|
- Hamlet, Independent Theatre (1939-1977), North Sydney, NSW, 8 June 1977
- Scenes 4, 5 & 6 from Portal of Initiation, BOAMA, Speech and Drama Studio, Chatswood, NSW, 18 October 1970
- The Star and the Branch, Thornleigh, Thornleigh, NSW, 4 April 1970
- The Star and the Branch, Dalcross, Pymble, NSW, 28 March 1970
- The Star and the Branch, Warrah, Baulkham Hills, NSW, 25 March 1970
- Seth's Journey to Paradise, Dalcross, Pymble, NSW, 26 December 1969
- Seth's Journey to Paradise, Maraylya, Maraylya, NSW, 21 December 1969
- Seth's Journey to Paradise, Glenaeon Rudolf Steiner School, Middle Cove, NSW, 9 December 1969
- Seth's Journey to Paradise, Inala Rudolf Steiner School for Curative Education, Cherrybrook, NSW, 3 December 1969
Mark Scrivener - Actor, Playwright, Translator
- Loved Tales of the Brothers Grimm: The Clever Little Tailor / Rapunzel / The Brementown Musicians, Teachers' Federation Hall, Sydney, NSW, 11 August 1980
- The Critical Battle, Teachers' Federation Hall, Sydney, NSW, 21 April 1980
- Loved Tales of the Brothers Grimm: Golden Goose / Rumpelstiltskin / The Elves and the Shoemaker, Teachers' Federation Hall, Sydney, NSW, 14 April 1980
- Loved Tales of the Brothers Grimm: The Wolf and the Fox / The Spirit in the Bottle / Snow White and Rose Red, Sydney, Sydney, NSW, 1980
- Scenes 4, 5 & 6 from Portal of Initiation, BOAMA, Speech and Drama Studio, Chatswood, NSW, 18 October 1970
- Seth's Journey to Paradise, Dalcross, Pymble, NSW, 26 December 1969
- Seth's Journey to Paradise, Maraylya, Maraylya, NSW, 21 December 1969
- Seth's Journey to Paradise, Glenaeon Rudolf Steiner School, Middle Cove, NSW, 9 December 1969
- Seth's Journey to Paradise, Inala Rudolf Steiner School for Curative Education, Cherrybrook, NSW, 3 December 1969
- Scenes 4, 5 & 6 from Portal of Initiation, BOAMA, Speech and Drama Studio, Chatswood, NSW, 18 October 1970
- The Star and the Branch, Thornleigh, Thornleigh, NSW, 4 April 1970
- The Star and the Branch, Dalcross, Pymble, NSW, 28 March 1970
- The Star and the Branch, Warrah, Baulkham Hills, NSW, 25 March 1970
- Seth's Journey to Paradise, Dalcross, Pymble, NSW, 26 December 1969
- Seth's Journey to Paradise, Maraylya, Maraylya, NSW, 21 December 1969
- Seth's Journey to Paradise, Glenaeon Rudolf Steiner School, Middle Cove, NSW, 9 December 1969
- Seth's Journey to Paradise, Inala Rudolf Steiner School for Curative Education, Cherrybrook, NSW, 3 December 1969
- Scenes 4, 5 & 6 from Portal of Initiation, BOAMA, Speech and Drama Studio, Chatswood, NSW, 18 October 1970
- The Star and the Branch, Thornleigh, Thornleigh, NSW, 4 April 1970
- The Star and the Branch, Dalcross, Pymble, NSW, 28 March 1970
- The Star and the Branch, Warrah, Baulkham Hills, NSW, 25 March 1970
- Seth's Journey to Paradise, Dalcross, Pymble, NSW, 26 December 1969
- Seth's Journey to Paradise, Maraylya, Maraylya, NSW, 21 December 1969
- Seth's Journey to Paradise, Glenaeon Rudolf Steiner School, Middle Cove, NSW, 9 December 1969
- Seth's Journey to Paradise, Inala Rudolf Steiner School for Curative Education, Cherrybrook, NSW, 3 December 1969
- Loved Tales of the Brothers Grimm: The Clever Little Tailor / Rapunzel / The Brementown Musicians, Teachers' Federation Hall, Sydney, NSW, 11 August 1980
- Henry IV Part 1, University of NSW, Sir John Clancy Auditorium, Kensington, NSW, 3 June 1980
- The Critical Battle, Teachers' Federation Hall, Sydney, NSW, 21 April 1980
- Loved Tales of the Brothers Grimm: Golden Goose / Rumpelstiltskin / The Elves and the Shoemaker, Teachers' Federation Hall, Sydney, NSW, 14 April 1980
