitude Valley, QLD, 22 September 2004

Marrickville Municiple Council

My Darling Patricia

NSW Ministry for the Arts

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Party Line

Performing Lines Ltd

Peripheral Vision

  • Kiss My Fist, The Performance Space, Redfern, NSW, 14 February 2002

Playwriting Australia

Riverside Theatres

Short and Sweet

Societas Raffaello Sanzio

Sydney Festival

  • Long Grass, Everest Theatre, Chippendale, NSW, 14 January 2015

The Adelaide Festival of Arts

The Artists

The Machine for Making Sense

The Studio at the Sydney Opera House

University of Wollongong Faculty Creative Arts

Urban Theatre Projects

Version 1.0

Vitalstatistix Theatre Company

  • Crazed, The Performance Space, Redfern, NSW, 18 August 2004

Western Sydney Dance Action

Windmill Performing Arts

Identifier 403643