Contributor Paul Lim
Export | Feedback | Map | Network | Print
Gender Male
Functions Lighting Designer
Events

Lighting Designer

Designer

Video Designer

  • MonoMyth, Chaffey Theatre, Renmark, SA, 28 October 2011
  • MonoMyth, Loxton Community Theatre, Loxton, SA, 27 October 2011
  • MonoMyth, Waikerie High School, Waikerie, SA, 26 October 2011

Lighting Operator

  • Sundowner, Phee Broadway Theatre, Castlemaine, VIC, 1 April 2011
  • Scope, Union Theatre, Parkville, VIC, 21 May 1999

Sound Designer

Production Manager

  • Trapper, The Arts Centre, Melbourne, VIC, 3 August 2017

Busty Beatz - Musical Director, Sound Designer, Composer, Creator

Juanita Duncan - Performer

Ofa Fotu - Performer

Ben Graetz - Performer

Materhare Hope Haami - Performer

Tristan Shelly - Set Designer

Crystal Stacey - Performer

Sam Doyle - Assistant Lighting Designer

Lisa Fa'alafi - Choreographer, Director, Designer

Sammie Williams - Dance Director

Lucy Guerin - Director, Choreographer

  • Make Your Own World, Arts House North Melbourne Town Hall , North Melbourne, VIC, 12 March 2019
  • Split, Fabrik Heeder, Krefeld, Germany, 1 September 2018
  • Split, Stadsschouwburg Groningen Theatre, Groningen, Netherlands, 28 August 2018
  • Split, Adelaide Institute of Arts Main Theatre, Adelaide, SA, 2 March 2018
  • Split, Arts House North Melbourne Town Hall , North Melbourne, VIC, 16 March 2017

Christian Leavesley - Assistant Director, Creator, Director, Writer, Devisor

  • Trapper, The Studio (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 14 April 2018
  • Trapper, The Arts Centre, Melbourne, VIC, 3 August 2017
  • The Sleepover, The Arts Centre, Melbourne, VIC, 22 August 2015
  • The House of Dreaming, ABC Radio, Perth - Fielder St studios, East Perth, WA, 22 February 2013
  • The House of Dreaming, Lawler Studio, Southbank, VIC, 23 October 2012

Lilian Steiner - Dancer

  • Make Your Own World, Arts House North Melbourne Town Hall , North Melbourne, VIC, 12 March 2019
  • Split, Fabrik Heeder, Krefeld, Germany, 1 September 2018
  • Split, Stadsschouwburg Groningen Theatre, Groningen, Netherlands, 28 August 2018
  • Split, Adelaide Institute of Arts Main Theatre, Adelaide, SA, 2 March 2018
  • Split, Arts House North Melbourne Town Hall , North Melbourne, VIC, 16 March 2017

Angus Cerini - Playwright, Writer, Actor

Robin Fox - Sound Designer

  • Split, Fabrik Heeder, Krefeld, Germany, 1 September 2018
  • Split, Stadsschouwburg Groningen Theatre, Groningen, Netherlands, 28 August 2018
  • Split, Adelaide Institute of Arts Main Theatre, Adelaide, SA, 2 March 2018
  • Split, Arts House North Melbourne Town Hall , North Melbourne, VIC, 16 March 2017

Melanie Lane - Dancer

  • Split, Fabrik Heeder, Krefeld, Germany, 1 September 2018
  • Split, Stadsschouwburg Groningen Theatre, Groningen, Netherlands, 28 August 2018
  • Split, Adelaide Institute of Arts Main Theatre, Adelaide, SA, 2 March 2018
  • Split, Arts House North Melbourne Town Hall , North Melbourne, VIC, 16 March 2017

Harriet Oxley - Costume Designer

  • Split, Fabrik Heeder, Krefeld, Germany, 1 September 2018
  • Split, Stadsschouwburg Groningen Theatre, Groningen, Netherlands, 28 August 2018
  • Split, Adelaide Institute of Arts Main Theatre, Adelaide, SA, 2 March 2018
  • Split, Arts House North Melbourne Town Hall , North Melbourne, VIC, 16 March 2017

