Contributor Renato Musolino
Export | Feedback | Map | Network | Print
Gender Male
Functions Actor
Events

Actor

Dancer

Director

Elena Carapetis - Actor, Playwright

Mark Pennington - Lighting Designer

Nathan O'Keefe - Actor

William Shakespeare - Playwright

Scott Witt - Consultant, Movement Director

Jude Henshall - Actor

Nescha Jelk - Assistant Director, Director

Hazem Shammas - Actor

Septimus Caton - Actor

Eugene Gilfedder - Actor

David Heinrich - Composer, Sound Designer

Suzannah McDonald - Actor

Pip Runciman - Designer

Imara Savage - Director

Demitrios Sirilas - Actor

Anthony Taufa - Actor

Brendan Rock - Actor

Catherine Fitzgerald - Director

David Gadsden - Lighting Designer

Cassandra Backler - Designer

  • The Zoo Story, Shedley Theatre, Elizabeth, SA, 24 June 2011
  • The Zoo Story, Hopgood Theatre, Noarlunga Centre, SA, 23 June 2011
  • The Zoo Story, Barossa Arts and Convention Centre, Tanunda, SA, 22 June 2011
  • The Zoo Story, Nautilus Theatre, Port Lincoln, SA, 20 June 2011
  • The Zoo Story, Middleback Theatre, Whyalla, SA, 17 June 2011
  • The Zoo Story, Lea Memorial Theatre, Port Augusta, SA, 16 June 2011
  • The Zoo Story, Keith Michell Theatre, Port Pirie, SA, 15 June 2011
  • The Zoo Story, Sir Robert Helpmann Theatre, Mount Gambier, SA, 10 June 2011
  • The Zoo Story, Chaffey Theatre, Renmark, SA, 8 June 2011
  • The Zoo Story, Murray Bridge Town Hall, Murray Bridge, SA, 7 June 2011
  • The Zoo Story, Golden Grove Recreation and Arts Centre, Golden Grove, SA, 6 June 2011
  • The Zoo Story, The Space, Adelaide, SA, 26 May 2011
  • Rust And Bone, State Theatre Company Rehearsal Room 2, Adelaide, SA, 30 July 2010

Edward Albee - Playwright

  • The Zoo Story, Shedley Theatre, Elizabeth, SA, 24 June 2011
  • The Zoo Story, Hopgood Theatre, Noarlunga Centre, SA, 23 June 2011
  • The Zoo Story, Barossa Arts and Convention Centre, Tanunda, SA, 22 June 2011
  • The Zoo Story, Nautilus Theatre, Port Lincoln, SA, 20 June 2011
  • The Zoo Story, Middleback Theatre, Whyalla, SA, 17 June 2011
  • The Zoo Story, Lea Memorial Theatre, Port Augusta, SA, 16 June 2011
  • The Zoo Story, Keith Michell Theatre, Port Pirie, SA, 15 June 2011
  • The Zoo Story, Sir Robert Helpmann Theatre, Mount Gambier, SA, 10 June 2011
  • The Zoo Story, Chaffey Theatre, Renmark, SA, 8 June 2011
  • The Zoo Story, Murray Bridge Town Hall, Murray Bridge, SA, 7 June 2011
  • The Zoo Story, Golden Grove Recreation and Arts Centre, Golden Grove, SA, 6 June 2011
  • The Zoo Story, The Space, Adelaide, SA, 26 May 2011

Alexis West - Assistant Director

  • The Zoo Story, Shedley Theatre, Elizabeth, SA, 24 June 2011
  • The Zoo Story, Hopgood Theatre, Noarlunga Centre, SA, 23 June 2011
  • The Zoo Story, Barossa Arts and Convention Centre, Tanunda, SA, 22 June 2011
  • The Zoo Story, Nautilus Theatre, Port Lincoln, SA, 20 June 2011
  • The Zoo Story, Middleback Theatre, Whyalla, SA, 17 June 2011
  • The Zoo Story, Lea Memorial Theatre, Port Augusta, SA, 16 June 2011
  • The Zoo Story, Keith Michell Theatre, Port Pirie, SA, 15 June 2011
  • The Zoo Story, Sir Robert Helpmann Theatre, Mount Gambier, SA, 10 June 2011
  • The Zoo Story, Chaffey Theatre, Renmark, SA, 8 June 2011
  • The Zoo Story, Murray Bridge Town Hall, Murray Bridge, SA, 7 June 2011
  • The Zoo Story, Golden Grove Recreation and Arts Centre, Golden Grove, SA, 6 June 2011
  • The Zoo Story, The Space, Adelaide, SA, 26 May 2011

