Contributor Vera Nelidova
Export | Feedback | Map | Network | Print
Gender Female
Functions Dancer
Events

Dancer

David Lichine - Choreographer, Dancer, Writer

Antal Dorati - Conductor, Dancer, Orchestrator, Composer, Musical Director

Roman Jasinsky - Dancer, Dance Group

Marian Ladre - Dancer, Dance Group

Paul Petroff - Dancer

Sono Osato - Dancer

Mikhail Fokine - Choreographer, Author, Scenic Artist

Tatiana Riabouchinska - Dancer

Dimitri Rostoff - Dancer

Borislav Runanine - Dancer, Dance Group

Anna Volkova - Dancer

Yura Lazovsky - Dancer, Dance Group

Galina Razoumova - Dancer

Serge Ismailoff - Dancer

Lara Obidenna - Dancer

H Algeranoff - Dancer

Tamara Grigorieva - Dancer, Dance Group

Boris Belsky - Dancer

Alberto Alonso - Dancer, Author, Dance Group

Irina Baronova - Dancer, Dance Group

Serge Grigorieff - Stage Director, Artistic Director, Ballet Master/Mistress, Stage Manager, Dancer, Regisseur

Narcisse Matouchak - Dancer

Lisa Serova - Dance Group, Dancer

Edna Tresahar - Dancer, Author

Irina Kosmovska - Dancer

Prince A Schervachidze - Dancer, Scenic Artist, Set Designer, Designer

Alexandra Denisova - Dancer

Edouard Borovansky - Dancer

Ludmilla Lvova - Dancer

Natasha Sobinova - Dancer

Grisha Alexandroff - Dancer

Kira Strakhova - Dancer

Lorand Andahazy - Dancer

Serge Bousloff - Dancer

Kira Abricossova - Dancer, Dance Group

Anna Leontieva - Dancer

Leonide Massine - Choreographer, Writer, Dancer

Lelia Roussova - Dancer

Leon Bakst - Set Designer, Musician, Costume Designer, Scenic Artist

Anton Dolin - Dancer

Alexander Benois - Scenic Artist, Set Designer, Costume Designer

Olga Morosova - Dancer

Marius Petipa - Choreographer

Valentin Zeglovsky - Dancer

Nathalie Gontcharova - Scenic Artist, Set Designer, Dancer, Designer

Peter Ilich Tchaikovsky - Composer

Oleg Tupine - Dancer

Anton Vlassoff - Dancer, Dance Group

Anna Adrianova - Dancer

B Karinska - Costume Designer, Dancer, Costume Maker

Lina Lerina - Dancer

Sonia Orlova - Dancer

Jan Hoyer - Dancer

Alexis Kosloff - Dancer

Serge Lipatoff - Dancer

Yurek Shabelevsky - Dancer

Charles Barrand - Administrator

Edouard Dzikovsky - Dancer

Raissa Kousnetzova - Dancer

O Larose - Costume Designer, Costume Maker

David McCallum - Musician

Vera Nemtchinova - Dancer

Marina Novikova - Dancer

Maria Sanina - Dancer, Dance Group

Tamara Tchinarova - Dancer

Haydn Beck - Ballet Master/Mistress, Orchestral Leader, Conductor, Musician

Galina Chabelska - Dancer

Henry Clifford - Choreographer

Vladimir Launitz - Conductor, Dancer, Assistant Conductor, Artistic Director

Edouard Sobichevsky - Dancer

Lubov Tchernicheva - Dancer

Irina Wassilieva - Dancer

Mlle Wassilieva - Dancer

Giorgio de Chirico - Scenic Artist, Set Designer, Dancer

Frederic Chopin - Composer

M Dzikovsky - Dancer

Vanda Grossen - Dancer

Mlle Kouznetsova - Dancer

Genevieve Moulin - Dancer

Nicolai Rimsky-Korsakov - Composer

M Shaievsky - Dancer

Valeri Shaievsky - Dancer

M Sobichevsky - Dancer

Frederic d'Erlanger - Composer

Claude Debussy - Composer

Andre Derain - Scenic Artist, Set Designer, Choreographer, Writer, Costume Designer

