Organisation The Performance Space
Export | Feedback | Map | Print
Address Cleveland Street
Sydney NSW
Australia
Website http://performancespace.com.au/
Functions Commissioned by, Presenting Company, Production Company, [Unknown]
Notes Affiliated with Carriageworks.
Events

Australia Council for the Arts

NSW Ministry for the Arts

Arts NSW

Performing Lines Ltd

Sydney Gay and Lesbian Mardi Gras

The British Council

CarriageWorks

Arts Council England

Arnolfini

Sydney Festival

Mobile States

Multicultural Theatre Alliance

The Australian International Cultural Council

Frumpus

Kantanka Theatre Company

Metro Screen

Pacific Wave Festival

Biennale of Sydney

Branch Nebula

  • Sweat, Haus der Kulturen der Welt, Berlin, 16 June 2011
  • Sweat, Arts House North Melbourne Town Hall , North Melbourne, VIC, 18 March 2011
  • Sweat, Performance Space at Carriageworks, Eveleigh, NSW, 19 October 2010
  • Paradise City, Performance Space at Carriageworks, Eveleigh, NSW, 28 May 2008

Carnivale

Goethe Institut

Stephen Cummings Bequest

Theatre Board of the Australia Council

Version 1.0

3D World

Arts House

  • Sweat, Haus der Kulturen der Welt, Berlin, 16 June 2011
  • Sweat, Arts House North Melbourne Town Hall , North Melbourne, VIC, 18 March 2011
  • Sweat, Performance Space at Carriageworks, Eveleigh, NSW, 19 October 2010

Arts WA

Besen Family Foundation

  • Sweat, Haus der Kulturen der Welt, Berlin, 16 June 2011
  • Sweat, Arts House North Melbourne Town Hall , North Melbourne, VIC, 18 March 2011
  • Sweat, Performance Space at Carriageworks, Eveleigh, NSW, 19 October 2010

Casula Powerhouse Arts Centre

De Quincey Co

Gravity Feed

PACT Youth Theatre

Performance Studies, University of Sydney

  • Box of Birds, Performance Space at Carriageworks, Eveleigh, NSW, 20 November 2013
  • Inanna's Descent, Sydney Masonic Centre, Sydney, NSW, 3 July 2002
  • catgURL, The Performance Space, Redfern, NSW, 1 September 2001

Playing Australia

pvi collective

  • Blackmarket, Alaska Projects, Elizabeth Bay, NSW, 27 May 2015
  • reform, Newtown Neighbourhood Centre, Newtown, NSW, 6 September 2008
  • TTS: Route 76, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 March 2005

Urban Theatre Projects

Ausdance NSW

Charles Sturt University

Dance Base

Dance Exchange

  • Through Frames, The Performance Space, Redfern, NSW, 1 May 1996
  • Envelope, The Performance Space, Redfern, NSW, 2 June 1995

Entr'acte Theatre Limited

  • Eclipse, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 August 1995
  • Ostraka, The Performance Space, Redfern, NSW, 29 October 1986

FBI 94.5FM

  • I, Malvolio, Track 8 at CarriageWorks, Eveleigh, NSW, 16 January 2014
  • Super Night Shot, The Studio (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 25 January 2011

Force Majeure

  • Game of Seven, Performance Space at Carriageworks, Eveleigh, NSW, 2 August 2014
  • Game of Seven, Performance Space at Carriageworks, Eveleigh, NSW, 27 July 2013

Impermanent Audio

Insite Arts

It's Queer Up North

  • cLUB bENT, greenroom, Manchester, Greater Manchester, 17 May 1996
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Marguerite Pepper Productions

Metro Television

My Darling Patricia

Nuanua Samoa

Open City

Pacitti Company

  • Finale, Performance Space at Carriageworks, Eveleigh, NSW, 5 September 2008
  • Civil, Performance Space at Carriageworks, Eveleigh, NSW, 29 August 2008

Perth Institute of Contemporary Arts

Poets Union

Post Arrivalists

  • Post Arrivalists, The Performance Space, Redfern, NSW, 20 January 1993
  • Trilogy, The Performance Space, Redfern, NSW, 11 December 1992

Shagging Julie

Smirnoff

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996
  • Club Bent, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

South Sydney Council

State Body Company

Sydney Opera House

The Australian Elizabethan Theatre Trust

The Bondi Pavilion Theatre

The Fondue Set

The Party-Line

The Sydney Front

The Tide Theatre Company

Theatre is Moving

Theatre of Desire

Western Australia Lotteries Commission

78 Tourette Campervan

A Puppet Company

ABC Classic FM

  • An Ear Full, Eugene Goossens Hall, Ultimo, NSW, 21 August 1995

ABC Radio National

  • Endings, Carriageworks, Eveleigh, NSW, 8 January 2015

ABC Radio: The Listening Room

  • An Ear Full, Eugene Goossens Hall, Ultimo, NSW, 21 August 1995

Absolut Vodka

ACT Cultural Council

Adelaide Festival Centre Trust

  • China, Carriageworks, Eveleigh, NSW, 20 March 2007

AGFA

All Out Ensemble

Anino Shadowplay Collective

Aphids

Artrage

Arts SA

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1998

Artstraders

Australian Centre for Photography

  • Western, The Performance Space, Redfern, NSW, 5 November 1999

Australian Line Dancers

Australian Museum

Australian National Maritime Museum

Australian National University

  • China, Carriageworks, Eveleigh, NSW, 20 March 2007

Australian Perspecta 99

Australian Technology Park

Australian Theatre of the Deaf

Avant Card

Bacardi Rum

  • Club Bent, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Big Eye Studio

  • Western, The Performance Space, Redfern, NSW, 5 November 1999

Black Grace

Blue Thunder Bike Tours

Body Tales

  • The Will, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 April 1993

Butchered Babies

Cake Eater Productions

CAOS Event Management

  • Western, The Performance Space, Redfern, NSW, 5 November 1999

Centennial Parklands

Channel 9

Chin Kham Yoke Productions

  • Miracle, The Performance Space, Redfern, NSW, 23 October 1996

Chunky Move Dance Company

City of Port Adelaide Enfield

  • Biomachines, Old Hart Mill, Port Adelaide, SA, 9 March 2000

City of Sydney

  • I, Malvolio, Track 8 at CarriageWorks, Eveleigh, NSW, 16 January 2014

Cycle Productions

Dancehouse

Dancenorth

  • Underground, Performance Space at Carriageworks, Eveleigh, NSW, 22 October 2008

Dancers are Space Eaters

Darc Swan Company

DC's Pink Print

  • Snatch, The Performance Space, Redfern, NSW, 10 February 2004

Double Vision Dance Company

Douglas Mawson Insitute of TAFE

  • Biomachines, Old Hart Mill, Port Adelaide, SA, 9 March 2000

Erth

eskimo

Etcetera Theatre Company

FAI Insurance Group

Freixenet Methode

  • Club Bent, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

G.R.O.U.P. Theatre & Ear-Rational Music

Gob Squad

Government of India Tourist Office

Groovii Biscuit

Healthway

HIRANO

  • Proximity, The Performance Space, Redfern, NSW, 10 June 1999

Hot Banana Morgan and his Hip Hop Band

Hubcap Productions

I'm Spartacus

Icarus Productions

  • Taboo Parlour, The Performance Space, Redfern, NSW, 22 February 1999

In Transit Festival

  • Sweat, Haus der Kulturen der Welt, Berlin, 16 June 2011

Intrancz Dance

IRAA

Japan Cultural Centre

  • Miracle, The Performance Space, Redfern, NSW, 23 October 1996

Keiko Takeya's Contemporary Dance Company

  • Proximity, The Performance Space, Redfern, NSW, 10 June 1999

King Pins

Lalila & Bronwyn Turnball

Live Bait Festival

Liverpool College of TAFE

  • Gungies, The Performance Space, Redfern, NSW, 28 July 1991

LTA Perspectives

Lucky Dinosaurs

Mad Women Theatre Company

  • (M)Alice, The Performance Space, Redfern, NSW, 5 February 1996

Malthouse Theatre

  • Briwyant, Merlyn Theatre, Southbank, VIC, 4 July 2012

Manly Blades In-line Skating Team

MCA Inc.

Monstrous Gorgeous

Museum of Fetishised Identities

Museum of Sydney

National Aboriginal and Islander Skills Development Association

  • Gaiai, The Performance Space, Redfern, NSW, 9 November 1995

Nerveshell

NESTA

  • On the Scent, The Studio (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 19 February 2005

New Mardi Gras

Not Drowning Waving

Odissi Dance Company

Onextra

Opera Project Inc

  • Taboo Parlour, The Performance Space, Redfern, NSW, 22 February 1999

Pacific Sisters

  • Tribe Vibe, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 November 1998

Party Line

Perspecta 97

Play It Safe

Playworks

  • Hungry, The Performance Space, Redfern, NSW, 8 August 1996

Poppy

  • Club Bent, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Power Foundation

Red Opal Dance Theatre

Reeldance Inc.

Reverse Garbage

risingtide productions

  • On the Scent, The Studio (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 19 February 2005

Russell Dumas' Dance Exchange

Russell Maliphant Company

Ryde City Council

Scrambled Legs

Simon Leong Design

Singapore Airlines Ltd

Space Dump Performances

  • New Blood, The Performance Space, Redfern, NSW, 25 February 1980

Splinters

St Stephens Church

Sydney 2002 Gay Games

Sydney Gay and Lesbian Mardi Gras Festival

  • Club Bent, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Sydney Institute of Technology - Eora Centre

Sydney Intermedia Network

Sydney Olympic Park

Sydney Opera House Trust

Sydney Women's Festival

Tactics

Taylor Square Restaurant

  • Club Bent, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

The Adelaide Festival of Arts

  • Biomachines, Old Hart Mill, Port Adelaide, SA, 9 March 2000

The Artists

The Fat Women's Collective

The Machine for Making Sense

The Myer Foundation

  • Proximity, The Performance Space, Redfern, NSW, 10 June 1999

The Piercing Urge

  • Club Bent, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

The Studio

The Studio at the Sydney Opera House

  • On the Scent, The Studio (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 19 February 2005

The Women's Circus

Theatre 4A

  • My Generation, Performance Space at Carriageworks, Eveleigh, NSW, 23 February 2010

Theatre of Hell

  • Biomachines, Old Hart Mill, Port Adelaide, SA, 9 March 2000

Theatre of Relativity

Time & Motion Project

Time's Up

  • Biomachines, Old Hart Mill, Port Adelaide, SA, 9 March 2000

Tokyo Metropolitan

  • Proximity, The Performance Space, Redfern, NSW, 10 June 1999

Triclops

  • Biomachines, Old Hart Mill, Port Adelaide, SA, 9 March 2000

University of Sydney

  • Gungies, The Performance Space, Redfern, NSW, 28 July 1991

Vegetable Dies Productions

Visual Arts Board of Australia Council

Vitalstatistix Theatre Company

Wellcome Trust

  • On the Scent, The Studio (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 19 February 2005

