Contributor Stuart Day
Export | Feedback | Map | Network | Print
Gender Male
Nationality Australian
Functions Actor, Composer, Musician
Events

Composer

Performer

Musician

Actor

Sound Designer

Music and Lyrics

  • Low, Red Shed Theatre, Adelaide, SA, 3 September 1992

Musical Arranger

Sound Composer

  • Memory Museum, Torrens Parade Ground, Drill Hall, Adelaide, SA, 21 October 2001

Sound Operator/Engineer

Dave Brown - Director, Librettist

Bob Weatherly - Production Manager, Stage Manager, Technician

Jacqy Phillips - Actor, Performer

Dean Hills - Designer

David Green - Lighting Designer

Jenn Havelberg - Choreographer

Stephen Sheehan - Performer, Director, Adaptor, Actor

Astrid Pill - Performer, Actor

Lorinda Curnow - Stage Manager

Brendan Rock - Performer, Actor

Eileen Darley - Actor, Performer

Linda-Jane Hunter - Actor

Ailsa Paterson - Designer, Director

Paul Blackwell - Actor

Ian Moorhead - Technician

Adam Cook - Director

Belinda Gehlert - Performer, Actor

Mary Moore - Designer, Director, Set Designer, Devisor

  • Honk If You Are Jesus, Odeon Theatre, Norwood, SA, 18 February 2006
  • Exile, The Space, Adelaide, SA, 3 December 2004
  • Proof, The Space, Adelaide, SA, 25 July 2003
  • Memory Museum, Torrens Parade Ground, Drill Hall, Adelaide, SA, 21 October 2001
  • Exile, Shanghai Lyceum (LanXin) Theatre, Shanghai, China, 14 November 2000
  • Exile, The Studio (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 4 August 2000
  • Masterkey, The Space, Adelaide, SA, 28 March 1998
  • Lure & Bait, Golden Grove Recreation and Arts Centre, Golden Grove, SA, 1995

Geoff Cobham - Lighting Designer

Caroline Mignone - Actor

Nic Mollison - Lighting Designer

Nathan O'Keefe - Actor

Rory Walker - Actor, Voice Over Artist

Richard Back - Video Designer, Video Artist

  • Exile, The Space, Adelaide, SA, 3 December 2004
  • Exile, Shanghai Lyceum (LanXin) Theatre, Shanghai, China, 14 November 2000
  • Exile, The Studio (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 4 August 2000
  • Masterkey, The Space, Adelaide, SA, 28 March 1998

Andrew Bailey - Lighting Designer, Production Manager

  • Exile, The Space, Adelaide, SA, 3 December 2004
  • Memory Museum, Torrens Parade Ground, Drill Hall, Adelaide, SA, 21 October 2001
  • Exile, Shanghai Lyceum (LanXin) Theatre, Shanghai, China, 14 November 2000
  • Exile, The Studio (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 4 August 2000

Chris Drummond - Director

Ben Flett - Set and/or Property Maker, Lighting Designer

Cate Fowler - Producer

  • The Clockwork Forest, Dunstan Playhouse, Adelaide, SA, 12 October 2007
  • Riverland, The Curtin Theatre, Fremantle, WA, 1 March 2005
  • Riverland, Brisbane Powerhouse, New Farm, QLD, 9 September 2004
  • Riverland, The Space, Adelaide, SA, 3 March 2004

David Gadsden - Lighting Designer

Julie Holledge - Dramaturg, Research Director

  • Exile, The Space, Adelaide, SA, 3 December 2004
  • Memory Museum, Torrens Parade Ground, Drill Hall, Adelaide, SA, 21 October 2001
  • Exile, Shanghai Lyceum (LanXin) Theatre, Shanghai, China, 14 November 2000
  • Exile, The Studio (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 4 August 2000

Carmel Johnson - Actor

Gaelle Mellis - Designer

Tim Overton - Actor

Geoff Revell - Actor

Anna Steen - Actor

Wendy Todd - Designer

Leigh Warren - Director, Choreographer

  • Wanderlust, The Playhouse, Civic Square, ACT, 11 October 2007
  • Wanderlust, Dunstan Playhouse, Adelaide, SA, 3 October 2007
  • Depth of Field, Norwood Concert Hall, Norwood, SA, June 1998
  • Lure & Bait, Golden Grove Recreation and Arts Centre, Golden Grove, SA, 1995

