Contributor Lucy Kelland
Export | Feedback | Map | Network | Print
Gender Female
Functions
Events

Assistant Stage Manager

Production Manager

Yanni Dubler - Stage Manager

Nerida Matthaei - Assistant Choreographer, Performer

Caitlin Adie - Teacher

Chrissy Alley - Teacher

Bobby Alu - Performer

Christine Anu - Performer

Elise Baker - Assistant Stage Manager

Jamie Banko - Head Mechanist

William Barton - Performer

Sandie Bekavac - Stage Manager

Scott Boundy - Production Manager

Errol Bray - Dramaturg

  • Machina, The Loft, Kelvin Grove, QLD, 8 May 2014

Zac Brazenas - Dancer

Tony Brumpton - Sound Designer

  • Antigone, Bille Brown Theatre, South Brisbane, QLD, 26 October 2019

Scott Buchanan - Technical Director

Natasha Budd - Director

Hayley Burke - Production Coordinator

Margaret Burrows - Assistant Stage Manager

Kate Bush - Composer

Stephen Carleton - Dramaturg

  • Machina, The Loft, Kelvin Grove, QLD, 8 May 2014

Amy Church - Administrator

  • Machina, The Loft, Kelvin Grove, QLD, 8 May 2014

Zoe Cobon - Producer

Andrew Cohen - Stage Manager

Giema Contini - Performer

  • The Arrival, Playhouse, South Bank, QLD, 26 June 2018

Luther Cora - Performer

Ricki-Lee Coulter - Performer

Charlie Coy - Producer

Sharron Cronin - Stage Manager

Emma Dean - Performer

Joe Diskett - Stage Manager

Travis Dowling - Director

  • Antigone, Bille Brown Theatre, South Brisbane, QLD, 26 October 2019

Andrew Earls - Consultant

Wesley Enoch - Director

Penny Everingham - Actor

  • Antigone, Bille Brown Theatre, South Brisbane, QLD, 26 October 2019

Danielle Evrat - Assistant Choreographer

Heather Fairbairn - Associate Director

Simon Fairweather-Phillips - Assistant Choreographer

Nicole Forbes - Assistant Stage Manager

John Foreman - Conductor

Sam Foster - Actor

Jason Fripp - Lighting Operator

Sarah Gardiner - Production Designer, Associate Director

Jaimeson Gilders - Assistant Stage Manager

  • The Arrival, Playhouse, South Bank, QLD, 26 June 2018

Shannon Gobel - Production Manager

Elizabeth Goodyer - Producer

Nicole Goulter - Stage Manager

  • Machina, The Loft, Kelvin Grove, QLD, 8 May 2014

Kelii Grauer - Assistant Choreographer

Andrew Haden - Lighting Designer

  • Machina, The Loft, Kelvin Grove, QLD, 8 May 2014

Phil Hagstrom - Sound Designer

  • Machina, The Loft, Kelvin Grove, QLD, 8 May 2014

Amber Haines - Choreographer

Judy Hainsworth - Actor

  • Machina, The Loft, Kelvin Grove, QLD, 8 May 2014

Jennifer Hall - Costume Co-ordinator

Catarina Hebbard - Director

  • Machina, The Loft, Kelvin Grove, QLD, 8 May 2014

Janet Hine - Costume Designer

Marianne Howard - Assistant Choreographer

Ben Hughes - Lighting Designer

  • Antigone, Bille Brown Theatre, South Brisbane, QLD, 26 October 2019

Merryn Hughes - Executive Producer

Josh Hyman - Stage Manager

Keir James - Technician

Tama Jarman - Performer

  • The Arrival, Playhouse, South Bank, QLD, 26 June 2018

Hayden Jones - Actor

Richard Jordan - Producer, Writer

  • Machina, The Loft, Kelvin Grove, QLD, 8 May 2014

Stephanie Kamasz - Stage Manager

Shubshri Kandiah - Actor

  • Antigone, Bille Brown Theatre, South Brisbane, QLD, 26 October 2019

Jack Kelly - Actor

  • Machina, The Loft, Kelvin Grove, QLD, 8 May 2014

Catherine Lilly-Howe - Assistant Stage Manager

Don MacKenzie - Production Manager

Ryan Mahony - Technical Director

Callum Mansfield - Choreographer

Susan Marquet - Costume Designer

  • Machina, The Loft, Kelvin Grove, QLD, 8 May 2014

Ricky Matepi - Head Mechanist

Will Mathews - Head Mechanist

Vilma Mattila - Designer

  • Antigone, Bille Brown Theatre, South Brisbane, QLD, 26 October 2019

Courtney Mayhew - Assistant Stage Manager

Colin McCarlie - Producer

Jessica McCloughan - Production Coordinator

Bridget McCluskey - Production Coordinator

Melanie McDonnell - Technical Manager

