Contributor Andrew Lake
Export | Feedback | Map | Network | Print
Gender Male
Nationality Australian
Functions Designer, Lighting Designer, Video Designer
Events

Lighting Designer

Set Designer

Designer

  • Love, Victoria Hall, Fremantle, WA, 18 May 2006
  • Hoofas, Victoria Hall, Fremantle, WA, 15 March 2006
  • Medea 05, Perth Institute of Contemporary Arts, Northbridge, WA, 31 March 2005
  • Two Way: Room, Playhouse Theatre, Perth, WA, 10 February 2004
  • Molly Sweeny, Rechabites Hall, Northbridge, WA, 21 September 2002
  • The Other Woman - a reading, Rechabites Hall, Northbridge, WA, 18 February 2001

Dancer

  • Dance#3, Moon Garden, Perth, WA, 31 October 2002
  • Dance#3, Perth Institute of Contemporary Arts, Northbridge, WA, 16 October 2002

Production Manager

Lighting Operator

  • Sprung , Perth Institute of Contemporary Arts, Northbridge, WA, 16 June 2010

Video Designer

Reg Cribb - Playwright, Adaptor

Kirsty Hillhouse - Actor, Choreographer, Director

Susan Peacock - Choreographer, Dancer, Curator

Sally Richardson - Devisor, Writer, Director

  • Splat!, Spare Parts Puppet Theatre, Fremantle, WA, 2 July 2016
  • Splat!, Spare Parts Puppet Theatre, Fremantle, WA, 20 April 2013
  • Kids' Stuff, Perth Institute of Contemporary Arts, Northbridge, WA, 5 March 2008
  • Splat!, Spare Parts Puppet Theatre, Fremantle, WA, 7 July 2007
  • The Drover's Wives, Playhouse Theatre, Perth, WA, 1 February 2006
  • Medea 05, Perth Institute of Contemporary Arts, Northbridge, WA, 31 March 2005
  • Nocturne, Belvoir Street Downstairs Theatre, Surry Hills, NSW, 22 July 2004
  • Nocturne, Perth Institute of Contemporary Arts, Northbridge, WA, 9 June 2004
  • Savage Grace, The Blue Room Theatre, Northbridge, WA, 21 November 2001
  • The Other Woman - a reading, Rechabites Hall, Northbridge, WA, 18 February 2001

Paul Charlier - Composer

Andrew Raymond - Set Designer, Designer

Jeremy Sims - Director

Jacki Weaver - Actor

Claudia Alessi - Dancer, Choreographer, Performer, Actor, Director

Alan Dukes - Actor

Barry Otto - Actor

Mouche Phillips - Producer

Justine Saunders - Actor

Christopher Tooher - Producer

Michael Tuahine - Actor

Danielle Micich - Performer, Artistic Director, Choreographer, Dancer

  • Wish, The Blue Room Theatre, Northbridge, WA, 29 March 2011
  • POWDERMONKEY - King of the Castle, Goldfields Arts Centre, Kalgoorlie, WA, 19 October 2007
  • Dash, Playhouse Theatre, Perth, WA, 13 May 2007
  • The Drover's Wives, Playhouse Theatre, Perth, WA, 1 February 2006
  • Dance#3, Moon Garden, Perth, WA, 31 October 2002
  • Dance#3, Perth Institute of Contemporary Arts, Northbridge, WA, 16 October 2002

Kingsley Reeve - Sound Designer

Zoe Atkinson - Set Designer, Costume Designer, Designer

Humphrey Bower - Actor-manager, Director, Adaptor, Performer, Actor

  • Wish, The Blue Room Theatre, Northbridge, WA, 29 March 2011
  • Uncle Vanya, Octagon Theatre, Crawley, WA, 12 September 2005
  • Medea 05, Perth Institute of Contemporary Arts, Northbridge, WA, 31 March 2005
  • Molly Sweeny, Rechabites Hall, Northbridge, WA, 21 September 2002
  • Savage Grace, The Blue Room Theatre, Northbridge, WA, 21 November 2001

Ashley de Prazer - Video Director, Photographer, Video Designer

Alice Holland - Choreographer, Artistic Director, Dancer

Paea Leach - Dancer, Choreographer, Performer

Tyrone Robinson - Dancer, Choreographer

  • Reflect, Riverside Theatres, Parramatta, NSW, 26 February 2014
  • Reflect, Studio Underground, Perth, WA, 3 May 2013
  • PHOENIX , Playhouse Theatre, Perth, WA, 19 March 2010
  • nospace, Playhouse Theatre, Perth, WA, 12 June 2008
  • Dash, Playhouse Theatre, Perth, WA, 13 May 2007

Sete Tele - Performer, Dancer, Actor, Choreographer

Ian Boase - Lighting Operator, Technician, Technical Director

  • nospace, Playhouse Theatre, Perth, WA, 12 June 2008
  • Dash, Playhouse Theatre, Perth, WA, 13 May 2007
  • Quiet as a Mouse..., Playhouse Theatre, Perth, WA, 25 July 2002
  • Dream Tigers, Playhouse Theatre, Perth, WA, 25 July 2002

Felicity Bott - Choreographer, Performer, Director, Dancer

  • The Drover's Wives, Playhouse Theatre, Perth, WA, 1 February 2006
  • Two Way: Room, Playhouse Theatre, Perth, WA, 10 February 2004
  • Dance#3, Moon Garden, Perth, WA, 31 October 2002
  • Dance#3, Perth Institute of Contemporary Arts, Northbridge, WA, 16 October 2002

Tom Gutteridge - Director, Assistant Director

Geoff Kelso - Actor

Cassandra Lake - General Manager

Isaac Lummis - Costume Designer

Olivia Millard - Performer, Dancer, Choreographer

Gibson Nolte - Actor, Performer

  • Medea 05, Perth Institute of Contemporary Arts, Northbridge, WA, 31 March 2005
  • Nocturne, Belvoir Street Downstairs Theatre, Surry Hills, NSW, 22 July 2004
  • Nocturne, Perth Institute of Contemporary Arts, Northbridge, WA, 9 June 2004
  • Savage Grace, The Blue Room Theatre, Northbridge, WA, 21 November 2001

