Contributor | Mark Calbert | |
---|---|---|
Gender | Male | |
Functions | Stage Manager | |
Events | ||
| ||
Sound Operator / Engineer
Dancer
Stage Manager
|
||
Martin Smith - Flyman, Head, Lighting Designer, Mechanist, Head
Linda Aitken - Stage Manager, Assistant
John Comeadow - Lighting Designer
Terence Crawford - Actor
Bev Freeman - Hair Stylist
Sylvia Horsman - Dresser
Chris Luscombe - Electrician, Electrician, Head
Mark Thompson - Costume Designer, Designer
Ken Wilby - Costume Designer, Designer
Julie-Ann Willems - Stage Manager
William Zappa - Actor
Melinda Adamson - Dancer
R Addison - Dancer
C Aitcheson - Dancer
James Aldridge - Dancer
Simon Alexander - Dancer
Verity Alexander - Dancer
S Almond - Dancer
J Angus - Dancer
K Ansell - Dancer
Soffia Aslanidis - Dancer
L Aslat - Dancer
Jade Back - Dancer
Valerie Bader - Actor
Bob Baines - Actor
R Ball - Dancer
Robert Barlow - Dancer
Pamela Barnett - Dancer
Ross Barrett - Dancer
J M Barrie - Playwright
G Bastick - Dancer
Natalie Bate - Actor
Belinda Berry - Dancer
Michelle Berry - Dancer
Laurence Bishop - Producer
Sally Boas - Electrician
K Bolton - Dancer
Emma Bonifant - Dancer
Tobi Bonifant - Dancer
E Borsten - Dancer
Tania Bowman - Dancer
Catherine Briggs - Dancer
Roscoe Brindley - Mechanist, Head
A Brooks - Dancer
Adrienne Brown - Dancer
Susanne Brown - Dancer
Tiffany Brown - Dancer
Jasmine Brunner - Dancer
C Burrows - Dancer
D Caugoto - Dancer
K Caugoto - Dancer
A Christie - Dancer
A Clarke - Dancer
Makeely Clarke - Dancer
M Cocking - Dancer
Peter Coker - Hair Stylist, Wigmaker
J Cook - Dancer
Benjamin Cooter - Dancer
Gabrielle Cooter - Dancer
Jane Corbel - Scenic Artist
K Craig - Dancer
Avia Crooks - Dancer
Shelley Crooks - Dancer
Peter Crossley - Actor
John Crouch - Actor
Michael Crouch - Dancer
Andrea Crowder - Dancer
Michelle Crowder - Dancer
K Crowe - Dancer
Shirley Cuma - Dancer
S Dale - Dancer
K Darrel - Dancer
Margaret Day - Dramaturg/e
Celia de Burgh - Actor
Sonia de Masi - Dancer
J De Ryk - Dancer
Léo Delibes - Composer
Sonia Derkatch - Dancer
Doug Dick - Front of House
Mac Dick - Scenic Artist
Peter Dickinson - Producer
Vanessa Dolkens - Dancer
K Dooland - Dancer
Alison Dover - Dancer
G Driver - Dancer
S Driver - Dancer
Eric Duffy - Mechanist
Marian Dworakowski - Actor
D Easton - Dancer
Gale Edwards - Director
Natina Eggleton - Secondment
L Elford - Dancer
A Elmendorp - Dancer
E Elouvaris - Dancer
Jenny Enilane - Stage Manager, Assistant
Robert Essex - Actor
K Evans - Dancer
Maxine Ewart - Dancer
Ian Farr - Actor, Composer, Musician
L Feather - Dancer
L Fielke - Dancer
Peter Finlay - Actor
Denise Fisher - Dance Director
Steven Ford - Stage Manager
Tania Ford - Dancer
Sarah-Jane Fowler - Dancer
Bernice Franklin - Dancer
Salvatore Franklin - Dancer
Marita Fraser - Dancer
Alexandra Frost - Dancer
Patrick Frost - Actor
Michael Fuller - Choreographer
John Gaden - Director
Kendall Geisler - Dancer
Kevin Geisler - Lighting Operator / Technician
M Georgiou - Dancer
Paula Giammona - Dancer
H Gilchrist - Dancer
J Giles-Clark - Lighting Operator / Technician
John Glennon - Front of House
C Glover - Dancer
Ken Gogler - Dancer
Y Gormley - Dancer
Danielle Gracanin - Dancer
Melinda Gray - Dancer
Andrew Greene - Composer
Melinda Grey - Dancer
Susan Grey-Gardner - Lighting Operator / Technician
Donna Grimshaw - Dancer
Helen Grivell - Dancer
S Gruber - Set and/or Property Maker
Lucy Guerin - Dancer
Bill Guest - Production Manager
B Gunning - Dancer
S Guy - Dancer
Nicole Hagoort - Dancer
Allegra Halliday - Dancer
Emma Hambour - Dancer
Marissa Han - Dancer
A Handley - Dancer
Chris Harnett - Lighting Operator / Technician
M Harnett - Dancer
Emma Hartley - Dancer
Nicole Hartley - Dancer
Karina Harvy - Dancer
Sonia Harvy - Dancer
K Haywood - Dancer
Douglas Hedge - Actor
Ann Heithersay - Dancer
Darian Hiles - Dancer
S Hocking - Dancer