Geordie Brookman - Director

Andrew Howard - Sound Designer, Composer

Geoff Cobham - Lighting Designer, Set Designer

  • Mortido, Belvoir Street Theatre, Surry Hills, NSW, 6 November 2015
  • Mortido, Dunstan Playhouse, Adelaide, SA, 16 October 2015
  • Othello, Dunstan Playhouse, Adelaide, SA, 14 November 2014
  • The Seagull, State Theatre Company Scenic Workshop, Adelaide , SA, 21 February 2014

Adam Cook - Director, Set Designer

  • Three Sisters, Dunstan Playhouse, Adelaide, SA, 5 August 2011
  • King Lear, Dunstan Playhouse, Adelaide, SA, 31 October 2009
  • Mnemonic, The Space, Adelaide, SA, 29 June 2009
  • Blue/Orange, Dunstan Playhouse, Adelaide, SA, 4 July 2008

Rosalba Clemente - Actor, Writer, Director

Nate Edmondson - Sound Designer, Composer

  • Mortido, Belvoir Street Theatre, Surry Hills, NSW, 6 November 2015
  • Mortido, Dunstan Playhouse, Adelaide, SA, 16 October 2015
  • Rust and Bone, Stables Theatre, Darlinghurst, NSW, 9 January 2013

Lizzy Falkland - Actor

Eugenia Fragos - Actor

Cameron Goodall - Composer, Actor

Patrick Graham - Actor

Victoria Lamb - Set Designer, Designer

Corey McMahon - Director

  • The Good Son, Bakehouse Theatre, Adelaide, SA, 8 April 2015
  • Rust and Bone, Stables Theatre, Darlinghurst, NSW, 9 January 2013
  • Rust And Bone, State Theatre Company Rehearsal Room 2, Adelaide, SA, 30 July 2010

David Mealor - Director, Producer

  • True West, Holden Street Theatres, Hindmarsh, SA, 30 April 2009
  • Helly's Magic Cup, The Space, Adelaide, SA, 29 August 2008
  • Assassins, The Space, Adelaide, SA, 7 December 2007

Laura Palombella - Assistant Stage Manager

Ailsa Paterson - Costume Designer, Designer

Nick Pelomis - Actor

  • King Lear, Dunstan Playhouse, Adelaide, SA, 31 October 2009
  • Mnemonic, The Space, Adelaide, SA, 29 June 2009
  • Born To Be Wilde, The Space, Adelaide, SA, 20 November 2007

Geoff Revell - Actor

  • Three Sisters, Dunstan Playhouse, Adelaide, SA, 5 August 2011
  • True West, Holden Street Theatres, Hindmarsh, SA, 30 April 2009
  • Assassins, The Space, Adelaide, SA, 7 December 2007

Roman Vaculik - Actor, Dancer

Angela Betzien - Playwright

  • Mortido, Belvoir Street Theatre, Surry Hills, NSW, 6 November 2015
  • Mortido, Dunstan Playhouse, Adelaide, SA, 16 October 2015

Leticia Caceres - Director

  • Mortido, Belvoir Street Theatre, Surry Hills, NSW, 6 November 2015
  • Mortido, Dunstan Playhouse, Adelaide, SA, 16 October 2015

Michaela Cantwell - Actor

  • The War Inbetween, State Theatre Company Rehearsal Room 2, Adelaide, SA, 7 May 2010
  • Assassins, The Space, Adelaide, SA, 7 December 2007

Rachel Chant - Assistant Director

  • Mortido, Belvoir Street Theatre, Surry Hills, NSW, 6 November 2015
  • Mortido, Dunstan Playhouse, Adelaide, SA, 16 October 2015