Christine Anketell - Director, Writer

Damian Callinan - Actor

Luke Clayson - Actor

Jana de Biasi - Make-up Artist, Wardrobe Master / Mistress

Nic English - Actor

Wesley Enoch - Director, Devisor

  • Riverland, The Curtin Theatre, Fremantle, WA, 1 March 2005
  • Riverland, Brisbane Powerhouse, New Farm, QLD, 9 September 2004
  • Riverland, The Space, Adelaide, SA, 3 March 2004

Lizzy Falkland - Actor

Catherine Fitzgerald - Director, Actor

  • Holding the Man, Dunstan Playhouse, Adelaide, SA, 21 October 2011
  • Rockin' The Boat, Waterside Hall, Port Adelaide, SA, 15 October 2009
  • Proof, The Space, Adelaide, SA, 25 July 2003

Cameron Goodall - Actor

Jon Halpin - Director

  • The 39 Steps, Dunstan Playhouse, Adelaide, SA, 3 October 2019
  • The 39 Steps, Cremorne Theatre (1985- ), South Brisbane, QLD, 24 February 2018
  • The 39 Steps, Dunstan Playhouse, Adelaide, SA, 19 August 2016

Paul Lawrence-Jennings - Computer Graphics Designer

  • Exile, The Space, Adelaide, SA, 3 December 2004
  • Exile, Shanghai Lyceum (LanXin) Theatre, Shanghai, China, 14 November 2000
  • Exile, The Studio (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 4 August 2000

Philip Lethlean - Lighting Designer

Adam Long - Adaptor

Mark Pennington - Lighting Designer

David Pidd - Actor

Kerry Reid - Designer, Actor

Richard Roberts - Designer

  • Riverland, The Curtin Theatre, Fremantle, WA, 1 March 2005
  • Riverland, Brisbane Powerhouse, New Farm, QLD, 9 September 2004
  • Riverland, The Space, Adelaide, SA, 3 March 2004

William Shakespeare - Playwright

Daniel Singer - Adaptor

Simon Stollery - Dialect Coach, Voice Coach

Gavan Swift - Lighting Designer

Tomiko Takai - Performer

  • Exile, The Space, Adelaide, SA, 3 December 2004
  • Exile, Shanghai Lyceum (LanXin) Theatre, Shanghai, China, 14 November 2000
  • Exile, The Studio (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 4 August 2000

Jess Winfield - Adaptor

Patrick Barlow - Adaptor

  • The 39 Steps, Cremorne Theatre (1985- ), South Brisbane, QLD, 24 February 2018
  • The 39 Steps, Dunstan Playhouse, Adelaide, SA, 19 August 2016

Luke Bourne - Sound Operator/Engineer

Kate Box - Actor

Kat Braun - Assistant Stage Manager, Lighting Operator

  • Holding the Man, Dunstan Playhouse, Adelaide, SA, 21 October 2011
  • Lure & Bait, Golden Grove Recreation and Arts Centre, Golden Grove, SA, 1995

Geordie Brookman - Director

John Buchan - Author

  • The 39 Steps, Cremorne Theatre (1985- ), South Brisbane, QLD, 24 February 2018
  • The 39 Steps, Dunstan Playhouse, Adelaide, SA, 19 August 2016

Michaela Cantwell - Actor

Catherine Carter - Actor

Helen Christinson - Actor

Jacqueline Cook - Actor

Morag Cook - Costume Designer, Designer

  • Holding the Man, Dunstan Playhouse, Adelaide, SA, 21 October 2011
  • Mnemonic, The Space, Adelaide, SA, 29 June 2009

Noel Coward - Playwright

Lillian Crombie - Actor

  • Riverland, The Curtin Theatre, Fremantle, WA, 1 March 2005
  • Riverland, Brisbane Powerhouse, New Farm, QLD, 9 September 2004

James Evans - Actor

India Flint - Costume Maker

  • Wanderlust, The Playhouse, Civic Square, ACT, 11 October 2007
  • Wanderlust, Dunstan Playhouse, Adelaide, SA, 3 October 2007

Michael Gow - Director

Patrick Graham - Actor

Antje Guenther - Performer, Actor

  • Mnemonic, The Space, Adelaide, SA, 29 June 2009
  • Memory Museum, Torrens Parade Ground, Drill Hall, Adelaide, SA, 21 October 2001

Deon Hastie - Dancer

  • Wanderlust, The Playhouse, Civic Square, ACT, 11 October 2007
  • Wanderlust, Dunstan Playhouse, Adelaide, SA, 3 October 2007