Wet Taxis

Word of Mouth VI

  • Snatch, The Performance Space, Redfern, NSW, 10 February 2004

Yerba Buena Centre for the Arts, San Francisco

Zip Instant Boiling Water

The Performance Space, Redfern, NSW

Performance Space at Carriageworks, Eveleigh, NSW

Carriageworks, Eveleigh, NSW

The Studio (Sydney Opera House), Sydney, NSW

greenroom, Manchester, Greater Manchester

Arnolfini, Bristol

Cell Block Theatre, Darlinghurst, NSW

Tramway, Glasgow

A back alley in Balmain, Balmain, NSW

Alaska Projects, Elizabeth Bay, NSW

Art Gallery of NSW, Sydney, NSW

Arts House North Melbourne Town Hall , North Melbourne, VIC

Belvoir Street Theatre, Surry Hills, NSW

Bondi Pavilion, Bondi Beach, NSW

Centennial Park, Centennial Park, NSW

Dancehouse, North Carlton, VIC

Eugene Goossens Hall, Ultimo, NSW

Gold Coast Arts Centre, Surfers Paradise, QLD

Haus der Kulturen der Welt, Berlin

Merlyn Theatre, Southbank, VIC

Newtown Neighbourhood Centre, Newtown, NSW

Old Hart Mill, Port Adelaide, SA

Old Performance Space, Redfern, NSW

Sidetrack Theatre, Marrickville, NSW

St Stephen's Church, Newtown, NSW

Sydney Harbour, Sydney, NSW

Sydney Masonic Centre, Sydney, NSW

Sydney Olympic Park, Homebush, NSW

Technology Park Redfern, Eveleigh, NSW

Track 8 at CarriageWorks, Eveleigh, NSW

Victoria Spence - Actor, Performer, Creator, Stage Manager, Curator, Puppeteer, Devisor, MC

Deborah Pollard - Dramaturg, Devisor, Consultant, Creator, Performer, Director, Writer

Gail Priest - Performer, Sound Artist, Composer, Creator, Graphic Designer, Sound Designer

Katia Molino - Performer, MC, Devisor, Creator, Choreographer

Martin del Amo - Dancer, Choreographer, Performer, Movement Director

Nikki Heywood - Performer, Director, Consultant, Dramaturg, Dancer

Samuel James - Devisor, Various, Director, Media Artist, Designer, Creator, Video Designer, Visual Artist

Julie-Anne Long - Dancer, Performer, Devisor, Director

Neil Simpson - Lighting Designer, Production Manager

Yuji Sone - Performer, Creator

Andrea Aloise - Performer, Devisor

Groovi Biscuit - Performance Artist, Curator, Creator, Performer, Various

Jeff Stein - Coordinator, Performer

Nigel Kellaway - Actor, Consultant, Performer, Designer, Devisor, Director

Morgan Lewis - Performer

Christopher Ryan - Curator, Performer, Teacher, Consultant, Creator

Annette Tesoriero - Performer, Teacher, Devisor, Dramaturg

Penny Thwaite - Performer, Set Designer, Administrator, Producer, Curator

Lee Wilson - Creator, Director, Performer

  • Sweat, Haus der Kulturen der Welt, Berlin, 16 June 2011
  • Sweat, Arts House North Melbourne Town Hall , North Melbourne, VIC, 18 March 2011
  • Sweat, Performance Space at Carriageworks, Eveleigh, NSW, 19 October 2010
  • Paradise City, Performance Space at Carriageworks, Eveleigh, NSW, 28 May 2008
  • Mobile States #1, The Performance Space, Redfern, NSW, 25 September 2002
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996
  • Trilogy, The Performance Space, Redfern, NSW, 11 December 1992
  • Open Season 1992, The Performance Space, Redfern, NSW, 7 July 1992

Gemma - Disc Jockey, Speaker, Sound Designer

Tess de Quincey - Dancer, Choreographer, Performer

  • Box of Birds, Performance Space at Carriageworks, Eveleigh, NSW, 20 November 2013
  • Triptych, Performance Space at Carriageworks, Eveleigh, NSW, 6 November 2008
  • Eat My Shorts, The Performance Space, Redfern, NSW, 12 October 2001
  • Spur, The Performance Space, Redfern, NSW, 4 April 1999
  • Taboo Parlour, The Performance Space, Redfern, NSW, 22 February 1999
  • Antistatic, The Performance Space, Redfern, NSW, 21 March 1997
  • Is, The Performance Space, Redfern, NSW, 31 March 1994

Catherine Fargher - Speaker, Curator, Performer

Joel Markham - Stage Manager, Performer

Caitlin Newton-Broad - Producer, Creator, Performer, Dramaturg

Ion Pearce - Performer, Dancer, Composer, Director, Musician, Sound Designer

Julianne Pierce - Administrator, Coordinator, Performer

Alan Schacher - Performer, Dancer, Playwright

Dean Walsh - Performer, Choreographer, Director

  • Back from Front, Performance Space at Carriageworks, Eveleigh, NSW, 1 May 2008
  • Taboo Parlour, The Performance Space, Redfern, NSW, 22 February 1999
  • Burn Sonata, The Performance Space, Redfern, NSW, 25 July 1996
  • cLUB bENT, greenroom, Manchester, Greater Manchester, 17 May 1996
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996
  • Club Bent, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995
  • Open Season 1992, The Performance Space, Redfern, NSW, 7 July 1992

Angharad Wynne-Jones - Curator, Performer, Producer, Publicist, Administrator

John Baylis - Dramaturg, Director, Performer

  • Sweat, Haus der Kulturen der Welt, Berlin, 16 June 2011
  • Sweat, Arts House North Melbourne Town Hall , North Melbourne, VIC, 18 March 2011
  • Sweat, Performance Space at Carriageworks, Eveleigh, NSW, 19 October 2010
  • Manufacturing Dissent, Old Performance Space, Redfern, NSW, 30 November 2000
  • Don Juan, The Performance Space, Redfern, NSW, 11 February 1993
  • Ostraka, The Performance Space, Redfern, NSW, 29 October 1986

Rosalind Crisp - Performer, Choreographer, Dancer, Curator

Clare Grant - Performer, Voice Over Artist, Devisor

Anna Kortschak - Actor, Performer

Mark Mitchell - Lighting Designer, Sound Designer, Sound Operator/Engineer, Production Manager, Stage Manager

Scott Moon - Storyteller, Performer

Anna Sabiel - Performance Artist, Performer

Celia White - Performance Artist, Performer, Teacher

Fiona Winning - Curator, Producer, Director

Simon Wise - Lighting Designer, Production Manager

Mirabelle Wouters - Creator, Designer, Set Designer, Performer

Valerie Berry - Actor, Performer

Paul Cordeiro - Performer, Curator, Actor

Russell Dumas - Artistic Director, Choreographer, Dancer

Rose Ertler - Performer, Sound Designer, Curator

Norman Hall - Performer, Director, Choreographer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996
  • Two Men, The Performance Space, Redfern, NSW, 14 December 1995
  • Open 95 - Week 2, The Performance Space, Redfern, NSW, 14 June 1995
  • Club Bent, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995
  • Four Generations, The Performance Space, Redfern, NSW, 11 March 1994

Heidrun Lohr - Photographer, Performer

Derek Porter - Performer, Dancer

  • cLUB bENT, greenroom, Manchester, Greater Manchester, 17 May 1996
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996
  • Two Men, The Performance Space, Redfern, NSW, 14 December 1995
  • Open 95 - Week 2, The Performance Space, Redfern, NSW, 14 June 1995
  • Club Bent, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Rik Rue - Performer, Sound Designer, Various, Sound Composer

Garry Stewart - Performer, Choreographer

Jason Sweeney - Creator, Sound Artist, Performer, Sound Designer

Trash Vaudeville - Performer

Nick Wishart - Creator, Sound Designer, Performer

Oren Ambarchi - Musician, Performer

Kay Armstrong - Dramaturg, Performer, Actor

Anthony Babicci - Performer, Designer

  • unBecomings, The Performance Space, Redfern, NSW, 23 February 2000
  • Taboo Parlour, The Performance Space, Redfern, NSW, 22 February 1999
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996
  • Club Bent, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Virginia Baxter - Writer, Playwright, Dramaturg, Performer

Matthew Bergen - Performer, Curator

  • Antistatic, The Performance Space, Redfern, NSW, 21 March 1997
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996
  • Club Bent, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995
  • Open Performance Week, The Performance Space, Redfern, NSW, 5 June 1990

Clare Britton - Devisor, Design Consultant, Designer

Kate Champion - Performer, Consultant, Dancer, Creator

  • Paradise City, Performance Space at Carriageworks, Eveleigh, NSW, 28 May 2008
  • Face Value, The Performance Space, Redfern, NSW, 8 October 1996
  • Through Frames, The Performance Space, Redfern, NSW, 1 May 1996
  • Next Steps, The Performance Space, Redfern, NSW, 10 May 1995

Michael Cohen - Curator, Creator, Producer

Jo Croft - Actor, Performer, Choreographer

Jim Denley - Musician, Vocalist, Dancer

Ari Ehrlich - Performer

Moira Finucane - Performer, Writer

  • The Saucy Cantina, The Performance Space, Redfern, NSW, 28 February 2000
  • cLUB bENT, greenroom, Manchester, Greater Manchester, 17 May 1996
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996
  • Club Bent, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

John Gillies - Media Artist, Performer

Carlos Gomes - Performer, Creator, Director

Heather Grace-Jones - Performer, Writer

Gail Kelly - Director, Dramaturg, Performer

  • catgURL, The Performance Space, Redfern, NSW, 1 September 2001
  • Steel Fracture, Technology Park Redfern, Eveleigh, NSW, 4 April 2001
  • Club Bent, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995
  • Appearing in Pieces, The Performance Space, Redfern, NSW, 30 April 1993

Sue-ellen Kohler - Choreographer, Performer, Curator

Benedict Leslie - Performer

  • Taboo Parlour, The Performance Space, Redfern, NSW, 22 February 1999
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996
  • Open 95 - Week 2, The Performance Space, Redfern, NSW, 14 June 1995
  • Club Bent, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Glenn McKenzie - Performer

Margie Medlin - Performer, Scenic Artist, Media Artist, Lighting Designer, Video Designer

  • Clavicle, The Performance Space, Redfern, NSW, 1 April 1999
  • Antistatic, The Performance Space, Redfern, NSW, 21 March 1997
  • Practice, The Performance Space, Redfern, NSW, 3 August 1995
  • Stages of Terror, The Performance Space, Redfern, NSW, 16 July 1993

Damien Millar - Teacher, Performer

Sarah Miller - Devisor, Director, Curator, Performer

Simone O'Brien - Performer

Tony Osborne - Performer, Dancer

  • Nomads, Performance Space at Carriageworks, Eveleigh, NSW, 27 November 2008
  • Relentlessly On, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 May 2001
  • Antistatic, The Performance Space, Redfern, NSW, 21 March 1997
  • Burn Sonata, The Performance Space, Redfern, NSW, 25 July 1996

Janine Peacock - Production Manager, Costume Designer, Lighting Designer, Lighting Operator

Leisa Shelton - Curator, Director, Performer

Amanda Stewart - Writer, Performer, Dancer, Playwright, Vocalist

Alicia Talbot - Performer

Lizzie Thomson - Dancer, Performer

Yumi Umiumare - Performer, Choreographer, Creator

  • Chika, Performance Space at Carriageworks, Eveleigh, NSW, 5 March 2008
  • Women in Transit, The Performance Space, Redfern, NSW, 2 July 2004
  • Inanna's Descent, Sydney Masonic Centre, Sydney, NSW, 3 July 2002
  • Spur, The Performance Space, Redfern, NSW, 4 April 1999

Azaria Universe - Performer

Julie Vulcan - Creator, Performer, Actor

Nalina Wait - Performer, Dancer

Nicholas Wishart - Performer

Robbie Avenaim - Musician

Craig Baker - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996
  • Open 95 - Week 1, The Performance Space, Redfern, NSW, 14 June 1995
  • Club Bent, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Virginia Barratt - Performer