Anton Chekhov - Playwright

  • The Seagull, State Theatre Company Scenic Workshop, Adelaide , SA, 21 February 2014
  • Three Sisters, Dunstan Playhouse, Adelaide, SA, 5 August 2011

Tom Conroy - Actor

  • Mortido, Belvoir Street Theatre, Surry Hills, NSW, 6 November 2015
  • Mortido, Dunstan Playhouse, Adelaide, SA, 16 October 2015

Robert Cousins - Costume Designer, Set Designer

  • Mortido, Belvoir Street Theatre, Surry Hills, NSW, 6 November 2015
  • Mortido, Dunstan Playhouse, Adelaide, SA, 16 October 2015

Terence Crawford - Actor

  • The Seagull, State Theatre Company Scenic Workshop, Adelaide , SA, 21 February 2014
  • King Lear, Dunstan Playhouse, Adelaide, SA, 31 October 2009

Craig Davidson - Author

  • Rust and Bone, Stables Theatre, Darlinghurst, NSW, 9 January 2013
  • Rust And Bone, State Theatre Company Rehearsal Room 2, Adelaide, SA, 30 July 2010

Peter Dunn - Director

Ruth Fallon - Fight Director

Nicola Filsell - Stage Manager

Olivia Freear - Costume Designer

Colin Friels - Actor

  • Mortido, Belvoir Street Theatre, Surry Hills, NSW, 6 November 2015
  • Mortido, Dunstan Playhouse, Adelaide, SA, 16 October 2015

Deborah Galanos - Actor

Darren Gilshenan - Actor

Duncan Graham - Director, Playwright

  • The War Inbetween, State Theatre Company Rehearsal Room 2, Adelaide, SA, 7 May 2010
  • The Homecoming, Holden Street Theatres, Hindmarsh, SA, 5 October 2007

Michael Habib - Actor

  • Three Sisters, Dunstan Playhouse, Adelaide, SA, 5 August 2011
  • King Lear, Dunstan Playhouse, Adelaide, SA, 31 October 2009

Elizabeth Hay - Actor

Alan John - Composer

Carmel Johnson - Actor

Ezra Juanta - Actor

Hilary Kleinig - Composer

Tamara Lee - Dancer, Actor

Nigel Levings - Lighting Designer

Caleb Lewis - Playwright

  • Rust and Bone, Stables Theatre, Darlinghurst, NSW, 9 January 2013
  • Rust And Bone, State Theatre Company Rehearsal Room 2, Adelaide, SA, 30 July 2010

Martha Lott - Actor

  • King Lear, Dunstan Playhouse, Adelaide, SA, 31 October 2009
  • Bash, Holden Street Theatres, Hindmarsh, SA, 1 September 2006

Annabel Matheson - Actor

Lisa McCune - Actor

Luke McGettigan - Stage Manager

  • Mortido, Belvoir Street Theatre, Surry Hills, NSW, 6 November 2015
  • Mortido, Dunstan Playhouse, Adelaide, SA, 16 October 2015

Louisa Mignone - Actor

  • Mortido, Belvoir Street Theatre, Surry Hills, NSW, 6 November 2015
  • Mortido, Dunstan Playhouse, Adelaide, SA, 16 October 2015

Jonathan Mill - Actor

Anthony Nicola - Secondment

Gavin Norris - Lighting Designer

Catherine Oates - Composer

Jonathon Oxlade - Set Designer, Costume Designer

Dina Panozzo - Actor

Phillip Parslow - Director

  • Born To Be Wilde, The Space, Adelaide, SA, 20 November 2007
  • Bash, Holden Street Theatres, Hindmarsh, SA, 1 September 2006

Sean Proude - Assistant Stage Manager

  • Mortido, Belvoir Street Theatre, Surry Hills, NSW, 6 November 2015
  • Mortido, Dunstan Playhouse, Adelaide, SA, 16 October 2015

Alexander Ramsay - Lighting Operator, Lighting Designer

Sue Smith - Playwright

Jason Sweeney - Composer

Gavan Swift - Set Designer, Lighting Designer

  • Three Sisters, Dunstan Playhouse, Adelaide, SA, 5 August 2011
  • King Lear, Dunstan Playhouse, Adelaide, SA, 31 October 2009