Kay Jamieson - Producer

Mako Kawano - Dancer

  • Wanderlust, The Playhouse, Civic Square, ACT, 11 October 2007
  • Wanderlust, Dunstan Playhouse, Adelaide, SA, 3 October 2007

Robert Kemp - Designer

Ashley Knight - Mechanist, Head Mechanist

Victoria Lamb - Set Designer, Designer

Cameron Lane - Lighting Operator

Doug MacLeod - Writer

Tim Maddock - Director, Set Designer, Lighting Designer

  • Memory Museum, Torrens Parade Ground, Drill Hall, Adelaide, SA, 21 October 2001
  • Low, Red Shed Theatre, Adelaide, SA, 3 September 1992

Uno Man - Director, Choreographer, Dancer

  • Wanderlust, The Playhouse, Civic Square, ACT, 11 October 2007
  • Wanderlust, Dunstan Playhouse, Adelaide, SA, 3 October 2007

Charles Mayer - Actor

  • The 39 Steps, Dunstan Playhouse, Adelaide, SA, 3 October 2019
  • The 39 Steps, Dunstan Playhouse, Adelaide, SA, 19 August 2016

Annie Maynard - Actor

Rachael Maza Long - Associate Director

  • Riverland, The Curtin Theatre, Fremantle, WA, 1 March 2005
  • Riverland, Brisbane Powerhouse, New Farm, QLD, 9 September 2004

Amber McMahon - Performer, Writer

  • Proof, The Space, Adelaide, SA, 25 July 2003
  • Memory Museum, Torrens Parade Ground, Drill Hall, Adelaide, SA, 21 October 2001

Corey McMahon - Assistant Director, Director

Jonathan Mill - Actor

Gavin Norris - Lighting Designer

Nathan Page - Actor

  • The 39 Steps, Dunstan Playhouse, Adelaide, SA, 3 October 2019
  • The 39 Steps, Dunstan Playhouse, Adelaide, SA, 19 August 2016

Nick Pelomis - Actor

  • Holding the Man, Dunstan Playhouse, Adelaide, SA, 21 October 2011
  • Mnemonic, The Space, Adelaide, SA, 29 June 2009

Scott Rankin - Writer, Playwright

  • Riverland, The Curtin Theatre, Fremantle, WA, 1 March 2005
  • Riverland, Brisbane Powerhouse, New Farm, QLD, 9 September 2004

Jo Roads - Dancer

  • Wanderlust, The Playhouse, Civic Square, ACT, 11 October 2007
  • Wanderlust, Dunstan Playhouse, Adelaide, SA, 3 October 2007

Jean-Marc Russ - Actor

Dave Sanders - Head Mechanist

  • The 39 Steps, Dunstan Playhouse, Adelaide, SA, 3 October 2019
  • The 39 Steps, Dunstan Playhouse, Adelaide, SA, 19 August 2016

Mark Saturno - Actor

Matt Scott - Lighting Designer

  • Riverland, The Curtin Theatre, Fremantle, WA, 1 March 2005
  • Riverland, Brisbane Powerhouse, New Farm, QLD, 9 September 2004

Melanie Selwood - Stage Manager

Mark Shelton - Lighting Designer

  • Holding the Man, Dunstan Playhouse, Adelaide, SA, 21 October 2011
  • Proof, The Space, Adelaide, SA, 25 July 2003

Rod Smith - Actor

  • Riverland, The Curtin Theatre, Fremantle, WA, 1 March 2005
  • Riverland, Brisbane Powerhouse, New Farm, QLD, 9 September 2004

Kathryn Sproul - Set Designer, Designer

Tetsutoshi Tabata - Video Designer, Visual Artist

  • Wanderlust, The Playhouse, Civic Square, ACT, 11 October 2007
  • Wanderlust, Dunstan Playhouse, Adelaide, SA, 3 October 2007

Peter Taylor - Lighting Operator, Electrician

Waiata Telfer - Choreographer

  • Riverland, The Curtin Theatre, Fremantle, WA, 1 March 2005
  • Riverland, Brisbane Powerhouse, New Farm, QLD, 9 September 2004

Tomohiko Tsujimoto - Dancer

  • Wanderlust, The Playhouse, Civic Square, ACT, 11 October 2007
  • Wanderlust, Dunstan Playhouse, Adelaide, SA, 3 October 2007

Gabriela Tylesova - Designer

Roman Vaculik - Performer, Actor

  • Mnemonic, The Space, Adelaide, SA, 29 June 2009
  • Memory Museum, Torrens Parade Ground, Drill Hall, Adelaide, SA, 21 October 2001