Paschal Berry - Performer, Playwright

Tim Bishop - Musician, Performer

Gerardo Rodriguez Bruzzesi - Actor, Performer

Barbara Campbell - Performance Artist, Producer

Kira Carden - Performer

Francesca Cathie - Stage Manager, Technical Director

  • Solo at The Space, The Performance Space, Redfern, NSW, 5 February 1998
  • Antistatic, The Performance Space, Redfern, NSW, 21 March 1997
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1997

Stephen Champion - Administrator, Production Manager

Paul Charlier - Audiovisual Sequencer, Sound Designer

Geoff Cobham - Lighting Designer

  • Face Value, The Performance Space, Redfern, NSW, 8 October 1996
  • Black Eyes, The Performance Space, Redfern, NSW, 30 June 1993
  • Spring Awakening, The Performance Space, Redfern, NSW, 26 January 1993

Robert Costa - Performer

Billy Crawford - Administrator, Disc Jockey

Brett Daffy - Dancer, Performer

Annette Dale - Lighting Operator, Stage Manager, Production Manager

Sue de Gennaro - Performer

Rosie Dennis - Performer, Devisor, Presenter

Sandy Edwards - Dancer, Photographer

Russell Emerson - Technical Director

Edwina Entwistle - Performance Artist, Performer, MC

Claudia Escobar - Devisor, Dancer

  • Sweat, Haus der Kulturen der Welt, Berlin, 16 June 2011
  • Sweat, Arts House North Melbourne Town Hall , North Melbourne, VIC, 18 March 2011
  • Sweat, Performance Space at Carriageworks, Eveleigh, NSW, 19 October 2010

Erwin Fenis - Devisor, Dancer

  • Sweat, Haus der Kulturen der Welt, Berlin, 16 June 2011
  • Sweat, Arts House North Melbourne Town Hall , North Melbourne, VIC, 18 March 2011
  • Sweat, Performance Space at Carriageworks, Eveleigh, NSW, 19 October 2010

Barry Gamba - Curator, Dramaturg

Angela Goh - Dancer, Devisor

  • Sweat, Haus der Kulturen der Welt, Berlin, 16 June 2011
  • Sweat, Arts House North Melbourne Town Hall , North Melbourne, VIC, 18 March 2011
  • Sweat, Performance Space at Carriageworks, Eveleigh, NSW, 19 October 2010

Emil Goh - Performer, Media Artist

Sherridan Green - Production Manager, Stage Manager

Lisa Griffiths - Dancer, Choreographer

  • IOU DANCE 3, Performance Space at Carriageworks, Eveleigh, NSW, 12 November 2014
  • The Curiosities: film, Performance Space at Carriageworks, Eveleigh, NSW, August 2012
  • The Curiosities, Performance Space at Carriageworks, Eveleigh, NSW, 29 October 2009

Lucy Guerin - Dancer, Choreographer

  • Antistatic, The Performance Space, Redfern, NSW, 21 March 1997
  • Practice, The Performance Space, Redfern, NSW, 3 August 1995
  • Stolen Time, The Performance Space, Redfern, NSW, 29 May 1986

Claire Hague - Performer

Sue Healey - Choreographer, Performer

Regina Heilmann - Performer, Devisor

Catherine Hourihan - Performer, Devisor

Simon Hunt - Sound Designer, Performer

Clynton Jones - Technician

Ali Kadhim - Dancer, Devisor

  • Sweat, Haus der Kulturen der Welt, Berlin, 16 June 2011
  • Sweat, Arts House North Melbourne Town Hall , North Melbourne, VIC, 18 March 2011
  • Sweat, Performance Space at Carriageworks, Eveleigh, NSW, 19 October 2010

Imogen Kelly - Performer

  • Taboo Parlour, The Performance Space, Redfern, NSW, 22 February 1999
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996
  • Club Bent, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Richard Lagarto - Performer, Director

Simon Leeds - Technician

Linda Luke - Dancer

  • Box of Birds, Performance Space at Carriageworks, Eveleigh, NSW, 20 November 2013
  • Vivaria (Place of Life), Performance Space at Carriageworks, Eveleigh, NSW, 8 September 2011
  • Triptych, Performance Space at Carriageworks, Eveleigh, NSW, 6 November 2008

Max Lyandvert - Performer, Musician

Stuart Lynch - Designer, Performer

  • Spur, The Performance Space, Redfern, NSW, 4 April 1999
  • Is, The Performance Space, Redfern, NSW, 31 March 1994
  • Open Season 1992, The Performance Space, Redfern, NSW, 7 July 1992

Halcyon Macleod - Devisor, Performer

Richard Manner - Production Manager, Lighting Designer

  • Eat My Shorts, The Performance Space, Redfern, NSW, 12 October 2001
  • catgURL, The Performance Space, Redfern, NSW, 1 September 2001
  • unBecomings, The Performance Space, Redfern, NSW, 23 February 2000

Bruce McKendry - Lighting Designer

Joseph Mercurio - Lighting Designer

Phillip Mills - Performer

Gisele Milon - Performer

Eliane Morel - Performer, Creator

Mike Mullins - Devisor, Director

Gideon Obarzanek - Choreographer, Dancer, Performer

Trevor Patrick - Performer, Dancer

Marguerite Pepper - Producer

Teik Kim Pok - Performer

Ahilan Ratnamohan - Dancer, Devisor

  • Sweat, Haus der Kulturen der Welt, Berlin, 16 June 2011
  • Sweat, Arts House North Melbourne Town Hall , North Melbourne, VIC, 18 March 2011
  • Sweat, Performance Space at Carriageworks, Eveleigh, NSW, 19 October 2010

Tobin Saunders - Actor, Performer

Luke Smiles - Dancer, Sound Designer

Clytie Smith - Lighting Designer

Jackie Smith - Director, Performer

  • The Saucy Cantina, The Performance Space, Redfern, NSW, 28 February 2000
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996
  • Club Bent, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Shane Stevens - Lighting Designer

  • Miracle, The Performance Space, Redfern, NSW, 23 October 1996
  • (M)Alice, The Performance Space, Redfern, NSW, 5 February 1996
  • Trilogy, The Performance Space, Redfern, NSW, 11 December 1992

Catherine Stewart - Dancer, Performer

Michael Strum - Video Designer, Various

Adam Synnott - Dancer, Choreographer

  • IOU DANCE 3, Performance Space at Carriageworks, Eveleigh, NSW, 12 November 2014
  • The Curiosities: film, Performance Space at Carriageworks, Eveleigh, NSW, August 2012
  • The Curiosities, Performance Space at Carriageworks, Eveleigh, NSW, 29 October 2009

Yana Taylor - Director, Performer, Creator

Abbie Trott - Stage Manager

  • Sweat, Haus der Kulturen der Welt, Berlin, 16 June 2011
  • Sweat, Arts House North Melbourne Town Hall , North Melbourne, VIC, 18 March 2011
  • Sweat, Performance Space at Carriageworks, Eveleigh, NSW, 19 October 2010

Hirofumi Uchino - Sound Artist

  • Sweat, Haus der Kulturen der Welt, Berlin, 16 June 2011
  • Sweat, Arts House North Melbourne Town Hall , North Melbourne, VIC, 18 March 2011
  • Sweat, Performance Space at Carriageworks, Eveleigh, NSW, 19 October 2010

Roslyn Warby - Performer, Dancer

  • Clavicle, The Performance Space, Redfern, NSW, 1 April 1999
  • Through Frames, The Performance Space, Redfern, NSW, 1 May 1996
  • Envelope, The Performance Space, Redfern, NSW, 2 June 1995

Peter Wells - Composer, Disc Jockey

Briony Williams - Actor

David Williams - Performer, Devisor, Creator

Beck Wilson - Creator, Performer, Devisor

Kerry Woodward - Performer, Dancer

William Yang - Devisor, Performer, MC, Actor, Writer

  • My Generation, Performance Space at Carriageworks, Eveleigh, NSW, 23 February 2010
  • China, Carriageworks, Eveleigh, NSW, 20 March 2007
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Chris Abrahams - Dancer, Sound Designer

  • Triptych, Performance Space at Carriageworks, Eveleigh, NSW, 6 November 2008
  • Antistatic, The Performance Space, Redfern, NSW, 21 March 1997

Isabelle Achard - Performer

Geoff Aldridge - Lighting Operator, Assistant Director

Gavin Barbey - Set Designer

Justine Barrett - Performer

Alieta Belle - Performer

Narelle Benjamin - Dancer, Performer

Rod Berry - Performer

Raymond Blanco - MC, Performer

Lucy Bleach - Set and/or Property Maker, Performer

Virginia Boyle - Costume Designer

Eleanor Brickhill - Curator

Steve Bull - Performer, Devisor

  • Blackmarket, Alaska Projects, Elizabeth Bay, NSW, 27 May 2015
  • reform, Newtown Neighbourhood Centre, Newtown, NSW, 6 September 2008

Jon Burtt - Performer, Dancer

Deanne Butterworth - Performer

Jade Carden - Director, Performer

Sarah Cathcart - Writer, Director, Performer, Producer

Brett Chamberlain - Costume Designer

Katherine Cogill - Performer

  • Nomads, Performance Space at Carriageworks, Eveleigh, NSW, 27 November 2008
  • Finale, Performance Space at Carriageworks, Eveleigh, NSW, 5 September 2008

Chad Courtney - Performer

Martyn Coutts - Creator, Video Designer

Veronica Coves - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996
  • Club Bent, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Pavo Cristatus - Performer

Eamon D'Arcy - Designer

Annemaree Dalziel - Costume Designer

Alan Dargin - Actor

Pauline de Groot - Improviser, Dancer

Rakini Devi - Dancer, Performer

Adrienne Doig - Visual Artist, Performer

  • Atlas, The Performance Space, Redfern, NSW, 10 April 1999
  • The Other Woman, The Performance Space, Redfern, NSW, 1 April 1999

Phil Downing - Composer

Stephen Dunne - Speaker

Paul Dwyer - Dramaturg, Researcher

Megan Elliot - Performer

Richard Eton - Performer

  • Finale, Performance Space at Carriageworks, Eveleigh, NSW, 5 September 2008
  • Civil, Performance Space at Carriageworks, Eveleigh, NSW, 29 August 2008

Annette Evans - Performer

Gordon Evans - Lighting Designer

Shane Fahey - Sound Operator/Engineer

  • Biomachines, Old Hart Mill, Port Adelaide, SA, 9 March 2000
  • contain.her, The Performance Space, Redfern, NSW, 2 October 1998

Xu Fengshan - Performer

  • Eat My Shorts, The Performance Space, Redfern, NSW, 12 October 2001
  • Orientalia, The Performance Space, Redfern, NSW, 16 March 1995

Karen Finley - Devisor, Performance Artist

Rebekah Fogarty - Performer

Felicity Fox - Sound Designer, Creator

Peter Fraser - Dancer

  • Vivaria (Place of Life), Performance Space at Carriageworks, Eveleigh, NSW, 8 September 2011
  • Triptych, Performance Space at Carriageworks, Eveleigh, NSW, 6 November 2008

Wayne Freer - Sound Designer, Composer

  • Face Value, The Performance Space, Redfern, NSW, 8 October 1996
  • In Which Case, The Performance Space, Redfern, NSW, 2 January 1993

Brian Fuata - Creator, Performer

  • Eat My Shorts, The Performance Space, Redfern, NSW, 12 October 2001
  • unBecomings, The Performance Space, Redfern, NSW, 23 February 2000