Robin Rimbaud - Composer

  • Split, Fabrik Heeder, Krefeld, Germany, 1 September 2018
  • Split, Stadsschouwburg Groningen Theatre, Groningen, Netherlands, 28 August 2018
  • Split, Adelaide Institute of Arts Main Theatre, Adelaide, SA, 2 March 2018
  • Split, Arts House North Melbourne Town Hall , North Melbourne, VIC, 16 March 2017

Annette Vieusseux - Producer

  • Split, Fabrik Heeder, Krefeld, Germany, 1 September 2018
  • Split, Stadsschouwburg Groningen Theatre, Groningen, Netherlands, 28 August 2018
  • Split, Adelaide Institute of Arts Main Theatre, Adelaide, SA, 2 March 2018
  • Split, Arts House North Melbourne Town Hall , North Melbourne, VIC, 16 March 2017

Olivia Allen - Director, Devisor

  • MonoMyth, Chaffey Theatre, Renmark, SA, 28 October 2011
  • MonoMyth, Loxton Community Theatre, Loxton, SA, 27 October 2011
  • MonoMyth, Waikerie High School, Waikerie, SA, 26 October 2011

Martyn Coutts - Video Artist, Performer, Creator, Video Designer, Director

Hayley Forward - Sound Designer

  • MonoMyth, Chaffey Theatre, Renmark, SA, 28 October 2011
  • MonoMyth, Loxton Community Theatre, Loxton, SA, 27 October 2011
  • MonoMyth, Waikerie High School, Waikerie, SA, 26 October 2011

Marg Howell - Designer

Jolyon James - Designer, Writer, Creator, Devisor

  • Trapper, The Studio (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 14 April 2018
  • Trapper, The Arts Centre, Melbourne, VIC, 3 August 2017
  • The Sleepover, The Arts Centre, Melbourne, VIC, 22 August 2015

Richard Vabre - Lighting Operator, Dancer, Lighting Designer

Emilie Zoey Baker - Writer

  • Trapper, The Studio (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 14 April 2018
  • Trapper, The Arts Centre, Melbourne, VIC, 3 August 2017

Penelope Bartlau - Actor

Danielle Brustman - Designer

Simon Day - Writer, Actor

Bec Franklin - Actor, Production Manager

Matthew Gardiner - Performer, Designer

Ray Gardiner - Designer

Clare Gatehouse - Actor

Ben Grant - Devisor, Sound Composer, Actor

  • The Sleepover, The Arts Centre, Melbourne, VIC, 22 August 2015
  • Scope, Union Theatre, Parkville, VIC, 21 May 1999

Peta Hanrahan - Director

Sean Healy - Video Artist, Video Designer

  • Trapper, The Studio (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 14 April 2018
  • Trapper, The Arts Centre, Melbourne, VIC, 3 August 2017

Lally Katz - Playwright

Chris Kohn - Director

Paula Levis - Costume Designer

  • Sundowner, Phee Broadway Theatre, Castlemaine, VIC, 1 April 2011
  • en masse, Arts House North Melbourne Town Hall , North Melbourne, VIC, 19 October 2010

Alexandra Macalister-Bills - Coordinator, Education Officer

  • Trapper, The Arts Centre, Melbourne, VIC, 3 August 2017
  • The Sleepover, The Arts Centre, Melbourne, VIC, 22 August 2015

Halcyon Macleod - Writer

Sarah McCusker - Director, Performer

Chris Mildren - Musical Director, Writer, Musician

Justin Murray - Actor, Director

Emily O'Brien - Production Manager

Bronwyn Pringle - Lighting Designer, Costume Co-ordinator

  • Scope, Union Theatre, Parkville, VIC, 21 May 1999
  • Phar and Away, Guild Theatre, Parkville, VIC, 16 October 1997

Ashlea Pyke - Movement Director

  • Trapper, The Studio (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 14 April 2018
  • Trapper, The Arts Centre, Melbourne, VIC, 3 August 2017

Ania Reynolds - Sound Designer, Composer

  • Trapper, The Studio (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 14 April 2018
  • Trapper, The Arts Centre, Melbourne, VIC, 3 August 2017

Michael Roper - Actor, Director, Lighting Designer

Kelly Ryall - Composer

Luke Ryan - Actor

Rohan Trollope - Writer

Kylie Trounson - Actor

Nic Velissaris - Lighting Operator, Playwright

Claire Wearne - Actor, Director, Assistant Director

Paul Wood - Performer, Dancer

  • Tabitha to Saturn, Guild Theatre, Parkville, VIC, 19 August 1999
  • Scope, Union Theatre, Parkville, VIC, 21 May 1999