Bridget Walters - Actor

Ursula Yovich - Actor

  • Riverland, The Curtin Theatre, Fremantle, WA, 1 March 2005
  • Riverland, Brisbane Powerhouse, New Farm, QLD, 9 September 2004

William Zappa - Actor

Arapahoe - Performer

Jardine - Production Manager

  • Low, Red Shed Theatre, Adelaide, SA, 3 September 1992

Ian Abdulla - Performer

  • Riverland, The Space, Adelaide, SA, 3 March 2004

Cathy Adamek - Actor

Phillip Adams - Choreographer

Edward Albee - Playwright

Rebecca Allison - Dancer

  • Lure & Bait, Golden Grove Recreation and Arts Centre, Golden Grove, SA, 1995

Chris Aubrey - Dancer

  • Lure & Bait, Golden Grove Recreation and Arts Centre, Golden Grove, SA, 1995

David Auburn - Playwright

  • Proof, The Space, Adelaide, SA, 25 July 2003

Jane Austen - Author

Rosalind Aylmore - Actor

David Baric - Technician

  • Lure & Bait, Golden Grove Recreation and Arts Centre, Golden Grove, SA, 1995

Don Barker - Actor

Tom Bayford - Head Mechanist

  • The 39 Steps, Dunstan Playhouse, Adelaide, SA, 3 October 2019

Kym Begg - Assistant Director

Maja Bejnarowicz - Performer

  • Memory Museum, Torrens Parade Ground, Drill Hall, Adelaide, SA, 21 October 2001

Allan Bell - Technical Director

  • Lure & Bait, Golden Grove Recreation and Arts Centre, Golden Grove, SA, 1995

John Bennett - Set Designer

Lou Bennett - Actor

Lianne Bilson - Actor

Ulli Birve - Actor

  • Low, Red Shed Theatre, Adelaide, SA, 3 September 1992

Peppa Blackburn - Dancer

  • Lure & Bait, Golden Grove Recreation and Arts Centre, Golden Grove, SA, 1995

Steph Bone - Assistant Stage Manager

  • The 39 Steps, Dunstan Playhouse, Adelaide, SA, 3 October 2019

Michele Bottroff - Technician

  • Lure & Bait, Golden Grove Recreation and Arts Centre, Golden Grove, SA, 1995

Cameron Boundy - Lighting Designer

  • Lure & Bait, Golden Grove Recreation and Arts Centre, Golden Grove, SA, 1995

Andrew Brackman - Performer

  • Memory Museum, Torrens Parade Ground, Drill Hall, Adelaide, SA, 21 October 2001

Emily Branford - Actor

Syd Brisbane - Actor

  • Low, Red Shed Theatre, Adelaide, SA, 3 September 1992

Emma Brockliss - Wardrobe Master / Mistress

Christopher Brown - Actor

Liz Buchanan - Actor

  • The 39 Steps, Cremorne Theatre (1985- ), South Brisbane, QLD, 24 February 2018

Dani Burbrook - Voice Over Artist, Stage Manager

Klara Burgess - Dancer

  • Lure & Bait, Golden Grove Recreation and Arts Centre, Golden Grove, SA, 1995

Rachel Burke - Actor

Jeff Busby - Photographer

Leon Cain - Actor

  • The 39 Steps, Cremorne Theatre (1985- ), South Brisbane, QLD, 24 February 2018

John Cale - Composer

  • Lure & Bait, Golden Grove Recreation and Arts Centre, Golden Grove, SA, 1995

Margaret Cameron - Actor

Sally Chance - Director

Kate Cheel - Actor

Deborah Cheetham - Actor

  • Riverland, The Curtin Theatre, Fremantle, WA, 1 March 2005

Rosalba Clemente - Director

Tim Conigrave - Author

Harry Covill - Voice Over Artist

Hugh Covill - Sound Designer, Composer

Danny Cowles - Actor

Stuart Crane - Assistant Stage Manager

  • Low, Red Shed Theatre, Adelaide, SA, 3 September 1992

Terence Crawford - Actor

Daniel Crooks - Visual Director, Visual Artist

Geoff Crowhurst - Voice Over Artist, Director

Brooke Curtin - Dancer

  • Lure & Bait, Golden Grove Recreation and Arts Centre, Golden Grove, SA, 1995

Caroline Daish - Director

Miranda Daughtry - Actor

Johnboy Davidson - Stage Manager

Nathaniel Davison - Actor

  • Proof, The Space, Adelaide, SA, 25 July 2003

James Deeth - Performer

  • Memory Museum, Torrens Parade Ground, Drill Hall, Adelaide, SA, 21 October 2001

