Contributor | Huw Jones | |
---|---|---|
Functions | Musician, Harpist | |
Events | ||
| ||
Musician, Harpist
Sound Designer
Conductor
Musician
Musician, Oboist
|
||
Lyndon Buckley - Lighting Designer
Sarah Coffee - Creator, Performer
Lewis Dawe - Conductor
Tamara Gazzard - Creator, Performer
Rolland May - Musician, Organist
Lucy Shepherd - Creator, Performer
Zoe Anderson - Performer
Jaimi-lee Bennett - Stage Manager, Assistant
James Chapman - Performer
David Cubbin - Musician, Flautist
Kate Fincher - Stage Manager, Assistant
Belinda Hodgson - Performer
Cadi McCarthy - Movement Director
Cooper McDonald - Performer
Chloe McKinnon - Stage Manager
Wolfgang Amadeus Mozart - Composer
David Williams - Dramaturg/e
Graham Abbott - Conductor
Gail Aitken - Musician, Violinist
Serena Altea - Hair Stylist
Bernardo Alviz - Musician, Bassist
Karel Ancerl - Conductor
Daniel Anderson - Lighting Designer, Associate
Sean Andrews - Chorus
Katrina Anger - Make-up Artist
Ghosne Aoun - Costume Maker
Jade Ashton - Costume Maker
Hope Atkins - Stage Manager
Jill Atkinson - Musician, Harpist
Marie Bates - Singer, Soprano
Stephen Beck - Chorus
Michelle Betts - Mechanist
David Bishop - Musician, Cellist
Sally Bithell - Chorus
Wesley Bluff - Electrician, Head
Francesca Booker - Costume Co-ordinator
Juanita Bowden-Marino - Chorus
Kathryn Bradbury - Chorus
Mark Bremner - Musician, Trumpeter
Wayne Brennan - Musician, Violinist
Matthew Broadbent - Chorus
Stephen Brodie - Technician
Vivienne Brooke - Musician, Cor Anglaisist
Justin Bullock - Musician, Bassist
Bianca Bully - Costume Assistant
Todd Burke - Musician, Trombonist
Jane Burroughs - Musician, Violinist
Sarah Butler - Musician, Trumpeter
Tim Byrne - Musician, Cellist
Linda Carello - Musician, Violinist
Ryan Carlson - Chorus
Susanne Chapman - Chorus
Maurice Clare - Concert Master
Kathryn Close - Musician, Cellist
Chris Cobcroft - Chorus
Karen Cochet - Costume Co-ordinator
Lynn Cole - Musician, Violinist
Vivienne Collier-Vickers - Musician, Hornist
Andrew Collis - Singer
Mark Connors - Music Adaptor
Bethany Cordwell - Secondment
Louise Cottone - Musician, Violinist
Tom Coyle - Musician, Trombonist
Graham Crettenden - Musician, Hornist
Gregory Daniel - Musician, Violist
Cedric David - Musician, Violist
Lloyd Davies - Musician, Violinist
Josh DeMarchi - Musician, Percussionist
Teresa Desmarchelier - Voice Coach
Aldo Di Toro - Singer
Sarah Dietz - Musician, Violinist
Faina Dobrenko - Musician, Violinist
Simon Dobrenko - Musician, Violinist
Lance Dossor - Musician
Grant Doyle - Singer
Antonin Dvořák - Composer
Thomas Edmiston - Lighting Operator / Technician
Rachel Edwards - Director, Assistant
Harold Fairhurst - Musician, Violinist
Angela Farris - Hair Stylist
Saffron Firkins - Costume Cutter
Regan Flor - Chorus
Clarissa Foulcher - Chorus
Emily Francis - Musician, Violinist
Benjamin Frankel - Composer
Murray Free - Production Manager
Narelle French - Chorus Master/Mistress
Anne Fulton - Chorus
Karen Gaydon - Chorus
Rosamond George - Singer, Soprano
Jessica Goodrich - Musician, Hornist
Eugene Goossens - Composer
Karen Gordon - Musician, Violist
Michael Gow - Director
Rachael Griffin - Chorus
George Frideric Handel - Composer
Laura Hansford - Stage Manager
Nicholas Harmsen - Musician, Clarinetist
Sam Hartley - Chorus
Janice Hearne - Singer, Contralto
Marian Heckenberg - Musician, Bassist
Matthew Hesse - Musician, Violinist
Michael Hibbard - Chorus
Bernard Hoey - Musician, Violist
Ann Holtzapffel - Musician, Violinist
Kaja Holzheimer - Chorus
Antony Hopkins - Conductor
Kirly Jago - Secondment