Mickey Furuya - Actor

Tsukasa Furuya - Actor

Keith Gallasch - Writer, Dramaturg, Performer

  • Orientalia, The Performance Space, Redfern, NSW, 16 March 1995
  • Sense, The Performance Space, Redfern, NSW, 27 May 1993

Sally Gardner - Dancer, Performer

Su Goldfish - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996
  • Club Bent, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Joan Grounds - Actor

Tim Gruchy - Set and/or Property Maker, Technical Director

Elisa Hall - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996
  • Club Bent, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Alex Harding - Accompanist

  • Taboo Parlour, The Performance Space, Redfern, NSW, 22 February 1999
  • The Will, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 April 1993

Patrick Harding-Irmer - Choreographer, Dancer

  • Two Men, The Performance Space, Redfern, NSW, 14 December 1995
  • Four Generations, The Performance Space, Redfern, NSW, 11 March 1994

Helen Herbertson - Dancer, Performer

  • Clavicle, The Performance Space, Redfern, NSW, 1 April 1999
  • Antistatic, The Performance Space, Redfern, NSW, 21 March 1997

Rachelle Hickson - Dancer

Leslie Hill - Actor, Performer

Roger Hind - Technician

Ian Hobbs - Photographer, Performer

Eugene Hoh - Curator

Cat Hope - Sound Designer, Composer

Nick Hore - Performer

Scott Horscroft - Technician, Sound Designer

  • I.Audio, The Performance Space, Redfern, NSW, 12 March 2003
  • Western, The Performance Space, Redfern, NSW, 5 November 1999

Victoria Hunt - Dancer

  • Triptych, Performance Space at Carriageworks, Eveleigh, NSW, 6 November 2008
  • Eat My Shorts, The Performance Space, Redfern, NSW, 12 October 2001

Sally Hunter - Costume Designer

Sex Intents - Performer

  • Taboo Parlour, The Performance Space, Redfern, NSW, 22 February 1999
  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Karl Johnson - Lighting Designer, Technician

  • Solo at The Space, The Performance Space, Redfern, NSW, 5 February 1998
  • Hungry, The Performance Space, Redfern, NSW, 8 August 1996

Catherine Jones - Performer, Writer

  • catgURL, The Performance Space, Redfern, NSW, 1 September 2001
  • Steel Fracture, Technology Park Redfern, Eveleigh, NSW, 4 April 2001

Mark Joseph - Performer, Set and/or Property Maker

Barbara Karpinski - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996
  • Club Bent, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Lina Kastoumis - Performer

Elena Kats-Chernin - Composer

  • Miracle, The Performance Space, Redfern, NSW, 23 October 1996
  • Hungry, The Performance Space, Redfern, NSW, 8 August 1996

Beth Kayes - Performer

Daniel Keene - Writer

Graham Kelleher - Actor, Sound Designer

  • Customs, Sidetrack Theatre, Marrickville, NSW, 9 October 1998
  • Open Season 1992, The Performance Space, Redfern, NSW, 7 July 1992

Melissa King - Performer

Brigid Kitchin - Director, Performer

Rosie Lalevich - Performer

Chee M. Lam - Performer

Martin Langthorne - Producer, Production Manager

  • Finale, Performance Space at Carriageworks, Eveleigh, NSW, 5 September 2008
  • Civil, Performance Space at Carriageworks, Eveleigh, NSW, 29 August 2008

Shelley Lasica - Director, Dancer, Choreographer

Nico Lathouris - Dramaturg

Sophea Learner - Performer, Sound Designer

  • An Ear Full, Eugene Goossens Hall, Ultimo, NSW, 21 August 1995
  • Practice, The Performance Space, Redfern, NSW, 3 August 1995

Deborah Leiser - Performer, Writer, Devisor

Damian Leonard - Production Manager

Annabel Lines - Performer

Stewart Lynch - Dancer

  • Taboo Parlour, The Performance Space, Redfern, NSW, 22 February 1999
  • Antistatic, The Performance Space, Redfern, NSW, 21 March 1997

Tony MacGregor - Performer, Producer

Keith March - Dancer, Performer

Rowan Marchingo - Performer, Dancer

  • Nomads, Performance Space at Carriageworks, Eveleigh, NSW, 27 November 2008
  • Back from Front, Performance Space at Carriageworks, Eveleigh, NSW, 1 May 2008

William McClure - Consultant

Kelli McCluskey - Devisor, Performer

  • Blackmarket, Alaska Projects, Elizabeth Bay, NSW, 27 May 2015
  • reform, Newtown Neighbourhood Centre, Newtown, NSW, 6 September 2008

Glen McGillivray - Director

Jai McHenry - Devisor, Playwright, Performer

Carrie Metcalf - Assistant Producer, Stage Manager

  • Face Value, The Performance Space, Redfern, NSW, 8 October 1996
  • Next Steps, The Performance Space, Redfern, NSW, 10 May 1995

Arky Michael - Performer

Sue Midgely - Costume Designer

Brad Miller - Media Artist, Various

Lydia Miller - Actor

Jennifer Monson - Performer, Dancer

  • Femur, The Performance Space, Redfern, NSW, 25 March 1999
  • Antistatic, The Performance Space, Redfern, NSW, 21 March 1997

Richard Montgomery - Lighting Designer, Creator

Justin Moon - Choreographer

  • catgURL, The Performance Space, Redfern, NSW, 1 September 2001
  • Taboo Parlour, The Performance Space, Redfern, NSW, 22 February 1999

Amanda Morris - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996
  • Club Bent, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Andrew Morrish - Performer

  • Relentlessly On, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 May 2001
  • Femur, The Performance Space, Redfern, NSW, 25 March 1999

Daniel Mudie-Cunnigham - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996
  • Club Bent, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Arun Munoz - Dancer, Choreographer

Chris Murphy - Performer, Creator

  • Inanna's Descent, Sydney Masonic Centre, Sydney, NSW, 3 July 2002
  • Ferkel, St Stephen's Church, Newtown, NSW, 5 November 1997

Hisao Nakamura - Photographer

Mike Nanning - Production Designer, Performer

  • reform, Newtown Neighbourhood Centre, Newtown, NSW, 6 September 2008
  • Mobile States #1, The Performance Space, Redfern, NSW, 25 September 2002

Rod Nash - Actor

Bob Noble - Actor

Barbara Notely - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996
  • Club Bent, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Colin Offord - Composer, Musician

Michelle Outram - Performer

Robert Pacitti - Director, Performer

  • Finale, Performance Space at Carriageworks, Eveleigh, NSW, 5 September 2008
  • Civil, Performance Space at Carriageworks, Eveleigh, NSW, 29 August 2008

Marnie Palomares - Dancer, Performer

  • Back from Front, Performance Space at Carriageworks, Eveleigh, NSW, 1 May 2008
  • Inasmuch, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 May 2004

Helen Paris - Actor

Simone Paterson - Performer

Cicily Ponnor - Performer

Tim Preston - Lighting Designer, Performer

Emma Price - Curator, Performer

  • Day for Night, Carriageworks, Eveleigh, NSW, 13 February 2014
  • unBecomings, The Performance Space, Redfern, NSW, 23 February 2000

Kathryn Puie - Dancer, Performer

  • Box of Birds, Performance Space at Carriageworks, Eveleigh, NSW, 20 November 2013
  • Paradise City, Performance Space at Carriageworks, Eveleigh, NSW, 28 May 2008

Andrew Raymond - Designer

Georgie Read - Performer, Dancer

  • Vivaria (Place of Life), Performance Space at Carriageworks, Eveleigh, NSW, 8 September 2011
  • Finale, Performance Space at Carriageworks, Eveleigh, NSW, 5 September 2008

Jeremy Rice - Performer

Rosalind Richards - Publicist, Company Manager

Donna Ross - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996
  • Club Bent, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Elizabeth Ryan - Dancer

Nick Sabel - Dancer

  • Through Frames, The Performance Space, Redfern, NSW, 1 May 1996
  • Envelope, The Performance Space, Redfern, NSW, 2 June 1995

Emma Saunders - Performer, Dancer

Katrina Sedgwick - Performance Artist

Vanessa Seymour-Lee - Stage Manager, Sound Operator/Engineer

Ewa Sitta - Actor

Ivan Smith - Lighting Designer, Production Manager

Lindzee Smith - Actor, Director

Luke Tebbutt - Performer

Franc Tetaz - Composer, Musician

Lara Thoms - Curator, Creator

Joshua Thomson - Choreographer, Dancer

  • IOU DANCE 3, Performance Space at Carriageworks, Eveleigh, NSW, 12 November 2014
  • Underground, Performance Space at Carriageworks, Eveleigh, NSW, 22 October 2008

Margaret Trail - Dramaturg, Performer

Danielle Tuwai - Performer, Creator

Hermione Vakirtzis - Performer

Alana Valentine - Playwright

Vicki Van Hout - Performer, Director, Choreographer

  • Briwyant, Merlyn Theatre, Southbank, VIC, 4 July 2012
  • Nomads, Performance Space at Carriageworks, Eveleigh, NSW, 27 November 2008

Jocelyn Vaughn-Smith - Performer

Kym Vercoe - Performer

Darrin Verhagen - Composer

Charlie Villas - Performer

Sarah Waterson - Designer, Performer

Poppy Wenham - Lighting Operator, Lighting Designer

Greg White - Musical Advisor, Performer

Arthur Wicks - Director, Writer, Performer

Ebony Williams - Creator, Performer

Kurt Williams - Performer

Josephine Wilson - Playwright

Rhonda Wilson - Actor

Shauna Winram - Performer

Stevie Wishart - Dancer, Musician

Yoss Worth - Performer

Monica Wulff - Performer

Tony Yap - Creator, Performer, Actor

Caleb.K - Curator

  • I.Audio, The Performance Space, Redfern, NSW, 12 March 2003

Izzi - MC

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Kira - Performer

Knune - Musician

Raven - Performer

  • Club Bent, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Romeo - Performer

  • Club Bent, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Sveta - Disc Jockey

Marian Abboud - Video Designer

  • Briwyant, Merlyn Theatre, Southbank, VIC, 4 July 2012

James Adcock - Performer

Barbra Adjei - Dancer

  • Groundup!, Performance Space at Carriageworks, Eveleigh, NSW, 14 August 2008

Yvette Alcott - Performer

Simon Alderson - Graphic Designer

Barbara Allen - Production Manager

  • Trilogy, The Performance Space, Redfern, NSW, 11 December 1992

Vic Allen - Performer

  • Club Bent, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Jayne Amble - Graphic Designer

Aida Amirkhanian - Choreographer, Performer

Virginia Anderson - Performer

Bobby Andrews - Performer

Laurie Andriamanpianina - Performer

Arthur Angel - Performer

Danielle Antaki - Performer

  • 841 Minutes, The Performance Space, Redfern, NSW, 22 September 2001

Veneta Apse - Performer

Penny Arcade - MC

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Datu Arellano - Puppeteer

Donna Aston - Stage Manager

Mirelle Astore - Photographer

  • Box of Birds, Performance Space at Carriageworks, Eveleigh, NSW, 20 November 2013

Charles Atlas - Media Artist

Sean Bacon - Filmmaker

Henrietta Baird - Performer

  • Briwyant, Merlyn Theatre, Southbank, VIC, 4 July 2012

Kara Baker - Costume Designer

Darrin Ballangarry - Actor

  • Gungies, The Performance Space, Redfern, NSW, 28 July 1991

Chen Baoping - Musician

  • Orientalia, The Performance Space, Redfern, NSW, 16 March 1995

Mark Barbour - Publicist

  • Two Men, The Performance Space, Redfern, NSW, 14 December 1995

Sebastian Bark - Sound Designer

Michelle Barker - Performer

  • Club Bent, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Susan Barling - Choreographer, Dancer