- Loved Tales of the Brothers Grimm: The Wolf and the Fox / The Spirit in the Bottle / Snow White and Rose Red, Sydney, Sydney, NSW, 1980
- The Taming of the Shrew, Bondi Pavilion, Bondi Beach, NSW, 1979
- Grimm's Fairy Tales, New South Wales, , NSW, January 1979
- Romeo and Juliet, York Theatre (Seymour Centre), Chippendale, NSW, June 1978
- Scenes 4, 5 & 6 from Portal of Initiation, BOAMA, Speech and Drama Studio, Chatswood, NSW, 18 October 1970
- The Star and the Branch, Thornleigh, Thornleigh, NSW, 4 April 1970
- The Star and the Branch, Dalcross, Pymble, NSW, 28 March 1970
- The Star and the Branch, Warrah, Baulkham Hills, NSW, 25 March 1970
- Seth's Journey to Paradise, Dalcross, Pymble, NSW, 26 December 1969
- Seth's Journey to Paradise, Maraylya, Maraylya, NSW, 21 December 1969
- Seth's Journey to Paradise, Glenaeon Rudolf Steiner School, Middle Cove, NSW, 9 December 1969
- Seth's Journey to Paradise, Inala Rudolf Steiner School for Curative Education, Cherrybrook, NSW, 3 December 1969
- The Star and the Branch, Thornleigh, Thornleigh, NSW, 4 April 1970
- The Star and the Branch, Dalcross, Pymble, NSW, 28 March 1970
- The Star and the Branch, Warrah, Baulkham Hills, NSW, 25 March 1970
- Seth's Journey to Paradise, Dalcross, Pymble, NSW, 26 December 1969
- Seth's Journey to Paradise, Maraylya, Maraylya, NSW, 21 December 1969
- Seth's Journey to Paradise, Glenaeon Rudolf Steiner School, Middle Cove, NSW, 9 December 1969
- Seth's Journey to Paradise, Inala Rudolf Steiner School for Curative Education, Cherrybrook, NSW, 3 December 1969
Catherine Ball - Actor, Wardrobe Master / Mistress
- Loved Tales of the Brothers Grimm: The Clever Little Tailor / Rapunzel / The Brementown Musicians, Teachers' Federation Hall, Sydney, NSW, 11 August 1980
- Henry IV Part 1, University of NSW, Sir John Clancy Auditorium, Kensington, NSW, 3 June 1980
- Loved Tales of the Brothers Grimm: Golden Goose / Rumpelstiltskin / The Elves and the Shoemaker, Teachers' Federation Hall, Sydney, NSW, 14 April 1980
- Loved Tales of the Brothers Grimm: The Wolf and the Fox / The Spirit in the Bottle / Snow White and Rose Red, Sydney, Sydney, NSW, 1980
- Ladies in Retirement, Bondi Pavilion, Bondi Beach, NSW, 1979
- The Taming of the Shrew, Bondi Pavilion, Bondi Beach, NSW, 1979
- Grimm's Fairy Tales, New South Wales, , NSW, January 1979
- The Star and the Branch, Thornleigh, Thornleigh, NSW, 4 April 1970
- The Star and the Branch, Dalcross, Pymble, NSW, 28 March 1970
- The Star and the Branch, Warrah, Baulkham Hills, NSW, 25 March 1970
- Seth's Journey to Paradise, Dalcross, Pymble, NSW, 26 December 1969
- Seth's Journey to Paradise, Maraylya, Maraylya, NSW, 21 December 1969
- Seth's Journey to Paradise, Glenaeon Rudolf Steiner School, Middle Cove, NSW, 9 December 1969
- Seth's Journey to Paradise, Inala Rudolf Steiner School for Curative Education, Cherrybrook, NSW, 3 December 1969
- The Star and the Branch, Thornleigh, Thornleigh, NSW, 4 April 1970
- The Star and the Branch, Dalcross, Pymble, NSW, 28 March 1970
- The Star and the Branch, Warrah, Baulkham Hills, NSW, 25 March 1970
- Seth's Journey to Paradise, Dalcross, Pymble, NSW, 26 December 1969
- Seth's Journey to Paradise, Maraylya, Maraylya, NSW, 21 December 1969
- Seth's Journey to Paradise, Glenaeon Rudolf Steiner School, Middle Cove, NSW, 9 December 1969
- Seth's Journey to Paradise, Inala Rudolf Steiner School for Curative Education, Cherrybrook, NSW, 3 December 1969