Joshua Tyler - Dancer, Director

David Valencia - Actor

  • Mortido, Belvoir Street Theatre, Surry Hills, NSW, 6 November 2015
  • Mortido, Dunstan Playhouse, Adelaide, SA, 16 October 2015

Rory Walker - Actor

  • The War Inbetween, State Theatre Company Rehearsal Room 2, Adelaide, SA, 7 May 2010
  • Assassins, The Space, Adelaide, SA, 7 December 2007

Jennifer White - Dialect Coach

  • Mortido, Belvoir Street Theatre, Surry Hills, NSW, 6 November 2015
  • Mortido, Dunstan Playhouse, Adelaide, SA, 16 October 2015

Anthea Williams - Dramaturg

  • Mortido, Belvoir Street Theatre, Surry Hills, NSW, 6 November 2015
  • Mortido, Dunstan Playhouse, Adelaide, SA, 16 October 2015

Alirio Zavarce - Adaptor, Director, Actor

Philippos Ziakas - Actor

Jada Alberts - Actor

  • King Lear, X Space, Adelaide, SA, 28 June 2005

Wayne Anthoney - Actor

  • The Homecoming, Holden Street Theatres, Hindmarsh, SA, 5 October 2007

Chris Asimos - Actor

Simone Avramidis - Dancer

Sophia badge - Costume Designer

  • King Lear, X Space, Adelaide, SA, 28 June 2005

Matilda Bailey - Actor

  • The Seagull, State Theatre Company Scenic Workshop, Adelaide , SA, 21 February 2014

Don Barker - Actor

  • The Homecoming, Holden Street Theatres, Hindmarsh, SA, 5 October 2007

Julian Barnett - Musician

Tom Bayford - Technician

Hilary Bell - Adaptor

  • The Seagull, State Theatre Company Scenic Workshop, Adelaide , SA, 21 February 2014

Paul Blackwell - Actor

  • The Seagull, State Theatre Company Scenic Workshop, Adelaide , SA, 21 February 2014