Matilda Woodroofe - Costume Designer

  • Trapper, The Studio (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 14 April 2018
  • Trapper, The Arts Centre, Melbourne, VIC, 3 August 2017

Jethro Woodward - Composer, Sound Designer

Ben Adam - Actor

  • Brother Boy, The Dog Theatre, Footscray, VIC, 21 November 2007

Sarah Adams - Writer

Yianni Agisilaou - Actor

Kate Allison - Actor

Weiqi Aluo - Performer

  • Fault Lines, Merlyn Theatre, Southbank, VIC, 10 October 2012

Dije Arien - Actor

  • Rewberry High, Organ Factory, Clifton Hill, VIC, 7 October 1999

Betty Arnold - Actor

  • Sundowner, Phee Broadway Theatre, Castlemaine, VIC, 1 April 2011

Craig Astbury - Actor

Jim Atkins - Sound Operator/Engineer

  • en masse, Arts House North Melbourne Town Hall , North Melbourne, VIC, 19 October 2010

Sarah Austin - Performer

David Baker - Performer

  • Fish, The Melba Spiegeltent , Collingwood, VIC, 31 August 2017

Nick Barlow - Performer

Emily Barrie - Designer, Devisor

Jane Bayly - Songwriter

  • Fish, The Melba Spiegeltent , Collingwood, VIC, 31 August 2017

Nicol Beechey - Production Manager

  • Scope, Union Theatre, Parkville, VIC, 21 May 1999

Paul Bernath - Actor, Lighting Designer

  • Rewberry High, Organ Factory, Clifton Hill, VIC, 7 October 1999

Andrew Bertram - Actor

Tim Bradtke - Actor

Astrid Briggs - Actor

Sara Brodie - Choreographer, Director, Creator

  • Fault Lines, Merlyn Theatre, Southbank, VIC, 10 October 2012

Peter Brundle - Designer

  • en masse, Arts House North Melbourne Town Hall , North Melbourne, VIC, 19 October 2010

Michael Burkett - Actor

Michael Buxton - Performer

  • Fish, The Melba Spiegeltent , Collingwood, VIC, 31 August 2017

Andrew Byrne - Actor

Josephine Byrt - Publicist, Producer

  • Scope, Union Theatre, Parkville, VIC, 21 May 1999

Nick Caddaye - Playwright

Thomas Caldwell - Actor

Georgiana Cameron - Actor

  • Rewberry High, Organ Factory, Clifton Hill, VIC, 7 October 1999

Scott Campbell - Graphic Designer

  • Scope, Union Theatre, Parkville, VIC, 21 May 1999

Lee Casey - Executive Producer

Alannah Cavalieri - Actor

Vicki Charleston - Actor

  • Sundowner, Phee Broadway Theatre, Castlemaine, VIC, 1 April 2011

Ben Chessell - Lighting Designer

Adrienne Chisholm - Set Designer

  • Fish, The Melba Spiegeltent , Collingwood, VIC, 31 August 2017

Stuart Christie - Actor, Devisor

  • Sundowner, Phee Broadway Theatre, Castlemaine, VIC, 1 April 2011

Lucy Christopher - Actor

  • Rewberry High, Organ Factory, Clifton Hill, VIC, 7 October 1999

Kate Church - Set Designer

  • Scope, Union Theatre, Parkville, VIC, 21 May 1999

Marlo Cobham - Actor

  • Sundowner, Phee Broadway Theatre, Castlemaine, VIC, 1 April 2011

Ally Collier - Actor

Hugh Colman - Designer

  • Scope, Union Theatre, Parkville, VIC, 21 May 1999

Xan Colman - Actor

  • Rewberry High, Organ Factory, Clifton Hill, VIC, 7 October 1999

Damien Cooper - Lighting Designer

  • Sundowner, Phee Broadway Theatre, Castlemaine, VIC, 1 April 2011

David Corbet - Sound Composer

  • Scope, Union Theatre, Parkville, VIC, 21 May 1999

Tom Cordiner - Lighting Operator

  • Scope, Union Theatre, Parkville, VIC, 21 May 1999

Melissa Corral - Dancer

  • Scope, Union Theatre, Parkville, VIC, 21 May 1999

Michaela Coventry - Producer

  • Make Your Own World, Arts House North Melbourne Town Hall , North Melbourne, VIC, 12 March 2019