Peter Grace - Lighting Designer, Set and/or Property Maker, Set Designer, Sound Designer, Stage Director
- Loved Tales of the Brothers Grimm: The Clever Little Tailor / Rapunzel / The Brementown Musicians, Teachers' Federation Hall, Sydney, NSW, 11 August 1980
- Henry IV Part 1, University of NSW, Sir John Clancy Auditorium, Kensington, NSW, 3 June 1980
- The Critical Battle, Teachers' Federation Hall, Sydney, NSW, 21 April 1980
- Loved Tales of the Brothers Grimm: Golden Goose / Rumpelstiltskin / The Elves and the Shoemaker, Teachers' Federation Hall, Sydney, NSW, 14 April 1980
- Loved Tales of the Brothers Grimm: The Wolf and the Fox / The Spirit in the Bottle / Snow White and Rose Red, Sydney, Sydney, NSW, 1980
- Ladies in Retirement, Bondi Pavilion, Bondi Beach, NSW, 1979
- The Taming of the Shrew, Bondi Pavilion, Bondi Beach, NSW, 1979
Doreen Harrop - Actor, Costume Co-ordinator, Costume Designer, Costume Maker, Director, Wardrobe Master / Mistress
- Loved Tales of the Brothers Grimm: The Clever Little Tailor / Rapunzel / The Brementown Musicians, Teachers' Federation Hall, Sydney, NSW, 11 August 1980
- Henry IV Part 1, University of NSW, Sir John Clancy Auditorium, Kensington, NSW, 3 June 1980
- Loved Tales of the Brothers Grimm: Golden Goose / Rumpelstiltskin / The Elves and the Shoemaker, Teachers' Federation Hall, Sydney, NSW, 14 April 1980
- Loved Tales of the Brothers Grimm: The Wolf and the Fox / The Spirit in the Bottle / Snow White and Rose Red, Sydney, Sydney, NSW, 1980
- Ladies in Retirement, Bondi Pavilion, Bondi Beach, NSW, 1979
- The Taming of the Shrew, Bondi Pavilion, Bondi Beach, NSW, 1979
- Romeo and Juliet, York Theatre (Seymour Centre), Chippendale, NSW, June 1978
- The Star and the Branch, Thornleigh, Thornleigh, NSW, 4 April 1970
- The Star and the Branch, Dalcross, Pymble, NSW, 28 March 1970
- The Star and the Branch, Warrah, Baulkham Hills, NSW, 25 March 1970
- Seth's Journey to Paradise, Dalcross, Pymble, NSW, 26 December 1969
- Seth's Journey to Paradise, Maraylya, Maraylya, NSW, 21 December 1969
- Seth's Journey to Paradise, Glenaeon Rudolf Steiner School, Middle Cove, NSW, 9 December 1969
- Seth's Journey to Paradise, Inala Rudolf Steiner School for Curative Education, Cherrybrook, NSW, 3 December 1969
Ian Bevins - Actor, Costume Co-ordinator, Costume Designer, Costume Maker, Sound Operator / Engineer
- Loved Tales of the Brothers Grimm: The Clever Little Tailor / Rapunzel / The Brementown Musicians, Teachers' Federation Hall, Sydney, NSW, 11 August 1980
- Henry IV Part 1, University of NSW, Sir John Clancy Auditorium, Kensington, NSW, 3 June 1980
- The Critical Battle, Teachers' Federation Hall, Sydney, NSW, 21 April 1980
- Loved Tales of the Brothers Grimm: Golden Goose / Rumpelstiltskin / The Elves and the Shoemaker, Teachers' Federation Hall, Sydney, NSW, 14 April 1980
- Loved Tales of the Brothers Grimm: The Wolf and the Fox / The Spirit in the Bottle / Snow White and Rose Red, Sydney, Sydney, NSW, 1980
- Scenes 4, 5 & 6 from Portal of Initiation, BOAMA, Speech and Drama Studio, Chatswood, NSW, 18 October 1970
- Seth's Journey to Paradise, Dalcross, Pymble, NSW, 26 December 1969
- Seth's Journey to Paradise, Maraylya, Maraylya, NSW, 21 December 1969
- Seth's Journey to Paradise, Glenaeon Rudolf Steiner School, Middle Cove, NSW, 9 December 1969
- Seth's Journey to Paradise, Inala Rudolf Steiner School for Curative Education, Cherrybrook, NSW, 3 December 1969
- Seth's Journey to Paradise, Dalcross, Pymble, NSW, 26 December 1969
- Seth's Journey to Paradise, Maraylya, Maraylya, NSW, 21 December 1969