Kate Denborough - Actor

Marty Denniss - Playwright

Belinda DiVito - Performer

  • Memory Museum, Torrens Parade Ground, Drill Hall, Adelaide, SA, 21 October 2001

Peter Douglas - Actor

Nick Dubberley - Performer

  • Memory Museum, Torrens Parade Ground, Drill Hall, Adelaide, SA, 21 October 2001

Hayley Duncan - Dancer

  • Lure & Bait, Golden Grove Recreation and Arts Centre, Golden Grove, SA, 1995

Rashidi Edwards - Actor

Jonathan Elsom - Actor

Lisa Engelaar - Dancer

  • Lure & Bait, Golden Grove Recreation and Arts Centre, Golden Grove, SA, 1995

Brant Eustice - Actor

Ruth Fallon - Fight Director

Gilly Farrelly - Adaptor

Nicola Filsell - Stage Manager

Stephanie Fisher - Stage Manager, Puppet Designer

Hayden Flaherty - Sound Operator/Engineer

  • The 39 Steps, Dunstan Playhouse, Adelaide, SA, 3 October 2019

Steven Fleming - Musician

Erin Fowler - Choreographer

Heather Frahn - Actor

Klaus Frohlich - Set and/or Property Maker

Julia Fry - Performer

  • Memory Museum, Torrens Parade Ground, Drill Hall, Adelaide, SA, 21 October 2001

Lucy Fry - Actor

Michael Fuller - Choreographer

  • Memory Museum, Torrens Parade Ground, Drill Hall, Adelaide, SA, 21 October 2001

Dave Gallasch - Sound Operator/Engineer

Paul Galloway - Writer

David Gasden - Lighting Designer

Peter Goldsworthy - Playwright

Anthony Gooley - Actor

Neole Goss - Stage Manager

  • Lure & Bait, Golden Grove Recreation and Arts Centre, Golden Grove, SA, 1995

Martin Laud Gray - Designer

Francis Greenslade - Actor, Musician

Yasmin Gurreeboo - Assistant Director

Kate Hamill - Adaptor

Christopher Hampton - Translator

  • Life x 3, Dunstan Playhouse, Adelaide, SA, 11 August 2006

Jermaine Hampton - Performer

  • Memory Museum, Torrens Parade Ground, Drill Hall, Adelaide, SA, 21 October 2001

Jamie Harding - Actor

Anneke Harrison - Production Manager

Emma Hawkins - Actor

Nancye Hayes - Actor

Alex Hayley - Assistant Stage Manager

Belinda Hellyer - Producer

Mark Heuer - Assistant Stage Manager

Chris Hewitt - Dancer

  • Lure & Bait, Golden Grove Recreation and Arts Centre, Golden Grove, SA, 1995

Michael Hill - Director

Alfred Hitchcock - Filmmaker

  • The 39 Steps, Dunstan Playhouse, Adelaide, SA, 19 August 2016

Edwin Hodgeman - Actor

Frances Hodgson Burnett - Writer

Dominic Hong Duc Golding - Performer

  • Memory Museum, Torrens Parade Ground, Drill Hall, Adelaide, SA, 21 October 2001

Gabrielle Hornhardt - Stage Manager

  • The 39 Steps, Dunstan Playhouse, Adelaide, SA, 3 October 2019

Martin Howard - Head Electrician

Lisa Infante - Performer

  • Memory Museum, Torrens Parade Ground, Drill Hall, Adelaide, SA, 21 October 2001

Jennifer Innes - Dialect Coach

Mick Jackson - Sound Designer

  • Harbinger, The Space, Adelaide, SA, 27 August 2010

Paul Jackson - Production Manager

Chris Jones - Sound Operator/Engineer

  • Lure & Bait, Golden Grove Recreation and Arts Centre, Golden Grove, SA, 1995

Kellie Jones - Dresser

  • The 39 Steps, Dunstan Playhouse, Adelaide, SA, 3 October 2019

Sarah Kane - Playwright

Daniel Keene - Playwright

  • Low, Red Shed Theatre, Adelaide, SA, 3 September 1992

Ray Kelly - Actor

  • Riverland, The Curtin Theatre, Fremantle, WA, 1 March 2005

David Kendall - Actor

  • Proof, The Space, Adelaide, SA, 25 July 2003

Anna Kingston - Dancer

  • Lure & Bait, Golden Grove Recreation and Arts Centre, Golden Grove, SA, 1995

Norma Knight - Performer

Nadja Kostich - Actor

Tim Kurylowicz - Performer

  • Memory Museum, Torrens Parade Ground, Drill Hall, Adelaide, SA, 21 October 2001

