Contributor | Jane Williams | |
---|---|---|
Gender | Female | |
Functions | Performer, Musician, Cellist | |
Events | ||
| ||
Musician, Cellist
Performer
Singer
|
||
Shane Fahey - Sound Operator / Engineer
Andree Greenwell - Composer, Vocalist
Jordie Albiston - Librettist
Miriam Allan - Singer
David Armstrong - Musician, Percussionist
Alicia Attwood - Actor
Brian Barnes - Performer
Anneka Baughan-Gallagher - Stage Manager
Rachael Beck - Actor
Lui Bolatagici - Performer
Luse Bolatagici - Performer
Vasiti Bolatagici - Performer
Tim Bootes - Mechanist
Melinda Brodie - Costume Maker
Alan Brough - Actor
Timothy Brown - Chorus
Ray Buchanan-West - Performer
Vino Buchanan-West - Performer
Jackson Bunting - Chorus
Colin Burrows - Musician, Trombonist
Val Button - Performer
Francine Cain - Actor
Leo Calica - Performer
Jennifer Carr - Chaperone
Peter Carroll - Actor
Sophie Carter - Actor
Daryl Carthew - Musician, Trumpeter
Sharon Case - Wigs, Hair and Make-up
Catherine Casey - Chaperone
Peter Casey - Musical Director
April Ceissman - Performer
Petra Chaplin - Musician, Violinist
Lisa Cioffi - Sound Operator / Engineer
Shannon Clark - Actor
Justine Clarke - Singer
Pauline Clauzon - Wigs, Hair and Make-up
Jesse Close - Performer
Naomi Considine - Performer
Deborah Conway - Singer
Tyler Coppin - Actor
Hope Csutoros - Singer
Carla D'Annunzio - Wigs, Hair and Make-up
Paul de Gzuzman - Performer
Annalese Delboe - Performer
Jan Di Pietro - Actor
Richard Dickson - Performer
Vikki Dickson - Performer
Matt Dilosa - Musician, Drummer
Ayanda Dladla - Chorus
Christine Douglas - Singer
Craig Driscoll - Musician, Clarinetist
Katie Driscoll - Performer
Kay Drummond - Chaperone
Alex Duffy - Mechanist
Alexandra Duncan - Chorus
Nick Durney - Flyman
Dave Ellis - Musician, Bass
Molly Ellison - Chorus
Cody Ettingshausen - Chorus
Jarreau Etuale - Performer
Sione Fakasiciki - Performer
Francis Falemaka - Performer
Beaumont Farrell - Chorus
Tony Farrell - Actor
Cameron Field - Chorus
William Fifita - Performer
Ian Fleming - Writer
Belinda Fonua - Performer
Sia Fonua - Performer
Teresa Forbes - Costume Maker
Elizabeth Franklin - Dresser
Mesui Fusi - Performer
Sam Fusi - Performer
Anthony Garcia - Actor
Ellie Garnett - Lighting Operator / Technician
Tyron Geany - Chorus
Kelvin Gedye - Sound Designer
Charles Gerrard - Performer
Siobhan Ginty - Director
Alex Given - Actor
Carmen Glynn-Braun - Performer
Todd Goddard - Actor
Philip Gould - Actor
Courtney Grigor - Performer
Louise Hall (Daley) - Sound Operator / Engineer
Paul Hanlon - Actor
Frank Harlow - Production Manager
Chris Harris - Dresser
Justine Haselton - Wardrobe Maintenance
Miriam Hassan - Performer
Ashleigh Hauschild - Actor
Kristen Henry - Chorus
Donna Hewitt - Vocalist
Mark Hickey - Performer
Mark Hill - Actor
Teresa Hinton - Wigs, Hair and Make-up
Paul Hitchens - Sound Operator / Engineer
David Hobson - Actor
Roger Hodgman - Director
Makayla Horwood - Performer
Megan Hoult - Actor
Leah Howard - Dance Director
Charlotte Howley - Stage Manager
Rebecca Ingram - Video Director
Jennifer Irwin - Costume Designer
Rowena Jarrett-Welsh - Performer
Martin Jenkins - Flyman
Graham Jesse - Musician, Saxophonist
Dana Jolly - Choreographer
Jonathan Jones - Designer
Nick Jones - Actor
Suzanne Jones - Company Manager
Anthony Kable - Musician, Trombonist
George Kapiniaris - Actor
Caitlin Kenny - Costume Buyer
Sarah Kenyon-Williams - Follow Spot Operator
Michael Kilbane - Actor
Annabel Knight - Actor
Isabel Kratz - Chorus
Andrew Kroenert - Actor
Miah-Rose Lake - Chorus
Ned Lander - Flyman
Ben Langsam - Chorus
Suzanne Large - Stage Manager
Tim Lawson - Producer
Jordan Lazarus - Chorus
Morgan Lewis - Performer
Morgan Lewis - Devisor
Melanie Lobendahn - Stage Manager
Noa Lubotzky - Chorus