- Seth's Journey to Paradise, Glenaeon Rudolf Steiner School, Middle Cove, NSW, 9 December 1969
- Seth's Journey to Paradise, Inala Rudolf Steiner School for Curative Education, Cherrybrook, NSW, 3 December 1969
- Seth's Journey to Paradise, Dalcross, Pymble, NSW, 26 December 1969
- Seth's Journey to Paradise, Maraylya, Maraylya, NSW, 21 December 1969
- Seth's Journey to Paradise, Glenaeon Rudolf Steiner School, Middle Cove, NSW, 9 December 1969
- Seth's Journey to Paradise, Inala Rudolf Steiner School for Curative Education, Cherrybrook, NSW, 3 December 1969
- Scenes 4, 5 & 6 from Portal of Initiation, BOAMA, Speech and Drama Studio, Chatswood, NSW, 18 October 1970
- The Star and the Branch, Thornleigh, Thornleigh, NSW, 4 April 1970
- The Star and the Branch, Dalcross, Pymble, NSW, 28 March 1970
- The Star and the Branch, Warrah, Baulkham Hills, NSW, 25 March 1970
- Loved Tales of the Brothers Grimm: The Clever Little Tailor / Rapunzel / The Brementown Musicians, Teachers' Federation Hall, Sydney, NSW, 11 August 1980
- Loved Tales of the Brothers Grimm: Golden Goose / Rumpelstiltskin / The Elves and the Shoemaker, Teachers' Federation Hall, Sydney, NSW, 14 April 1980
- Grimm's Fairy Tales, New South Wales, , NSW, January 1979
- Romeo and Juliet, York Theatre (Seymour Centre), Chippendale, NSW, June 1978
- Seth's Journey to Paradise, Dalcross, Pymble, NSW, 26 December 1969
- Seth's Journey to Paradise, Maraylya, Maraylya, NSW, 21 December 1969
- Seth's Journey to Paradise, Glenaeon Rudolf Steiner School, Middle Cove, NSW, 9 December 1969
- Seth's Journey to Paradise, Inala Rudolf Steiner School for Curative Education, Cherrybrook, NSW, 3 December 1969
- Scenes 4, 5 & 6 from Portal of Initiation, BOAMA, Speech and Drama Studio, Chatswood, NSW, 18 October 1970
- The Star and the Branch, Thornleigh, Thornleigh, NSW, 4 April 1970
- The Star and the Branch, Dalcross, Pymble, NSW, 28 March 1970
- The Star and the Branch, Warrah, Baulkham Hills, NSW, 25 March 1970
- Loved Tales of the Brothers Grimm: The Clever Little Tailor / Rapunzel / The Brementown Musicians, Teachers' Federation Hall, Sydney, NSW, 11 August 1980
- Loved Tales of the Brothers Grimm: Golden Goose / Rumpelstiltskin / The Elves and the Shoemaker, Teachers' Federation Hall, Sydney, NSW, 14 April 1980
- Grimm's Fairy Tales, New South Wales, , NSW, January 1979
- Romeo and Juliet, York Theatre (Seymour Centre), Chippendale, NSW, June 1978
Graham Corry - Actor, Director, Set Designer
- Henry IV Part 1, University of NSW, Sir John Clancy Auditorium, Kensington, NSW, 3 June 1980
- The Taming of the Shrew, Bondi Pavilion, Bondi Beach, NSW, 1979
- Romeo and Juliet, York Theatre (Seymour Centre), Chippendale, NSW, June 1978
- Loved Tales of the Brothers Grimm: The Clever Little Tailor / Rapunzel / The Brementown Musicians, Teachers' Federation Hall, Sydney, NSW, 11 August 1980
- Loved Tales of the Brothers Grimm: Golden Goose / Rumpelstiltskin / The Elves and the Shoemaker, Teachers' Federation Hall, Sydney, NSW, 14 April 1980
- Grimm's Fairy Tales, New South Wales, , NSW, January 1979
- Henry IV Part 1, University of NSW, Sir John Clancy Auditorium, Kensington, NSW, 3 June 1980
- The Taming of the Shrew, Bondi Pavilion, Bondi Beach, NSW, 1979
- Hamlet, Independent Theatre (1939-1977), North Sydney, NSW, 8 June 1977
- The Star and the Branch, Thornleigh, Thornleigh, NSW, 4 April 1970
- The Star and the Branch, Dalcross, Pymble, NSW, 28 March 1970
- The Star and the Branch, Warrah, Baulkham Hills, NSW, 25 March 1970