Gemma Crofts - Front of House

  • Rewberry High, Organ Factory, Clifton Hill, VIC, 7 October 1999

Aaron Cuthbert - Musician, Sound Designer, Creator

  • Operation, BlackBox , Melbourne, VIC, 2 May 2007

Maude Davey - Director

  • Fish, The Melba Spiegeltent , Collingwood, VIC, 31 August 2017

Nell Day - Musical Director

Dan Demant - Actor

David Denborough - Creator, Writer

  • Sundowner, Phee Broadway Theatre, Castlemaine, VIC, 1 April 2011

Kate Denborough - Director, Creator

  • Sundowner, Phee Broadway Theatre, Castlemaine, VIC, 1 April 2011

Linxun Deng - Performer

  • Fault Lines, Merlyn Theatre, Southbank, VIC, 10 October 2012

Tra Mi Dinh - Dancer

  • Make Your Own World, Arts House North Melbourne Town Hall , North Melbourne, VIC, 12 March 2019

Lawrence English - Sound Designer

  • en masse, Arts House North Melbourne Town Hall , North Melbourne, VIC, 19 October 2010

Dailan Evans - Actor

Rhea Famlonga - Video Artist

Gareth Farr - Music and Lyrics

  • Fault Lines, Merlyn Theatre, Southbank, VIC, 10 October 2012

Lisa Fa’alafi - Director, Designer, Creator, Choreographer

Simone French - Actor

  • Trapper, The Arts Centre, Melbourne, VIC, 3 August 2017

Ghenoa Gela - Performer

Charlotte George - Actor

Sarah Giles - Stage Manager

Fiona Gillies - Performer

Chris Gospel - Video Artist

Gabrielle Griffin - Performer, Devisor, Producer

Fiona Haasz - Dancer, Costume Designer

  • Scope, Union Theatre, Parkville, VIC, 21 May 1999

Chris Hallam - Actor

  • Rewberry High, Organ Factory, Clifton Hill, VIC, 7 October 1999

Benjamin Hancock - Dancer

  • Make Your Own World, Arts House North Melbourne Town Hall , North Melbourne, VIC, 12 March 2019

Aizura Hankin - Dancer

  • Scope, Union Theatre, Parkville, VIC, 21 May 1999

David Hawkes - Head Flyman

  • Scope, Union Theatre, Parkville, VIC, 21 May 1999

Shona Hawkes - Stage Manager

  • Scope, Union Theatre, Parkville, VIC, 21 May 1999

Michelle Heaven - Devisor, Actor

  • Sundowner, Phee Broadway Theatre, Castlemaine, VIC, 1 April 2011

Anna Hedigan - Designer

  • Scope, Union Theatre, Parkville, VIC, 21 May 1999

James Henry - Actor, Sound Designer

Melinda Hetzel - Director

Marg Horwell - Performer

Tom Hoskins - Musical Director

  • Rewberry High, Organ Factory, Clifton Hill, VIC, 7 October 1999

Mel Howlett - Actor

Yongxiang Huang - Performer

  • Fault Lines, Merlyn Theatre, Southbank, VIC, 10 October 2012

Nicholas Illton - Set and/or Property Maker

  • Scope, Union Theatre, Parkville, VIC, 21 May 1999

Hamish Irvine - Actor

  • Trapper, The Arts Centre, Melbourne, VIC, 3 August 2017

Michael Jankie - Production Manager

  • en masse, Arts House North Melbourne Town Hall , North Melbourne, VIC, 19 October 2010

Shan Jayaweera - Actor

Soren Jayaweera - Musician

Suren Jayaweera - Writer

Daniel Jenatsch - Composer

  • Make Your Own World, Arts House North Melbourne Town Hall , North Melbourne, VIC, 12 March 2019

Sean Jennings - Sound Designer

  • Scope, Union Theatre, Parkville, VIC, 21 May 1999

Rebecca Jensen - Dancer

  • Make Your Own World, Arts House North Melbourne Town Hall , North Melbourne, VIC, 12 March 2019