Wendy Bos - Actor

  • The Homecoming, Holden Street Theatres, Hindmarsh, SA, 5 October 2007

Michele Bottroff - Dresser

  • King Lear, X Space, Adelaide, SA, 28 June 2005

Siobhan Briggs - Set and/or Property Maker

  • King Lear, X Space, Adelaide, SA, 28 June 2005

Wade Briggs - Actor

  • Rust and Bone, Stables Theatre, Darlinghurst, NSW, 9 January 2013

Syd Brisbane - Actor

  • Assassins, The Space, Adelaide, SA, 7 December 2007

Jarrad Brooke - Lighting Operator

  • King Lear, X Space, Adelaide, SA, 28 June 2005

Catherine Campbell - Producer

  • Assassins, The Space, Adelaide, SA, 7 December 2007

Cath Cantlon - Designer

Matthew Carey - Musical Director

  • Assassins, The Space, Adelaide, SA, 7 December 2007

Kym Carlsson - Technician

  • King Lear, X Space, Adelaide, SA, 28 June 2005

Nick Carroll - Choreographer

  • Assassins, The Space, Adelaide, SA, 7 December 2007

Michael Cenluch - Lighting Designer

  • Bash, Holden Street Theatres, Hindmarsh, SA, 1 September 2006

Toby Challenor - Actor

  • Mortido, Belvoir Street Theatre, Surry Hills, NSW, 6 November 2015

Kristina Chan - Dancer

Sally Chapman - Costume Designer

  • King Lear, X Space, Adelaide, SA, 28 June 2005

Kate Cheel - Actor

Shimmer Chernobyl - Dancer

Marco Chiappi - Actor

Naida Chinner - Dancer

Beth Cleary - Actor

  • King Lear, X Space, Adelaide, SA, 28 June 2005

Jacqueline Cook - Actor

  • Assassins, The Space, Adelaide, SA, 7 December 2007

Marcus Cook - Technician

  • King Lear, X Space, Adelaide, SA, 28 June 2005

Morag Cook - Costume Designer

  • Mnemonic, The Space, Adelaide, SA, 29 June 2009

Clare Coulter - Actor

  • King Lear, X Space, Adelaide, SA, 28 June 2005

Stuart Crane - Head Mechanist

Lotte Crawford - Actor

  • King Lear, X Space, Adelaide, SA, 28 June 2005

Martin Crimp - Adaptor

Julian Crotti - Actor

Andrew Crupi - Actor

  • King Lear, X Space, Adelaide, SA, 28 June 2005

Eileen Darley - Actor

Stuart Day - Sound Designer

  • Mnemonic, The Space, Adelaide, SA, 29 June 2009

Joseph Del Re - Actor

Andrea Demetriades - Actor

Otis Jai Dhanji - Actor

  • Mortido, Belvoir Street Theatre, Surry Hills, NSW, 6 November 2015

Calin Diamond - Actor

  • Mortido, Dunstan Playhouse, Adelaide, SA, 16 October 2015

Stewart Dickin - Lighting Operator

  • King Lear, X Space, Adelaide, SA, 28 June 2005

Ninian Donald - Dancer

Max Duncan - Sound Designer

  • King Lear, X Space, Adelaide, SA, 28 June 2005

Louise Dunn - Designer

Dee Easton - Actor

  • King Lear, X Space, Adelaide, SA, 28 June 2005

Vanessa Ellis - Dancer

Nic English - Actor

Staten Evans - Actor

  • Rust And Bone, State Theatre Company Rehearsal Room 2, Adelaide, SA, 30 July 2010

Renato Fabretti - Actor

  • King Lear, Dunstan Playhouse, Adelaide, SA, 31 October 2009

Stephanie Fisher - Stage Manager

  • Machu Picchu, Dunstan Playhouse, Adelaide, SA, 13 April 2016

Jake Flavel - Set and/or Property Maker

  • King Lear, X Space, Adelaide, SA, 28 June 2005

Ben Flett - Lighting Designer

  • The Good Son, Bakehouse Theatre, Adelaide, SA, 8 April 2015

Leah Fort - Properties Master

  • King Lear, X Space, Adelaide, SA, 28 June 2005

Cate Fowler - Producer

Sam Fraser - Technician

  • King Lear, X Space, Adelaide, SA, 28 June 2005

Lucy Fry - Actor

  • The Seagull, State Theatre Company Scenic Workshop, Adelaide , SA, 21 February 2014

Katherine Fyffe - Actor

Iordanka Gabrovska - Dancer

John Gaden - Actor

  • King Lear, Dunstan Playhouse, Adelaide, SA, 31 October 2009

Danika Gael-Krieg - Actor

Peter Gahan - Producer

  • Rust and Bone, Stables Theatre, Darlinghurst, NSW, 9 January 2013

Rachel Garreffa - Assistant Stage Manager

  • King Lear, X Space, Adelaide, SA, 28 June 2005

Nicholas Garsden - Actor

  • True West, Holden Street Theatres, Hindmarsh, SA, 30 April 2009

Jakub Gaudasinski - Composer

  • King Lear, X Space, Adelaide, SA, 28 June 2005

Johnny Gaviovski - Playwright

Shannon Gillespie - Set and/or Property Maker

  • King Lear, X Space, Adelaide, SA, 28 June 2005

Matt Goldwyn - Actor

  • Mortido, Dunstan Playhouse, Adelaide, SA, 16 October 2015

Andy Gough - Lighting Operator

  • King Lear, X Space, Adelaide, SA, 28 June 2005

David Green - Lighting Designer

Matthew Gregan - Composer, Actor, Musician

  • The Seagull, State Theatre Company Scenic Workshop, Adelaide , SA, 21 February 2014

