Organisation Platform Youth Theatre
Export | Feedback | Map | Print
Address Darebin Arts Centre
Melbourne VIC
Australia
Functions Presenting Company, Production Company
Events

City of Darebin

La Mama

Appetite Arts

  • Crossed, Carlton Courthouse, Carlton, VIC, 8 June 2011

Footscray Community Arts Centre

  • Tenderness, Footscray Community Arts Centre, Footscray, VIC, 31 August 2011

fortyfivedownstairs

Melbourne Fringe Festival

fortyfivedownstairs, Melbourne, VIC

Northcote Town Hall, Northcote, VIC

Northcote Uniting Church Hall, Northcote, VIC

Carlton Courthouse, Carlton, VIC

Darebin Arts and Entertainment Centre, Preston, VIC

Footscray Community Arts Centre, Footscray, VIC

Yarra Edge Theatre, Fairfield, VIC

Patricia Cornelius - Playwright, Dramaturg

  • Tenderness, Footscray Community Arts Centre, Footscray, VIC, 31 August 2011
  • Tenderness, fortyfivedownstairs, Melbourne, VIC, 7 March 2008
  • Week, Northcote Uniting Church Hall, Northcote, VIC, 20 June 2002

Nadja Kostich - Director

  • Tenderness, Footscray Community Arts Centre, Footscray, VIC, 31 August 2011
  • Tenderness, fortyfivedownstairs, Melbourne, VIC, 7 March 2008
  • Test Pattern, Northcote Uniting Church Hall, Northcote, VIC, 26 October 2005

Tanja Beer - Designer, Producer

Karen Berger - Assistant Director, Musical Director, Director

Chloe Boreham - Actor, Playwright

Adrienne Chisholm - Set Designer, Costume Designer, Designer

Angela Costi - Playwright

  • Shimmer, Darebin Arts and Entertainment Centre, Preston, VIC, 15 June 2001
  • Shimmer, Northcote Uniting Church Hall, Northcote, VIC, 7 June 2001

Lynne Ellis - Director

  • Shimmer, Darebin Arts and Entertainment Centre, Preston, VIC, 15 June 2001
  • Shimmer, Northcote Uniting Church Hall, Northcote, VIC, 7 June 2001

Rose Godde - Producer

Marg Horwell - Designer

  • Tenderness, Footscray Community Arts Centre, Footscray, VIC, 31 August 2011
  • Tenderness, fortyfivedownstairs, Melbourne, VIC, 7 March 2008

Paul Jackson - Lighting Designer

  • Shimmer, Darebin Arts and Entertainment Centre, Preston, VIC, 15 June 2001
  • Shimmer, Northcote Uniting Church Hall, Northcote, VIC, 7 June 2001

Kelly Ryall - Sound Designer, Composer

  • Tenderness, Footscray Community Arts Centre, Footscray, VIC, 31 August 2011
  • Tenderness, fortyfivedownstairs, Melbourne, VIC, 7 March 2008

Christos Tsiolkas - Playwright

  • Tenderness, Footscray Community Arts Centre, Footscray, VIC, 31 August 2011
  • Tenderness, fortyfivedownstairs, Melbourne, VIC, 7 March 2008

Richard Vabre - Lighting Designer

  • Tenderness, Footscray Community Arts Centre, Footscray, VIC, 31 August 2011
  • Tenderness, fortyfivedownstairs, Melbourne, VIC, 7 March 2008