Lu Jiang - Performer

  • Fault Lines, Merlyn Theatre, Southbank, VIC, 10 October 2012

Vicki Jones - Photographer

  • Scope, Union Theatre, Parkville, VIC, 21 May 1999

Alex Jordan - Dancer

  • Scope, Union Theatre, Parkville, VIC, 21 May 1999

Hannah Jordan - Assistant Stage Manager

  • Scope, Union Theatre, Parkville, VIC, 21 May 1999

Geire Kami - Actor

Simon Kearney - Actor

Jess Keepence - Production Manager

Sam Keevers - Musical Director

Anna Kennedy - Producer

  • Fish, The Melba Spiegeltent , Collingwood, VIC, 31 August 2017

Chris Kennett - Director

  • Rewberry High, Organ Factory, Clifton Hill, VIC, 7 October 1999

Noha Khalaf - Actor

Simon King - Actor

Genevieve Lacey - Devisor, Musician, Composer

  • en masse, Arts House North Melbourne Town Hall , North Melbourne, VIC, 19 October 2010

Chris Lewis - Musical Director

  • Fish, The Melba Spiegeltent , Collingwood, VIC, 31 August 2017

Wei Liu - Performer

  • Fault Lines, Merlyn Theatre, Southbank, VIC, 10 October 2012

Xianxian Liu - Performer

  • Fault Lines, Merlyn Theatre, Southbank, VIC, 10 October 2012

Alice Lowenstein - Front of House

  • Scope, Union Theatre, Parkville, VIC, 21 May 1999

Monique Luttin - Actor

Felicity MacDonald - Choreographer, Director

  • Scope, Union Theatre, Parkville, VIC, 21 May 1999

Shea MacDonough - Performer

  • Fish, The Melba Spiegeltent , Collingwood, VIC, 31 August 2017

Alisdair Macindoe - Dancer

  • Make Your Own World, Arts House North Melbourne Town Hall , North Melbourne, VIC, 12 March 2019

David MacLeod - Musician

Jonathan Marshall - Writer, Dancer

  • Scope, Union Theatre, Parkville, VIC, 21 May 1999

Kate McCartney - Actor

Ross McCormack - Choreographer

  • Fault Lines, Merlyn Theatre, Southbank, VIC, 10 October 2012

Mark McEntyre - Costume Designer, Set Designer

  • Fault Lines, Merlyn Theatre, Southbank, VIC, 10 October 2012

Ali McGregor - Performer, Writer

Phillip McInnes - Actor, Devisor

Andrew McLelland - Actor

John McLelland - Actor

Alison McNicoll - Designer

  • Operation, BlackBox , Melbourne, VIC, 2 May 2007

Adrian Melchiori - Actor

Dan Meng - Performer

  • Fault Lines, Merlyn Theatre, Southbank, VIC, 10 October 2012

Cameron Menzies - Director

Hermione Merry - Performer

Madeline Miller - Dancer

  • Scope, Union Theatre, Parkville, VIC, 21 May 1999

Charmaine Monteiro - Actor

Glen Moore - Performer

Helen Morse - Devisor, Actor

  • Sundowner, Phee Broadway Theatre, Castlemaine, VIC, 1 April 2011

Steve Mouzakis - Actor

  • Brother Boy, The Dog Theatre, Footscray, VIC, 21 November 2007

Yuhong Mu - Performer

  • Fault Lines, Merlyn Theatre, Southbank, VIC, 10 October 2012

Claire Murray - Actor

  • Rewberry High, Organ Factory, Clifton Hill, VIC, 7 October 1999

Lorna Musgrove - Video Artist

Ryan New - Performer

  • Fish, The Melba Spiegeltent , Collingwood, VIC, 31 August 2017

Emma Newman - Devisor, Producer, Performer

Tony Nikolakopoulos - Actor

  • Brother Boy, The Dog Theatre, Footscray, VIC, 21 November 2007

Elissa O'Malley - Actor

Jackie O'Neil - Actor

  • Sundowner, Phee Broadway Theatre, Castlemaine, VIC, 1 April 2011

Melanie O'Neill - Costume Designer

  • Scope, Union Theatre, Parkville, VIC, 21 May 1999

Julie Obst - Actor

  • Sundowner, Phee Broadway Theatre, Castlemaine, VIC, 1 April 2011

Erwin Ongso - Dancer

  • Scope, Union Theatre, Parkville, VIC, 21 May 1999

Julia Orlando - Assistant Stage Manager

  • Trapper, The Arts Centre, Melbourne, VIC, 3 August 2017

Jessie Oshodi - Dancer

  • Make Your Own World, Arts House North Melbourne Town Hall , North Melbourne, VIC, 12 March 2019