Antje Guenther - Actor

  • Mnemonic, The Space, Adelaide, SA, 29 June 2009

Yasmin Gurreeboo - Assistant Director

  • Machu Picchu, Dunstan Playhouse, Adelaide, SA, 13 April 2016

Antony Hamilton - Dancer, Choreographer

Michael Hankin - Designer

  • Rust and Bone, Stables Theatre, Darlinghurst, NSW, 9 January 2013

Tahlia Harman - Actor

  • King Lear, X Space, Adelaide, SA, 28 June 2005

Sheree Harvey - Set Designer

  • King Lear, X Space, Adelaide, SA, 28 June 2005

Justine Henschke - Actor

  • King Lear, X Space, Adelaide, SA, 28 June 2005

Martin Hissey - Actor

  • King Lear, X Space, Adelaide, SA, 28 June 2005

Richard Hobson - Lighting Designer

  • King Lear, X Space, Adelaide, SA, 28 June 2005

Edwin Hodgeman - Actor

Martin Howard - Head Electrician

Christopher Hurrell - Dancer

Russell Hutchinson - Actor

  • King Lear, X Space, Adelaide, SA, 28 June 2005

Bronwen James - Actor

  • Assassins, The Space, Adelaide, SA, 7 December 2007

Pamela Jikiemi - Actor

Sarah John - Designer

  • The Homecoming, Holden Street Theatres, Hindmarsh, SA, 5 October 2007

Sharnah Jones - Technician

  • King Lear, X Space, Adelaide, SA, 28 June 2005

Robert Jordan - Actor

  • Blue/Orange, Dunstan Playhouse, Adelaide, SA, 4 July 2008

Luke Joslin - Actor

  • Machu Picchu, Dunstan Playhouse, Adelaide, SA, 13 April 2016

Moises Kaufman - Playwright

Sharon Kemmett - Properties Master

  • King Lear, X Space, Adelaide, SA, 28 June 2005

Bianka Kennedy - Designer

  • Animal Farm, Space Theatre , Adelaide, SA, 21 March 2019

Sally Komar - Costume Maker

  • King Lear, X Space, Adelaide, SA, 28 June 2005

Neil LaBute - Playwright

  • Bash, Holden Street Theatres, Hindmarsh, SA, 1 September 2006

Cameron Lane - Lighting Operator

Katrina Lazaroff - Dancer

John Leathart - Dancer

Teegan Lee - Lighting Designer

  • Rust and Bone, Stables Theatre, Darlinghurst, NSW, 9 January 2013

Stuart Lewis - Costume Maker

  • King Lear, X Space, Adelaide, SA, 28 June 2005

Hon Wai Li - Set Designer

  • King Lear, X Space, Adelaide, SA, 28 June 2005

Tanja Liedtke - Dancer

Ksenja Logos - Actor

Victoria Longley - Actor

  • King Lear, Dunstan Playhouse, Adelaide, SA, 31 October 2009

Cecilia Low - Producer

  • Assassins, The Space, Adelaide, SA, 7 December 2007

Julie Lynch - Costume Designer, Set Designer

Paul MacKenzie - Set and/or Property Maker

  • King Lear, X Space, Adelaide, SA, 28 June 2005

Rob MacPherson - Fight Director

  • True West, Holden Street Theatres, Hindmarsh, SA, 30 April 2009

Toni Main - Director

Bianca Mastroianna - Voice Coach

  • King Lear, X Space, Adelaide, SA, 28 June 2005

Christopher Matters - Actor

  • Assassins, The Space, Adelaide, SA, 7 December 2007

Simon McBurney - Adaptor

  • Mnemonic, The Space, Adelaide, SA, 29 June 2009

Justin McGuinness - Video Designer

  • Assassins, The Space, Adelaide, SA, 7 December 2007

Amber McMahon - Actor

Rob McPherson - Actor

  • Mnemonic, The Space, Adelaide, SA, 29 June 2009