Glyn Lehmann - Sound Designer

Archie Leitch - Sound Designer

  • Lure & Bait, Golden Grove Recreation and Arts Centre, Golden Grove, SA, 1995

Miriel Lenore - Poet, Adaptor

  • Masterkey, The Space, Adelaide, SA, 28 March 1998

Cat Lever - Actor

Caleb Lewis - Writer

  • Memory Museum, Torrens Parade Ground, Drill Hall, Adelaide, SA, 21 October 2001

Jackson Lewis - Lighting Operator

  • Lure & Bait, Golden Grove Recreation and Arts Centre, Golden Grove, SA, 1995

Anna Linarello - Actor

Anni Lindner - Actor

Sarah Lockwood - Performer

  • Memory Museum, Torrens Parade Ground, Drill Hall, Adelaide, SA, 21 October 2001

Victoria Longley - Actor

Nathan Luscombe - Lighting Operator

  • The 39 Steps, Dunstan Playhouse, Adelaide, SA, 19 August 2016

Angus Macdonald - Lighting Designer

Michael MacDonald - Technician

  • Lure & Bait, Golden Grove Recreation and Arts Centre, Golden Grove, SA, 1995

Tony Mack - Musician, Actor

Graham Maclean - Designer

Rick Magarey - Performer

  • Memory Museum, Torrens Parade Ground, Drill Hall, Adelaide, SA, 21 October 2001

Lowan Major - Actor

Trevor Major - Actor

Dale March - Actor

Adam Mattaliano - Actor

  • Masterkey, The Space, Adelaide, SA, 28 March 1998

Simon McBurney - Adaptor

  • Mnemonic, The Space, Adelaide, SA, 29 June 2009

Anna McCrossin-Owen - Actor

Martin McDonagh - Playwright

Angus McDonald - Lighting Designer

Jaci McEvoy - Animal Wrangler

Joey McEvoy - Animal Wrangler

Larissa McGowan - Movement Director

  • Harbinger, The Space, Adelaide, SA, 27 August 2010

Alira McKenzie-Williams - Assistant Stage Manager

  • The 39 Steps, Dunstan Playhouse, Adelaide, SA, 19 August 2016

Cath McKinnon - Director

  • Low, Red Shed Theatre, Adelaide, SA, 3 September 1992

Reuben McNamara - Performer

  • Memory Museum, Torrens Parade Ground, Drill Hall, Adelaide, SA, 21 October 2001