Paul O'Sullivan - Dancer

  • Dance#3, Moon Garden, Perth, WA, 31 October 2002
  • Dance#3, Perth Institute of Contemporary Arts, Northbridge, WA, 16 October 2002
  • Dream Tigers, Playhouse Theatre, Perth, WA, 25 July 2002
  • Tempting Fate , Playhouse Theatre, Perth, WA, 1 November 2001

Jen Toomey - Stage Manager

Isaac Anthony - Dancer

  • PHOENIX , Playhouse Theatre, Perth, WA, 19 March 2010
  • nospace, Playhouse Theatre, Perth, WA, 12 June 2008
  • Dash, Playhouse Theatre, Perth, WA, 13 May 2007

Lee Buddle - Composer

  • Splat!, Spare Parts Puppet Theatre, Fremantle, WA, 2 July 2016
  • Splat!, Spare Parts Puppet Theatre, Fremantle, WA, 20 April 2013
  • Splat!, Spare Parts Puppet Theatre, Fremantle, WA, 7 July 2007

Sascha Budimski - Composer, Sound Designer

Angela Chaplin - Director

  • Memmie Le Blanc, The Queen's Theatre, Adelaide, SA, 15 February 2008
  • Memmie Le Blanc, Victoria Hall, Fremantle, WA, 8 November 2007
  • Love, Victoria Hall, Fremantle, WA, 18 May 2006

Fiona Comley - Coordinator, Company Manager

Patricia Cornelius - Playwright

  • Love, Victoria Hall, Fremantle, WA, 18 May 2006
  • Love, Tower Theatre, Southbank, VIC, 16 November 2005
  • Love, The Butter Factory Theatre, Wodonga, VIC, 27 October 2005

Sophia Hall - Actor, Dramaturg

Lewis Kilpatrick - Dancer

  • PHOENIX , Playhouse Theatre, Perth, WA, 19 March 2010
  • nospace, Playhouse Theatre, Perth, WA, 12 June 2008
  • Dash, Playhouse Theatre, Perth, WA, 13 May 2007

Ningali Lawford Wolf - Assistant Director, Actor

  • Jandamarra, Perth Convention and Exhibition Centre, Perth, WA, 9 February 2008
  • Uncle Vanya, Octagon Theatre, Crawley, WA, 12 September 2005
  • Yandy, Octagon Theatre, Crawley, WA, 8 October 2004

Simon Maiden - Actor

  • Love, Tower Theatre, Southbank, VIC, 16 November 2005
  • Love, The Butter Factory Theatre, Wodonga, VIC, 27 October 2005
  • The Lights, Belvoir Street Downstairs Theatre, Surry Hills, NSW, 25 May 2001

Philip Mitchell - Director

  • Splat!, Spare Parts Puppet Theatre, Fremantle, WA, 2 July 2016
  • Splat!, Spare Parts Puppet Theatre, Fremantle, WA, 20 April 2013
  • Splat!, Spare Parts Puppet Theatre, Fremantle, WA, 7 July 2007

Rachel Arianne Ogle - Choreographer, Dancer

  • nospace, Playhouse Theatre, Perth, WA, 12 June 2008
  • Dance#3, Moon Garden, Perth, WA, 31 October 2002
  • Dance#3, Perth Institute of Contemporary Arts, Northbridge, WA, 16 October 2002

Joanna Pollitt - Performer, Devisor, Dancer, Choreographer

  • Two Way: Room, Playhouse Theatre, Perth, WA, 10 February 2004
  • Dance#3, Moon Garden, Perth, WA, 31 October 2002
  • Dance#3, Perth Institute of Contemporary Arts, Northbridge, WA, 16 October 2002

Tim Rodgers - Performer, Dancer

Dennis Simmons - Actor

Ben Taaffe - Sound Artist

Chad Wetton - Production Manager

  • Splat!, Spare Parts Puppet Theatre, Fremantle, WA, 2 July 2016
  • Splat!, Spare Parts Puppet Theatre, Fremantle, WA, 20 April 2013
  • Splat!, Spare Parts Puppet Theatre, Fremantle, WA, 7 July 2007

Cecile Williams - Animator, Designer

  • Splat!, Spare Parts Puppet Theatre, Fremantle, WA, 2 July 2016
  • Splat!, Spare Parts Puppet Theatre, Fremantle, WA, 20 April 2013
  • Splat!, Spare Parts Puppet Theatre, Fremantle, WA, 7 July 2007

Jiri Zmitko - Puppet Designer

  • Splat!, Spare Parts Puppet Theatre, Fremantle, WA, 2 July 2016
  • Splat!, Spare Parts Puppet Theatre, Fremantle, WA, 20 April 2013
  • Splat!, Spare Parts Puppet Theatre, Fremantle, WA, 7 July 2007

Floeur Alder - Dancer

  • Dance#3, Moon Garden, Perth, WA, 31 October 2002
  • Dance#3, Perth Institute of Contemporary Arts, Northbridge, WA, 16 October 2002

Kristy Anderson - Production Manager

Michael Barlow - Actor

  • Splat!, Spare Parts Puppet Theatre, Fremantle, WA, 20 April 2013
  • Splat!, Spare Parts Puppet Theatre, Fremantle, WA, 7 July 2007

Andrew Beck - Production Manager

  • PHOENIX , Playhouse Theatre, Perth, WA, 19 March 2010
  • nospace, Playhouse Theatre, Perth, WA, 12 June 2008

Hilary Bell - Writer

Jhuny-Boy Borja - Sound Operator/Engineer, Dancer

Bec Bradley - Actor

  • Splat!, Spare Parts Puppet Theatre, Fremantle, WA, 2 July 2016
  • Splat!, Spare Parts Puppet Theatre, Fremantle, WA, 20 April 2013

Peta Brady - Actor

  • Love, Tower Theatre, Southbank, VIC, 16 November 2005
  • Love, The Butter Factory Theatre, Wodonga, VIC, 27 October 2005

Wiggy Brennan - Costume Designer

  • Love, Tower Theatre, Southbank, VIC, 16 November 2005
  • Love, The Butter Factory Theatre, Wodonga, VIC, 27 October 2005