Ceridwen Jones - Musician, Violinist
John Joseph Jones - Composer
Matthew Jones - Musician, Cellist
Murray Keidge - Sound Designer
Robert Kemp - Costume Designer
Jamie Kennedy - Musician, Trombonist
Steven Kickbusch - Chorus
Dana Kingsford - Chorus
Delia Kinmont - Musician, Violinist
Matthew Kinmont - Musician, Cellist
Nick Kirkup - Chorus
Rainer Klose - Chorus
Andrew Knox - Musician, Timpanist
Li-Ping Kuo - Musician, Violist
David Lale - Musician, Cellist
Andrew Lange - Chorus
Kate Lawson - Musician, Piccoloist
Clemens Leske - Musician
Daniel Lopez - Musician, Violinist
Jessica Low - Chorus
Natalie Low - Musician, Violinist
Mattias Lower - Chorus
Peter Luff - Musician, Hornist
Lauren Manuel - Musician, Hornist
Cleve Martin - Musician, Clarinetist
Frank Martin - Composer
Leslie Martin - Chorus
Jon Maskell - Chorus
Shelden Mathieson - Chorus
Arnold Matters - Conductor
Emma Matthews - Singer, Soprano
Elizabeth McBride - Chorus
Alex McPherson - Musician, Cellist
Andrew Meadows - Electrician, Head
Sarah Meagher - Musician, Oboist
David Mitchell - Musician, Bassoonist
David Montgomery - Musician, Percussionist
Ron Morrison - Chorus
David Muller - Chorus
Yvonne Napper - Chorus
Nicole Neil - Stage Manager, Assistant
Margaret Nickson - Singer
Ian O'Brien - Musician, Hornist
Paul O'Brien - Musician, Bassist
Yoko Okayasu - Musician, Violist
Dorothy Oldham - Musician, Pianist
Heru Pinkasova - Chorus
Helen Poggioli - Musician, Violist
Michelle Potts - Costume Maker
David Powell - Musician, Violist
Jacqueline Priem - Hair Stylist
Deirdre Pullen - Chorus
Claire Ramuscak - Musician, Bassoonist
Tuuli Rantanen - Musician, Violist
Maurice Ravel - Composer
Paul Rawson - Musician, Trumpeter
Phoebe Russell - Musician, Bassist
Michael Sanders - Chorus
Vicki Sands - Hair Stylist
Candice Schmidt - Stage Manager, Assistant
Matt Scott - Lighting Designer
Wayne Seaman - Mechanist, Head
Cassandra Seidermann - Chorus
Rebecca Seymour - Musician, Violinist
Robert Shearer - Chorus
Irit Silver - Musician, Clarinetist
Graham Simpson - Musician, Violist
Kaja Skorka - Musician, Cellist
Katherine Slee - Costume Maker
D'Arne Sleeman - Chorus
Daniel Smerdon - Chorus
Natalie Stanfield - Hair Stylist
Katie Stenzel - Chorus
Jillianne Stoll - Musical Advisor
Johann Strauss - Composer
Brenda Sullivan - Musician, Violinist
Tais Taras - Singer
Nicholas Thin - Musician, Violinist
Nakia Thomas - Mechanist, Head
Jason Tong - Musician, Violinist
Stephen Tooke - Musician, Violinist
Helen Travers - Musician, Violinist
Kate Travers - Musician, Clarinetist
Dale Truscott - Musician, Trombonist
Eleanor Varnes - Chorus
Gene Vaskas - Singer, Soprano
Stephanie Vici - Musician, Flautist
Desiree Vogelsang - Hair Stylist
Kathryn Walsh - Costume Maker
Peter Warlock - Composer
Leon Warnock - Chorus
Rosina Waugh - Chorus
Billie Weston - Make-up Artist
Bernard Wheaton - Chorus
Brynley White - Musician, Violinist
Thomas White - Musician
Thomas Wightman - Musician
Belinda Williams - Musician, Violist
Clement Q Williams - Singer, Baritone
Robert Williams - Chorus
Angus Wilson - Musician, Percussionist
George Wilson - Musician, Trumpeter
Harold Wilson - Musician, Violinist
Desmond Worthington - Unknown
|
||
Paper Cut Contemporary Performance Collective
Australian Broadcasting Commission
The Adelaide Festival of Arts
The Adelaide Harmony Choir
Opera Queensland
Queensland Symphony Orchestra
South Australian Symphony Orchestra
The Elder Conservatorium of Music
The Festival Chamber Group
The University of Adelaide
|
||
Identifier | 419829 |
Provide feedback on Huw Jones