Rob McPherson - Actor

  • Mnemonic, The Space, Adelaide, SA, 29 June 2009

Evan Megaw - Technician

  • Lure & Bait, Golden Grove Recreation and Arts Centre, Golden Grove, SA, 1995

Alex Menglet - Actor

  • Harbinger, The Space, Adelaide, SA, 27 August 2010

Pip Miller - Actor

Justin Moore - Actor

Michael Morley - Musician

Eddie Morrison - Actor

Jake Morrison - Actor

Ben Morriss - Lighting Operator

  • Lure & Bait, Golden Grove Recreation and Arts Centre, Golden Grove, SA, 1995

Amanda Muggleton - Actor

Jay Mullan - Dancer

  • Lure & Bait, Golden Grove Recreation and Arts Centre, Golden Grove, SA, 1995

Aidan Munn - Repetiteur

  • Lure & Bait, Golden Grove Recreation and Arts Centre, Golden Grove, SA, 1995

Tommy Murphy - Playwright

Renato Musolino - Actor

  • Mnemonic, The Space, Adelaide, SA, 29 June 2009

Rosemary Myers - Devisor, Director

Phong Nguyen - Actor

Julianne O'Brien - Writer

Kathryn O'Halloran - Stage Manager

  • The 39 Steps, Cremorne Theatre (1985- ), South Brisbane, QLD, 24 February 2018

Andrea O'Shea - Production Manager

Dennis Olsen - Actor

Merfyn Owen - Actor

Yalin Ozucelik - Actor

Christina Page - Actor

Laura Palombella - Deputy Stage Manager

  • The 39 Steps, Dunstan Playhouse, Adelaide, SA, 3 October 2019

Hugh Parker - Actor

  • The 39 Steps, Cremorne Theatre (1985- ), South Brisbane, QLD, 24 February 2018

Diane Peters - Musician

Lee Pickard - Voice Over Artist

Laura Polombella - Assistant Stage Manager

  • The 39 Steps, Dunstan Playhouse, Adelaide, SA, 19 August 2016

Tim Potter - Voice Over Artist

Marion Potts - Director

Bryan Probets - Actor

  • The 39 Steps, Cremorne Theatre (1985- ), South Brisbane, QLD, 24 February 2018

Jo Quail - Musician

Alexander Ramsay - Lighting Operator

  • The 39 Steps, Dunstan Playhouse, Adelaide, SA, 3 October 2019

Carolyn Ramsey - Performer

  • Memory Museum, Torrens Parade Ground, Drill Hall, Adelaide, SA, 21 October 2001

Dianne Reid - Performer

Daniel Rendall - Technician, Actor

Yasmina Reza - Writer

  • Life x 3, Dunstan Playhouse, Adelaide, SA, 11 August 2006

Peter Riley - Production Manager

  • Lure & Bait, Golden Grove Recreation and Arts Centre, Golden Grove, SA, 1995

Sean Riley - Playwright

Jay Robinson - Dancer

  • Lure & Bait, Golden Grove Recreation and Arts Centre, Golden Grove, SA, 1995

Tenneale Rogers - Assistant Stage Manager

  • The 39 Steps, Cremorne Theatre (1985- ), South Brisbane, QLD, 24 February 2018

David Ross - Playwright

Deidre Rubenstein - Actor

David Sadler - Actor, Musician

Somei Satoh - Composer

  • Lure & Bait, Golden Grove Recreation and Arts Centre, Golden Grove, SA, 1995

Taylor Scheid - Secondment

Jessie Schultz - Lighting Operator

  • Lure & Bait, Golden Grove Recreation and Arts Centre, Golden Grove, SA, 1995

Byron Scullin - Sound Operator/Engineer

Jack Sheridan - Assistant Director

Kate Skinner - Lighting Operator

  • The 39 Steps, Dunstan Playhouse, Adelaide, SA, 19 August 2016

Melinda Smith - Performer

Andreas Sobik - Actor

  • Mnemonic, The Space, Adelaide, SA, 29 June 2009

Phil Spruce - Voice Over Artist

Liam Steel - Director

Ellen Steele - Actor

Vanessa Stevens - Lighting Operator

Andrew Stewart - Stage Manager

Greg Stone - Actor

Jo Stone - Assistant Director

Yael Stone - Actor

  • Harbinger, The Space, Adelaide, SA, 27 August 2010

Megan Sullivan - Dancer

  • Lure & Bait, Golden Grove Recreation and Arts Centre, Golden Grove, SA, 1995

Mij Tanith - Playwright

Brad Thomson - Secondment

Brian Thomson - Set Designer

  • Mnemonic, The Space, Adelaide, SA, 29 June 2009

Masako Togawa - Writer

  • Masterkey, The Space, Adelaide, SA, 28 March 1998

Lisa Tomasetti - Photographer

  • Low, Red Shed Theatre, Adelaide, SA, 3 September 1992

Lap Tran - Actor

Anna Tregloan - Costume Designer

Simon Turner - Composer

  • Lure & Bait, Golden Grove Recreation and Arts Centre, Golden Grove, SA, 1995

Julia Tymukas - Administrator

  • Low, Red Shed Theatre, Adelaide, SA, 3 September 1992

Roberta Tyrrell - Performer

  • Memory Museum, Torrens Parade Ground, Drill Hall, Adelaide, SA, 21 October 2001

Yumi Umiumare - Actor

Melanie Vallejo - Performer

  • Memory Museum, Torrens Parade Ground, Drill Hall, Adelaide, SA, 21 October 2001

Alex Vickery-Howe - Performer

  • Memory Museum, Torrens Parade Ground, Drill Hall, Adelaide, SA, 21 October 2001

Ingrid Voorendt - Director

Vanitha Vythilingam - Assistant Stage Manager

  • Lure & Bait, Golden Grove Recreation and Arts Centre, Golden Grove, SA, 1995

Richard Wagner - Composer

Robyn Waite - Actor

Sean Weatherly - Performer

  • Memory Museum, Torrens Parade Ground, Drill Hall, Adelaide, SA, 21 October 2001