Kirby Brierty - Stage Manager

  • Reflect, Riverside Theatres, Parramatta, NSW, 26 February 2014
  • Reflect, Studio Underground, Perth, WA, 3 May 2013

Sofie Burgoyne - Dancer, Assistant Choreographer

Melissa Callanan - Production Manager

  • Nocturne, Perth Institute of Contemporary Arts, Northbridge, WA, 9 June 2004
  • Savage Grace, The Blue Room Theatre, Northbridge, WA, 21 November 2001

Matt Cheetham - Sound Designer

Phillipa Clarke - Dancer

  • Dance#3, Moon Garden, Perth, WA, 31 October 2002
  • Dance#3, Perth Institute of Contemporary Arts, Northbridge, WA, 16 October 2002

Alicia Clements - Set Designer, Costume Designer

Angie Diaz - Dancer

Samuel Dov Gilovitz - Dancer

  • PHOENIX , Playhouse Theatre, Perth, WA, 19 March 2010
  • Dash, Playhouse Theatre, Perth, WA, 13 May 2007

Harrison Elliott - Dancer

  • PHOENIX , Playhouse Theatre, Perth, WA, 19 March 2010
  • Dash, Playhouse Theatre, Perth, WA, 13 May 2007

Peter Errey - Dancer

  • nospace, Playhouse Theatre, Perth, WA, 12 June 2008
  • Dash, Playhouse Theatre, Perth, WA, 13 May 2007

Emily Fiori - Dancer, Administrator

  • PHOENIX , Playhouse Theatre, Perth, WA, 19 March 2010
  • nospace, Playhouse Theatre, Perth, WA, 12 June 2008

Ian Gawne - Front of House

Russell Goldsmith - Sound Designer

  • Love, Tower Theatre, Southbank, VIC, 16 November 2005
  • Love, The Butter Factory Theatre, Wodonga, VIC, 27 October 2005

Clare Goodridge - Coordinator

Bill Handley - Dancer, Costume Maker

Rachel Hare - Dancer

  • Dance#3, Moon Garden, Perth, WA, 31 October 2002
  • Dance#3, Perth Institute of Contemporary Arts, Northbridge, WA, 16 October 2002

Reece Hawthorne - Dancer

  • PHOENIX , Playhouse Theatre, Perth, WA, 19 March 2010
  • nospace, Playhouse Theatre, Perth, WA, 12 June 2008

Steve Hearne - Composer, Musical Director

  • Medea 05, Perth Institute of Contemporary Arts, Northbridge, WA, 31 March 2005
  • Nocturne, Perth Institute of Contemporary Arts, Northbridge, WA, 9 June 2004

Storm Helmore - Dancer

  • Reflect, Riverside Theatres, Parramatta, NSW, 26 February 2014
  • Reflect, Studio Underground, Perth, WA, 3 May 2013

Luke Hickmott - Performer, Dancer

Kynan Hughes - Dancer

  • Reflect, Riverside Theatres, Parramatta, NSW, 26 February 2014
  • Reflect, Studio Underground, Perth, WA, 3 May 2013

Dawn Jackson - Dancer

  • Dance#3, Moon Garden, Perth, WA, 31 October 2002
  • Dance#3, Perth Institute of Contemporary Arts, Northbridge, WA, 16 October 2002

Alexandra Kane - Dancer

  • PHOENIX , Playhouse Theatre, Perth, WA, 19 March 2010
  • nospace, Playhouse Theatre, Perth, WA, 12 June 2008

Stefan Karlsson - Actor, Choreographer, Dancer

  • Sprung , Perth Institute of Contemporary Arts, Northbridge, WA, 16 June 2010
  • Splat!, Spare Parts Puppet Theatre, Fremantle, WA, 7 July 2007

Yvan Karlsson - Dancer

  • PHOENIX , Playhouse Theatre, Perth, WA, 19 March 2010
  • Dash, Playhouse Theatre, Perth, WA, 13 May 2007

Katie Keady - Actor

  • Kids' Stuff, Perth Institute of Contemporary Arts, Northbridge, WA, 5 March 2008
  • Love, Victoria Hall, Fremantle, WA, 18 May 2006

Jenni Large - Dancer

  • Reflect, Riverside Theatres, Parramatta, NSW, 26 February 2014
  • Reflect, Studio Underground, Perth, WA, 3 May 2013

Russell Leonard - Dancer, Choreographer

Bernadette Lewis - Dancer

  • Reflect, Riverside Theatres, Parramatta, NSW, 26 February 2014
  • Reflect, Studio Underground, Perth, WA, 3 May 2013

Jessica Lewis - Dancer, Choreographer

Anni Lindner - Actor

Dominik Mall - Dancer

  • PHOENIX , Playhouse Theatre, Perth, WA, 19 March 2010
  • Dash, Playhouse Theatre, Perth, WA, 13 May 2007

Claude Marcos - Set Designer, Costume Designer, Designer

Bianca Martin - Choreographer

  • nospace, Playhouse Theatre, Perth, WA, 12 June 2008
  • Strut Dance, Victoria Hall, Fremantle, WA, 22 March 2006

Hayley McElhinney - Actor

  • Medea 05, Perth Institute of Contemporary Arts, Northbridge, WA, 31 March 2005
  • The Lights, Belvoir Street Downstairs Theatre, Surry Hills, NSW, 25 May 2001

Adam McGurk - Actor

Tamsin McLinden - Dancer

  • PHOENIX , Playhouse Theatre, Perth, WA, 19 March 2010
  • nospace, Playhouse Theatre, Perth, WA, 12 June 2008

Dave Miller - Sound Designer, Sound Artist

  • nospace, Playhouse Theatre, Perth, WA, 12 June 2008
  • Strut Dance, Victoria Hall, Fremantle, WA, 22 March 2006

Mike Nanning - Production Manager, Dancer

Chrissie Parrott - Artistic Director

Jenny Phillips - Dancer

Maggi Phillips - Dancer

  • Dance#3, Moon Garden, Perth, WA, 31 October 2002
  • Dance#3, Perth Institute of Contemporary Arts, Northbridge, WA, 16 October 2002

