Contributor Margot Fenley
Export | Feedback | Map | Network | Print
Gender Female
Nationality Australian
Functions Actor
Events

Actor

Dancer

  • Roar, Theatreworks, St Kilda, VIC, 16 April 1996

Kim Durban - Director, Devisor

Mark Shelton - Lighting Designer

Steven Smith - Dancer, Actor

  • Judith, The Store Room, North Fitzroy, VIC, 13 March 2002
  • Alice Arden, Grant Street Theatre, Southbank, VIC, 8 April 2000
  • WaterWorks, Albury Swim Centre, Albury, NSW, 8 January 1997
  • Roar, Theatreworks, St Kilda, VIC, 16 April 1996

Justin Moore - Actor

Chris Thompson - Director

Howard Barker - Playwright

Cate Fowler - Producer

Katherine Fyffe - Actor

Kurt Geyer - Actor

  • The Bridge, La Mama, Carlton, VIC, 22 May 2008
  • Alice Arden, Grant Street Theatre, Southbank, VIC, 8 April 2000

Michael Habib - Actor

Linda Hartzell - Artistic Director, Director

Emily Hunt - Actor

Glyn Lehmann - Sound Designer, Composer

Mary Moore - Designer

Rory Walker - Actor

Ursula Yovich - Actor

Bryan Andy - Actor

Brooke Antulov - Assistant Director

Monique Aucher - Stage Manager

  • Alice Arden, Grant Street Theatre, Southbank, VIC, 8 April 2000

Don Barker - Actor

Melanie Beddie - Dramaturg

Shirley Billing - Musical Director, Writer

  • WaterWorks, Albury Swim Centre, Albury, NSW, 8 January 1997

Gareth Blaha - Costume Designer

  • Alice Arden, Grant Street Theatre, Southbank, VIC, 8 April 2000

Adriana Bonaccurso - Actor

Jennifer Botica - Actor

  • Richard II, Napier Street Theatre, South Melbourne, VIC, 17 October 1996

James Brennan - Actor

  • Alice Arden, Grant Street Theatre, Southbank, VIC, 8 April 2000

Emma Buckland - Actor

  • Richard II, Napier Street Theatre, South Melbourne, VIC, 17 October 1996

Rachel Burke - Lighting Designer

Tanya Burne - Actor

  • Richard II, Napier Street Theatre, South Melbourne, VIC, 17 October 1996

Cath Cantlon - Designer

Rosalba Clemente - Director

Rose Clemente - Actor

Ben Cobham - Technical Director

  • WaterWorks, Albury Swim Centre, Albury, NSW, 8 January 1997

Hugh Colman - Designer

Katherine Connolly - Dancer

  • Roar, Theatreworks, St Kilda, VIC, 16 April 1996

Mark Constable - Actor

Sally Cooper - Actor

Benjamin Cowen - Set Designer

  • Alice Arden, Grant Street Theatre, Southbank, VIC, 8 April 2000

Martin Croft - Actor

Nathaniel Davison - Actor

Clifton Dolliver - Writer, Designer

  • WaterWorks, Albury Swim Centre, Albury, NSW, 8 January 1997

Jessamy Dyer - Actor

  • Alice Arden, Grant Street Theatre, Southbank, VIC, 8 April 2000

Tegan Evans - Technician

Peter Farnan - Sound Operator/Engineer

Kelly Farrow - Producer

Aidan Fennessy - Playwright

Annie Fiume - Actor

  • Judith, The Store Room, North Fitzroy, VIC, 13 March 2002

Belinda Fleming - Actor

  • Alice Arden, Grant Street Theatre, Southbank, VIC, 8 April 2000

Grant Foulkes - Actor

Caity Fowler - Composer, Singer, Actor

Michael Ganage - Set and/or Property Maker

  • Alice Arden, Grant Street Theatre, Southbank, VIC, 8 April 2000

Sarah Gilligan - Stage Manager

William Gluth - Actor

Imogen Gough - Actor

Philip Griffin - Composer

Matthew Gronow - Sound Designer

  • Alice Arden, Grant Street Theatre, Southbank, VIC, 8 April 2000

Alison Halit - Dancer

  • Roar, Theatreworks, St Kilda, VIC, 16 April 1996

Fanny Hanusin - Actor

Suzannah Hardy - Dancer

  • Roar, Theatreworks, St Kilda, VIC, 16 April 1996

Marion Heathfield - Actor

  • Richard II, Napier Street Theatre, South Melbourne, VIC, 17 October 1996

Lisa Hickey - Actor

  • Richard II, Napier Street Theatre, South Melbourne, VIC, 17 October 1996

Dean Hills - Designer

Edwin Hodgeman - Actor

Christopher Hurrell - Director

Lisa Jacobsen - Playwright

Andrea James - Playwright

Jennifer Jarman-Walker - Actor

Georgia Johnson - Costume Maker