Allison Pagano - Dancer

  • Scope, Union Theatre, Parkville, VIC, 21 May 1999

Niklas Pajanti - Head Electrician

  • Scope, Union Theatre, Parkville, VIC, 21 May 1999

Lil Paranos - Actor

  • Sundowner, Phee Broadway Theatre, Castlemaine, VIC, 1 April 2011

Kelly Parry - Director

Chris Peile - Musician

Miaomiao Peng - Performer

  • Fault Lines, Merlyn Theatre, Southbank, VIC, 10 October 2012

Rui Peng - Performer

  • Fault Lines, Merlyn Theatre, Southbank, VIC, 10 October 2012

Rachel Perks - Actor

  • Trapper, The Arts Centre, Melbourne, VIC, 3 August 2017

Marianna Pettolino - Front of House

  • Scope, Union Theatre, Parkville, VIC, 21 May 1999

Anna Pidgeon - Stage Manager

  • Trapper, The Arts Centre, Melbourne, VIC, 3 August 2017

Gao Ping - Music and Lyrics

  • Fault Lines, Merlyn Theatre, Southbank, VIC, 10 October 2012

Erin Pocervina - Performer

  • Fish, The Melba Spiegeltent , Collingwood, VIC, 31 August 2017

Natalie Poole - Dancer

  • Scope, Union Theatre, Parkville, VIC, 21 May 1999

Juanita Pope - Performer

Dan Potra - Set Designer

  • Sundowner, Phee Broadway Theatre, Castlemaine, VIC, 1 April 2011

Richard Pyros - Writer, Musician

Julie Renton - Set and/or Property Maker

  • Sundowner, Phee Broadway Theatre, Castlemaine, VIC, 1 April 2011

Vanessa Richards - Production Manager

  • Scope, Union Theatre, Parkville, VIC, 21 May 1999

Paul Roberts - Dancer

  • Scope, Union Theatre, Parkville, VIC, 21 May 1999

Sophie Ross - Actor

Sam Routledge - Performer, Puppeteer, Creator, Director

  • Operation, BlackBox , Melbourne, VIC, 2 May 2007

John Ryan - Writer

Daniel Schlusser - Actor

  • Trapper, The Arts Centre, Melbourne, VIC, 3 August 2017

Narda Shanley - Performer

Marc Silver - Filmmaker, Devisor

  • en masse, Arts House North Melbourne Town Hall , North Melbourne, VIC, 19 October 2010

Naomi Simon - Publicist

  • Scope, Union Theatre, Parkville, VIC, 21 May 1999

Esther Singer - Stage Manager, Projection Designer

  • Scope, Union Theatre, Parkville, VIC, 21 May 1999

Ruth Singer - Dancer, Costume Designer

  • Scope, Union Theatre, Parkville, VIC, 21 May 1999

Emma Sissons - Actor

Melissa Slaviero - Performer

  • Fish, The Melba Spiegeltent , Collingwood, VIC, 31 August 2017

Grant Smith - Director

  • Prime Time, Union Theatre, Parkville, VIC, 13 August 1997

Kathryn Sproul - Set Designer

Cameron Stanley - Performer

  • Fish, The Melba Spiegeltent , Collingwood, VIC, 31 August 2017

Jeremy Taylor - Actor

  • Rewberry High, Organ Factory, Clifton Hill, VIC, 7 October 1999

Charmaine Tham - Assistant Stage Manager

  • Scope, Union Theatre, Parkville, VIC, 21 May 1999

Andrew Theopolis - Performer

  • Prime Time, Union Theatre, Parkville, VIC, 13 August 1997

Katherine Tonkin - Dancer

  • Scope, Union Theatre, Parkville, VIC, 21 May 1999

Andrew Treloar - Costume Designer

  • Make Your Own World, Arts House North Melbourne Town Hall , North Melbourne, VIC, 12 March 2019