Carol Wellman-Kelly - Movement Director

Mae White - Secondment

Patrick White - Playwright

Matthew Whittet - Playwright

  • Harbinger, The Space, Adelaide, SA, 27 August 2010

Pauline Whyman - Actor

  • Riverland, Brisbane Powerhouse, New Farm, QLD, 9 September 2004

Oscar Wilde - Playwright

Jane Williams - Publicist

  • Low, Red Shed Theatre, Adelaide, SA, 3 September 1992

Tennessee Williams - Playwright

David Wilson - Photographer

  • Low, Red Shed Theatre, Adelaide, SA, 3 September 1992

Allie Wilton - Dancer

  • Lure & Bait, Golden Grove Recreation and Arts Centre, Golden Grove, SA, 1995

James Winter - Director

Netta Yashchin - Director

Patch Theatre

Playing Australia

State Theatre Company of South Australia

Australia Council for the Arts

The Adelaide Festival of Arts

Arts SA

Country Arts South Australia

Windmill Performing Arts

Australian Performance Laboratory

  • Exile, The Space, Adelaide, SA, 3 December 2004
  • Memory Museum, Torrens Parade Ground, Drill Hall, Adelaide, SA, 21 October 2001
  • Exile, Shanghai Lyceum (LanXin) Theatre, Shanghai, China, 14 November 2000
  • Exile, The Studio (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 4 August 2000

Brink Productions

Adelaide Festival Centre

Brisbane Festival

Come Out Youth Arts Festival

Leigh Warren and Dancers

  • Wanderlust, The Playhouse, Civic Square, ACT, 11 October 2007
  • Wanderlust, Dunstan Playhouse, Adelaide, SA, 3 October 2007
  • Depth of Field, Norwood Concert Hall, Norwood, SA, June 1998

Reckless Moments

  • Exile, The Space, Adelaide, SA, 3 December 2004
  • Exile, Shanghai Lyceum (LanXin) Theatre, Shanghai, China, 14 November 2000
  • Exile, The Studio (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 4 August 2000

The UWA Perth International Arts Festival

  • Riverland, The Curtin Theatre, Fremantle, WA, 1 March 2005
  • Riverland, Brisbane Powerhouse, New Farm, QLD, 9 September 2004
  • Riverland, The Space, Adelaide, SA, 3 March 2004

Channel 9

  • The 39 Steps, Dunstan Playhouse, Adelaide, SA, 3 October 2019
  • The 39 Steps, Dunstan Playhouse, Adelaide, SA, 19 August 2016

Queensland Theatre Company

Restless Dance Theatre

Restless Youth Ensemble

Adelaide Cabaret Festival

Adelaide Centre for The Arts

  • Lure & Bait, Golden Grove Recreation and Arts Centre, Golden Grove, SA, 1995

Adina Apartment Hotels

  • The 39 Steps, Dunstan Playhouse, Adelaide, SA, 19 August 2016

Arena Theatre Company

Arts South Australia

  • The 39 Steps, Dunstan Playhouse, Adelaide, SA, 3 October 2019

Australian Gas Networks

Canberra Theatre Centre

  • Wanderlust, The Playhouse, Civic Square, ACT, 11 October 2007

Capital E National Theatre for Children

City of Playford

Civic Theatre

Company B Belvoir

Country Women's Association (South Australia)

Dramatic Women

Feast Festival

Flinders University Drama Centre

  • Memory Museum, Torrens Parade Ground, Drill Hall, Adelaide, SA, 21 October 2001

Geelong Performing Arts Centre

Griffith Regional Theatre

High Beam Festival

Junction Theatre Company

Murri School

  • Riverland, Brisbane Powerhouse, New Farm, QLD, 9 September 2004

OzAsia Festival

  • Wanderlust, Dunstan Playhouse, Adelaide, SA, 3 October 2007

Queensland Government

Queensland Performing Arts Centre

Queensland Theatre

  • The 39 Steps, Cremorne Theatre (1985- ), South Brisbane, QLD, 24 February 2018

Red Shed Company

  • Low, Red Shed Theatre, Adelaide, SA, 3 September 1992

Riverside Theatres

Sydney Theatre Company

The Arts Centre

The Australian Gas Light Company

The Drum Theatre

The Port Festival

The Pratt Foundation

The Theatre Royal

The Wagga Wagga Civic Theatre

University of Western Australia

  • Riverland, The Curtin Theatre, Fremantle, WA, 1 March 2005

Wellington Entertainment Centre

Identifier 227705