Kathryn Puie - Dancer

  • Dance#3, Moon Garden, Perth, WA, 31 October 2002
  • Dance#3, Perth Institute of Contemporary Arts, Northbridge, WA, 16 October 2002

Adam Rapp - Playwright

  • Nocturne, Belvoir Street Downstairs Theatre, Surry Hills, NSW, 22 July 2004
  • Nocturne, Perth Institute of Contemporary Arts, Northbridge, WA, 9 June 2004

Adam Roode - Visual Artist

Justin Rutzou - Performer, Artistic Director

Hayley Schmidt - Dancer

Daniel Scott - Assistant Choreographer, Dancer

Garry Snowdon - Administrator

Lisa Sontag - Actor

  • Love, Tower Theatre, Southbank, VIC, 16 November 2005
  • Love, The Butter Factory Theatre, Wodonga, VIC, 27 October 2005

Scott Surgener - Head Mechanist

Lauren Taylor - Director

  • Love, Tower Theatre, Southbank, VIC, 16 November 2005
  • Love, The Butter Factory Theatre, Wodonga, VIC, 27 October 2005

Russell Thorpe - Dancer

  • PHOENIX , Playhouse Theatre, Perth, WA, 19 March 2010
  • Dash, Playhouse Theatre, Perth, WA, 13 May 2007

Molly Tipping - Dancer

  • Dance#3, Moon Garden, Perth, WA, 31 October 2002
  • Dance#3, Perth Institute of Contemporary Arts, Northbridge, WA, 16 October 2002

Cathie Travers - Composer, Musician

  • Sprung , Perth Institute of Contemporary Arts, Northbridge, WA, 16 June 2010
  • Dream Tigers, Playhouse Theatre, Perth, WA, 25 July 2002

Steve Turner - Actor

Alana Valentine - Playwright, Dramaturg

  • Medea 05, Perth Institute of Contemporary Arts, Northbridge, WA, 31 March 2005
  • Savage Grace, The Blue Room Theatre, Northbridge, WA, 21 November 2001

Jay Walsh - Actor

Elanor Webber - Performer, Dancer

Michael Whaites - Performer, Artistic Director

Netta Yashchin - Actor

Sam Zamora - Dancer

  • nospace, Playhouse Theatre, Perth, WA, 12 June 2008
  • Dash, Playhouse Theatre, Perth, WA, 13 May 2007