Mlle Lerina - Dancer

Tatiana Leskova - Dancer

E Lourie - Set Designer, Scenic Artist, Costume Designer, Dancer

G C Reynolds - Administrator

Vittorio Rieti - Orchestrator

Tatiana Stepanova - Dancer

Tamara Toumanova - Dancer

Nina Verchinina - Dancer

Irina Bondireva - Dancer

Oliver Messel - Set Designer, Scenic Artist, Costume Maker

Joan Miro - Costume Designer, Designer, Set Designer

Michel Panaieff - Dancer, Dance Group

Sergei Prokofiev - Composer

Georges Rouault - Set Designer, Scenic Artist, Composer, Costume Designer

Nadia Smirnova - Dancer

Marina Svetlova - Dancer

Constantin Terechkovitch - Set Designer, Scenic Artist

Helene Wolska - Dancer

Maria Azrova - Dancer

George Balanchine - Choreographer

Maurice Bejart - Choreographer

Christian Berard - Costume Designer, Set Designer, Scenic Artist

Mark Brinkley - Dancer, Regisseur

Adrian Burnett - Dancer

John Combe - Dancer

Bertrand D'at - Repetiteur, Producer

Ricardo Ella - Dancer

Susan Elston - Dancer

Maina Gielgud - Artistic Director

Steven Heathcote - Dancer

Greg Horsman - Dancer

Jan Hoyer - Artistic Director, Regisseur, Dancer

Madame Karinsky - Costume Maker, Costume Designer

Boris Kochno - Creator, Writer, Scenic Artist

Hugues Le Bars - Composer

Ulrike Lytton - Dancer

Adam Marchant - Dancer

Robert Marshall - Dancer

Laurel Martyn - Dancer

Vassily Nicolaieff - Dancer

Bronislava Nijinska - Choreographer, Ballet Master/Mistress

Nicholas Orloff - Dancer, Dance Group

Lisa Pavane - Dancer

Colin Peasley - Dancer, Presenter

Noel Pelly - Administrator

Nicholas Roerich - Set Designer, Costume Designer, Scenic Artist

Anna Roy - Dancer

Annabelle Shanahan - Dancer

Georges Skibine - Dancer

Mme. V Soudeikine - Costume Designer, Costume Co-ordinator

Johann Strauss - Composer

Claude Tissier - Lighting Designer

Fiona Tonkin - Dancer

Elizabeth Toohey - Dancer

Catherine Verneuil - Costume Designer

Stanton Welch - Dancer

Betty Wolska - Dancer

Steven Woodgate - Dancer

Georges Auric - Composer

Tatiana Bechenova - Dancer

Hector Berlioz - Composer

Vladimir Bielsky - Librettist

Georges Bizet - Composer

Bernadette Ceravolo - Dancer

  • The Competition, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 1 December 1995
  • The Competition, Sidney Myer Music Bowl, Melbourne, VIC, 9 March 1990
  • The Competition, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 1 December 1989

Stephen Colyer - Dancer

  • The Competition, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 1 December 1995
  • The Competition, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 1 December 1989
  • The Competition, State Theatre, Melbourne, VIC, 20 October 1989

- Corot - Scenic Artist, Set Designer

Lydia Couprina - Dancer

Alexandra Danilova - Dancer

Colonel W. de Basil - Entrepreneur, Director

Count Etienne de Beaumont - Set Designer, Scenic Artist, Costume Designer

Nina Golovina - Dancer

V Grigorieff - Administrator

Juan Gris - Costume Designer

Mark Hodge - Dancer

  • The Competition, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 1 December 1995
  • The Competition, Sidney Myer Music Bowl, Melbourne, VIC, 9 March 1990
  • The Competition, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 1 December 1989

Stephen Holford - Dancer

  • The Competition, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 1 December 1995
  • The Competition, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 1 December 1989
  • The Competition, State Theatre, Melbourne, VIC, 20 October 1989