K McRostie - Sound Operator/Engineer

  • King Lear, X Space, Adelaide, SA, 28 June 2005

Peter Michell - Actor

  • Assassins, The Space, Adelaide, SA, 7 December 2007

Caroline Mignone - Actor

Matthew Miller - Set and/or Property Maker

  • King Lear, X Space, Adelaide, SA, 28 June 2005

Oliver Miller - Sound Operator/Engineer

Jean-Baptiste Moliere - Playwright

Katherine Monteodorisio - Costume Maker

  • King Lear, X Space, Adelaide, SA, 28 June 2005

Ian Moorhead - Musician

Michael Morley - Assistant Musical Director

  • Assassins, The Space, Adelaide, SA, 7 December 2007

Deb Moseby - Set and/or Property Maker

  • King Lear, X Space, Adelaide, SA, 28 June 2005

Holly Myers - Voice Coach

  • King Lear, X Space, Adelaide, SA, 28 June 2005

Simmone Myers - Lighting Operator

  • King Lear, X Space, Adelaide, SA, 28 June 2005

Jess Nash - Lighting Operator

  • King Lear, X Space, Adelaide, SA, 28 June 2005

Caitlin Newbury - Costume Maker

  • King Lear, X Space, Adelaide, SA, 28 June 2005

Tomoko Nishizawa - Actor

  • King Lear, X Space, Adelaide, SA, 28 June 2005

Demelza Nussio - Set and/or Property Maker

  • King Lear, X Space, Adelaide, SA, 28 June 2005

Peter O'Brien - Actor

Ryan O'Sullivan - Set and/or Property Maker

  • King Lear, X Space, Adelaide, SA, 28 June 2005

Dennis Olsen - Actor

  • King Lear, Dunstan Playhouse, Adelaide, SA, 31 October 2009

George Orwell - Writer

  • Animal Farm, Space Theatre , Adelaide, SA, 21 March 2019

Christina Page - Actor

  • True West, Holden Street Theatres, Hindmarsh, SA, 30 April 2009

Joe Penhall - Playwright

  • Blue/Orange, Dunstan Playhouse, Adelaide, SA, 4 July 2008

Hannah Perry - Costume Maker

  • King Lear, X Space, Adelaide, SA, 28 June 2005

Chris Petridis - Sound Designer

  • True West, Holden Street Theatres, Hindmarsh, SA, 30 April 2009

Nadia Pigini - Scenic Artist

  • King Lear, X Space, Adelaide, SA, 28 June 2005

Harold Pinter - Playwright

  • The Homecoming, Holden Street Theatres, Hindmarsh, SA, 5 October 2007

Christopher Pitman - Actor

  • The Seagull, State Theatre Company Scenic Workshop, Adelaide , SA, 21 February 2014

Anneliese Poggensee - Actor

  • King Lear, X Space, Adelaide, SA, 28 June 2005

Nathan Porteus - Actor

  • King Lear, X Space, Adelaide, SA, 28 June 2005

Eugene Raggio - Actor

  • King Lear, X Space, Adelaide, SA, 28 June 2005

Kerry Reid - Designer

  • Assassins, The Space, Adelaide, SA, 7 December 2007

Lauren Rennie - Costume Maker

  • King Lear, X Space, Adelaide, SA, 28 June 2005

Paul Roberts - Technician

  • King Lear, X Space, Adelaide, SA, 28 June 2005

Luke Rogers - Producer

  • Rust and Bone, Stables Theatre, Darlinghurst, NSW, 9 January 2013

Nadia Rossi - Actor

Sarah Ruhl - Playwright

Bridget Samuel - Assistant Stage Manager

  • King Lear, X Space, Adelaide, SA, 28 June 2005

Xavier Samuel - Actor

  • The Seagull, State Theatre Company Scenic Workshop, Adelaide , SA, 21 February 2014

