Contributor | Sebastien Skubala | |
---|---|---|
Gender | Male | |
Functions | Actor | |
Events | ||
| ||
Actor
|
||
Ian Barge - Lighting Designer
Sophia Bubner - Actor
Chris Bussey - Actor
Anthony Butler - Actor
Callum Piotr Byrne - Actor
Matt Byrne - Actor, Designer, Director, Producer
Gordon Combes - Musical Director
Brendan Cooney - Actor
Rob Croser - Designer, Director
Margaret Davis - Actor
Ricki De Jesus - Actor
Brant Eustice - Actor
Michael Eustice - Actor, Artistic Director, Publicist
Joshua Fantone - Actor
Julian Fellowes - Writer
Russell Ford - Actor
Penni Hamilton-Smith - Actor
Sean Hilton - Actor
Megan Humphries - Actor
Rebecca Kemp - Actor
Ellonye Keniry - Actor
Daniel Knowles - Dancer
Sophie Leonard - Actor
Steven Lewis - Actor
Charissa McCluskey-Garcia - Actor
James McCluskey-Garcia - Actor
Lauren Noble - Actor
Shaleaha Ormerod-Paull - Actor
Michael Phillips - Lighting Designer
Neville Phillis - Actor
Sue Pole - Choreographer
Lauren Potter - Actor
Nathan Quadrio - Actor
David Roach - Actor, Designer, Set and/or Property Maker, Set Designer
Elysia Roadnight - Actor
Stefanie Rossi - Actor
Richard M Sherman - Music and Lyrics
Robert B Sherman - Music and Lyrics
Paul Sinkinson - Musical Director, Assistant
Ashleigh Tarling - Actor
Pamela Lyndon Travers - Author
Lyn Wilson - Actor
Maggie Wood - Actor
Nadine Wood - Actor
Shalani Wood - Actor
Niki Yiannoullou - Actor
Georgia Adamson - Actor
Michael Ambler - Set and/or Property Maker
Sandra Anderson - Scenic Artist
Kate Anolak - Actor
Laura Antoniazzi - Actor
Neil Armfield - Director
Jackson Barnard - Actor
Paul Blackwell - Actor
Emma Bleby - Actor
Henry Bleby-Williams - Actor
Bruce Bolton - Production Coordinator
Kyla Booth - Actor
Guy Bottroff - Set and/or Property Maker
Andrew Bovell - Playwright
Joshua Brennan - Actor
Geordie Brookman - Director
Jaydan Bush - Actor
Matthew Chapman - Actor
Liam Clarke - Actor
Shaka Cook - Actor
Mal Corkhill - Set and/or Property Maker
Marcus Corowa - Actor
Will Cox - Actor
Stuart Crane - Mechanist
Bart Csorba - Actor
Stephen Curtis - Set Designer
Liam Daughtry - Actor
Jules Dawson - Actor
Hugo de Guzman - Actor
Nathaniel Dean - Actor
Frances Djulibing - Actor
Anne Doherty - Chaperone
Libby Drake - Director
Patrick Duggin - Set and/or Property Maker
Jan Farr - Properties Master / Mistress, Stage Manager
James Fazzalari - Actor
Stephanie Fisher - Stage Manager
Steve Francis - Sound Designer
Stephen Gadlabardi Goldsmith - Actor
Chris Gilbert - Set and/or Property Maker
David Gonski - Patron
Charmian Gradwell - Voice Coach
Iain Grandage - Composer
Richard Green - Consultant
Kate Grenville - Author
Susan Grey-Gardner - Electrician, Head
Jennifer Hagan - Actor
Enken Hagge - Dresser
Angus Henderson - Actor
Gabrielle Hornhardt - Production Manager
Andrew Howard - Sound Operator / Engineer
Mark Howett - Lighting Designer
Matt Hyde - Actor
Trevor Jamieson - Musical Arranger
Greg Janzow - Actor
Alan John - Musician
Lucy Johnson - Actor
Rachel Johnston - Musician
Kellie Jones - Wardrobe Master / Mistress
Alexi Kaye Campbell - Playwright
Chelsea Lancione - Properties Master / Mistress
Ningali Lawford Wolf - Actor
Jasmine Leech - Actor
David Lockwood - Actor
Fiona Lukac - Logistics
Ruth Maloney - Mechanist
Sharon Malujlo - Costume Designer
Gabe Mangelsdorf - Actor
Dylan Marshall - Actor, Set and/or Property Maker
Kimberley Martin - Chaperone
Alira McKenzie-Williams - Chaperone
Heather McNab - Actor
John Meyer - Set and/or Property Maker
Martine Micklem - Wardrobe Master / Mistress
Dylan Miller - Actor
Colin Moody - Actor
Catriona Mordant - Patron
Simon Mordant - Patron
Areste Nicola - Set and/or Property Maker
Gavin Norris - Production Manager
Callum Nunn - Actor
Pam O'Grady - Actor
Stephen Page - Artistic Supervisor
Richard Parkhill - Lighting Designer
Grant Petrusevics - Mechanist
Jethro Pidd - Fight Director
Richard Piper - Actor
Kate Prescott - Set Designer
Elliott Purdie - Actor
Alexander Ramsay - Electrician
Antony Sampson - Actor
Tess Schofield - Costume Designer
William Shakespeare - Playwright
Angela Short - Costume Assistant
Eddie Sims - Actor
Anne-Louise Smith - Hair Stylist
Sean Smith - Sound Designer
Bruce Spence - Actor
Matthew Sunderland - Actor
Jessica Swale - Playwright
Tom Tassone - Actor
Thomas Tessema - Actor
Steve Turner - Actor
Kate van der Horst - Actor
Rory Walker - Actor
Heather Wallace - Wardrobe Master / Mistress
Natasha Wanganeen - Actor
Edwina Ward - Logistics
Orli Wargon - Patron
Bob Weatherly - Lighting Designer, Stage Manager
Matthew Whittet - Dramaturg/e
Rosie Williams - Actor
Scott Witt - Fight Director
Shedrick Yarkpai - Actor
Alicia Zorkovic - Actor
|
||
Independent Theatre
Matt Byrne Media
Adelaide City Council
Arts South Australia
City of Tea Tree Gully
Confederation of Australian International Arts Festivals Inc
Red Phoenix Theatre
State Theatre Company of South Australia
Sydney Theatre Company
The Adelaide Festival of Arts
The Government of South Australia
|
||
Identifier | 496451 |
Provide feedback on Sebastien Skubala