Jean Hugo - Scenic Artist, Set Designer

Vladimir Irman - Dancer

Nicolas Ivangine - Dancer

Jean Ivanoff - Dancer

Efrem Kurtz - Conductor

Helene Lineva - Dancer

Natisha Melnikova - Dancer

Stephen Morgante - Dancer

  • The Competition, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 1 December 1995
  • The Competition, Sidney Myer Music Bowl, Melbourne, VIC, 9 March 1990
  • The Competition, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 1 December 1989

Andrew Murphy - Dancer

  • The Competition, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 1 December 1995
  • The Competition, Sidney Myer Music Bowl, Melbourne, VIC, 9 March 1990
  • The Competition, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 1 December 1989

Mark Pace - Dancer

  • The Competition, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 1 December 1995
  • The Competition, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 1 December 1989
  • The Competition, State Theatre, Melbourne, VIC, 20 October 1989

Nina Popova - Dancer

Alexander Pouchkine - Author

Jose-Maria Sert - Set Designer, Costume Designer, Scenic Artist

Noel Smith - Conductor, Musical Arranger

  • The Competition, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 1 December 1995
  • The Competition, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 1 December 1989
  • The Competition, State Theatre, Melbourne, VIC, 20 October 1989

Igor Stravinsky - Composer

N Tcherepnine - Adaptor

Sviatoslav Toumine - Dance Group, Dancer

Serge Unguer - Dancer

Kiril Vassilkovsky - Dancer

Carolyn Yuen - Dancer

  • The Competition, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 1 December 1995
  • The Competition, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 1 December 1989
  • The Competition, State Theatre, Melbourne, VIC, 20 October 1989

William Akers - Director

  • The Competition, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 1 December 1995
  • The Competition, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 1 December 1989

Oreste Allegri - Scenic Artist

Georges Annenkoff - Set and/or Property Maker

David Ashmole - Dancer

  • The Competition, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 1 December 1995
  • The Competition, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 1 December 1989

Paula Baird - Dancer

  • The Competition, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 1 December 1995
  • The Competition, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 1 December 1989

Stephen Baynes - Dancer

  • The Competition, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 1 December 1995
  • The Competition, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 1 December 1989

Jayne Beddoe - Dancer

  • The Competition, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 1 December 1995
  • The Competition, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 1 December 1989

Nadejda Benois - Scenic Artist

Lisa Bolte - Dancer

  • The Competition, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 1 December 1995
  • The Competition, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 1 December 1989

Alexander Borodin - Composer

Kira Bounina - Dancer

Margaret Bourke - Stage Manager

  • The Competition, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 1 December 1995
  • The Competition, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 1 December 1989

Johannes Brahms - Composer

Rachel Broomham - Dancer

  • The Competition, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 1 December 1995
  • The Competition, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 1 December 1989

Michelle Bruckner - Dancer

  • The Competition, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 1 December 1995
  • The Competition, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 1 December 1989

Muriel Carine - Dancer

  • The Competition, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 1 December 1995
  • The Competition, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 1 December 1989

Samantha Carlson - Dancer

  • The Competition, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 1 December 1995
  • The Competition, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 1 December 1989

Guy Carrison - Assistant Stage Manager

  • The Competition, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 1 December 1995
  • The Competition, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 1 December 1989

Tatiana Chamie - Dancer

Miranda Coney - Dancer

  • The Competition, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 1 December 1995
  • The Competition, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 1 December 1989

Robyn Corby - Dancer

  • The Competition, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 1 December 1995
  • The Competition, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 1 December 1989

Francis Croese - Stage Director

  • The Competition, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 1 December 1995
  • The Competition, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 1 December 1989

Elizabeth Cumming - Dancer

  • The Competition, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 1 December 1995
  • The Competition, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 1 December 1989

Tess Cunningham - Dancer

Michael Curry - Dancer

  • The Competition, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 1 December 1995
  • The Competition, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 1 December 1989

Anna de Cardi - Dancer

  • The Competition, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 1 December 1995
  • The Competition, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 1 December 1989