Watson L’Atu - Performer
Billie Mac - Performer
Emily Maclean - Chorus
Des Madden - Performer
Sally Manning - Chaperone
Andrew Marshall - Actor
Rubin Matters - Actor
Catherine Mayne - Dresser
James McCrow - Musician, Hornist
Skye McDougall - Mechanist
Brooke McDowell - Actor
Amie McKenna - Singer
Helen McKinlay - Dresser
Abbey McPherson - Chorus
Bill McPherson - Director
Nicholas Meredith - Musician, Guitarist
Anna Messariti - Producer
Richard Montgomery - Production Manager
Bronwen Morgan - Follow Spot Operator
Kiya Morgan - Performer
Aled Morris - Chorus
Monique Moylan - Performer
Shane Munson - Wigs, Hair and Make-up
Craig Murphy - Automation
Ahmanah Murray - Performer
Jessica Murray - Performer
Benjamin Muston - Chorus
Lila Neiswanger - Follow Spot Operator
Caitlin Newton-Broad - Director, Producer
Jim Nightingale - Singer
Tom O'Halloran - Musician, Keyboardist
Maddison Ohl - Automation
David Olde - Dresser
Toby Oliver - Video Designer
Jensen Overend - Actor
Regan Owens - Lighting Operator / Technician
Emily Paddon-Brown - Actor
Denise Papaluca - Singer
Lindsay Partridge - Musician
Otis Pavlovic - Chorus
J J Pelino - Performer
John Pelino - Performer
Anthony Pepe - Actor
Sally Pereira - Wardrobe Maintenance
Robert Peter - Performer
Elijah Phillips - Performer
Nathan Pinnell - Actor
Kim Poole - Singer
Nick Price - Mechanist
Helen Radbone - Wardrobe Supervisor / Coordinator / Head
Naomi Radom - Musician, Violinist
Sally Reid - Mechanist
Tatea Reilly - Performer
Shaun Rennie - Chaperone
Toni Richards - Follow Spot Operator
Eric Richmond - Performer
Karen Riddell - Animal Wrangler/Handler
Ray Roderick - Adaptor
Ashleigh Ross - Actor
Rebecca Roth - Chaperone
Josh Rowlinson - Performer
Michael Russell - Chorus
Christopher Ryan - Director
Jeremy Sams - Adaptor
Scarlet Saunders - Performer
Ondine Savage - Sound Operator / Engineer
Nicole Schubert - Performer
Matt Scott - Lighting Designer
Dylan Shanahan - Mechanist
Rose Shannon-Duhigg - Actor
Richard M Sherman - Music and Lyrics
Robert B Sherman - Music and Lyrics
Tamara Silva - Performer
Emily Simmons - Chorus
Latia Simon - Performer
Natasha Sloman - Chorus
Sally Snowden - Performer
Jaz Stadhams - Performer
Shane Stevens - Lighting Designer
Tammy Stewart - Performer
Katerina Stratos - Set Designer
Beau Streeting - Performer
Daniel Szpilezak - Performer
Finau Tafokitau - Performer
Raymond Tafokitau - Performer
Will Tafokitau - Performer
Carol Tee - Wardrobe Supervisor / Coordinator / Head
Chloe Thiel - Chorus
Christine Thompson - Milliner
Laura Tipoki - Musical Director
Terron Titus - Mechanist
Clara Toi - Performer
Rachel Tolmie - Musician, Oboist
Sione Tovo - Performer
Kirsten Tsoltoudis - Chorus
Jane Tucker - Performer
Melita Turfin - Costume Maker
Stefanie Turner - Actor
Martin Tyrrell - Sound Operator / Engineer
Jared Underwood - Musician, Drummer
Robbert Van Der Zwaag - Company Manager
Katia van Hilten - Chorus
Daniela Viola - Dresser
Jenny Vuletic - Actor
Max Walburn - Actor
Kesia Walsh - Wigs, Hair and Make-up
Anthony Ward - Designer
Christine Webber - Costume Maker
Jeff Wheeler - Electrician
Steve Williams - Musician, Trumpeter
Wayne Williams - Mechanist
Annabel Wolfe - Chorus
Belinda Wollaston - Chaperone
Ruby Wood - Chorus
Elisabeth Woodcock - Chorus
Rene Yasso - Performer
Camden Young - Sound Operator / Engineer
Jasmin Younger - Actor
Mitzi Zaphir - Producer
Jessica Zylstra - Chorus
|
||
Australia Council for the Arts
Channel 9
Daily Telegraph
Green Room Music
Music Theatre Sydney
NSW Ministry for the Arts
PACT Youth Theatre
Parramatta City Council
Playworks
Riverside Theatres
Sunday Telegraph
Sydney Festival
The Myer Foundation
The Performance Space
TML Enterprises
|
||
Identifier | 476803 |
Provide feedback on Jane Williams