Dave Sanders - Head Mechanist

Chris Scherer - Actor

  • King Lear, X Space, Adelaide, SA, 28 June 2005

Megan Schwarz - Assistant Designer

  • King Lear, X Space, Adelaide, SA, 28 June 2005

Lucy Segneri - Assistant Designer

  • King Lear, X Space, Adelaide, SA, 28 June 2005

Peter Sheedy - Choreographer

Stephen Sheehan - Actor

  • Assassins, The Space, Adelaide, SA, 7 December 2007

Sam Shepard - Playwright

  • True West, Holden Street Theatres, Hindmarsh, SA, 30 April 2009

Laura Smans - Sound Operator/Engineer

  • King Lear, X Space, Adelaide, SA, 28 June 2005

Sam Smith - Actor

  • Rust and Bone, Stables Theatre, Darlinghurst, NSW, 9 January 2013

Sarah Snook - Actor

  • King Lear, Dunstan Playhouse, Adelaide, SA, 31 October 2009

Andreas Sobik - Actor

  • Mnemonic, The Space, Adelaide, SA, 29 June 2009

Stephen Sondheim - Composer

  • Assassins, The Space, Adelaide, SA, 7 December 2007

Jess Sowerby - Dancer

Kathryn Sproul - Designer

  • True West, Holden Street Theatres, Hindmarsh, SA, 30 April 2009

Victoria Stimson - Scenic Artist

  • King Lear, X Space, Adelaide, SA, 28 June 2005

Tania Tabacchi - Dancer

Brian Thomson - Set Designer

  • Mnemonic, The Space, Adelaide, SA, 29 June 2009

Helen Tiller - Voice Coach

  • Assassins, The Space, Adelaide, SA, 7 December 2007

Robert Tompkins - Actor

Blake Trio - Set and/or Property Maker

  • King Lear, X Space, Adelaide, SA, 28 June 2005

Eli Ulbrich - Dancer

Solon Ulbrich - Choreographer, Dancer

Charlotte Vawser - Set and/or Property Maker

  • King Lear, X Space, Adelaide, SA, 28 June 2005

Velalien - Choreographer

James Visentin - Set and/or Property Maker

  • King Lear, X Space, Adelaide, SA, 28 June 2005

Ingrid Voorendt - Choreographer

Ashlea Walsh - Costume Maker

  • King Lear, X Space, Adelaide, SA, 28 June 2005

Bridget Walters - Actor

Manda Webber - Designer

  • The Good Son, Bakehouse Theatre, Adelaide, SA, 8 April 2015

John Weidman - Book and Lyrics

  • Assassins, The Space, Adelaide, SA, 7 December 2007

Nicole Wichello - Dancer

Oscar Wilde - Poet

Sasha Zahra - Director

William Zappa - Actor

  • Blue/Orange, Dunstan Playhouse, Adelaide, SA, 4 July 2008

Laura Zavarce - Musician

State Theatre Company of South Australia

Arts SA

Australia Council for the Arts

Arts NSW

Bell Shakespeare Company

Playing Australia

Adelaide Festival Centre

Playwriting Australia

Australian Government Catalyst Arts and Culture Fund

Belvoir

  • Mortido, Belvoir Street Theatre, Surry Hills, NSW, 6 November 2015
  • Mortido, Dunstan Playhouse, Adelaide, SA, 16 October 2015

floogle

  • The Homecoming, Holden Street Theatres, Hindmarsh, SA, 5 October 2007
  • Bash, Holden Street Theatres, Hindmarsh, SA, 1 September 2006

Flying Penguin Productions

  • True West, Holden Street Theatres, Hindmarsh, SA, 30 April 2009
  • Assassins, The Space, Adelaide, SA, 7 December 2007

inspace

  • The War Inbetween, State Theatre Company Rehearsal Room 2, Adelaide, SA, 7 May 2010
  • Assassins, The Space, Adelaide, SA, 7 December 2007

Sydney Theatre Company

The Sweats

  • Mortido, Belvoir Street Theatre, Surry Hills, NSW, 6 November 2015
  • Mortido, Dunstan Playhouse, Adelaide, SA, 16 October 2015

Urban Myth Theatre of Youth

Adelaide Centre for The Arts

  • King Lear, X Space, Adelaide, SA, 28 June 2005

Adelaide City Council

Adelaide Fringe Festival

Arts South Australia

  • Animal Farm, Space Theatre , Adelaide, SA, 21 March 2019

Australian Dance Theatre

Channel 9

  • Machu Picchu, Dunstan Playhouse, Adelaide, SA, 13 April 2016

D'Faces of Youth Arts

Dramatic Women

  • Machu Picchu, Dunstan Playhouse, Adelaide, SA, 13 April 2016

Feast Festival

five.point.one

  • Rust And Bone, State Theatre Company Rehearsal Room 2, Adelaide, SA, 30 July 2010

Flinders University of South Australia

  • Machu Picchu, Dunstan Playhouse, Adelaide, SA, 13 April 2016

Griffin Theatre Company

  • Rust and Bone, Stables Theatre, Darlinghurst, NSW, 9 January 2013

Internode

Riverland Youth Theatre

SA FM Radio

Southern Youth Theatre Ensemble

Stories Like These

  • Rust and Bone, Stables Theatre, Darlinghurst, NSW, 9 January 2013

The Adelaide Festival of Arts

  • The Seagull, State Theatre Company Scenic Workshop, Adelaide , SA, 21 February 2014

The Government of South Australia

Windmill Performing Arts

Identifier 401476