Cazarine Barry - Performer

  • Club Bent, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Craig Barry - Choreographer

  • IOU DANCE 3, Performance Space at Carriageworks, Eveleigh, NSW, 12 November 2014

Jennifer Barry - Performer

  • Club Bent, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Sam Barsah - Performer

Roman Baska - Dancer

  • Envelope, The Performance Space, Redfern, NSW, 2 June 1995

Reitl Bauer - Performer

  • Club Bent, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Hilary Bell - Dramaturg

Michael Bell - Musician

Fiona Bennett - Performer

Roxxy Bent - Devisor, Writer, Actor

Mathew Bergan - Actor

James Berlyn - Performer

  • Club Bent, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Steve Berrick - Devisor

  • Blackmarket, Alaska Projects, Elizabeth Bay, NSW, 27 May 2015

Rigel Best - Dancer

  • Antistatic, The Performance Space, Redfern, NSW, 21 March 1997

Shirley Billing - MC, Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Gay Bilson - Chef

David Bishop - Photographer

Peter Bishop - Dramaturg

  • Sense, The Performance Space, Redfern, NSW, 27 May 1993

Ollie Black - Writer, Actor, Devisor

Lachlan Blackley - Director, Actor

Wendy Blacklock - Administrator

  • Face Value, The Performance Space, Redfern, NSW, 8 October 1996

Mark Blackwell - Sound Designer

  • Face Value, The Performance Space, Redfern, NSW, 8 October 1996

Genevieve Blanchett - Designer

Thereza Blau - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Malcolm Blaylock - Director

  • Chika, Performance Space at Carriageworks, Eveleigh, NSW, 5 March 2008

David Bleach - Performer

M Gorreti Bollo - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Garth Bolwell - Performer

  • unBecomings, The Performance Space, Redfern, NSW, 23 February 2000

Deborah Bookbinder - Performer

Patricia Borrell - Composer

Sydney Bouhaniche - Lighting Designer

Elizabeth Bourke - Director

  • Eclipse, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 August 1995

Ian Bowie - Lighting Operator

  • Customs, Sidetrack Theatre, Marrickville, NSW, 9 October 1998

Elizabeth Boyce - Performer

Ed Boyle - Actor

Kristen Boys - Performer, Director

Garry Bradbury - Sound Composer

  • Burn Sonata, The Performance Space, Redfern, NSW, 25 July 1996

Margaret Bradley - Musician, Composer

Victor Bramich - Dancer

Erin Brannigan - Tour Manager

David Branson - Performer

Tia-Wana Brassiere - Performer

  • Club Bent, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Janis Brenner - Dancer

Nikki Bridger - Performer

Adam Broinowski - Dancer, Choreographer

Adam Broinski - Performer

  • Club Bent, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Anke Bronner - Actor

  • The Will, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 April 1993

Anne Brookman - Director

Justin Buchta - Performer

Brad Buckley - Creator

David Buckley - Performer

  • Blue Print, Carriageworks, Eveleigh, NSW, 26 October 2007

Anita Budai - Performer

  • Club Bent, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Elisabeth Burke - Performer

  • Ostraka, The Performance Space, Redfern, NSW, 29 October 1986

Lisa Burridge - Set and/or Property Maker

Nao Bustamante - Performance Artist

Sarah Butler - Performer

Peter Byers - Actor

Mark Byrne - Performer

  • 841 Minutes, The Performance Space, Redfern, NSW, 22 September 2001

Annie Byron - Actor

  • New Blood, The Performance Space, Redfern, NSW, 25 February 1980

Jo Cahill - Costume Designer

  • Miracle, The Performance Space, Redfern, NSW, 23 October 1996

Grant Caldwell - Writer

Stacey Callaghan - Performer

Elizabeth Cameron Dalman - Performer

Cathy Campbell - Actor

Victoria Campbell - Performer

Mike Canfield - Director

Paul Capsis - Performer

  • Club Bent, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Brian Carbee - Performer

  • In the Dark, The Performance Space, Redfern, NSW, 3 February 2005

Michael Carlos - Audiovisual Sequencer

  • New Blood, The Performance Space, Redfern, NSW, 25 February 1980

Katrina Carr-Boyd - Performer

Dan Carroll - Musical Director

Andrew Carter - Designer

Brian Carvee - Performer

Jackson Castiglioni - Performer

  • reform, Newtown Neighbourhood Centre, Newtown, NSW, 6 September 2008

Woodhy Chamron - Performer

Kristina Chan - Choreographer

  • IOU DANCE 3, Performance Space at Carriageworks, Eveleigh, NSW, 12 November 2014

Dominic Chang - Performer

  • Black Eyes, The Performance Space, Redfern, NSW, 30 June 1993

Giorgio Chang - Performer

Roz Cheney - Sound Designer

Jack Cheslyn - Performer

  • Trilogy, The Performance Space, Redfern, NSW, 11 December 1992

Samantha Chester - Performer

Claudia Chidiac - Performer

Justin Chin - Performance Artist

Melissa Chiu - Curator

  • Black Hair, The Performance Space, Redfern, NSW, 18 September 1996

Victoria Chiu - Dancer

  • Groundup!, Performance Space at Carriageworks, Eveleigh, NSW, 14 August 2008

Benjamin Cisterne - Designer

Barbara Clare - Sound Designer

  • catgURL, The Performance Space, Redfern, NSW, 1 September 2001

Douglas Clark - Clarinetist

  • Miracle, The Performance Space, Redfern, NSW, 23 October 1996

Helen Clark-Lapin - Movement Director

  • Practice, The Performance Space, Redfern, NSW, 3 August 1995

Gavin Clarke - Choreographer

  • IOU DANCE 3, Performance Space at Carriageworks, Eveleigh, NSW, 12 November 2014

Greg Clarke - Performer

Helen Clarke Lapin - Dancer

  • Antistatic, The Performance Space, Redfern, NSW, 21 March 1997

James Clayden - Director

Ben Cobham - Performer

  • Clavicle, The Performance Space, Redfern, NSW, 1 April 1999

Janice Cohen - Musician

  • Hungry, The Performance Space, Redfern, NSW, 8 August 1996

Amanda Coleman - Designer

Dale Collier - Actor

  • Blackmarket, Alaska Projects, Elizabeth Bay, NSW, 27 May 2015

Chris Conners - Lighting Operator

  • Trilogy, The Performance Space, Redfern, NSW, 11 December 1992

Meredith Connie - Guitarist

  • Miracle, The Performance Space, Redfern, NSW, 23 October 1996

Rebecca Conroy - Curator

Elias Constantopedos - Composer

  • Briwyant, Merlyn Theatre, Southbank, VIC, 4 July 2012

Sarah Contos - Designer

Rosetta Cook - Performer

  • Club Bent, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Robert Cooney - Performer

Gary Cooper - Actor

Justine Cooper - Media Artist

Kate Cooper - Actor

  • Blackmarket, Alaska Projects, Elizabeth Bay, NSW, 27 May 2015

Lyall Cooper - Performer

  • Club Bent, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Melody Cooper - Costume Designer

  • Ostraka, The Performance Space, Redfern, NSW, 29 October 1986

Tyler Coppin - Writer, Actor

Vladimir Cosma - Performer

  • Club Bent, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Julia Cotton - Director, Devisor

Catherine Couper - Administrator

  • Face Value, The Performance Space, Redfern, NSW, 8 October 1996

Panos Couros - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Kerrianne Cox - Performer

Imogen Cranna - Visual Artist

  • Briwyant, Merlyn Theatre, Southbank, VIC, 4 July 2012

Drew Crawford - Sound Designer

  • In the Dark, The Performance Space, Redfern, NSW, 3 February 2005

Lillian Crombie - Actor

  • Gungies, The Performance Space, Redfern, NSW, 28 July 1991

Sharron Cronin - Actor

  • The Will, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 April 1993

Linda Cropper - Actor

Tim Crouch - Performer, Adaptor

  • I, Malvolio, Track 8 at CarriageWorks, Eveleigh, NSW, 16 January 2014

Andrew Cruz - Puppeteer

Ian Cugley - Composer

Alice Cummins - Dancer

  • Antistatic, The Performance Space, Redfern, NSW, 21 March 1997

Marlene Cummins - Performer

Stephen Cummins - Performer

Renato Cuocolo - Designer, Director, Devisor

Jo Currey - Lighting Designer

  • Underground, Performance Space at Carriageworks, Eveleigh, NSW, 22 October 2008

Stephen Curtis - Designer

David d'Silva - Performer

Elizabeth Dalan - Choreographer, Dancer

Jo Darling - Performer

  • Club Bent, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Jules Darling - Disc Jockey

Alex Davies - Performer

Veronica Davison - Consultant

  • Gungies, The Performance Space, Redfern, NSW, 28 July 1991

Paula Dawson - Performer

Eloise de Hautcloque - Performer

  • Club Bent, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Sarah de Jong - Composer

David Deacon - Performer

Jesse Dean - Creator

Jon Deeble - Performer

Etienne Deleflie - Media Artist

Dallas Dellaforce - Performer

  • Finale, Performance Space at Carriageworks, Eveleigh, NSW, 5 September 2008

Isabelle Delmotte - Curator, Performer

  • Club Bent, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Linda Dement - Speaker

Elizabeth Dempster - Dancer

Michael Denkha - Performer

Jam Dickson - Visual Artist

Janine Dijmijer - Dancer

Craig Diss - Chef

  • Ferkel, St Stephen's Church, Newtown, NSW, 5 November 1997

Rhonda Dixon-Grosvenor - Devisor

Khoa Do - Performer

Raymond Donavan - Consultant

  • Gungies, The Performance Space, Redfern, NSW, 28 July 1991

Lea Donnan - Performer

Joe Dormer - Costume Designer

DD Dorvillier - Performer

Jilha Dottsdorter - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Kimber Dowle - Performer

Terezka Drnzik - Performer

Greer du Luca - Performer

Elizabeth Dunn - Creator

Jackie Dunn - Performer

  • Clavicle, The Performance Space, Redfern, NSW, 1 April 1999

Kathryn Dunn - Dancer

Jasper Dunne - Speaker

Geoff Dunstan - Performer

  • Club Bent, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

T. J. Eckleberg - Composer

Bronte Edwards - Performer

  • Trilogy, The Performance Space, Redfern, NSW, 11 December 1992

Beth Eldridge - Performer

Simon Ellis - Performer

Annando Emryss - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Charles Eucucu - Performer

Christine Evans - Musical Director

Ramsay Everingham - Performer

Andrew Ewing - Curator

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1997

Drew Fairley - Performer

Fresh Faith - Performer

Mila Faranov - Performer

  • Club Bent, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Matthew Fargher - Composer, Musical Director

Liz Farmer - Administrator

  • Miracle, The Performance Space, Redfern, NSW, 23 October 1996

Ian Farr - Composer

Stephen Farrat - Performer

  • Club Bent, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Collin Farrell - Performer

Daniel Fenech - Performer

  • Blue Print, Carriageworks, Eveleigh, NSW, 26 October 2007

Alycia Ferguson - Performer

Frances Ferguson - Costume Designer

Anne Ferran - Photographer

  • Box of Birds, Performance Space at Carriageworks, Eveleigh, NSW, 20 November 2013