Linton Aberle - Dancer

  • PHOENIX , Playhouse Theatre, Perth, WA, 19 March 2010

Shane Adamczak - Actor

  • Splat!, Spare Parts Puppet Theatre, Fremantle, WA, 2 July 2016

Claudia Allessi - Performer

  • Hoofas, Victoria Hall, Fremantle, WA, 15 March 2006

Ursula Andinach - Technician

  • PHOENIX , Playhouse Theatre, Perth, WA, 19 March 2010

Amber Andre - Dancer

Grace Anthony - Dancer

  • nospace, Playhouse Theatre, Perth, WA, 12 June 2008

Tamara-Rose Archdeacon-King - Dancer

Farah Azmi - Dancer

  • nospace, Playhouse Theatre, Perth, WA, 12 June 2008

Lydia Bacopanos - Dancer

  • nospace, Playhouse Theatre, Perth, WA, 12 June 2008

Emmalee Bailas - Dancer

Philippa Bailas - Dancer

Lauchlan Bain - Dancer

  • PHOENIX , Playhouse Theatre, Perth, WA, 19 March 2010

Kate Balderson - Dancer

Jimi Bani - Actor

  • Jandamarra, Perth Convention and Exhibition Centre, Perth, WA, 9 February 2008

Damien Barbeler - Composer

  • The Lights, Belvoir Street Downstairs Theatre, Surry Hills, NSW, 25 May 2001

Arnah Barbouttis - Front of House

Catherine Barnes - Dancer

  • nospace, Playhouse Theatre, Perth, WA, 12 June 2008

David Barr - Set and/or Property Maker, Set Designer

  • PHOENIX , Playhouse Theatre, Perth, WA, 19 March 2010

Jordan Battye - Dancer

Kris Bech-Howley - Dancer

  • Dash, Playhouse Theatre, Perth, WA, 13 May 2007

Patsy Bedford - Dialect Coach

  • Jandamarra, Perth Convention and Exhibition Centre, Perth, WA, 9 February 2008

Jenee Bell - Dancer

  • PHOENIX , Playhouse Theatre, Perth, WA, 19 March 2010

Heath Bergerson - Actor

  • Yandy, Octagon Theatre, Crawley, WA, 8 October 2004

Rhys Bernhardt - Dancer

Steve Berrick - Set Designer

  • nospace, Playhouse Theatre, Perth, WA, 12 June 2008

Sam Bettenay - Sound Operator/Engineer

Jervez Bewley - Dancer

Rokiyah Bin-Swani - Dancer

  • nospace, Playhouse Theatre, Perth, WA, 12 June 2008

Paul Blackman - Choreographer

  • nospace, Playhouse Theatre, Perth, WA, 12 June 2008

Rhiannon Blair - Dancer

Nicole Bolton - Front of House

Kiana Booth - Dancer

  • PHOENIX , Playhouse Theatre, Perth, WA, 19 March 2010

Jerome Borg - Dancer

Jaxon Botje - Dancer

  • Dash, Playhouse Theatre, Perth, WA, 13 May 2007

Shannon Bott - Performer, Choreographer

Grace Bowdidge - Dancer

Laura Boynes - Dancer

Holly Boyton - Costume Designer

  • PHOENIX , Playhouse Theatre, Perth, WA, 19 March 2010

Hamish Briggs - Dancer

Hannah Briggs - Dancer

Tony Briggs - Actor

  • Jandamarra, Perth Convention and Exhibition Centre, Perth, WA, 9 February 2008

Varnya Bromilow - Publicist

George Brooking - Actor

  • Jandamarra, Perth Convention and Exhibition Centre, Perth, WA, 9 February 2008

Phillip Brophy - Musician

Emmanuel Brown - Actor

  • Jandamarra, Perth Convention and Exhibition Centre, Perth, WA, 9 February 2008

Steve Buckles - Set Designer

  • nospace, Playhouse Theatre, Perth, WA, 12 June 2008

Hayley Burdon - Dancer

  • PHOENIX , Playhouse Theatre, Perth, WA, 19 March 2010

Jon Burtt - Choreographer, Director

Jodie Buzza - Actor

Natalie Cameron - Publicist

  • PHOENIX , Playhouse Theatre, Perth, WA, 19 March 2010

Sharlene Campbell - Dancer

Michael Casas - Dancer

Meg Cavazzi - Dancer

Jenny Chandler - Front of House

Ben Chapman - Dancer

  • Dash, Playhouse Theatre, Perth, WA, 13 May 2007

Anton Chekhov - Playwright

  • Uncle Vanya, Octagon Theatre, Crawley, WA, 12 September 2005

Richard Cilli - Choreographer

  • Dash, Playhouse Theatre, Perth, WA, 13 May 2007

Simon Clarke - Actor

  • Jandamarra, Perth Convention and Exhibition Centre, Perth, WA, 9 February 2008

Anthony Cole - Dancer

Kimberley Connery - Front of House

Sarah Contos - Costume Designer

Peter Coppin - Historian

  • Yandy, Octagon Theatre, Crawley, WA, 8 October 2004

Darryl Cordell - Set Designer

  • Yandy, Octagon Theatre, Crawley, WA, 8 October 2004

Sarah Coulter-Nile - Dancer

  • nospace, Playhouse Theatre, Perth, WA, 12 June 2008

Raymond Cousse - Playwright

  • Kids' Stuff, Perth Institute of Contemporary Arts, Northbridge, WA, 5 March 2008

Nicholas Crawford - Dancer

Teneesha Crockford - Dancer

  • PHOENIX , Playhouse Theatre, Perth, WA, 19 March 2010

Cass Cumerford - Actor

  • The Lights, Belvoir Street Downstairs Theatre, Surry Hills, NSW, 25 May 2001

Chris Davies - Sound Designer

  • The Lights, Belvoir Street Downstairs Theatre, Surry Hills, NSW, 25 May 2001

Andrew Dawson - Dancer

  • Dash, Playhouse Theatre, Perth, WA, 13 May 2007

Libby De Venny - Front of House

Elizabeth Delfs - Set and/or Property Maker

  • PHOENIX , Playhouse Theatre, Perth, WA, 19 March 2010

Jane Diamond - Performer, Choreographer

Jade Dibblee - Dancer

Peter Docker - Actor

  • Jandamarra, Perth Convention and Exhibition Centre, Perth, WA, 9 February 2008

Marvi Dollaga - Dancer

Isaac Drandich - Actor

  • Yandy, Octagon Theatre, Crawley, WA, 8 October 2004

Helen Duncan - Dancer

Lachlan Dymond - Dancer

  • Dash, Playhouse Theatre, Perth, WA, 13 May 2007

Doris Eaton - Actor

  • Yandy, Octagon Theatre, Crawley, WA, 8 October 2004

Nash Eddie - Dancer

Keith Elder - Dancer

Rick Ellery - Front of House

Luke Ellis - Lighting Operator

Shona Erskine - Choreographer

  • Dash, Playhouse Theatre, Perth, WA, 13 May 2007

Euripides - Playwright

  • Medea 05, Perth Institute of Contemporary Arts, Northbridge, WA, 31 March 2005

Elle Evangelista - Dancer

  • PHOENIX , Playhouse Theatre, Perth, WA, 19 March 2010

Leon Ewing - Musician

  • Wish, The Blue Room Theatre, Northbridge, WA, 29 March 2011

Renato Fabretti - Actor

  • Love, Victoria Hall, Fremantle, WA, 18 May 2006

Peter Fares - Dancer

  • Dash, Playhouse Theatre, Perth, WA, 13 May 2007

Stella Farley - Dancer

Aidan Fennessy - Artistic Director

  • Love, The Butter Factory Theatre, Wodonga, VIC, 27 October 2005

Ryan Ferreira - Dancer

Eamon Flack - Actor, Creator

  • The Goose Chase, Perth Institute of Contemporary Arts, Northbridge, WA, 1 May 2007

Dario Fo - Playwright

Brandon Ford - Dancer

Veronica Formentin - Dancer

  • PHOENIX , Playhouse Theatre, Perth, WA, 19 March 2010

Daniel Foulkes - Dancer

  • Dash, Playhouse Theatre, Perth, WA, 13 May 2007

Douglas Foulkes-Taylor - Dancer

Daniel Found - Mechanist

Sam Fox - Artistic Director

  • nospace, Playhouse Theatre, Perth, WA, 12 June 2008

Andrew Fraser - Choreographer

Emily Frederickson - Costume Designer

Brian Friel - Playwright

  • Molly Sweeny, Rechabites Hall, Northbridge, WA, 21 September 2002

Pamela Fuentes - Sound Operator/Engineer

Annaleise Gaffney - Dancer

Marissa Garreffa - Associate Director

  • Medea 05, Perth Institute of Contemporary Arts, Northbridge, WA, 31 March 2005

Laura Gaskell - Front of House

Charlotte Gault - Performer

Paul Gazzola - Choreographer

  • Strut Dance, Victoria Hall, Fremantle, WA, 22 March 2006

Joshua Germain - Dancer

Ash Gibson Greig - Composer

Neil Gilmour - Dancer

Peter Goldsworthy - Writer

  • Wish, The Blue Room Theatre, Northbridge, WA, 29 March 2011

Laura Goodlet - Dancer

Paige Gordon - Director

Iain Grandage - Composer, Musical Director

Jon Green - Photographer

  • Nocturne, Perth Institute of Contemporary Arts, Northbridge, WA, 9 June 2004

Ashley Greig - Composer

  • The Goose Chase, Perth Institute of Contemporary Arts, Northbridge, WA, 1 May 2007