Edwin Hodgeman - Actor
L Hollige - Dancer
Jennifer Hope - Actor
K Howard - Dancer
Norman Hudson - Publicist
Gillian Hunter - Dancer
Sally Ingliss - Dancer
D Jacobs - Dancer
Angela Jones - Stage Manager, Assistant
Bronwyn Jones - Wardrobe Master / Mistress
J Jones - Dancer
Rainer Jozeps - Dance Director
H Kamp - Properties Master
T Kamp - Dancer
Y Kamp - Dancer
David Kendall - Actor
Deborah Kennedy - Actor
Peter King - Director, Dramaturg/e, Set Designer
Roger Kirk - Designer
Oleh Kurpita - Mechanist
Bianca Lagonik - Dancer
Rex Landers - Dancer
Stephen Lanigan-O'Keeffe - Dancer
Lucy Lawrence - Dancer
S Lines - Dancer
J Llewlyn - Dancer
Simon Love - Set and/or Property Maker
C Lowes - Dancer
J Lowes - Dancer
Jeanette Luke - Choreographer
Claudia Maddeford - Dance Director
Sarah Manthey - Dancer
D Maros - Dancer
O Maros - Dancer
Caroline Marquis - Lighting Operator / Technician
Luciano Martucci - Actor
Claire Mason - Stage Manager
Catherine McClements - Actor
Fiona McConchie - Mechanist
David McLean - Flyman
K McLeod - Dancer
Barney Medlin - Actor, Musician
Ann Mensforth - Dancer
K Messer - Dancer
Laurinda Montague - Dancer
Michelle Montague - Dancer
Stephen Morgante - Dancer
Rosemarie Moroney - Lighting Operator / Technician
K Morton - Dancer
S Morton - Dancer
Warwick Moss - Director, Playwright
Wendy Moyle - Dancer
Alison Murray - Dancer
Joan Murray - Actor
Anne Nunn - Dancer
Terence O'Connell - Director
J O'Grady - Dancer
Robert O'Kell - Dancer
E O'Reilly - Dancer
Greg O'Reilly - Flyman
Martin Olesk - Mechanist
Dennis Olsen - Actor
Joe Orton - Playwright
Igor Ozlins - Dancer
Dina Panozzo - Actor
Catherine Parry - Dancer
Mark Pegler - Actor
K Penhall - Dancer
Britt Perry - Dancer
Robyn Pettigrew - Dancer
Katrina Pickering - Dancer
Grant Piro - Actor
Michelle Porter - Dancer
T Powell - Dancer
Catherine Preston - Dancer
Kate Preston - Dancer
George Pullen - Administrator
K Quirk - Dancer
J Rathjen - Dancer
John Rayment - Lighting Designer
Miriam Ready - Dresser
Don Reid - Actor
Rex Reid - Director
V Ridge - Dancer
N Ridley - Dancer
Kate Roberts - Actor
Kent Roberts - Flyman
J Robinson - Dancer
Vic Rooney - Actor
Scott Rowe - Actor, Musician
Stephen Rowe - Dancer
D Ruggerio - Dancer
Judy Ruggerio - Stage Manager, Assistant
C Ryan - Dancer
Henry Salter - Actor
Julie Sandford - Dancer
Debra Schmidt - Dancer
M Scriven - Dancer
John Senczuk - Designer
William Shakespeare - Playwright
Gary Shaw - Scenic Artist
L Shepherdson - Dancer
A Shield - Dancer
N Shield - Dancer
Brigitte Siebentritt - Hair Stylist
Catherine Sinclair - Dancer
Megan Smith - Dancer
K Smythe - Dancer
A Staffin - Dancer
N Staker - Dancer
A Stansfield - Dancer
Berndt Stoecker - Sound Operator / Engineer
Steven Suggitt - Dancer
Michael Swain - Dancer
Vanessa Swiney - Dancer
H Symonds - Dancer
Kelly Taggart - Dancer
Anne Tannebring - Dance Director
Peter Taylor - Electrician, Head
Robert Taylor - Mechanist
Jacinta Thompson - Stage Manager, Assistant
Andrew Tighe - Actor
Lindy Trost - Designer, Assistant to the
L Van der Linden - Dancer
Hans Van Guyen - Fight Director
M Vedig - Dancer
Annabel Vincent - Dancer
Melinda Wales - Dancer
S Walker - Dancer
E Watkins - Dancer
Zita Weelius - Dresser
M Weiler - Dancer
Barbara West - Actor
Laraine Wheeler - Lighting Operator / Technician
S White - Dancer
Marshall Whyther - Dancer
Karen Wight - Dancer
Cath Williams - Dancer
K Williams - Dancer
Ross Williams - Actor
J Willmott - Dancer
N Willmott - Dancer
Anna Willowhite - Dancer
Aubyn Willowhite - Dancer
Mary Wilson - Dancer
Rebecca Wiseman - Dancer
Grant Withnell - Dancer
S Wright - Dancer
Doris Younane - Actor
Kevin Young - Dancer
|
||
State Theatre Company of South Australia
Dance Centre Company and School
Panache Ballet Studio
The Benson and Hedges Company
The Stage Company
|
||
Identifier | 473122 |
Provide feedback on Mark Calbert