Glenn Trembath - Production Manager

Andrew Tresidder - Performer

  • Fish, The Melba Spiegeltent , Collingwood, VIC, 31 August 2017

Lisa Trewin - Technical Manager, Lighting Designer

  • Scope, Union Theatre, Parkville, VIC, 21 May 1999

Julia Truong - Assistant Stage Manager

Alex Tsitsopoulos - Actor

  • Brother Boy, The Dog Theatre, Footscray, VIC, 21 November 2007

Julian Tuckett - Actor

Gerard Van Dyck - Devisor, Actor

  • Sundowner, Phee Broadway Theatre, Castlemaine, VIC, 1 April 2011

Hans Van Dyck - Set and/or Property Maker

  • Sundowner, Phee Broadway Theatre, Castlemaine, VIC, 1 April 2011

Daniel Vaughan - Dancer

  • Scope, Union Theatre, Parkville, VIC, 21 May 1999

Nicholas Verso - Performer

Eve Vincent - Dancer

  • Scope, Union Theatre, Parkville, VIC, 21 May 1999

Alison Walker - Actor

Grace Walpole - Assistant Director, Dancer

  • Scope, Union Theatre, Parkville, VIC, 21 May 1999

Siyang Wang - Performer

  • Fault Lines, Merlyn Theatre, Southbank, VIC, 10 October 2012

Sizhu Wang - Performer

  • Fault Lines, Merlyn Theatre, Southbank, VIC, 10 October 2012

Xue Wang - Performer

  • Fault Lines, Merlyn Theatre, Southbank, VIC, 10 October 2012

Julie Warren - Lighting Designer

  • Scope, Union Theatre, Parkville, VIC, 21 May 1999

Clare Watson - Devisor

Alastair Watts - Musician

Andrew White - Designer

Verlie Whittaker - Actor

  • Sundowner, Phee Broadway Theatre, Castlemaine, VIC, 1 April 2011

Lili Wilkinson - Sound Operator/Engineer

  • Scope, Union Theatre, Parkville, VIC, 21 May 1999

Oscar Wilson - Actor

  • Sundowner, Phee Broadway Theatre, Castlemaine, VIC, 1 April 2011

Simon Wollan - Projection Designer, Flyman

  • Scope, Union Theatre, Parkville, VIC, 21 May 1999

Ashley Wood - Actor

Zoe Wood - Dancer

  • Scope, Union Theatre, Parkville, VIC, 21 May 1999

Rory Wood-Ingram - Actor

Xingfei Xie - Performer

  • Fault Lines, Merlyn Theatre, Southbank, VIC, 10 October 2012

Yi Xu - Performer

  • Fault Lines, Merlyn Theatre, Southbank, VIC, 10 October 2012

Som Yeung - Musician

Achilles Yiangoulli - Singer, Composer

  • Brother Boy, The Dog Theatre, Footscray, VIC, 21 November 2007

Bianca Yianni - Dancer

  • Scope, Union Theatre, Parkville, VIC, 21 May 1999

Hao Zhang - Performer

  • Fault Lines, Merlyn Theatre, Southbank, VIC, 10 October 2012

Yan Zhang - Performer

  • Fault Lines, Merlyn Theatre, Southbank, VIC, 10 October 2012

Black Honey Company

Briefs Factory

Arena Theatre Company

  • Trapper, The Studio (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 14 April 2018
  • Trapper, The Arts Centre, Melbourne, VIC, 3 August 2017
  • The Sleepover, The Arts Centre, Melbourne, VIC, 22 August 2015
  • The House of Dreaming, ABC Radio, Perth - Fielder St studios, East Perth, WA, 22 February 2013
  • The House of Dreaming, Lawler Studio, Southbank, VIC, 23 October 2012

Lucy Guerin Inc

  • Make Your Own World, Arts House North Melbourne Town Hall , North Melbourne, VIC, 12 March 2019
  • Split, Fabrik Heeder, Krefeld, Germany, 1 September 2018
  • Split, Stadsschouwburg Groningen Theatre, Groningen, Netherlands, 28 August 2018
  • Split, Adelaide Institute of Arts Main Theatre, Adelaide, SA, 2 March 2018
  • Split, Arts House North Melbourne Town Hall , North Melbourne, VIC, 16 March 2017