Eugenie Delarova - Dancer

Mlle Denislova - Dancer

Eduard Dzikowsky - Dancer

George Ermolenko - Concert Master

  • The Competition, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 1 December 1995
  • The Competition, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 1 December 1989

Margaret Fitzsimons - Wardrobe Master / Mistress

  • The Competition, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 1 December 1995
  • The Competition, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 1 December 1989

Valentine Geglovsky - Dancer

Oleg Goldberg - Dancer

  • The Competition, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 1 December 1995
  • The Competition, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 1 December 1989

Carlo Goldoni - Playwright

Christopher Goldsworthy - Dancer

  • The Competition, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 1 December 1995
  • The Competition, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 1 December 1989

M Gontcharova - Dancer

Marie Goossens - Harpist

Michele Goullet - Dancer

  • The Competition, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 1 December 1995
  • The Competition, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 1 December 1989

Heather Gourley - Dancer

  • The Competition, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 1 December 1995
  • The Competition, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 1 December 1989

George Frideric Handel - Composer

Geoffrey Harman - Wardrobe Master / Mistress

  • The Competition, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 1 December 1995
  • The Competition, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 1 December 1989

Arnold Haskell - Writer

Albert Johnson - Scenic Artist

Michel Katcharoff - Dancer

B Kelly - Dancer

Jonathan Kelly - Repetiteur

  • The Competition, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 1 December 1995
  • The Competition, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 1 December 1989

Larry Kohne-Drube - Dancer

  • The Competition, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 1 December 1995
  • The Competition, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 1 December 1989

Michel Larionoff - Dancer, Set Designer

M Larionow - Set Designer

Yurek Lazowsky - Dancer

A. H. Leiser - Costume Designer

Serge Lifar - Dancer

Tatiana Lipkovska - Dancer

Andre Masson - Scenic Artist, Set Designer

Narzis Matouchevsky - Dancer

David McAllister - Dancer

  • The Competition, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 1 December 1995
  • The Competition, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 1 December 1989

Lindsey McDonald - Dancer

  • The Competition, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 1 December 1995
  • The Competition, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 1 December 1989

David McNamara - Dancer

  • The Competition, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 1 December 1995
  • The Competition, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 1 December 1989

Justine Miles - Dancer

  • The Competition, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 1 December 1995
  • The Competition, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 1 December 1989

Brett Morgan - Dancer

  • The Competition, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 1 December 1995
  • The Competition, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 1 December 1989

Nicolas Nabokoff - Composer

Andrew Obst - Dancer

  • The Competition, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 1 December 1995
  • The Competition, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 1 December 1989

Damian Palmer - Dancer

  • The Competition, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 1 December 1995
  • The Competition, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 1 December 1989

Mrs Polunin - Scenic Artist, Costume Designer

Sergei Rachmaninoff - Composer

Jaime Redfern - Dancer

  • The Competition, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 1 December 1995
  • The Competition, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 1 December 1989

Linda Ridgway - Dancer

  • The Competition, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 1 December 1995
  • The Competition, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 1 December 1989

Gioacchino Rossini - Composer

Domenico Scarlatti - Composer

M Semenoff - Dancer

Noelle Shader - Ballet Master/Mistress

  • The Competition, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 1 December 1995
  • The Competition, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 1 December 1989

Helene Shields - Dancer

  • The Competition, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 1 December 1995
  • The Competition, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 1 December 1989

Justine Summers - Dancer

  • The Competition, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 1 December 1995
  • The Competition, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 1 December 1989

Vincenzo Tommasini - Orchestrator

Doug Tremlett - Dancer

Carl Maria von Weber - Composer

Christine Walsh - Dancer

  • The Competition, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 1 December 1995
  • The Competition, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 1 December 1989

Jodie-Anne White - Dancer

  • The Competition, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 1 December 1995
  • The Competition, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 1 December 1989

Ormsby Wilkins - Conductor

  • The Competition, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 1 December 1995
  • The Competition, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 1 December 1989