James Hagan - Actor

Chelsea Hailey - Dancer

Blaine Hall-Jones - Dancer

  • Dash, Playhouse Theatre, Perth, WA, 13 May 2007

Martelle Hammer - Actor

  • The Lights, Belvoir Street Downstairs Theatre, Surry Hills, NSW, 25 May 2001

Naomi Hanbury - Actor

Emma Harris - Dancer

Samantha Harris-Hughes - Dancer

  • nospace, Playhouse Theatre, Perth, WA, 12 June 2008

Mitchell Harvey - Dancer

  • nospace, Playhouse Theatre, Perth, WA, 12 June 2008

Brendan Harwood - Dancer

  • Dash, Playhouse Theatre, Perth, WA, 13 May 2007

Steve Hawke - Playwright

  • Jandamarra, Perth Convention and Exhibition Centre, Perth, WA, 9 February 2008

Sohan Ariel Hayes - Video Artist

  • The Goose Chase, Perth Institute of Contemporary Arts, Northbridge, WA, 1 May 2007

Amber Henn - Dancer

Luke Hewitt - Actor

Rodney Hoffman - Front of House

Gabe Holton - Dancer

  • PHOENIX , Playhouse Theatre, Perth, WA, 19 March 2010

Cat Hope - Composer, Sound Designer

  • Savage Grace, The Blue Room Theatre, Northbridge, WA, 21 November 2001

Jesse Hovey - Dancer

  • PHOENIX , Playhouse Theatre, Perth, WA, 19 March 2010

Elijah Hoyne - Dancer

Olivia Hoyne - Dancer

Zac Hoyne - Dancer

Coen Hutt - Dancer

Trevor Jamieson - Actor

  • Yandy, Octagon Theatre, Crawley, WA, 8 October 2004

Jelena Johnson - Dancer

Jenae Johnson - Dancer

Genevieve Jones - Stage Manager

Ron Jowett - Dancer

Vera Jowett - Dancer

Kieran Joyce - Dancer

Mohamed Kamara - Dancer

  • Dash, Playhouse Theatre, Perth, WA, 13 May 2007

Ayesha Katz - Dancer

  • PHOENIX , Playhouse Theatre, Perth, WA, 19 March 2010

Erin Kearns - Dancer

Paul Kelly - Musical Director

  • Jandamarra, Perth Convention and Exhibition Centre, Perth, WA, 9 February 2008

Zosia Kilpatrick - Dancer

  • Dash, Playhouse Theatre, Perth, WA, 13 May 2007

Fleur Kingsland - Costume Co-ordinator

Ingle Knight - Actor

  • Uncle Vanya, Octagon Theatre, Crawley, WA, 12 September 2005

Hayley Knowles - Dancer

  • PHOENIX , Playhouse Theatre, Perth, WA, 19 March 2010

Howard Korder - Playwright

  • The Lights, Belvoir Street Downstairs Theatre, Surry Hills, NSW, 25 May 2001

Brittany Laidlaw - Dancer

  • Dash, Playhouse Theatre, Perth, WA, 13 May 2007

Jacinta Larcombe - Dancer

  • PHOENIX , Playhouse Theatre, Perth, WA, 19 March 2010

Katie Lavers - Video Designer, Director

Sarita Leal - Stage Manager

Brooke Leeder - Dancer

  • Strut Dance, Victoria Hall, Fremantle, WA, 22 March 2006

Rhiannon Leraci - Dancer

  • PHOENIX , Playhouse Theatre, Perth, WA, 19 March 2010

Thomasin Litchfield - Actor

  • The Lights, Belvoir Street Downstairs Theatre, Surry Hills, NSW, 25 May 2001

Tania Loone - Dancer

Matthew Lutton - Creator

  • The Goose Chase, Perth Institute of Contemporary Arts, Northbridge, WA, 1 May 2007