Australia Council for the Arts

  • Trapper, The Studio (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 14 April 2018
  • Split, Adelaide Institute of Arts Main Theatre, Adelaide, SA, 2 March 2018
  • The House of Dreaming, ABC Radio, Perth - Fielder St studios, East Perth, WA, 22 February 2013
  • The House of Dreaming, Lawler Studio, Southbank, VIC, 23 October 2012

Melbourne University Student Union Inc

Arts House

  • Split, Adelaide Institute of Arts Main Theatre, Adelaide, SA, 2 March 2018
  • Split, Arts House North Melbourne Town Hall , North Melbourne, VIC, 16 March 2017
  • en masse, Arts House North Melbourne Town Hall , North Melbourne, VIC, 19 October 2010

Brisbane Festival

La Mama

Melbourne Festival

Riverland Youth Theatre

  • MonoMyth, Chaffey Theatre, Renmark, SA, 28 October 2011
  • MonoMyth, Loxton Community Theatre, Loxton, SA, 27 October 2011
  • MonoMyth, Waikerie High School, Waikerie, SA, 26 October 2011

Auckland Arts Festival

Dance Massive

  • Split, Adelaide Institute of Arts Main Theatre, Adelaide, SA, 2 March 2018
  • Split, Arts House North Melbourne Town Hall , North Melbourne, VIC, 16 March 2017

Melbourne University Student Theatre

MudFest

Perth International Arts Festival

Rocketship

Sydney Opera House

  • Trapper, The Studio (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 14 April 2018
  • Hot Brown Honey, The Studio (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 7 June 2017

ABC Radio

Abject Theatre

Adelaide Fringe Festival

Arts Projects Australia

  • Operation, BlackBox , Melbourne, VIC, 2 May 2007

Arts Victoria

  • Brother Boy, The Dog Theatre, Footscray, VIC, 21 November 2007

Besen Family Foundation

  • Trapper, The Studio (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 14 April 2018

Big West Arts Festival

  • Brother Boy, The Dog Theatre, Footscray, VIC, 21 November 2007

Blood Policy

  • Operation, BlackBox , Melbourne, VIC, 2 May 2007

Caught Jester

Chevron Australia

Christchurch Arts Festival

  • Fault Lines, Merlyn Theatre, Southbank, VIC, 10 October 2012

City of Melbourne

  • Trapper, The Studio (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 14 April 2018

Crazy-Horse Productions

Creative Victoria

  • Split, Adelaide Institute of Arts Main Theatre, Adelaide, SA, 2 March 2018

Deadboy Productions

Edinburgh Fringe Festival

Full Tilt

  • Operation, BlackBox , Melbourne, VIC, 2 May 2007

Judith Wright Centre of Contemporary Arts

Kage Physical Theatre

  • Sundowner, Phee Broadway Theatre, Castlemaine, VIC, 1 April 2011

Leshan Song and Dance Troupe

  • Fault Lines, Merlyn Theatre, Southbank, VIC, 10 October 2012

Melbourne Fringe Festival

Melbourne International Arts Festival

  • en masse, Arts House North Melbourne Town Hall , North Melbourne, VIC, 19 October 2010

Melbourne International Comedy Festival

Melbourne University Law Students' Society

Midsumma Festival

Noorderzon Festival

  • Split, Stadsschouwburg Groningen Theatre, Groningen, Netherlands, 28 August 2018

OzAsia Festival

Playking Foundation

  • Fault Lines, Merlyn Theatre, Southbank, VIC, 10 October 2012

Pumblechook

Queensland Government

Rio Tinto

Rogue Theatre

  • Prime Time, Union Theatre, Parkville, VIC, 13 August 1997

Rollercoaster Theatre Company

  • Fish, The Melba Spiegeltent , Collingwood, VIC, 31 August 2017

Tanzmesse

  • Split, Fabrik Heeder, Krefeld, Germany, 1 September 2018

The Adelaide Festival of Arts

  • Split, Adelaide Institute of Arts Main Theatre, Adelaide, SA, 2 March 2018

The Two Frocks

Union House Theatre

University of Melbourne Architecture Department

University of Western Australia

Victorian College of the Arts

Victorian Opera

Western Australian Department of Education

Identifier 2799