David Field - Actor

Juanita Field - Visual Artist

Gerhard Fischer - Dramaturg

Margaret Fischer - Writer, Actor, Devisor

Peter Fisher - Actor

  • Gungies, The Performance Space, Redfern, NSW, 28 July 1991

Louis Fitzpatrick - Performer

  • Blue Print, Carriageworks, Eveleigh, NSW, 26 October 2007

Jane Flanders - Performer

Matthew Flood - Technician

Sandy Flower - Lighting Designer, Lighting Operator

Peter Flynn - Actor

  • New Blood, The Performance Space, Redfern, NSW, 25 February 1980

John Ford - Lighting Designer

William Forsythe - Choreographer

Hayley Forward - Performer

Ofa Fotu - Performer

  • reform, Newtown Neighbourhood Centre, Newtown, NSW, 6 September 2008

Dana Fouras - Dancer

Betty France - Performer

  • Club Bent, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Susie Fraser - Actor

Johanna Freiburg - Devisor

Charles Freyberg - Performer

Jane Fuller - Designer

  • Club Bent, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Michael Fuller - Choreographer

Katerine Gadd - Media Artist

Russell Garbutt - Performance Artist, Devisor

Jeanine Garrish - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Djivan Gasparyan - Composer

Elio Gatti - Dramaturg

  • Eclipse, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 August 1995

Alissar Gazal - Creator, Performer

Paul Gazzola - Creator

  • Head Space, The Performance Space, Redfern, NSW, 6 June 2003

Jason Gee - Technician

Eva Gerencer - Performer

Tanya Gerstle - Writer, Devisor, Director

  • Hungry, The Performance Space, Redfern, NSW, 8 August 1996

Sheila Ghelani - Performer

  • Finale, Performance Space at Carriageworks, Eveleigh, NSW, 5 September 2008

Janie Gibson - Performer

Sofia Gibson - Performer

Sarah Gilbert - Performer

Leigh Giles - Composer

  • Sense, The Performance Space, Redfern, NSW, 27 May 1993

David Gilfillan - Sound Operator/Engineer

  • Antistatic, The Performance Space, Redfern, NSW, 21 March 1997

Gene Gill - Creator

John Gilles - Performer

Harriet Gillies - Actor

  • Blackmarket, Alaska Projects, Elizabeth Bay, NSW, 27 May 2015

Mary Gilliver - Performer

Graeme Gilmour - Designer

  • I, Malvolio, Track 8 at CarriageWorks, Eveleigh, NSW, 16 January 2014

Robin Gist - Performer

  • Club Bent, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Felicity Glyn Morgan - Performer

Ben Gneocchio - Curator, Performer

  • Black Hair, The Performance Space, Redfern, NSW, 18 September 1996

Sarah Goffman - Performer

Sam Golding - Performer

Fred Goldsworthy - Dramaturg

  • Trilogy, The Performance Space, Redfern, NSW, 11 December 1992

Carlos Gomez - Performer

  • Finale, Performance Space at Carriageworks, Eveleigh, NSW, 5 September 2008

Jewelle Gomez - Performance Artist

Denis Gonzales - Writer

Eddi Goodfellow - Projectionist

  • In the Dark, The Performance Space, Redfern, NSW, 3 February 2005

Johnny Goodman - Comedian

Paige Gordon - Performer

Mark Gould - Director

  • Gungies, The Performance Space, Redfern, NSW, 28 July 1991

Heather Grace - Performer

  • Club Bent, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Andy Gracie - Performer

Steven Gray - Performer

  • Club Bent, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Andree Greenwell - Composer

  • Orientalia, The Performance Space, Redfern, NSW, 16 March 1995

Irving Gregory - Performer, Devisor

Susan Grey-Gardner - Lighting Designer

Ben Grieve - Performer

  • Burn Sonata, The Performance Space, Redfern, NSW, 25 July 1996

Valera Griffin - Performer

Mic Gruchy - Video Designer

Leah Grycewicz - Dancer

  • Antistatic, The Performance Space, Redfern, NSW, 21 March 1997

Alyx S Guidi - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Shabnam Hameed - Designer

  • Customs, Sidetrack Theatre, Marrickville, NSW, 9 October 1998

Julyen Hamilton - Dancer

  • Antistatic, The Performance Space, Redfern, NSW, 21 March 1997

John Hancock - Actor

Mat Hand - Performer

Raghav Handa - Performer

  • Briwyant, Merlyn Theatre, Southbank, VIC, 4 July 2012

Rose Hansen - Performer

Dean Hapeta - Performer

Kate Harman - Dancer

  • Underground, Performance Space at Carriageworks, Eveleigh, NSW, 22 October 2008

Olivia Harris - Voice Over Artist

  • Face Value, The Performance Space, Redfern, NSW, 8 October 1996

Alexandra Harrison - Performer

  • Paradise City, Performance Space at Carriageworks, Eveleigh, NSW, 28 May 2008

Brian Harrison - Actor

Lindi Harrison - Media Artist

  • Western, The Performance Space, Redfern, NSW, 5 November 1999

Natasha Harrison - Costume Designer

  • Western, The Performance Space, Redfern, NSW, 5 November 1999

Mark Haslam - Production Manager

Catherine Hassall - Performer

Penny Hatzis - Performer

  • Club Bent, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Deborah Hay - Choreographer, Dancer

Rebecca Headlam - Creator, Director

Paul Healy - Sound Designer

Majhid Heath - Performer

Keith Hennessy - Dancer

Mary-Ann Henshaw - Performer

  • Atlas, The Performance Space, Redfern, NSW, 10 April 1999

Roz Hervey - Consultant

  • Face Value, The Performance Space, Redfern, NSW, 8 October 1996

Peter Heward - Coordinator

  • Antistatic, The Performance Space, Redfern, NSW, 21 March 1997

David Hewitt - Musician

  • Orientalia, The Performance Space, Redfern, NSW, 16 March 1995

Nicholas Higgins - Lighting Designer

Mark Higginson - Performer

  • Club Bent, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Carolyn Higgs - Sound Designer

Rebecca Hilton - Performer

Tim Hilton - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Alice Hinde - Dancer

  • Underground, Performance Space at Carriageworks, Eveleigh, NSW, 22 October 2008

Kathy Hoare - Performer

Travis Hodgson - Designer

Daniel Holdsworth - Musician

  • My Generation, Performance Space at Carriageworks, Eveleigh, NSW, 23 February 2010

Cherylynn Holmes - Set Designer

Roger Holtom - Cellist

Petera Hone - Performer

  • Paradise City, Performance Space at Carriageworks, Eveleigh, NSW, 28 May 2008

Wendy Housten - Choreographer

Ishmael Houston-Jones - Performer

  • Femur, The Performance Space, Redfern, NSW, 25 March 1999

Wendy Houstoun - Performer

  • In the Dark, The Performance Space, Redfern, NSW, 3 February 2005

Margaret Howard - Musician

Martin Hughes - Dancer

  • Antistatic, The Performance Space, Redfern, NSW, 21 March 1997

Michael Hulls - Lighting Designer

Moira Hunt - Performer, Creator

Michael Hurse - Performer, Writer

Mustafa Husein - Performer

I Made Djimat - Dancer

Neil Ieremia - Choreographer

Rebecca Ingram - Performer

Shona Innes - Performer

  • Clavicle, The Performance Space, Redfern, NSW, 1 April 1999

Celia Ireland - Actor

Madame Ivana - MC

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Donna Jackson - Writer, Performer, Director

Deny Jaeger - Performer

  • Club Bent, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Silvia Jahnsons - Visual Artist

  • New Blood, The Performance Space, Redfern, NSW, 25 February 1980

Tara Jakszewicz - Writer, Creator

  • Western, The Performance Space, Redfern, NSW, 5 November 1999

Daniel Jameison - Editor

Jamie James - MC

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Sian James-Holland - Lighting Designer

  • Box of Birds, Performance Space at Carriageworks, Eveleigh, NSW, 20 November 2013

Nigel Jamieson - Director

Mishline Jammal - Voice Over Artist

  • Eclipse, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 August 1995

Julie Janson - Producer, Writer

  • Gungies, The Performance Space, Redfern, NSW, 28 July 1991

Marion Jardine - Performer

William Jarratt - Creator

Hilary Jenkins - Dancer

  • Antistatic, The Performance Space, Redfern, NSW, 21 March 1997

Li Jinbing - Performer

  • Black Eyes, The Performance Space, Redfern, NSW, 30 June 1993

David Paul Jobling - Performer

Rayma Johnson - Performer

  • Inasmuch, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 May 2004

Karensa Johnston - Actor

Lysa Johnston - Set Designer

  • Western, The Performance Space, Redfern, NSW, 5 November 1999

Fiona Johnstone - Production Manager

  • Club Bent, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Laura Jordan - Performer

Kerryn Joyce - Performer

Hsin Ju Chiu - Dancer

  • Underground, Performance Space at Carriageworks, Eveleigh, NSW, 22 October 2008

Jason Kalt - Set Designer

  • Trilogy, The Performance Space, Redfern, NSW, 11 December 1992

King Kapisi - MC

Kimmo Karjunen - Lighting Designer, Sound Designer

Jyrki Karttunen - Choreographer, Dancer, Lighting Designer, Sound Designer

Alley Kat - Performer

  • Club Bent, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Zina Kaye - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Cameron Keating - Sound Operator/Engineer

Jenny Kemp - Dancer

  • Antistatic, The Performance Space, Redfern, NSW, 21 March 1997

David Kennedy - Actor

  • Gungies, The Performance Space, Redfern, NSW, 28 July 1991

Victoria Kennedy - Actor

Wednesday Kennedy - Performer

Garry Kent - Performer

Liberty Kerr - Sound Designer

Sharon Kerr - Performer

Darren Kerswill - Costume Designer

Chin Kham Yoke - Performer, Creator

  • Miracle, The Performance Space, Redfern, NSW, 23 October 1996

Jeff Khan - Curator

Bao Khanh - Performer

Mark Kilmurry - Actor

Lisa Kinchela - Actor

  • Gungies, The Performance Space, Redfern, NSW, 28 July 1991

Amanda King - Filmmaker

Karl Kinsella - Performer

Kuniko Kisanuki - Dancer

  • Tefu Tefu, Cell Block Theatre, Darlinghurst, NSW, 6 June 1986

Meredith Kitchen - Performer

Stephen Klinder - Creator

Peter Knight - Sound Designer, Sound Composer

  • Endings, Carriageworks, Eveleigh, NSW, 8 January 2015

Zoe Knights - Performer

Julian Knowles - Sound Designer

  • Is, The Performance Space, Redfern, NSW, 31 March 1994

Eleanor Knox - Performer

Sven Knutsen - Stage Manager

Kim Koford - Curator

  • Snatch, The Performance Space, Redfern, NSW, 10 February 2004

Suhandi Kosasih - Composer, Musician

Nadja Kostich - Creator, Actor

Markus Kuchenbuch - Vocalist, Percussionist

  • Practice, The Performance Space, Redfern, NSW, 3 August 1995

Jo Kwan - Performer

Teemu Kyytinen - Dancer

Jason Lam - Performer, Video Designer

  • Inasmuch, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 May 2004

Andrew Lancaster - Sound Designer

Fred Lang - Performer

  • Ferkel, St Stephen's Church, Newtown, NSW, 5 November 1997

Suzi Langford - Performer

David Lawrence Stafford - Performer

  • Club Bent, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Graeme Leak - Performer

  • Clavicle, The Performance Space, Redfern, NSW, 1 April 1999

Tania Leiman - Performer

  • Club Bent, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Andrea Lemon - Writer, Director