Greame Macleod - Video Artist

Melina Mall - Dancer

  • PHOENIX , Playhouse Theatre, Perth, WA, 19 March 2010

David Mamet - Playwright

Cindy-Lee Maree - Dancer

Jessica Marino - Dancer

  • Dash, Playhouse Theatre, Perth, WA, 13 May 2007

Danny Marr - Actor

  • Jandamarra, Perth Convention and Exhibition Centre, Perth, WA, 9 February 2008

Kaylene Marr - Visual Artist

  • Jandamarra, Perth Convention and Exhibition Centre, Perth, WA, 9 February 2008

Tayla Marsh - Dancer

Charlotte Martin - Dancer

  • Dash, Playhouse Theatre, Perth, WA, 13 May 2007

Emily Martin - Dancer

Deidre Math - Technician

Rachael Maza Long - Director

  • Yandy, Octagon Theatre, Crawley, WA, 8 October 2004

Henry McAlpine - Dancer

  • PHOENIX , Playhouse Theatre, Perth, WA, 19 March 2010

Matthew McAvaney - Dancer

  • PHOENIX , Playhouse Theatre, Perth, WA, 19 March 2010

Maureen McCauanagh - Dancer

Rachel McDonald - Director

  • The Lights, Belvoir Street Downstairs Theatre, Surry Hills, NSW, 25 May 2001

Rhonda McDonald - Dancer

Mandy McElhinney - Actor

  • Uncle Vanya, Octagon Theatre, Crawley, WA, 12 September 2005

Renee McIntosh - Actor

  • Uncle Vanya, Octagon Theatre, Crawley, WA, 12 September 2005

Tammy Meeuwissen - Performer

  • Hoofas, Victoria Hall, Fremantle, WA, 15 March 2006

Graeme Mell - Mechanist

  • PHOENIX , Playhouse Theatre, Perth, WA, 19 March 2010

Joanna Meredith - Dancer

  • PHOENIX , Playhouse Theatre, Perth, WA, 19 March 2010

Xavier Michelides - Choreographer, Dancer

Selina Middleton - Dialect Coach

  • Jandamarra, Perth Convention and Exhibition Centre, Perth, WA, 9 February 2008

Robert Miles - Musician

Margaret Mills - Actor

  • Jandamarra, Perth Convention and Exhibition Centre, Perth, WA, 9 February 2008

Sam Mills - Dancer

Natalie Moir - Stage Manager

Sophie Moleta - Vocalist

Daniel Moody - Dancer

  • Dash, Playhouse Theatre, Perth, WA, 13 May 2007

Katie Moore - Performer

Virginia Moore-Price - Lighting Operator

Zena Morellini - Video Artist

Kane Morriss - Dancer

  • Dash, Playhouse Theatre, Perth, WA, 13 May 2007

Courtney Moylett - Front of House

Caitlyn Moynihan - Dancer

Ciara Moynihan - Dancer

Josh Mu - Dancer, Choreographer

Sophia Natale - Dancer

  • PHOENIX , Playhouse Theatre, Perth, WA, 19 March 2010

Andrew Newnham - Production Manager

Rhiannon Newton - Dancer

Eve Newton-Johnson - Dancer

  • PHOENIX , Playhouse Theatre, Perth, WA, 19 March 2010

David Ngoombujarra - Actor

  • Yandy, Octagon Theatre, Crawley, WA, 8 October 2004

Rohan Nichol - Actor

  • The Lights, Belvoir Street Downstairs Theatre, Surry Hills, NSW, 25 May 2001

Tian Nieuwendaal - Dancer

Amy Nilsen - Dancer

  • nospace, Playhouse Theatre, Perth, WA, 12 June 2008

Heather Nimmo - Playwright

Samuel Noble - Dancer

  • Dash, Playhouse Theatre, Perth, WA, 13 May 2007

Gemma Northover - Actor

Sonya Nugent - Front of House

Michael O'Brien - Sound Designer

Sean O'Brien - Dancer

  • Dash, Playhouse Theatre, Perth, WA, 13 May 2007

David O'Halloran - Mechanist

  • Dash, Playhouse Theatre, Perth, WA, 13 May 2007

Will O'Mahony - Actor

Karin Oosthuizen - Dancer

Reihanna Orlandi - Dancer

June Oscar - Dialect Coach

  • Jandamarra, Perth Convention and Exhibition Centre, Perth, WA, 9 February 2008

Mona Oscar - Dialect Coach

  • Jandamarra, Perth Convention and Exhibition Centre, Perth, WA, 9 February 2008

Ashley Page - Mechanist

  • nospace, Playhouse Theatre, Perth, WA, 12 June 2008

Nick Pages-Oliver - Actor

  • Splat!, Spare Parts Puppet Theatre, Fremantle, WA, 2 July 2016

Ainsley Paik - Dancer

  • Dash, Playhouse Theatre, Perth, WA, 13 May 2007

Traianos Pakioufakis - Graphic Designer, Photographer

  • nospace, Playhouse Theatre, Perth, WA, 12 June 2008

Trevor Patient - Production Manager

John Patterson - Musical Director

Aaron Pedersen - Actor

Kelton Pell - Actor

  • Jandamarra, Perth Convention and Exhibition Centre, Perth, WA, 9 February 2008

James Pham - Dancer

  • nospace, Playhouse Theatre, Perth, WA, 12 June 2008

Georgia Porter - Dancer

  • PHOENIX , Playhouse Theatre, Perth, WA, 19 March 2010

Kaila Quinn - Dancer

  • Dash, Playhouse Theatre, Perth, WA, 13 May 2007

Jolly Read - Playwright

  • Yandy, Octagon Theatre, Crawley, WA, 8 October 2004

Celina Rebola - Stage Manager

Steve Reich - Musician

Lucille Reynolds - Actor

Melodie Reynolds - Actor

  • Yandy, Octagon Theatre, Crawley, WA, 8 October 2004

Abby Richards - Dancer

Jasper Richardson - Dancer

Laura Ross - Dancer

Tahlia Russell - Dancer

  • nospace, Playhouse Theatre, Perth, WA, 12 June 2008

Michelle Saunders - General Manager

  • Dash, Playhouse Theatre, Perth, WA, 13 May 2007

Marcelle Schmitz - Actor

  • Medea 05, Perth Institute of Contemporary Arts, Northbridge, WA, 31 March 2005

Sue Scrutton - Publicist

  • nospace, Playhouse Theatre, Perth, WA, 12 June 2008

Richard Seidel - Production Manager

  • Dash, Playhouse Theatre, Perth, WA, 13 May 2007

Ferit Selcuk - Designer

  • The Lights, Belvoir Street Downstairs Theatre, Surry Hills, NSW, 25 May 2001

George Shevtsov - Actor

  • Uncle Vanya, Octagon Theatre, Crawley, WA, 12 September 2005

Gareth Simmonds - Mechanist

Nel Simpson - Aerialist

  • PHOENIX , Playhouse Theatre, Perth, WA, 19 March 2010

Ben Smith - Dancer

Bree Smith - Dancer

Crystal Smith - Dancer

Eli Smith - Set and/or Property Maker

  • nospace, Playhouse Theatre, Perth, WA, 12 June 2008

Jacob Smith - Dancer

Michael Smith - Actor

  • Splat!, Spare Parts Puppet Theatre, Fremantle, WA, 20 April 2013

David Smyth - Actor

Kayla Soper - Dancer

Kevin Spratt - Actor

  • Jandamarra, Perth Convention and Exhibition Centre, Perth, WA, 9 February 2008

Felicity Steel - Fight Director

  • Love, The Butter Factory Theatre, Wodonga, VIC, 27 October 2005

Chimene Steele-Prior - Dancer

Stephen Stewart - Actor

  • Yandy, Octagon Theatre, Crawley, WA, 8 October 2004

Lachlan Stokes - Dancer

Isabella Stone - Dancer

  • Dash, Playhouse Theatre, Perth, WA, 13 May 2007

Katharine Sturak - Translator

  • Kids' Stuff, Perth Institute of Contemporary Arts, Northbridge, WA, 5 March 2008

