Contributors |
Name |
Function |
Notes |
Jeanette Barritt
|
Actor and Singer
|
|
Jane Carter
|
Actor and Singer
|
|
Margaret Cummins
|
Actor and Singer
|
|
Genty Stevens
|
Actor and Singer
|
|
Cathy Weber
|
Actor and Singer
|
|
Gerald Born
|
Choir
|
Choir
|
Linda Botherton
|
Choir
|
|
Jillian Brooking
|
Choir
|
|
Deborah Caudle
|
Choir
|
|
Janet Craig
|
Choir
|
|
John Greening
|
Choir
|
|
Jan Hodge
|
Choir
|
|
Miriam Hughes
|
Choir
|
|
Virginia Hull
|
Choir
|
|
Judy Keen
|
Choir
|
|
Ian Knowles
|
Choir
|
|
Onne Laikve
|
Choir
|
|
Jennifer Lanyon
|
Choir
|
|
Anna Lester
|
Choir
|
|
Graham Levy
|
Choir
|
|
Margaret Mattiske
|
Choir
|
|
Joanna Moloney
|
Choir
|
|
Elizabeth Morrow
|
Choir
|
|
Austin Myers
|
Choir
|
|
Brenton Osborne
|
Choir
|
|
Sheila Parker
|
Choir
|
|
Leith Pederick
|
Choir
|
|
John Pfieffer
|
Choir
|
|
Marianne Piercy
|
Choir
|
|
Lazlo Pito
|
Choir
|
|
Lex Rose
|
Choir
|
|
Mildred Rowe
|
Choir
|
|
Dierdre Sheppard
|
Choir
|
|
Jennifer Sherwin
|
Choir
|
|
Fay Skinner
|
Choir
|
|
Heather Stark
|
Choir
|
|
Heather Steele-Scott
|
Choir
|
|
Rosalyn Stock
|
Choir
|
|
Christine Strath
|
Choir
|
|
June Sutton
|
Choir
|
|
Audrey Thornton
|
Choir
|
|
Hilarey Warburton
|
Choir
|
|
Julia Whittle
|
Choir
|
|
Carol Williams
|
Choir
|
|
Christine Wilson
|
Choir
|
|
Christine Wilson
|
Choir
|
Musician - spinet
|
Rosalind Wreford
|
Choir
|
|
Geoffrey Young
|
Choir
|
|
Joanna Priest
|
Choreographer
|
|
Jillian Eve
|
Choreographer, Assistant
|
|
Christine Sears
|
Choreographer, Assistant
|
Dancer
|
Christine Sears
|
Choreographer, Assistant
|
|
Vincent Plush
|
Chorus Master/Mistress
|
|
Christoph Gluck
|
Composer
|
|
David Galliver
|
Conductor
|
|
Vincent Plush
|
Conductor
|
|
Michael Clancy
|
Coordinator
|
Stage Crew
|
Hugo Haigh
|
Coordinator
|
Stage Crew
|
Bill Kay
|
Coordinator
|
Stage Crew
|
Kathy Parker
|
Coordinator
|
Stage Crew
|
Ron Robinson
|
Coordinator
|
Stage Crew
|
Tricia Kumnick
|
Costume Designer
|
|
Sarah Blunden
|
Dancer
|
|
Caroline Claver
|
Dancer
|
|
Therese Gogler
|
Dancer
|
|
Sandra Hanlan
|
Dancer
|
|
Thomas Harry
|
Dancer
|
|
Owen Haywood
|
Dancer
|
|
Claudia Maddeford
|
Dancer
|
|
Jacqueline Mathews
|
Dancer
|
|
Veronica Miler
|
Dancer
|
|
Kim Paleg
|
Dancer
|
|
Frances Slattery
|
Dancer
|
|
Anthony Smith
|
Dancer
|
|
Margaret Sutcliffe
|
Dancer
|
|
Raniero de' Calzabigi
|
Librettist
|
|
Reg Bennett
|
Lighting Designer
|
|
Laura Harrison
|
Lighting Designer
|
|
Richard Johnson
|
Lighting Designer
|
|
Martin Smith
|
Lighting Designer
|
|
Neil Waller
|
Lighting Designer
|
|
Pat Grummet
|
Make-up Artist
|
|
Phil Grummet
|
Make-up Artist
|
|
Gabor Reeves
|
Musician
|
|
Jean Ferguson
|
Musician, Cellist
|
|
Anne Adamek
|
Musician, Harpist
|
|
Michael Askill
|
Musician, Percussionist
|
Timpani
|
Desmond Blundell
|
Musician, Trombonist
|
|
Alfred McLeod
|
Musician, Trombonist
|
|
Percival Partington
|
Musician, Trombonist
|
|
Arthur Bone
|
Musician, Violinist
|
|
Rosalie Butcher
|
Musician, Violinist
|
|
Cheryl Carey
|
Musician, Violinist
|
|
David Cubbin
|
Musician, Violinist
|
|
Lloyd Davies
|
Musician, Violinist
|
|
Barbara Fairs
|
Musician, Violinist
|
|
James Ferguson
|
Musician, Violinist
|
|
Stanley Fry
|
Musician, Violinist
|
|
George Hann
|
Musician, Violinist
|
|
Anna Hudspeth
|
Musician, Violinist
|
|
Bogdan Kazimierczak
|
Musician, Violinist
|
|
Beryl Kimber
|
Musician, Violinist
|
Head of Orchestra
|
Gunard Larsens
|
Musician, Violinist
|
|
Marita Larsens
|
Musician, Violinist
|
|
Janis Laurs
|
Musician, Violinist
|
|
Mary Lewis
|
Musician, Violinist
|
|
Gregory Lohe
|
Musician, Violinist
|
|
Jean Munro
|
Musician, Violinist
|
|
Andre Oosterbaan
|
Musician, Violinist
|
|
Judith Penna
|
Musician, Violinist
|
|
Sharman Pretty
|
Musician, Violinist
|
|
Standish Roberts
|
Musician, Violinist
|
|
Joannes Roose
|
Musician, Violinist
|
|
Mark Smith
|
Musician, Violinist
|
|
Janis Svilans
|
Musician, Violinist
|
|
Marija Svilans
|
Musician, Violinist
|
|
Jiri Tancibudek
|
Musician, Violinist
|
|
Jill Thiem
|
Musician, Violinist
|
|
Judith Thiem
|
Musician, Violinist
|
|
Leon White
|
Musician, Violinist
|
|
Thomas Wightman
|
Musician, Violinist
|
|
Donald Munro
|
Producer
|
|
Victor Mednis
|
Set and/or Property Maker
|
|
Claire Robertson
|
Set and/or Property Maker
|
|
John Blaine
|
Set Designer
|
Mechanist
|
Stan Ostoja-Kotkowski
|
Set Designer
|
|
Ralph Middenway
|
Stage Director
|
|
Ton Witsel
|
Teacher
|
Drama Coach
|
Margaret Day
|
Wardrobe Master / Mistress
|
|
Roger Shepard
|
Wigmaker
|
|
Shirley Hicks
|
|
|
Alison Holder
|
|
|
Alison Holder
|
|
Harpsichordist
|
Margaret Schumacher
|
|
|
|
Provide feedback on Orpheus and Euridice