- Henry IV Part 1, University of NSW, Sir John Clancy Auditorium, Kensington, NSW, 3 June 1980
- Romeo and Juliet, York Theatre (Seymour Centre), Chippendale, NSW, June 1978
- A Circus Adventure, Independent Theatre (1939-1977), North Sydney, NSW, 6 July 1977
- Hamlet, Independent Theatre (1939-1977), North Sydney, NSW, 8 June 1977
Vivien Haley - Set and/or Property Maker, Set Designer
Scott Higgins - Actor, Stage Manager, Assistant
Glen Kerr - Actor, Sound Designer
- A Circus Adventure, Independent Theatre (1939-1977), North Sydney, NSW, 6 July 1977
- Hamlet, Independent Theatre (1939-1977), North Sydney, NSW, 8 June 1977
- Henry IV Part 1, University of NSW, Sir John Clancy Auditorium, Kensington, NSW, 3 June 1980
Susan Benfer - Stage Manager, Assistant
- Hamlet, Independent Theatre (1939-1977), North Sydney, NSW, 8 June 1977
- Hamlet, Independent Theatre (1939-1977), North Sydney, NSW, 8 June 1977
- Hamlet, Independent Theatre (1939-1977), North Sydney, NSW, 8 June 1977
- Henry IV Part 1, University of NSW, Sir John Clancy Auditorium, Kensington, NSW, 3 June 1980
- Hamlet, Independent Theatre (1939-1977), North Sydney, NSW, 8 June 1977
- Hamlet, Independent Theatre (1939-1977), North Sydney, NSW, 8 June 1977
- Hamlet, Independent Theatre (1939-1977), North Sydney, NSW, 8 June 1977
Barbara Couper - Actor, Stage Manager, Assistant
- Henry IV Part 1, University of NSW, Sir John Clancy Auditorium, Kensington, NSW, 3 June 1980
- Hamlet, Independent Theatre (1939-1977), North Sydney, NSW, 8 June 1977
- Henry IV Part 1, University of NSW, Sir John Clancy Auditorium, Kensington, NSW, 3 June 1980
- Henry IV Part 1, University of NSW, Sir John Clancy Auditorium, Kensington, NSW, 3 June 1980
- Hamlet, Independent Theatre (1939-1977), North Sydney, NSW, 8 June 1977
- Passing By, Stables Theatre, Darlinghurst, NSW, 1976
- Hamlet, Independent Theatre (1939-1977), North Sydney, NSW, 8 June 1977
- Henry IV Part 1, University of NSW, Sir John Clancy Auditorium, Kensington, NSW, 3 June 1980
- Hamlet, Independent Theatre (1939-1977), North Sydney, NSW, 8 June 1977
- Hamlet, Independent Theatre (1939-1977), North Sydney, NSW, 8 June 1977
- Passing By, Stables Theatre, Darlinghurst, NSW, 1976
- Hamlet, Independent Theatre (1939-1977), North Sydney, NSW, 8 June 1977
David McQuire - Set and/or Property Maker
- Hamlet, Independent Theatre (1939-1977), North Sydney, NSW, 8 June 1977
- Henry IV Part 1, University of NSW, Sir John Clancy Auditorium, Kensington, NSW, 3 June 1980
- Hamlet, Independent Theatre (1939-1977), North Sydney, NSW, 8 June 1977
- Henry IV Part 1, University of NSW, Sir John Clancy Auditorium, Kensington, NSW, 3 June 1980
- Hamlet, Independent Theatre (1939-1977), North Sydney, NSW, 8 June 1977
Toni Reed - Actor, Lighting Designer
- Hamlet, Independent Theatre (1939-1977), North Sydney, NSW, 8 June 1977
- Passing By, Stables Theatre, Darlinghurst, NSW, 1976
- Hamlet, Independent Theatre (1939-1977), North Sydney, NSW, 8 June 1977
- Henry IV Part 1, University of NSW, Sir John Clancy Auditorium, Kensington, NSW, 3 June 1980
- Hamlet, Independent Theatre (1939-1977), North Sydney, NSW, 8 June 1977
- Henry IV Part 1, University of NSW, Sir John Clancy Auditorium, Kensington, NSW, 3 June 1980
- Hamlet, Independent Theatre (1939-1977), North Sydney, NSW, 8 June 1977
- Henry IV Part 1, University of NSW, Sir John Clancy Auditorium, Kensington, NSW, 3 June 1980
Renata Wilson - Director, Assistant to the
- Hamlet, Independent Theatre (1939-1977), North Sydney, NSW, 8 June 1977
|
Provide feedback on Graham Dixon