Jessica Sweeney - Dancer

  • nospace, Playhouse Theatre, Perth, WA, 12 June 2008

Eloise Sweetman - Front of House

Sean Taylor - Actor

Francois Tetaz - Musician

Diane Thistlethwaite - Dancer

Phil Thomson - Actor

  • Yandy, Octagon Theatre, Crawley, WA, 8 October 2004

Sarah Thorpe - Dancer

Athira Tiara Adly - Dancer

  • nospace, Playhouse Theatre, Perth, WA, 12 June 2008

Patricia Toindepi - Dancer

Matthew Treadgold - Dancer

  • Dash, Playhouse Theatre, Perth, WA, 13 May 2007

Sioban Tuke - Artistic Director

Ashley Turner - Dancer

  • Dash, Playhouse Theatre, Perth, WA, 13 May 2007

Sandra Umbagai-Clarke - Actor

  • Jandamarra, Perth Convention and Exhibition Centre, Perth, WA, 9 February 2008

DJ Valente - Dancer

  • Dash, Playhouse Theatre, Perth, WA, 13 May 2007

Stacey van Oyen - Dancer

Tasha Vener - Costume Designer

  • nospace, Playhouse Theatre, Perth, WA, 12 June 2008

Darrin Verhagen - Musician

Lindsay Vickery - Musician, Composer

Lucy Viskovich - Dancer

Aidan Waite - Dancer

  • Dash, Playhouse Theatre, Perth, WA, 13 May 2007

Jessyka Watson-Galbraith - Dancer

  • Strut Dance, Victoria Hall, Fremantle, WA, 22 March 2006

Adam Wheeler - Choreographer

  • PHOENIX , Playhouse Theatre, Perth, WA, 19 March 2010

June Wilkins - Dancer

Rosie Williams - Dancer

Pippa Williamson - Actor

  • Uncle Vanya, Octagon Theatre, Crawley, WA, 12 September 2005

Bryan Woltjen - Set Designer

Shuling Wong - Dancer

  • nospace, Playhouse Theatre, Perth, WA, 12 June 2008

Daniel Wotherspoon - Electrician

Zoe Wozniak - Dancer

  • PHOENIX , Playhouse Theatre, Perth, WA, 19 March 2010

Romy Wynands - Dancer

Kayla Yates - Dancer

Pork Chop Productions

Sydney Opera House

Black Swan Theatre Company

Playing Australia

Deckchair Theatre

  • Memmie Le Blanc, The Queen's Theatre, Adelaide, SA, 15 February 2008
  • Memmie Le Blanc, Victoria Hall, Fremantle, WA, 8 November 2007
  • The Goose Chase, Perth Institute of Contemporary Arts, Northbridge, WA, 1 May 2007
  • Love, Victoria Hall, Fremantle, WA, 18 May 2006
  • Strut Dance, Victoria Hall, Fremantle, WA, 22 March 2006
  • Hoofas, Victoria Hall, Fremantle, WA, 15 March 2006

Steps Youth Dance Company

Steamworks Arts Productions

  • Kids' Stuff, Perth Institute of Contemporary Arts, Northbridge, WA, 5 March 2008
  • The Drover's Wives, Playhouse Theatre, Perth, WA, 1 February 2006
  • Medea 05, Perth Institute of Contemporary Arts, Northbridge, WA, 31 March 2005
  • Nocturne, Belvoir Street Downstairs Theatre, Surry Hills, NSW, 22 July 2004
  • Nocturne, Perth Institute of Contemporary Arts, Northbridge, WA, 9 June 2004

Link Dance Company

Strut Dance Inc.

  • Two Way: Give Up The Ghost, Playhouse Theatre, Perth, WA, 10 February 2004
  • Two Way: Room, Playhouse Theatre, Perth, WA, 10 February 2004
  • Dance#3, Moon Garden, Perth, WA, 31 October 2002
  • Dance#3, Perth Institute of Contemporary Arts, Northbridge, WA, 16 October 2002

University of Western Australia

Australia Council for the Arts

HotHouse Theatre

  • Love, Tower Theatre, Southbank, VIC, 16 November 2005
  • Love, The Butter Factory Theatre, Wodonga, VIC, 27 October 2005
  • Last Cab to Darwin, The Butter Factory Theatre, Wodonga, VIC, 10 November 2004

Perth Theatre Company

Spare Parts Puppet Theatre

  • Splat!, Spare Parts Puppet Theatre, Fremantle, WA, 2 July 2016
  • Splat!, Spare Parts Puppet Theatre, Fremantle, WA, 20 April 2013
  • Splat!, Spare Parts Puppet Theatre, Fremantle, WA, 7 July 2007

The UWA Perth International Arts Festival

Western Australian Academy of Performing Arts

Artrage

  • Dance#3, Moon Garden, Perth, WA, 31 October 2002
  • Dance#3, Perth Institute of Contemporary Arts, Northbridge, WA, 16 October 2002

Ausdance WA

B Sharp

  • Nocturne, Belvoir Street Downstairs Theatre, Surry Hills, NSW, 22 July 2004
  • The Lights, Belvoir Street Downstairs Theatre, Surry Hills, NSW, 25 May 2001

Kompany Kido

  • Dance#3, Moon Garden, Perth, WA, 31 October 2002
  • Dance#3, Perth Institute of Contemporary Arts, Northbridge, WA, 16 October 2002

Lottery West

State Government of Western Australia

Vitalstatistix Theatre Company

Adelaide Fringe Festival

Arts NSW

Arts WA

Bunuba Films

  • Jandamarra, Perth Convention and Exhibition Centre, Perth, WA, 9 February 2008

Festival of Perth

Malthouse Theatre

  • Love, Tower Theatre, Southbank, VIC, 16 November 2005

Night Train

  • Wish, The Blue Room Theatre, Northbridge, WA, 29 March 2011

Northern Rivers Performing Arts

Octopus Theatre

  • The Lights, Belvoir Street Downstairs Theatre, Surry Hills, NSW, 25 May 2001

Performing Lines Ltd

Performing Lines WA

  • Reflect, Studio Underground, Perth, WA, 3 May 2013

Perth Institute of Contemporary Arts

  • Kids' Stuff, Perth Institute of Contemporary Arts, Northbridge, WA, 5 March 2008

Perth International Arts Festival

  • Jandamarra, Perth Convention and Exhibition Centre, Perth, WA, 9 February 2008

Playhouse Theatre

S:Teamwork:S

  • Savage Grace, The Blue Room Theatre, Northbridge, WA, 21 November 2001

Storm Dance and Design

The Playhouse

WA Fringe Festival

What scene? Productions

Identifier 1284