Geoff Adams - Lighting Designer

Kelly Auty - Composer

  • Shimmer, Northcote Uniting Church Hall, Northcote, VIC, 7 June 2001

Anastasia Baboussouras - Actor

  • Tenderness, fortyfivedownstairs, Melbourne, VIC, 7 March 2008

Thomas Banks - Playwright, Director

Prag Bhatia - Actor

  • Crossed, Carlton Courthouse, Carlton, VIC, 8 June 2011

Rachel Bowen - Playwright

John Britton - Director

Bernard Caleo - Playwright

Michael Camilleri - Playwright, Director

Matthew Candeland - Actor

  • Crossed, Carlton Courthouse, Carlton, VIC, 8 June 2011

Stephanie Capiron - Actor

  • Tenderness, Footscray Community Arts Centre, Footscray, VIC, 31 August 2011

Adam Cass - Playwright

Angus Cerini - Playwright

  • Test Pattern, Northcote Uniting Church Hall, Northcote, VIC, 26 October 2005

Katherine Chan - Costume Designer, Set Designer

  • Crossed, Carlton Courthouse, Carlton, VIC, 8 June 2011

Sophia Constantine - Devisor, Director

Steph Cox - Stage Manager

  • Crossed, Carlton Courthouse, Carlton, VIC, 8 June 2011

James Crafti - Director

Joshua Croggon - Playwright, Director

Susie Dee - Director

  • Week, Northcote Uniting Church Hall, Northcote, VIC, 20 June 2002

Fiona Di Berardino - Actor

Caitlin Dullard - Director

Ben Ellis - Playwright

Angelina Fernandez - Puppeteer, Puppet Designer

Stefania Franja - Actor

Luke Frazer - Actor

  • Tenderness, fortyfivedownstairs, Melbourne, VIC, 7 March 2008

Gina Gascoigne - Lighting Designer, Lighting Operator

  • Week, Northcote Uniting Church Hall, Northcote, VIC, 20 June 2002

Pete Goodwin - Composer, Sound Designer

  • Crossed, Carlton Courthouse, Carlton, VIC, 8 June 2011

Wally Gunn - Devisor

  • Enough, fortyfivedownstairs, Melbourne, VIC, 10 July 2008

Esther Marie Hayes - Costume Designer

Matthew Hickey - Actor

  • Tenderness, Footscray Community Arts Centre, Footscray, VIC, 31 August 2011

Susanne Kean - Producer

  • Crossed, Carlton Courthouse, Carlton, VIC, 8 June 2011

Joh Kelly - Playwright

Ben Landau - Designer

  • Enough, fortyfivedownstairs, Melbourne, VIC, 10 July 2008

Nick Linehan - Actor

  • Crossed, Carlton Courthouse, Carlton, VIC, 8 June 2011

Camille Lopez - Actor

  • Tenderness, fortyfivedownstairs, Melbourne, VIC, 7 March 2008

Jenny Lovell - Actor

  • Crossed, Carlton Courthouse, Carlton, VIC, 8 June 2011

Margie Mackay - Costume Designer

Gus Macmillan - Sound Designer

Tobias Manderson-Galvin - Playwright

Georgia McCorkill - Designer

  • Shimmer, Northcote Uniting Church Hall, Northcote, VIC, 7 June 2001

Rebecca Mezei - Actor

  • Tenderness, Footscray Community Arts Centre, Footscray, VIC, 31 August 2011

Lisa Mibus - Lighting Designer

  • Crossed, Carlton Courthouse, Carlton, VIC, 8 June 2011

Fracesco Minniti - Actor

Severio Minutolo - Writer

  • Week, Northcote Uniting Church Hall, Northcote, VIC, 20 June 2002

Lyall Morris - Puppeteer, Puppet Designer

Ryan New - Actor

Diana Nguyen - Playwright

Kate Nicholson - Playwright

Joana Pires - Director, Playwright

Bronwyn Pringle - Lighting Designer

Emma Louise Pryse - Puppet Designer

Nathan Reardon - Puppeteer, Puppet Designer

Melissa Reeves - Dramaturg

  • Shimmer, Northcote Uniting Church Hall, Northcote, VIC, 7 June 2001

Ioan Roberts - Actor

  • Crossed, Carlton Courthouse, Carlton, VIC, 8 June 2011

David Rohde - Puppeteer

Sean Scanlon - Director, Devisor

Daniel Schlusser - Playwright

Matt Scholten - Director

  • Crossed, Carlton Courthouse, Carlton, VIC, 8 June 2011

Byron Scullin - Sound Designer

  • Enough, fortyfivedownstairs, Melbourne, VIC, 10 July 2008

Peta Sergeant - Actor

  • Tenderness, Footscray Community Arts Centre, Footscray, VIC, 31 August 2011

Russell Snelling - Lighting Designer

  • Enough, fortyfivedownstairs, Melbourne, VIC, 10 July 2008

Wes Snelling - Devisor, Director

  • Enough, fortyfivedownstairs, Melbourne, VIC, 10 July 2008

Felicity Steel - Fight Director

Chris Summers - Playwright

  • Crossed, Carlton Courthouse, Carlton, VIC, 8 June 2011

Titiana Varkopoulos - Writer

  • Week, Northcote Uniting Church Hall, Northcote, VIC, 20 June 2002

Julian Walker - Actor

Justine Warner - Puppeteer, Puppet Designer

Katy Warner - Assistant Director

  • Crossed, Carlton Courthouse, Carlton, VIC, 8 June 2011

Rennie Watson - Actor

Tony Yap - Choreographer

  • Tenderness, fortyfivedownstairs, Melbourne, VIC, 7 March 2008

Farhad Zaiwala - Playwright

Vladana Zivadonivic - Playwright

Resources
Organisation Identifier 8020