Contributor Marko Panzic
Export | Feedback | Map | Network | Print
Gender Male
Functions Choreographer, Dancer
Events

Dancer

Actor

Choreographer

Richard Bethell - Dancer

Glen Lo - Choreographer, Dancer

Kelley Abbey - Choreographer, Director

Claudia Alessi - Choreographer, Artistic Director

Michelle Barr - Actor

Charles Bartley - Actor

Amy Campbell - Actor

Leanne Cherny - Assistant Director

Morgan Choice - Actor

Danielle Cook - Actor

Trudy Dalgleish - Lighting Designer

Tim Dashwood - Actor

David De Silva - Creator

Chris Durling - Actor

Jose Fernandez - Writer

Kylie Fisher - Actor

Jaz Flowers - Actor

Talia Fowler - Actor

Samuel Fox - Dancer

Sally Hare - Actor

Janet Hine - Costume Designer

Kynan Hughes - Dancer

Camilla Jakimowicz - Actor

Max Lambert - Musical Supervisor

Jacques Levy - Lyricist

Keiynan Lonsdale - Actor

Darlene Love - Actor

Sam Ludeman - Actor

Steve Margoshes - Composer

Andrew McFarlane - Actor

Rebecca Jackson Mendoza - Actor

James O'Hara - Dancer

Michael Ralph - Actor

Catherine Shepherd - Actor

David Skelton - Musical Director

Brett Smith - Dancer

Stephen Tannos - Actor

- Timomatic - Actor

Rowena Vilar - Actor

Michael Waters - Sound Designer

Brian Wenzel - Actor

Jonathan Whitlow - Actor

Natalya Alessi - Dancer

Joanna Banks - Dancer

Bernie Bernard - Choreographer

Stephen Brown - Dancer

Richard Cilli - Dancer

Candice Elliott - Dancer

Amy Found - Dancer

Robert Griffin - Choreographer

John O'Hara - Dancer

Ruth Osborne - Artistic Director

Jenny Phillips - Dancer

Louise Rofe - Dancer

Ciaran Spillman - Dancer

Jessyka Watson-Galbraith - Dancer

Nicole Armstrong - Dancer

Marisa Aveling - Dancer

Melise Avion - Dancer

  • Earth Angel, Seymour Centre, Chippendale, NSW, 20 September 2011

Daniel Baker - Dancer

Adam Barralet - Dancer

Erica Barron - Dancer

Michaela Boss - Dancer

Greschen Brecker - Dancer

Michelle Calkin - Dancer

Amy Cavicchio - Dancer

Heather Cocquio - Video Designer

Shane Collard - Dancer

Paul Cordeiro - Choreographer

Amity Culver - Dancer

  • chromoZONES, Playhouse Theatre, Perth, WA, 11 June 1999

Karl Davey - Dancer

Julian Day - Composer

Matthew Dell - Dancer

Martin Douthwaite - Dancer

Wayne Duke - Dancer

Mari Evans - Dancer

  • Earth Angel, Seymour Centre, Chippendale, NSW, 20 September 2011

Kelly Fitt - Dancer

Jeff Frisinsa - Dancer

John Gibson - Dancer

Mark Gordon - Producer

Ean Grieve - Assistant Producer

Courtney Hay - Dancer

Karen Henderson - Dancer

Alice Holland - Choreographer

Jack Howe - Dancer

Lauren Howes - Dancer

  • Earth Angel, Seymour Centre, Chippendale, NSW, 20 September 2011

Kristina Ivanovski - Dancer

Kate Jamieson - Dancer

Dene Jones - Lighting Designer

Maggie Kelley - Director

  • Earth Angel, Seymour Centre, Chippendale, NSW, 20 September 2011

Larry Kelly - Lighting Designer

  • Earth Angel, Seymour Centre, Chippendale, NSW, 20 September 2011

Sara Kelsey - Dancer

William Keohavong - Dancer

  • Earth Angel, Seymour Centre, Chippendale, NSW, 20 September 2011

Reed Laplau - Dancer

Paea Leach - Dancer

Mashum Liberta - Dancer

  • Earth Angel, Seymour Centre, Chippendale, NSW, 20 September 2011

Angela Little - Dancer, Composer

  • Earth Angel, Seymour Centre, Chippendale, NSW, 20 September 2011

Warwick Lynch - Composer

Katherine Mackintosh - Dancer

Ian MacLeod - Dancer

Andrew Mangham - Dancer

Natasha Marconi - Dancer

  • Earth Angel, Seymour Centre, Chippendale, NSW, 20 September 2011

Beckie May - Choreographer, Dancer

Rebecca May - Dancer

  • chromoZONES, Playhouse Theatre, Perth, WA, 11 June 1999

Gillian McLaughlin - Dancer

  • chromoZONES, Playhouse Theatre, Perth, WA, 11 June 1999

Lain McLeod - Dancer

  • chromoZONES, Playhouse Theatre, Perth, WA, 11 June 1999

Gala Moody - Dancer

Jane Neville - Choreographer

Nicholas Ng - Composer

Tim Norrish - Dancer

Tai O'Reilly - Dancer

Ricky Pena - Dancer

Michelle Peters - Dancer

Trinity Pizano - Dancer

Beckie Price - Dancer

Shannon Riggs - Dancer

Danielle Rock - Choreographer

Frances Rofe - Dancer

Kim Rumbold - Dancer

Michelle Saunders - Administrator

Daniel Scala - Dancer

Cassey Schroder - Dancer

Haydn Shadforth - Dancer

Matthew Shields - Actor

  • Earth Angel, Seymour Centre, Chippendale, NSW, 20 September 2011

Simon Shields - Dancer

  • Earth Angel, Seymour Centre, Chippendale, NSW, 20 September 2011

Stephanie Slack - Choreographer

Phillip Srhoj - Dancer

  • Earth Angel, Seymour Centre, Chippendale, NSW, 20 September 2011

Ricky Stevens - Dancer

Joe Storey - Dancer

Tiiram Sunderland - Dancer

Liam Tatly - Dancer

Julie-Anne Taylor - Dancer

Sete Tele - Choreographer

Stefano Tele - Choreographer

  • chromoZONES, Playhouse Theatre, Perth, WA, 11 June 1999

Hayden Teo - Dancer

Jesse the Dog - Performer

Luke Tierney - Composer

Molly Tipping - Dancer

Chris Tsattalios - Dancer

  • Earth Angel, Seymour Centre, Chippendale, NSW, 20 September 2011

Vicki Van Hout - Choreographer

Adam Ventoura - Composer

Adrian Vinciullo - Dancer

Oliver Waghorn - Video Designer

Paige Walker Carlton - Dancer

  • Earth Angel, Seymour Centre, Chippendale, NSW, 20 September 2011

Courtney Walter - Dancer

Jessamy Williams - Dancer

Robert Woods - Dancer

Adrian Woolnough - Dancer

Emmanuelle Zagoria - Dancer

Steps Youth Dance Company

John Frost

Quantum Leap Youth Choreographic Ensemble

Sydney Fringe Festival

  • Earth Angel, Seymour Centre, Chippendale, NSW, 20 September 2011

The Australian Choreographic Centre

Wild Spirit Productions

  • Earth Angel, Seymour Centre, Chippendale, NSW, 20 September 2011
Identifier 417256