Garron Leslie - Sound Designer, Sound Operator/Engineer

Michael Leslie - Actor

  • New Blood, The Performance Space, Redfern, NSW, 25 February 1980

John Levey - Designer

  • Burn Sonata, The Performance Space, Redfern, NSW, 25 July 1996

Nigel Levings - Lighting Designer

Chris Lewis - Performer

Morgan Lewis - Director

Ruark Lewis - Performer

Tony Lewis - Musical Director, Percussionist

  • Miracle, The Performance Space, Redfern, NSW, 23 October 1996

Venetis Liada - Performer

Li Liang - Designer

  • Black Eyes, The Performance Space, Redfern, NSW, 30 June 1993

Tania Lieman - Devisor, Actor

  • (M)Alice, The Performance Space, Redfern, NSW, 5 February 1996

Inga Liljestrom - Composer

  • Paradise City, Performance Space at Carriageworks, Eveleigh, NSW, 28 May 2008

Bronwyn Lim - Performer

  • Black Eyes, The Performance Space, Redfern, NSW, 30 June 1993

Kelvin Lim - Performer

Pi-Wei Lim - Performer

Sadin Lima - Guitarist

Brian Lipson - Director

Janna Lloyd - Performer

Robert Lloyd - Composer

  • Sense, The Performance Space, Redfern, NSW, 27 May 1993

Simon Lloyd - Designer

Lady Lola - Performer

Julianne Long - Dancer

  • Sense, The Performance Space, Redfern, NSW, 27 May 1993

David Longmuir - Lighting Designer

Julian Louis - Actor

Lotus Love - Performer

Melissa Lovric - Performer

Paul Lum - Actor

Marcelle Lunam - Graphic Designer

  • Western, The Performance Space, Redfern, NSW, 5 November 1999

Angela Lykopanagos - Actor

  • The Will, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 April 1993

Paul Mac - Songwriter

Deborah MacAuslane - Dramaturg

  • Gungies, The Performance Space, Redfern, NSW, 28 July 1991

Bill MacPherson - Creator

Sister Madly - Musician

Guru Kelucharan Mahapatra - Choreographer

Michelle Mahrer - Video Director

Frank Mainoo - Lighting Designer

Russell Maliphant - Choreographer, Dancer

Aaron Manhatten - Actor

  • Blackmarket, Alaska Projects, Elizabeth Bay, NSW, 27 May 2015

Chris Mann - Writer, Vocalist

Paddy Mann - Performer, Songwriter, Singer

  • Endings, Carriageworks, Eveleigh, NSW, 8 January 2015

Raffaele Marcellino - Composer

  • Don Juan, The Performance Space, Redfern, NSW, 11 February 1993

Sean Marcs - Performer

  • Briwyant, Merlyn Theatre, Southbank, VIC, 4 July 2012

Kevin Martin - Performer

  • Ferkel, St Stephen's Church, Newtown, NSW, 5 November 1997

Rebecca Massey - Actor

Ned Matijasevic - Performer

Paul Matthews - Lighting Designer

Rachael Maza Long - Actor

Sam McDeed - Stage Manager

  • Club Bent, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Vic McEwan - Sound Designer

  • Box of Birds, Performance Space at Carriageworks, Eveleigh, NSW, 20 November 2013

Fiona McGrath - Creator

  • Head Space, The Performance Space, Redfern, NSW, 6 June 2003

Maureen Mcgrath - Actor

  • New Blood, The Performance Space, Redfern, NSW, 25 February 1980

Jeff McGrory - Sound Designer

Josephine McHendry - Dancer

Robyn McKenzie - Writer

Jane McKernan - Dancer

David McLeod - Devisor, Musician

Pauline McLeod - Consultant

  • Gungies, The Performance Space, Redfern, NSW, 28 July 1991

William McLure - Performer

Paul McNally - Performer

Amanda McNamara - Costume Designer

Andrew McNeil - Actor

Billy McPherson - Actor

Tristan Meecham - Creator

Alison Meir - Publicist

Robert Meldrum - Creator, Actor

Princess Lollipop Meow - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Lorraine Merritt - Voice Coach

Mahalya Middlemist - Performer

Russell Milledge - Performer

Peter Miller - Musician

Peter Mills - Actor

Peter Minkov - Sound Designer

  • Inasmuch, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 May 2004

Maria Miranda - Performer

Hilik Mirankar - Performer

Martin Mischkulnig - Projectionist

  • Western, The Performance Space, Redfern, NSW, 5 November 1999

Heather Mitchell - Actor

Simon Mitchell - Performer

  • Club Bent, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Tracie Mitchell - Performer

  • Atlas, The Performance Space, Redfern, NSW, 10 April 1999

Erick Mitsak - Performer

David Montgomery - Composer, Musician

Justine Moon - Actor

Cheryle Moore - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Jason Moore - Actor

Tim Moore - Designer

  • Hungry, The Performance Space, Redfern, NSW, 8 August 1996

Mark Mordue - Producer

Rachel Mordy - Performer

Michele Morgan - Performer

Alison Morley - Assistant Stage Manager

  • Orientalia, The Performance Space, Redfern, NSW, 16 March 1995

Angela Morosin - Vocalist

Bronte Morris - Devisor

Rachel Moss - Technician

Toni Mott - Singer

  • Face Value, The Performance Space, Redfern, NSW, 8 October 1996

Didi Mudigdo - Musician

Heiner Muller - Writer

Breee-an Munns - Performer

  • Club Bent, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Briar Munro - Director

  • (M)Alice, The Performance Space, Redfern, NSW, 5 February 1996

Fiona Munroe - Performer

  • Club Bent, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Marzen Murad - Sound Designer

Kylie Murden - Performer

Prue Murphy - Performer

  • Club Bent, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

- Murrugu - Musician

Lena Nahlous - Performer

Clinton Nain - Performer

Gabrielle Nankivell - Performer, Writer, Choreographer

Mudrooroo Narogin - Playwright

Lisa Nelson - Performer

  • Clavicle, The Performance Space, Redfern, NSW, 1 April 1999

Norie Neumark - Performer

Macarthur Newson - Performer

Kate Neylon - Voice Over Artist

  • Blackmarket, Alaska Projects, Elizabeth Bay, NSW, 27 May 2015

Nicholas Ng - Composer

  • China, Carriageworks, Eveleigh, NSW, 20 March 2007

David Ngoombujarra - Actor

  • Gungies, The Performance Space, Redfern, NSW, 28 July 1991

Matthew Ngui - Actor

Alan Nguyen - Sound Designer

Anna Nguyen - Performer

Tona Nguyen - Performer

Kathryn Niesche - Performer

Dujon Niue - Performer

  • Club Bent, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Techa Noble - Performer

  • unBecomings, The Performance Space, Redfern, NSW, 23 February 2000

Soichiro Nobuki - Media Artist

  • Proximity, The Performance Space, Redfern, NSW, 10 June 1999

Patrick Nolan - Director

Crispy Noodle - Performer

  • Club Bent, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Julianne O'Brien - Scriptwriter

Scarlett O'Claire - Actor

  • Blackmarket, Alaska Projects, Elizabeth Bay, NSW, 27 May 2015

John O'Connell - Performer

  • Club Bent, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Marianne O'Connor - Actor

  • The Will, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 April 1993

Shelley O'Donnell - Performer

  • unBecomings, The Performance Space, Redfern, NSW, 23 February 2000

Lisa O'Neill - Performer

Sean O'Riordan - Performer

Roslyn Oades - Performer, Creator

Rachel Arianne Ogle - Performer

Timothy Ohl - Choreographer

  • IOU DANCE 3, Performance Space at Carriageworks, Eveleigh, NSW, 12 November 2014

Peter Oldham - Video Designer

Jess Olivieri - Performer

Helen Omand - Performer

DeObia Oparei - Performer

  • Club Bent, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Lilton Orbyt - Performer

  • Noise Fest 2, The Performance Space, Redfern, NSW, 21 April 1995

Alice Osborne - Performer

Bob Ostertag - Composer, Performer

Harriet Oxley - Costume Designer

  • Endings, Carriageworks, Eveleigh, NSW, 8 January 2015

Kirsten Packham - Dancer

  • Box of Birds, Performance Space at Carriageworks, Eveleigh, NSW, 20 November 2013

Kirk Page - Performer

Kyle Page - Dancer

  • Underground, Performance Space at Carriageworks, Eveleigh, NSW, 22 October 2008

Liz Pain - Lighting Designer

Cindy Pan - Performer

Christopher Pang - Performer

  • Black Eyes, The Performance Space, Redfern, NSW, 30 June 1993

Ilia Papatheodorou - Performer

Bob Paredes - Musical Director

Christopher Parker - Actor

Dugal Parker - Actor

Trina Parker - Set and/or Property Maker, Designer

Zeena Parkins - Musician

  • Antistatic, The Performance Space, Redfern, NSW, 21 March 1997

Jonathan Parsons - Curator

  • Club Bent, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Antony Partos - Sound Designer, Composer

Marten Pascoe - Performer

Sandra Pascuzzi - Performer

Sean Patten - Devisor

Gideon Payten Griffiths - Performer

  • Finale, Performance Space at Carriageworks, Eveleigh, NSW, 5 September 2008

Rosealee Pearson - Performer

  • Briwyant, Merlyn Theatre, Southbank, VIC, 4 July 2012

Sue Pedley - Performer

Marrianne Permezel - Sound Designer

Sandra Perrin - Performer, Choreographer

Elizabeth Petterson - Visual Artist

Michael Pickells - Cinematographer

  • Western, The Performance Space, Redfern, NSW, 5 November 1999

Luke Pither - Creator

  • Head Space, The Performance Space, Redfern, NSW, 6 June 2003

Jason Pitt - Video Designer, Choreographer

  • Inasmuch, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 May 2004

Aruna Po Ching - Creator

Erik Pold - Performer

Paul Prestipino - Devisor

Bryan Preston - Various

Jennifer Preston - Accompanist

Noel Price - Producer

Andrew Purdam - Percussionist

Vicki Quill - Performer

  • Atlas, The Performance Space, Redfern, NSW, 10 April 1999

Adam Quinn - Lighting Designer

  • Next Steps, The Performance Space, Redfern, NSW, 10 May 1995

Julia Raath - Performer

Naomi Radom - Performer

Glen Rafferty - Performance Artist

Paloma Ramos - Actor

Rolando Ramos - Director, Performer

Natalie Randal - Performer

Maurice Ravel - Composer

Lenny Reece - Performer

Buchanan Reed - Lighting Operator

  • Trilogy, The Performance Space, Redfern, NSW, 11 December 1992

Melissa Reeves - Playwright

Nick Reid - Performer, Writer

Barbara Richardson - Director

  • The Will, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 April 1993

Elvis Richardson - Set Designer

Ellen Rijs - Dancer

  • Box of Birds, Performance Space at Carriageworks, Eveleigh, NSW, 20 November 2013

Natasha Rimiz - Violinist

Alicia Rios - Actor

Ken Roach - Lighting Designer

Jeremy Robbins - Performer

  • Club Bent, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Corinne Roberts - Video Designer

Lisa Robertson - Performer

  • Club Bent, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Lisa Robinson - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Virna Rodriguez - Assistant Producer

  • Antistatic, The Performance Space, Redfern, NSW, 21 March 1997

Ben Rogan - Performer

Mark Rogers - Media Artist, Writer, Photographer, Creator, Director

  • Western, The Performance Space, Redfern, NSW, 5 November 1999

Simon Ronk - Sound Designer

Tuula Roppola - Performer

Nina Rose - Performer

Rachel Rosenthal - Performer

Imogen Ross - Set Designer

  • Miracle, The Performance Space, Redfern, NSW, 23 October 1996

Nick Roux - Technician, Sound Operator/Engineer

  • Endings, Carriageworks, Eveleigh, NSW, 8 January 2015

Gary Rowe - Dancer

  • Antistatic, The Performance Space, Redfern, NSW, 21 March 1997

Shane Rowlands - Dramaturg

Michael Rubin - Performer

  • Club Bent, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Joey Ruigrok van der Werven - Creator