Roy Wilson - Dancer

  • The Competition, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 1 December 1995
  • The Competition, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 1 December 1989

Olivia Woodland - Dancer

  • The Competition, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 1 December 1995
  • The Competition, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 1 December 1989

Rebecca Yates - Dancer

  • The Competition, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 1 December 1995
  • The Competition, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 1 December 1989

Irina Zarova - Dancer

Adolphe Adam - Composer

Mr Alonso - Dancer

Mr Andahazy - Dancer

- Antoinette - Costume Designer

Mily Balakirev - Composer

Cecil Beaton - Designer

Sir Thomas Beecham - Musical Arranger

Luigi Boccherini - Composer

Mlle Bounina - Dancer

Natallie Branitska - Dancer

Emmanuel Chabrier - Composer

Domenico Cimarosa - Composer

Natalie Contcharova - Scenic Artist

Alphons Czibulka - Composer

Victor Dandre - Administrator

A Dargomizsky - Composer

Léo Delibes - Composer

Mlle Denisova - Dancer

M Doboujinski - Set Designer

Raoul Dufy - Costume Designer

Mlle Erova - Dancer

Jean Francaix - Composer

Theophile Gautier - Poet

Max Goberman - Dancer, Assistant Conductor

Mlle Gontcharova - Dancer

Mary Goosens - Harpist

Roland Guerard - Dancer

S Hurok - Entrepreneur

Robert John - Concert Master

Constantin Korovine - Scenic Artist

Karol Kurpinski - Composer

Joyce Lang - Harpist

Anton Lavrov - Dancer

A Liadoff - Composer

Carl Lincke - Composer

Mlle Lvova - Dancer

Archibald MacLeish - Librettist

Ludwig Minkus - Composer

Wolfgang Amadeus Mozart - Composer

Waslaw Nijinsky - Choreographer

Anatole Oboukhoff - Dancer, Ballet Master/Mistress

Pablo Picasso - Set Designer

Marc Platoff - Dancer

Elisabeth Polunin - Scenic Artist

Vladimir Polunin - Scenic Artist

Francis Poulenc - Composer

Vania Psota - Dancer

Cesare Pugni - Composer

Lubov Rostova - Dancer

Pierre Roy - Set Designer

Alessandro Scarlatti - Composer

Robert Schumann - Composer

Igor Schwezoff - Dancer

Olga Serova - Dancer

G Sevastianov - Administrator

Maurice Seymour - Photographer

George Shaevsky - Dancer

Valeri Shaevsky - Dancer

Irene Sharaff - Costume Designer

- Sobeka - Composer

George Solti - Conductor

Serge Soudeikine - Costume Designer

Serge Sudeikin - Composer, Costume Designer

Edna Tressar - Dancer

J J Vaudoyer - Poet

Mlle Vokova - Dancer

Verdon Williams - Musical Arranger

Lubov Zlatina - Dancer

Covent Garden Russian Ballet

London Philharmonic Orchestra

Educational Ballets

Australian and New Zealand Theatres Limited

The Australian Ballet

Col W. de Basil's Ballets Russes de MonteCarlo

Australian Ballet Society

  • The Competition, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 1 December 1995
  • The Competition, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 1 December 1989

Colonel W. de Basil's Ballet Company

The Elizabethan Philharmonic Orchestra

  • The Competition, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 1 December 1995
  • The Competition, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 1 December 1989

The Friends of the Australian Ballet

  • The Competition, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 1 December 1995
  • The Competition, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 1 December 1989

The Robert Salzer Foundation

  • The Competition, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 1 December 1995
  • The Competition, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 1 December 1989

The Sidney Myer Fund

  • The Competition, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 1 December 1995
  • The Competition, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 1 December 1989

Vincent Fairfax Family Foundation

  • The Competition, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 1 December 1995
  • The Competition, Opera Theatre (Sydney Opera House), Sydney, NSW, 1 December 1989

M Anello and Davide

Moomba Festival

Royal Opera House, Covent Garden

State Orchestra of Victoria

Resources
Identifier 409500