  • Alice Arden, Grant Street Theatre, Southbank, VIC, 8 April 2000

Danny Katz - Playwright

Deborah Kennedy - Actor

Margot Knight - Actor

  • Richard II, Napier Street Theatre, South Melbourne, VIC, 17 October 1996

Catherine (Kit) Lazaroo - Playwright

Shane Lee - Actor

Sally Lightfoot - Actor

  • Alice Arden, Grant Street Theatre, Southbank, VIC, 8 April 2000

Ksenja Logos - Actor

Martha Lott - Actor

Rob Lyon - Actor

Anne-Marie MacDonald - Playwright

Andrew Martin - Actor

Carmen Mascia - Actor

  • Richard II, Napier Street Theatre, South Melbourne, VIC, 17 October 1996

Susan McClements - Writer

  • WaterWorks, Albury Swim Centre, Albury, NSW, 8 January 1997

Amber McMahon - Actor

Aaron McMurray - Technician

  • Alice Arden, Grant Street Theatre, Southbank, VIC, 8 April 2000

David Mence - Director

Arthur Miller - Playwright

Gerard Montgomery - Dancer

  • Roar, Theatreworks, St Kilda, VIC, 16 April 1996

Shireen Morris - Actor

Melia Naughton - Actor

  • Alice Arden, Grant Street Theatre, Southbank, VIC, 8 April 2000

Jane Nolan - Actor

Caitlin Nunn - Lighting Designer

  • Alice Arden, Grant Street Theatre, Southbank, VIC, 8 April 2000

Vanessa O'Neill - Actor

  • Richard II, Napier Street Theatre, South Melbourne, VIC, 17 October 1996

Miki Oikawa - Actor

  • Richard II, Napier Street Theatre, South Melbourne, VIC, 17 October 1996

Tasos Petousis - Actor

Danny Pettingill - Lighting Designer

Hoa Pham - Playwright

Philip Piggin - Writer, Choreographer

  • WaterWorks, Albury Swim Centre, Albury, NSW, 8 January 1997

Monique Pikoulas - Production Manager

  • Alice Arden, Grant Street Theatre, Southbank, VIC, 8 April 2000

Francoise Piron - Stage Manager

Brendan Rock - Actor

Amanda Ruck - Dancer

  • Roar, Theatreworks, St Kilda, VIC, 16 April 1996

Rob Scott - Technical Director

Stephen Sewell - Playwright

William Shakespeare - Playwright

  • Richard II, Napier Street Theatre, South Melbourne, VIC, 17 October 1996

Tony Sheldon - Actor

Katherine Slattery - Actor

  • Alice Arden, Grant Street Theatre, Southbank, VIC, 8 April 2000

Kathryn Sproul - Designer

  • Richard II, Napier Street Theatre, South Melbourne, VIC, 17 October 1996

Jennifer Lee Taylor - Actor

Janet Taylor Lisle - Author

Christopher Thompson - Director, Playwright

Paul Tolton - Writer

  • WaterWorks, Albury Swim Centre, Albury, NSW, 8 January 1997

Anna Tregloan - Designer

Mark Tregonning - Actor

  • Alice Arden, Grant Street Theatre, Southbank, VIC, 8 April 2000

Melanie Vallejo - Actor

Michael Wahr - Actor

Paul Wentford - Director

  • Richard II, Napier Street Theatre, South Melbourne, VIC, 17 October 1996

Sarah Woods - Actor

  • Richard II, Napier Street Theatre, South Melbourne, VIC, 17 October 1996

Y York - Adaptor

William Zappa - Actor

Daniel Zika - Lighting Designer

  • Richard II, Napier Street Theatre, South Melbourne, VIC, 17 October 1996

State Theatre Company of South Australia

HotHouse Theatre

La Mama

Melbourne Fringe Festival

RandomActs

  • The Bridge, La Mama, Carlton, VIC, 22 May 2008
  • Judith, The Store Room, North Fitzroy, VIC, 13 March 2002

Windmill Performing Arts

Adelaide City Council

Adelaide Festival Centre Trust

Arts SA

Australia Council for the Arts

Channel 7 (Adelaide)

Conspiracy Theatre

  • Richard II, Napier Street Theatre, South Melbourne, VIC, 17 October 1996

Department of Education and Children's Services

fortyfivedownstairs

Harris Scarfe

Southern Lights

  • Alice Arden, Grant Street Theatre, Southbank, VIC, 8 April 2000

Sydney Theatre Company

Tangent Productions

Theatreworks

  • Roar, Theatreworks, St Kilda, VIC, 16 April 1996

Victorian College of Arts School of Drama Company

  • Alice Arden, Grant Street Theatre, Southbank, VIC, 8 April 2000

White Whale Theatre

Identifier 231669