Natasha Rumiz - Violinist

  • Practice, The Performance Space, Redfern, NSW, 3 August 1995

Charles Russell - Performance Artist

Kelly Ryall - Composer

Kriena Ryan - Actor

Leila Saida - MC

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Christopher Sainsbury - Musician

Paul Saliba - Performer

  • Club Bent, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Tyson Salijevic - Performer

Talisa Salmon - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Maria Salsone - Performer

Sidney Saltner - Performer

  • Club Bent, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Prisque Salvi - Designer

Anna Saniel - Performer

Tamara Saulwick - Performer, Writer, Creator

  • Endings, Carriageworks, Eveleigh, NSW, 8 January 2015

James Saunders - Actor, Playwright

Justine Saunders - Actor

Michael Schiavello - Performer

Annabel Scholes - Performer

  • Club Bent, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Berynn Schwerdt - Performer

Bob Scott - Sound Designer

  • Paradise City, Performance Space at Carriageworks, Eveleigh, NSW, 28 May 2008

Lewis Scott - Writer

Elyce Semenec - Devisor

Matthew Serventy - Lighting Designer

  • Ostraka, The Performance Space, Redfern, NSW, 29 October 1986

Mark Seton - Creator

  • Head Space, The Performance Space, Redfern, NSW, 6 June 2003

Jonny Seymour - Songwriter

Virginia Seymour - Chef

  • Ferkel, St Stephen's Church, Newtown, NSW, 5 November 1997

Glen Shea - Actor

John Sheerin - Actor

  • Gungies, The Performance Space, Redfern, NSW, 28 July 1991

Leah Shelton - Actor

  • Blackmarket, Alaska Projects, Elizabeth Bay, NSW, 27 May 2015

Noel Sheridan - Actor, Producer

Annette Shun Wah - Actor

Nathan Sidoti - Sound Designer

Catherine Simmonds - Creator, Actor

Anne-Marie Sinclair - Performer

Luka Skandle - Video Designer

Carole Skinner - Actor

Beau Dean Smith - Performer

  • Briwyant, Merlyn Theatre, Southbank, VIC, 4 July 2012

Kevin Smith - Actor

Liz Smith - Performer

  • Club Bent, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Nyree L Smith - Lighting Designer

  • Customs, Sidetrack Theatre, Marrickville, NSW, 9 October 1998

Terry Smith - Photographer

  • Two Men, The Performance Space, Redfern, NSW, 14 December 1995

Colin Sneesby - Performer

Mr Snow - Unknown

Leslie Solar - Dancer

  • Envelope, The Performance Space, Redfern, NSW, 2 June 1995

Trish Solomon - Administrator

  • Face Value, The Performance Space, Redfern, NSW, 8 October 1996

Sally Song - Performer

Efterpi Soropos - Lighting Designer

John South - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Sue Spence - Performer

Inka Stafrace - Video Designer

Wendy Star - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Fanny Starr - Performer

  • Club Bent, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Kate Starr - Assistant Stage Manager

  • Miracle, The Performance Space, Redfern, NSW, 23 October 1996

Empire State - Performer

Gabriella Sterio - Performer

Janis Stewart - Performer

Angus Strathie - Costume Designer

Berit Stumpf - Devisor

Kate Sulan - Dramaturg

Sally Sussman - Director, Scenario

  • Orientalia, The Performance Space, Redfern, NSW, 16 March 1995

Richard Sutherland - Writer, Performer, Creator

Lloyd Suttor - Writer

Dominique Sweeney - Creator

Liza-Mare Syron - Director

Emilie Sysavanh - Stage Manager

Catherine Tabrett - Musician

Michael Tabrett - Performer

Peta Tait - Writer

Roger Tait - Speaker

Andrea Taman - Administrator, Publicist

Ilka Tampke - Performer

Teck Tan - Writer

  • Black Eyes, The Performance Space, Redfern, NSW, 30 June 1993

Robert Tannion - Dancer

Dee Taueki - Dancer

  • Groundup!, Performance Space at Carriageworks, Eveleigh, NSW, 14 August 2008

Latai Taumoepeau - Performer

  • Finale, Performance Space at Carriageworks, Eveleigh, NSW, 5 September 2008

Tristan Taylor - Production Manager

  • Customs, Sidetrack Theatre, Marrickville, NSW, 9 October 1998

Rohan Thatcher - Creator

Max The Uncanny - Illusionist

Pierre Thibaudeau - Designer

  • Eclipse, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 August 1995

Sarah Thom - Devisor

Gillian Thomas - Costume Designer

  • Burn Sonata, The Performance Space, Redfern, NSW, 25 July 1996

David Thomasson - Creator

Elizabeth Thompson - Creator

Grant Thompson - Performer

Robin Thompson - Photographer

Meme Thorne - Performer

  • Black Eyes, The Performance Space, Redfern, NSW, 30 June 1993

Bob Thorneycroft - Actor

  • New Blood, The Performance Space, Redfern, NSW, 25 February 1980

Linden Tierney - Actor

Lee Tillam - Performer

Molly Tipping - Performer

Lin Tobias - Graphic Designer

Barbara Tofterdell - Performer

Wayne Tomas - Sound Operator/Engineer

  • Club Bent, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Laura Tonke - Performer

Sam Toomey - Actor

Barbara Totterdell - Performer

Noel Tovey - Director

Mary Travers - Publicist

Bastian Trost - Devisor

Peter Trotman - Performer

  • Femur, The Performance Space, Redfern, NSW, 25 March 1999

Keith Tucker - Lighting Designer

  • Chika, Performance Space at Carriageworks, Eveleigh, NSW, 5 March 2008

Bronwyn Turnball - Performer

Andy Turnbulll - Actor

Rose Turtle - Performer

Lili Tuwai - Performer

Shiguyuki Ueno - Creator

Ken Unsworth - Performance Artist

Vahid Vahed - Video Designer

Hans Van den Broeck - Director

  • Nomads, Performance Space at Carriageworks, Eveleigh, NSW, 27 November 2008

Roderick Van Gelder - Set Designer, Lighting Designer

David Vaughan - Performer

  • Trilogy, The Performance Space, Redfern, NSW, 11 December 1992

Karl Velasco - Performer

  • unBecomings, The Performance Space, Redfern, NSW, 23 February 2000

Adrian Vincent - Performer

  • Club Bent, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Tanya Voges - Choreographer

  • IOU DANCE 3, Performance Space at Carriageworks, Eveleigh, NSW, 12 November 2014

Danielle von der Borch - Performer

Vanessa Wagner - MC

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Adora Waifer-Cream - Performer

  • Club Bent, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Antoinette Wakeling - Performer

Martin Wale - Set Designer

Nick Wales - Performer

Emily Walker - Consultant

  • Gungies, The Performance Space, Redfern, NSW, 28 July 1991

Peggy Wallach - Performer

Bernadette Walong - Director

  • Groundup!, Performance Space at Carriageworks, Eveleigh, NSW, 14 August 2008

Craig Walsh - Creator

Kyle Walters - Performer

Jude Walton - Performer

  • Clavicle, The Performance Space, Redfern, NSW, 1 April 1999

Ros Warby - Dancer

  • Antistatic, The Performance Space, Redfern, NSW, 21 March 1997

Jonathan Ware - Projectionist

  • In the Dark, The Performance Space, Redfern, NSW, 3 February 2005

Jessica Warner - Performer

Freya Waterson - Producer

  • Endings, Carriageworks, Eveleigh, NSW, 8 January 2015

Dennis Watkins - MC

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

David Watt - Performer

  • Trilogy, The Performance Space, Redfern, NSW, 11 December 1992

Russell Way - Designer

  • Face Value, The Performance Space, Redfern, NSW, 8 October 1996

Gavin Webber - Artistic Director, Choreographer

  • Underground, Performance Space at Carriageworks, Eveleigh, NSW, 22 October 2008

Georgie Weber - Assistant Producer

Wiolloh S. Weiland - Creator

Amanda Werner - Publicist

  • Antistatic, The Performance Space, Redfern, NSW, 21 March 1997

Jamie West - Performer

  • Trilogy, The Performance Space, Redfern, NSW, 11 December 1992

Stuart West - Performer

Michael Whaites - Performer

  • In the Dark, The Performance Space, Redfern, NSW, 3 February 2005

Rosalyn Whiley - Performer

  • Atlas, The Performance Space, Redfern, NSW, 10 April 1999

Edwina White - Performer

  • Club Bent, The Performance Space, Redfern, NSW, 15 February 1995

Richard Whitehouse - Production Manager

  • Briwyant, Merlyn Theatre, Southbank, VIC, 4 July 2012

Malcolm Whittaker - Performer

Susie Wickes - Actor, Devisor

  • (M)Alice, The Performance Space, Redfern, NSW, 5 February 1996

Alan Widdowson - Dancer

  • Antistatic, The Performance Space, Redfern, NSW, 21 March 1997

Simon Will - Devisor

Chris Williams - Devisor

  • Blackmarket, Alaska Projects, Elizabeth Bay, NSW, 27 May 2015

David Williams - Performer

Peter (PJ) Williams - Actor

Sue Williams - Actor

Edwin Wilson - Writer

Letitia Wilson - Performer

Penelope Wilson - Designer

  • (M)Alice, The Performance Space, Redfern, NSW, 5 February 1996

Rohan Wilson - Set Designer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1997

Virginia Wilson - Publicist

  • Burn Sonata, The Performance Space, Redfern, NSW, 25 July 1996

James Wilson-Miller - Performer

AñA Wojak - Performer

  • Finale, Performance Space at Carriageworks, Eveleigh, NSW, 5 September 2008

Anastsia Wong-Perera - Performer

Joe Wood - Performer

Julian Woods - Actor

  • Blackmarket, Alaska Projects, Elizabeth Bay, NSW, 27 May 2015

Joe Woodward - Performer

Elkie P Woolton - Performer

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 19 February 1996

Andrew Worssam - Visual Artist

Chris Wright - Performer

Scott Wright - Puppet Designer

Sould Wun - Performer

Shane Wynter - Technical Director

Charmene Yap - Dancer

  • Underground, Performance Space at Carriageworks, Eveleigh, NSW, 22 October 2008

Gemma Yared - Lighting Operator

  • cLUB bENT, The Performance Space, Redfern, NSW, 17 February 1997

Rebecca Youdell - Dancer

  • Antistatic, The Performance Space, Redfern, NSW, 21 March 1997

Aden Young - Actor

Matt Young - Dancer

  • Back from Front, Performance Space at Carriageworks, Eveleigh, NSW, 1 May 2008

Pamela Young - Actor

  • Gungies, The Performance Space, Redfern, NSW, 28 July 1991

Mitzi Zaphi - Administrator

Joe Zaresky - Performer

Zhang Zhijun - Performer

  • Orientalia, The Performance Space, Redfern, NSW, 16 March 1995

David Zhu - Director

  • Black Eyes, The Performance Space, Redfern, NSW, 30 June 1993

Catherine Zimdahl - Creator

Liesel Zink - Actor

  • Blackmarket, Alaska Projects, Elizabeth Bay, NSW, 27 May 2015

Laura Zusters - Performer

Resources
Organisation Identifier 5127