Melissa McVeigh - Production Coordinator

Shadon Meredith - Performer

  • The Arrival, Playhouse, South Bank, QLD, 26 June 2018

Matthew Milne - Lighting Operator

Jane Miskovic - Director

Chloe-Jane Mitchell - Teacher

Letila Mitchell - Producer

Perry Mooney - Actor

Daniel Moriarty - Production Manager

Dennis Murphy - Video Director

Ben Musgrave - Assistant Stage Manager

Peter Nelson - Sound Designer

Katie Noonan - Musical Director, Performer

Liam Nunan - Actor

  • Machina, The Loft, Kelvin Grove, QLD, 8 May 2014

Christen O'Leary - Actor

  • Antigone, Bille Brown Theatre, South Brisbane, QLD, 26 October 2019

Kathleen O'Sullivan - Producer

Scott Opie - Production Coordinator

Sam Ould - Stage Manager

David Page - Composer

Kyle Page - Director

Stephen Page - Director

Daniel Paine - Production Coordinator

Stacey Petersen - Publicist

Troy Philips-Fairweather - Choreographer

Natasha Pizzica - Consultant

Kris Plummer - Dramaturg

Dan Potra - Production Designer

Mau Power - Performer

Luisa Prosser - Actor

  • Machina, The Loft, Kelvin Grove, QLD, 8 May 2014

Kate Ramsey - Stage Manager

Peter Rasmussen - Actor

  • Machina, The Loft, Kelvin Grove, QLD, 8 May 2014

John Rayment - Lighting Designer

Joel Redding - Lighting Designer

Annie Reid - Stage Manager

Terri Richards - Production Coordinator

Liam Rorke - Stage Manager

Kristian Santic - Performer

  • The Arrival, Playhouse, South Bank, QLD, 26 June 2018

Matthew Seery - Teacher

Jaclyn Seymour - Choreographer

Ben Shaw - Stage Manager

  • The Arrival, Playhouse, South Bank, QLD, 26 June 2018

Leah Shelton - Performer

  • The Arrival, Playhouse, South Bank, QLD, 26 June 2018

Megan Shorey - Voice Coach

  • Antigone, Bille Brown Theatre, South Brisbane, QLD, 26 October 2019

Nathan Sibthorpe - Administrator

  • Machina, The Loft, Kelvin Grove, QLD, 8 May 2014

Daniel Sinclair - Stage Manager

Brenton Slattery - Electrician

Brennan Smith - Production Coordinator

Kevin Spink - Actor

  • Antigone, Bille Brown Theatre, South Brisbane, QLD, 26 October 2019

Kaye Stevenson - Actor

  • Machina, The Loft, Kelvin Grove, QLD, 8 May 2014

Terry Summers - Set and/or Property Maker

Michael Tan - Musical Arranger

Brad Tennant - Props Buyer

Jack Thompson - Narrator

Andrew Thomson - Consultant

Merlynn Tong - Adaptor

  • Antigone, Bille Brown Theatre, South Brisbane, QLD, 26 October 2019

Simon Toomer - Production Manager

Jessica Tovey - Actor

  • Antigone, Bille Brown Theatre, South Brisbane, QLD, 26 October 2019

Toomas Vann - Production Coordinator

Leigh-Anne Vizer - Choreographer

Brad Voss - Head Mechanist

Rebecca Voss - Assistant Stage Manager

David Walters - Consultant

Kate Wormald-Leopold - Choreographer

Brendan Wright - Set and/or Property Maker

Nathan Wright - Choreographer

Bern Young - Announcer

Ying Ying Yun - Assistant Stage Manager

David Zolkwer - Artistic Director, Production Designer

Aboriginal Centre for the Performing Arts

Bangarra Dance Theatre

Brisbane Birralee Voices

Dancenorth

Energy Queensland Group

  • Antigone, Bille Brown Theatre, South Brisbane, QLD, 26 October 2019

Gold Coast 2018 Commonwealth Games Corporation (GOLDOC)

Gold Coast Choir

Gold Coast Youth Orchestra

Jack Morton Worldwide

La Boite Indie

  • Machina, The Loft, Kelvin Grove, QLD, 8 May 2014

La Boite Theatre Company

MadCat Creative Connections

  • Machina, The Loft, Kelvin Grove, QLD, 8 May 2014

Out of the Box Festival

QPAC

Queensland Performing Arts Centre

  • Machina, The Loft, Kelvin Grove, QLD, 8 May 2014

Queensland Symphony Orchestra

Queensland Theatre

  • Antigone, Bille Brown Theatre, South Brisbane, QLD, 26 October 2019

Queensland Youth Orchestra

RACQ

  • Antigone, Bille Brown Theatre, South Brisbane, QLD, 26 October 2019

Red Leap Theatre

The Farm

Identifier 465358